Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 paź 2016, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
.... po jakimś czasie dochodziłem do wniosku, że robię dobrze jedynie pracodawcy, nie sobie.
zawsze uważałem że do wszystkiego trzeba dorosnąć :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 paź 2016, 10:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Magnes to głupota, zło w czystej postaci i wyzysk człowieka przez człowieka!!!

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 21 paź 2016, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja bym nawet stwierdził, że to pewnego rodzaju nowoczesna forma niewolnictwa.
O, Niewolnik magnesu - to prawie brzmi dumnie :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 21 paź 2016, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Magnes to głupota, zło w czystej postaci i wyzysk człowieka przez człowieka!!!
Tak samo jak podkładanie tarczek, drukowanie urlopówek na zapas no i jazda bez karty czy na funkcji "out" po drogach publicznych. Każda ingerencja w czas pracy jest złem. Ja się nie wymiguję, że nie kombinowałem nigdy z niczym, ale mam świadomość, że czego bym nie robił jest złem i to wyrządzanym sobie i poniekąd innym bo powielam czyn zakazany, pokazuję, że się da.


Post Wysłano: 21 paź 2016, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Są sytuacje, że stojąc pod firmą 5 czy 6 godzin , lepiej byłoby nie przerywać pauzy i wykręcić dziewiątkę,
Dokładnie taką sytuację miałem w środę...przyjeżdżam na załadunek a tu przede mną auto ładują...5h odstałem na pauzie, załadowałem, dotankowałem się i jeszcze w 13tu godzinach pracy doleciałem na Żarską Wieś. Spedycja już w środę wiedziała że nie dojadę na czwartek i zrzucę dopiero w piątek, pani ze spedycji jeszcze przepraszała, że tak wyszło, ale to nie jej wina była. A z drugiej strony to w Dafie nie założę magnita, bo jest w automacie i z żadnej strony się nie dostanę żeby założyć...i niech tak zostanie, bo od kwietnia radzę sobie bez i jeszcze żadnych problemów z tego powodu nie miałem:)


Post Wysłano: 21 paź 2016, 23:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Nie masz brzucha, to od spodu :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 21 paź 2016, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Najgorzej jak człowiek raz spróbuje i się przyzwyczai. Najpierw na firmie, później na dojazd, a finalnie z punktu A do B na rzepie :)


Post Wysłano: 22 paź 2016, 0:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Magnes to głupota, zło w czystej postaci i wyzysk człowieka przez człowieka!!!
Tak samo jak podkładanie tarczek, drukowanie urlopówek na zapas no i jazda bez karty czy na funkcji "out" po drogach publicznych. Każda ingerencja w czas pracy jest złem.
OCZYWIŚCIE!!!

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 22 paź 2016, 9:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Precz z papierowymi kółkami,tylko porcelana :lol:


Post Wysłano: 22 paź 2016, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Na trzech stronach prawienie morałów i ocenianie czyjegoś postępowania i jedna odpowiedź konkretna na zadane pytanie.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 29 paź 2016, 16:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
Najgorzej jak człowiek raz spróbuje i się przyzwyczai. Najpierw na firmie, później na dojazd, a finalnie z punktu A do B na rzepie :)
Nie siebie przyzwyczai, tylko spedytorków. No jak? Raz mogłeś, a teraz nie możesz? Weź Bogdan podskocz na skoka, albo przyklej landrynkę. :roll:


Post Wysłano: 11 lis 2016, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Podjazd na minutce to przecież pełny legal.


Post Wysłano: 11 lis 2016, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Podjazd na minutce to przecież pełny legal.
wyjedz na tym legalu z GEFCO w Mulhouse to się przekonasz

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 12 lis 2016, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Podjazd na minutce to przecież pełny legal.
Mówisz o tachu "minutowym" i korzystaniu z 29 sekund na podjazdy? To jesteś w ogromnym błędzie i Cię kiedyś ktoś z niego kosztownie wyprowadzi :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 12 lis 2016, 9:10

Cytuj:
(...) To jesteś w ogromnym błędzie i Cię kiedyś ktoś z niego kosztownie wyprowadzi :D
Cały czas próbuję wielu ludziom to przetłumaczyć, powiedzieć to, co napisałeś. No, ale ja się podobno nie znam, opowiadam bajki parkingowe, itp. Bo skoro jest taka funkcja w tacho to można z niej korzystać. A większość w dalszym ciągu nie rozumie znaczenia określenia: NIEPRZERWANY odpoczynek.

Życzę wszystkim sukcesów podczas kontroli przy korzystaniu z tego "dobrodziejstwa".


Post Wysłano: 12 lis 2016, 9:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W sumie, to kiedyś zapłaciłem 750zl za 6 czy 7 h ciągłej jazdy. A bylo to tak, ze stare tacho zliczyło 22 i 29 min za pełne 45. Żadnego komunikatu o braku pauzy nie bylo, a ja poprostu przeoczyłem.
A zielonemu na kompie świeciło na czerwono. Tutaj może być tak samo. Tacho nie wyświetli przerwania, a na komputerze już bedzie na czerwono.
Tak, że zmieniam zdanie w tej kwestii.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 lis 2016, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja mam POTWIERDZONE info ode mnie z poprzedniej firmy. Kierowca pojechał na Włochy i za podjazdy "na skoka" zapłacił 150€. W ogóle to skoki tam były po prostu na porządku dziennym a niektórzy byli już mistrzami w swoim fachu.


Post Wysłano: 12 lis 2016, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

U mnie takich dobrodziejstw nie ma, to i problemu z podjazdem za bramę brak. Ale jak stałem w korku i podjeżdżałem po kilka metrów, to mi tacho na 3h jazdy naliczyło, a przejechane 2 km.


Post Wysłano: 12 lis 2016, 10:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Mi na 3 lata jazdy samochodem może kilkakrotnie musiałem przeciągnąć czy czas pracy czy jazdę powyżej 10h. Zrobiłem wydruk i po krzyku. Miałem kilka kontroli. I póki co dostałem jedynie mandat 35 euro ale to z mojego niedopatrzenia bo źle zrobiłem pauzę dzieloną 45 minutową. Da się to jakoś ogarnąć by miało ręce i nogi.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 12 lis 2016, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
W sumie, to kiedyś zapłaciłem 750zl za 6 czy 7 h ciągłej jazdy. A bylo to tak, ze stare tacho zliczyło 22 i 29 min za pełne 45. Żadnego komunikatu o braku pauzy nie bylo, a ja poprostu przeoczyłem.
A zielonemu na kompie świeciło na czerwono. Tutaj może być tak samo. Tacho nie wyświetli przerwania, a na komputerze już bedzie na czerwono.
Tak, że zmieniam zdanie w tej kwestii.
Nie będzie nic na czerwono i nic nie przerwie, dopiero jak spojrzysz w wykres prędkości to będzie widać, że było jechane. Podejrzewam, że kopanie w poszukiwaniu podjazdów zaczyna się jak będziesz miał w CMR godziny załadunku pokrywające się z pauzą i wtedy jest namacalny dowód. Druga sprawa to to z czego masz szansę się wytłumaczyć, jak odjedziesz z pod rampy pod płot to wyjaśnienie, że auto zawadzało i było trzeba przestawić jest do przełknięcia, ale jak to powiedział Jabson, jak jesteś mistrzem w swoim fachu, to raczej bardziej jak pewne, że nikomu się to nie spodoba.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: