Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 maja 2016, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 maja 2016, 16:42
Posty: 2

Witam,

Potrzebuję do swojej firmy kupić podnośnik koszowy, wybór padł na 4x4 ciężarowy pow. 3,5T. Na szybko robię póki co prawko kat. c, gdyż zatrudnienie kierowcy w mojej branży po to aby raz na 2 tygodnie pojechał 30km podnośnikiem, mija się z celem.

Pytanie moje teraz brzmi : czy muszę koniecznie robić KW ? Myślałem o skorzystaniu z zapisu w ustawie o zwolnieniu z posiadania KW :
Cytuj:
wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest jego podstawowym zajęciem.
Firma zajmuje się energetyką, w żadnym razie transportem. Ja sam także lubię to co robię i raczej zostanę przy podziwianiu ludzi co potrafią non stop siedzieć za kołem (sam bym chyba nie usiedział w ciężarówce za długo), aniżeli pchaniu się w transport, więc wydawać kilka tysi na kwalifikację wstępną jest bez sensu.

Jeśli jestem w stanie skorzystać z tego zapisu, to jak się to ma odnośnie pracownika, którego wysłałbym na kat. C ? Jesteśmy traktowani tak samo, czy on już musi mieć KW, mimo że zatrudniony jest np. na stanowisko elektromontera i nie będzie wykonywał zarobkowych przejazdów ? Podnośnik jemu także będzie potrzebny do wejścia na słup, co jest jego głównym zadaniem w pracy.

pozdrawiam,
damian357


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

to o czym piszesz to nie dotyczy KW tylko obowiązku uzyskania licencji ( zezwolenia ) na wykonywanie transportu drogowego - musisz mieć zezwolenie nw przewozy na potrzeby własne ze wszystkimi konsekwencjami dla przedsiębiorcy i kierującego.
Dz.U. 2001 Nr 125 poz. 1371 z pózn. zm.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 maja 2016, 16:42
Posty: 2

Cytuj:
to o czym piszesz to nie dotyczy KW tylko obowiązku uzyskania licencji ( zezwolenia ) na wykonywanie transportu drogowego - musisz mieć zezwolenie nw przewozy na potrzeby własne ze wszystkimi konsekwencjami dla przedsiębiorcy i kierującego.
Dz.U. 2001 Nr 125 poz. 1371 z pózn. zm.
Dzięki Kolego za odzew. Tylko moje pytanie brzmi, czy muszę robić wraz z prawem jazdy, kwalifikacje wstępną ? Bo to co wkleiłem w poprzednim poście, dotyczyło się kierowców których nie dotyczy kwalifikacja wstępna.

Będę musiał jeszcze poczytać jutro ustawę którą mi podałeś, bo szczerze mówiąc w szoku jestem że nie wykonując jako takiego transportu drogowego muszę ubiegać sie o zezwolenia na to aby wsiąść i podjechać parę km na budowę podnośnikiem :shock:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

możesz wykorzystać ustęp 4 lub 10 art. 39a Ustawy o Transporcie Drogowym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: