Autor
Wiadomość

Cytuj:
A można też przecież zrobić dwa skrócone weekendy i w trzeci odebrać.
A możesz mi wskazać, w którym punkcie/akapicie WE 561/2006 jest taki zapis? Pytam, bo z tego, co śledzę wspomnianą Ustawę, jest napisane:
Cytuj:
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co najmniej:
– dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
– jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia następującego po danym tygodniu. Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się nie później niż po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych licząc od końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.
Źródło: http://www.gitd.gov.pl/__data/assets/pd ... nr-561.pdf


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

ja generalnie staram się jezdzić jedna sobota pracująca druga wolna.(oczywiście rozmawiamy o systemie pracy od poniedziałku), kolega który jezdzi w firmie non-stop monitorowanej pod kątem czasu pracy i jazdy często jezdzi w systemie dwie soboty pracujące trzeci weekend wolny.jak chcesz to dopytam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Po drugiej sobocie jak skończy o 14 wyjedzie w poniedziałek o 11 i wszystko jest git. Może tak twój kumpel pracuje dwie soboty z rzędu.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Chyba, że jeździ na autobusach na międzynarodówce. Tam są nieco inne przepisy. Wówczas znajduje zastosowanie WE561/2006 art. 8, pkt 6a.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

spokojnie dopytam w poniedziałek.A lata dookoła komina


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

marek 62 to nie istotne z czym i gdzie jeździ. Przepisy są twarde i niezmienne. Nie można dokonać 2 tygodnie pod rząd skróconego odpoczynku tygodniowego. Na przemian skrócony/pełny/skrócony/pełny jak najbardziej. należy tylko pamiętać o rekompensacie godzin, kiedy wykonywaliśmy skrócony odpoczynek.

Sporo firm jeżdżących w systemie 3/1 właśnie wykorzystuje zasadę odpoczynków tygodniowych na tej zasadzie:
45h/24h/45h+21h (66)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Pauzy tygodniowe można podzielić też tak: 24/66/24/66/... i też wszystko jest w porządku.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Pauzy tygodniowe można podzielić też tak: 24/66/24/66/... i też wszystko jest w porządku.
Oczywiście ale zasada tu jest niezmienna. Po skróconym odpoczynku w pierwszym tygodniu, odpoczynek weekendowy w drugim tygodniu musi być 45h. W przypadku podanym przez ciebie powiększony o dodatkowe 21h w celu rekompensaty skróconych godzin z pierwszego tygodnia.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Cytuj:
Cytuj:
A można też przecież zrobić dwa skrócone weekendy i w trzeci odebrać.
A możesz mi wskazać, w którym punkcie/akapicie WE 561/2006 jest taki zapis? Pytam, bo z tego, co śledzę wspomnianą Ustawę, jest napisane:
Cytuj:
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co najmniej:
– dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
– jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia następującego po danym tygodniu. Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się nie później niż po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych licząc od końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.
Źródło: http://www.gitd.gov.pl/__data/assets/pd ... nr-561.pdf
Można zrobić 2x 24.

Sam zacytowałeś przepis, co najmniej.

Jest bardzo dużo firm, które robią dwie 24 pod rząd.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Można zrobić 2x 24.

Sam zacytowałeś przepis, co najmniej.

Jest bardzo dużo firm, które robią dwie 24 pod rząd.
Tak. Zacytował przepis.
Cytuj:
Cytuj:
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co najmniej:
– dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
– jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny.
Źródło: http://www.gitd.gov.pl/__data/assets/pd ... nr-561.pdf
I teraz powiedz mi, gdzie tu jest napisane, że można wykonać dwa razy pod rząd skrócony 24h odpoczynek? NIE MA. Po prostu NIE MOŻNA. Jeśli dwukrotne skrócenie odpoczynku byłoby możliwe w świetle przepisu byłby trzeci myślnik mniej więcej tak brzmiący:
- dwa skrócone tygodniowe okresy odpoczynku trwające co najmniej 24 godziny.

No ale takiego zapisu nie ma. Czyli? Czyli nie można robić dwukrotnie pod rząd skróconych odpoczynków tygodniowych.
Może i kierowcy firm robią 2x 24h ale potem przy kontroli niedowierzanie i zdziwienie jak im wbijają mandat bo tak robić nie wolno.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Można zrobić 24h jedna po drugiej.
Warunkiem jest, że muszą one odbyć się w jednym tygodniu.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Nie masz napisane dwa, ale masz co najmniej jeden, czyli również dwa.

Z pracy wrócę popołudniu to rozrysuje dla potomnych.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Korni, podaj cytat z rozporządzenia podaj link do źródła a przyznam się do mojej niewiedzy i bił będę się w pierś. Bo ja nic takiego w rozporządzeniu w artykule dotyczącym odpoczynków tygodniowych nic a nic nie znalazłem. A bardzo bym chciał, aby sprawa została wyjaśniona bo w tym momencie robimy ludziom wodę z mózgu.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Nevesu Ci rozjaśnił.
Nie ma na to osobnego punktu, wystarczy logiczne myślenie.
Nikt z nas nie mówi, że dopuszczalne jest zrobienie w ciągu dwóch tygodni tylko 2*24h.
W przypadku następujących po sobie 24h należy w tych dwóch tygodniach wcisnąć jeszcze 45h i pamiętać, aby rekompensować do dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych.

Po chwili namysłu wycofuje te słowa
Cytuj:
Warunkiem jest, że muszą one odbyć się w jednym tygodniu.
Nie jest to warunek konieczny. Z pewnością wystarczający, ale nie konieczny.
Warunkiem koniecznym do trwania w zgodzie z przepisami jest, aby w ciągu 2 następujących po sobie tygodniach, w których znalazły się 2(słownie dwa) skrócone odpoczynki następujące po sobie, znalazł się również odpoczynek regularny wynoszący 45h przynależny do któregoś z tych tygodni.

Nikt z nas nie forsuje tutaj poglądu, że można pracować od pn do soboty zrobić 24h i w kolejnym tygodniu to samo.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:

Nikt z nas nie forsuje tutaj poglądu, że można pracować od pn do soboty zrobić 24h i w kolejnym tygodniu to samo.
jesteś tego pewny?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Nie do końca :-D ale nie wliczam forowiczów, ładnie to ujmując, nierozsądnych...

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

problemem jest to że wielu kierowcó nie rozróżnia odpoczynku tygodniowego, który można zaliczyć zgodnie z rozporządzeniem 561 od odpoczynków wynikających z "normalnej" pracy głównie chodzi tu o odpoczynki skrócone.
w mojej ocenie wynika to z czytania przepisów wybiórczo, a nie od deski do deski.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


To w takim razie, jeśli jesteście tacy światli - podzielcie się informacją. Nie każdy czyta tak wnikliwie Ustawę jak Wy, czy może nie jest takim geniuszem interpretacji Parlamentu EU.
Większość umie się tylko naśmiewać z pozostałych a jeśli idzie o wytłumaczenie zawiłości - nabiera wody w usta, lub cierpi na SM stawów palców.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
To w takim razie, jeśli jesteście tacy światli - podzielcie się informacją. Nie każdy czyta tak wnikliwie Ustawę jak Wy, czy może nie jest takim geniuszem interpretacji Parlamentu EU.
Większość umie się tylko naśmiewać z pozostałych a jeśli idzie o wytłumaczenie zawiłości - nabiera wody w usta, lub cierpi na SM stawów palców.
przepraszam bardzo czym mam się podzielić?
zdolnością rozumowania prostych przepisów czy może ogólną umiejętnością czytania?
oświeć mnie.
kiedyś tłumaczyłem już jednemu (nie ma go więc nie może się bronić) zmieszał mnie z błotem itd....teraz udziela się na et..i dobrze mu tam ( jest guru wiedzy).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Legenda, wyżej sposób "mój", niżej "klasyczny".

Obrazek
Albo tak:
Obrazek
Są dwie 24H pod rząd, są :D

Na przykład u nas kierowcy jeżdżą w systemie 2/1, wymieniamy ich w piątki (karty wkładają w soboty).

Więc jak widać poniżej, licząc po mojemu jeżdżą dzień dłużej.
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: