Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Witam szanowne grono 8) .Otóż mój tachograf stoneridge powoli pada i czas go wymienić na nowy.Koszt nowego to ok 2700netto+wymiana impulsatora na ceramiczny ok.500, bo podobno taki wymóg.Bo moje auto z 2008r.Szef wpadł na pomysł coby używany kupić. Podzwoniłem po mieście i tylko dowiedziałem sie że tylko mógłbym założyć używkę młodszą niz 2012.Chodzi o przepis odnośnie tacho które biorą sygnał z 2-óch miejsc.W innym miejscu nie chcieli rozmawiać o tym przez telefon więc myślę że jaką kombinacje chłopaki mogli by zastosować :> .Pytanie mam czy ktoś z was może wymieniał na używkę,przerabiał temat.bo są starsze tacho na alledrogo dużo tańsze.


Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Trzeba znaleźć normalnych ludzi którzy robią tachografy i dobrze z nimi pogadać i nie ma rzeczy nie możliwych
Na telefon nikt nie będzie chciał z tobą rozmawiać na ten temat bo nie wiedzą z kim mają do czynienia

Myślisz że kto w nowych autach wymienia impulsatory porcelanowe na zwykłe czy też montuje różne pstryki na tachografy
Nikt inny tylko ludzie co się zajmują tachografami

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 03 paź 2016, 20:54 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Skoro szef nie chce zakupić nowego , to niech by był ten używany tylko to mnie właśnie zastanowiło dlaczego miałbym nie włożyć cyfry np.z 2007roku.


Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

2 lata temu wymieniałem tachograf w swoim klamocie. Zaczął sypać błędy. Został wymieniony na inny używany ze starym oprogramowaniem. Nie było problemu z legalizacją.

Impulsator wraz z linką także. Śmiało można zakładać metalowy. Jednak kosztuje on 4krotnie więcej niż porcelana. Celowa zagrywka by zniechęcić do kupna metala co się go szwagier chyta. Koszt u mnie porcelany to 400zł. Metal kosztował ponad 1600zł. Stary kazał brać tańszego więc wziąłem ten ceramiczny.

Nie narzekam. Tacho legal jedynie wydruki jak przekroczyłem jazdę czy sporadycznie pracę.

Dlaczego nie 2007 rok? Chłopak opowiadał, że tachografy siadają po 6 bądź 7 latach użytkowania. W 2012 i 2013 roku wymianiał te z 2006 roku. 2013 i 2014 te z 2007 roku czyli m. in. mój.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bo wobec obowiązujących przepisów może Ci legalnie założyć tylko takie tacho na porcelanę
To tak samo z naprawą tacho że niby legalnie można jedynie co wymienić samą drukarkę a tak tylko wymiana na nowe tacho a nie żadna naprawa
Nawet jak masz tacho na tarczki to teoretycznie też tylko wymiana na nowe a nie żadna naprawa

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 paź 2016, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

No właśnie to samo chłop mi gadał.Po 2012 roku tacho ma sygnał z dwóch miejsc.I tylko taki może założyć.A co do porcelanki to polskie przepisy mówią że trzeba a unijne mówią że nie trzeba.I jak tam chcemy.


Post Wysłano: 03 paź 2016, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Kiedyś gość od tacho tłumaczył mi, że tachograf w ich nomenklaturze to cała instalacja - od impulsatora, po głowicę, czyli to, na co my mówimy tachograf. Wobec tego, jeśli zepsuje się jedno, wymienia się jedno. Ja bym szukał takiego tachografiarza, który wyznaje podobną zasadę i nie pakować się w porcelany i inne cuda, bo to tylko podniesie koszt naprawy i niepotrzebnie ją skomplikuje.


Post Wysłano: 22 paź 2016, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana elementów tachografu - najnowsze stanowisko Komisji Europejskiej

Stanowisko organizacji CORTE i Komisji Europejskiej odnośnie wymiany elementów składowych tachografu.
Uzyskaliśmy informację iż wspólne stanowisko organizacji CORTE oraz Komisji Europejskiej ds Transportu (DG MOVE), które przedstawialiśmy już wcześniej, odnośnie wymiany elementów składowych tachografu, zostało podtrzymane.
Pozostaje jedynie oczekiwanie na oficjalne wydanie przewodnika.
Jedną z ciekawszych rzeczy jest między innymi wymiana tachografu analogowego na tachograf cyfrowy bez konieczności podłączenia drugiego sygnału prędkości (IMS).


Post Wysłano: 22 paź 2016, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

W moim aucie kiedyś były tarczki, tachograf sie zdupczył i założyli najnowszego stoneriga, z zasada jednej minuty i nie ma drugiego sygnału a i impulsator został stary wiec da sie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 22 paź 2016, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
W moim aucie kiedyś były tarczki, tachograf sie zdupczył i założyli najnowszego stoneriga, z zasada jednej minuty i nie ma drugiego sygnału a i impulsator został stary wiec da sie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



A gdzie zakładałeś?Olsztyn-Elbląg


Post Wysłano: 04 lis 2016, 2:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

2 miechy temu zmieniałem strontriga 2007 czy jak się to pisze na siemensa 2008 - nie było żadnych problemów, przepisy niby są martwe, bo lobby pewnej naszej krajowej firmy było jednak za słabe ... Chcieli tak zrobić byś z byle awarią musiał własnie nówki kupować - z legalizacją 1600zł dałem - brutto

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 06 gru 2016, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Teraz ciekawostka, jeden serwis po spaleniu samego impulsatora zmienił go na porcelanę, nie dorabiając drugiego sygnału i zostawiajac stary tachograf na tarczki. Drugi serwis po spaleniu impulsatora zmienił go na taki sam jak był, ot ci serwis to różnica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: