Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 wrz 2016, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2015, 23:41
Posty: 5

Witam

W sumie to już się w tym pogubiłem i nie wiem jaka jest prawda. Kogo bym nie pytał to gada inaczej. Więc tak.
Kolega X ma firmę jednoosobową (po pracy dorabia sobie). Ja od niego pożyczyłem ciężarówkę, żeby sobie przewieźć kamień na budowę. Oczywiście ma on wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz pytanie. Czy ja mogę jego ciężarówkę prowadzić i przewieźć sobie coś dla siebie. Jakie muszę mieć dokumenty żeby robić to leganie?
Czy muszę mieć tarcze z 28 dni skoro robię to w celach prywatnych w sensie okazjonalnie raz na kilka miesięcy?

Znam ten temat: viewtopic.php?f=45&t=46057 ale każdy tu gada co innego i sam nie wiem.


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2016, 20:47 przez Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 19 wrz 2016, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Ja też próbuję rozwikłać ten problem ale ciężko o jakiś konkret,
Zakładam że masz zrobione:
- badania lekarskie
- badania psychologiczne
- świadectwo kwalifikacji (kurs na przewóz rzeczy)

na razie ustaliłem 2 możliwości:
1) sporządzenie umowy o pracę za każdym razem kiedy wyjeżdzasz w trasę , zaświadczenie o nieprowadzeniu przez 28dni, obowiązuje rozp. 561 o czasie pracy
2) sporządzenie umowy użyczenia pojazdu, nie musisz stosować się do rozp 561:
podstawa to:
Art. 5. Przepisy niniejszego rozdziału nie mają zastosowania do
przewozów drogowych wykonywanych pojazdami:
12) uźywanymi do niehandlowych przewozów rzeczy w celach
prywatnych,

I jeszcze doprecyzowanie: Nowelizacja ustawy w artykule 5 punkt 12 doprecyzowała przepisy dotyczące zwolnienia z obowiązku stosowania norm dotyczących okresów prowadzenia pojazdów, obowiązkowych przerw w prowadzeniu i gwarantowanych okresów odpoczynku kierowców przewozów prywatnych, czyli wykonywanych prywatnymi pojazdami w celach prywatnych jako zwolnione.

Prośba o zweryfikowanie czy moje myslenie jest prawidłowe :)


Post Wysłano: 15 lis 2016, 7:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2015, 23:41
Posty: 5

Ostatnio miałem właśnie kontrolę policji i gość chciał odemnie tarczki z 28 dni. Nie mialem to mu nie dałem. Coś mi mówił o mandacie. Po długiej kontroli puścił mnie dalej. Nie chciał nic powiedzieć mi o przepisach wspominał tylko żebym zgłosił się do prawnika bo on mi nic nie powie bo porady prawne kosztują..

Zaznaczam że pracuję jako kierowca w PGE. Tylko że ja pracuję nad zmiany 8h na terenie kopalni. Nie przekraczam czasu pracy bo nie ma takiej możliwości.

Więc dalej nic wiem. Zwykła umowa z właścicielem ciężarówki wystarczy?

Rozważam jeszcze taki wariant że ów policjant próbował mnie nakłonić abym się przyznał że robię przewóz na czarno dla właściciela ciężarówki. Bo tak to mogło wyglądać.

Co do do dokumentów badań kw to wszystko mam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: