Autor
Wiadomość

Dostałem dzisiaj z ITD pisemko ze zdjęciami z odcinkowego pomiaru prędkości. Wyszło na to, że na odcinku gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h, jechałem średnio 64 km/h.

Mam trochę wątpliwości co do tego. Dodam, że jeżdżę od 16 lat i żadnego mandatu w tym czasie etc. Staram się jeździć w miarę przepisowo, a jeśli jadę szybciej, to w granicach rozsądku i nieznacznie przekraczam dozwoloną prędkość.

- Z tego co się orientuję, to powinni mi udowodnić konkretne wykroczenie, a nie średnią prędkość (jeszcze nie zdążyłem poszukać odpowiednich przepisów). Przecież na tym odcinku można jechać np. 100 km/h, zatrzymać się na obiad, a później kontynuować jazdę znowu z prędkością 100 km/h, ale średnia wyjdzie i tak np. 50 km/h.

- 16 lat jazdy bez żadnego mandatu

- Przekroczenie prędkości było nieznaczne więc powiedzmy, że jest to "niska szkodliwość społeczna czynu" :>

Pomyślałem, że spróbuję się odwołać opierając się na tych argumentach, szczególnie na tym pierwszym, czyli nie udowodnili mi, że popełniłem konkretne wykroczenie, tylko wyliczyli średnią.

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Zapraszam do dyskusji.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Moje doświadczenia są takie, ze strasznie musisz irytować innych użytkowników jezdni jesli 16 lat nie dostałeś mandatu. Już sobie wyobrażam jak jedziesz autobusem, a za Toba sznur aut i każdy klnie, a Ty mulisz bo ja dwóch przystankach nikt nie wysiadał.
A jeśli już dostałeś to zapłać i tyle. Zawsze to będzie o czym opowiadać na zajezdni.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Słabe.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Jak to komentujoooo internetowe hejkery

Hvjowe pozdrawiam :lol:

Pablo gdzieś się dał złapać? na Brzegu?
To są początki tego systemu, pokazówka, moim zdaniem lepiej pochylić czoło i zapłacić...
Ile tam dostaniesz ?

Zawsze możesz pisać, że żona w ciąży, że karetka za Tobą jechała i musiałeś jechać szybciej, że ciul Ci stał i na kvrwy Ci się śpieszyło, próbuj....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Teoretycznie można się zatrzymać i iść na kawę, w praktyce te co przejeżdżałem, są raczej tak wybrane, żeby nie było za bardzo jak stanąć i po co.
Pewnie dostałeś jakieś zdjęcia, godziny przejazdu. Policz czy się zgadza. Jak nie dostałeś zdjęć, to odpisz, że chcesz zdjęcia.

Można próbować się odwoływać, ale z drugiej strony to jest bodaj 100 zł i 2 pkt.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Coś piertolicie Hipolicie. Tak na zdrowy rozum skoro to "odcinkowy pomiar prędkości" to pewnie liczą czas przejazdu z uwzględnieniem limitów prędkości. Przykladowo czas przejazdu zgodnie z limitami to 2,30 min a przejechałeś go w 2 min to tym bardziej świadczy o tym, że musiałeś naginać skoro pomimo postoju przejechales dany odcinek szybciej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Zdjęcia z bramownic z dokładnymi czasami przejazdu i będziesz miał wszystko jasne. Poproś o to najpierw. Pamiętaj że to oni muszą Tobie udowodnić że przekroczyłeś średnia prędkość. Matka kiedyś dostała zawiadomienie z ITD że przekroczyła tu i tu o tyle i tyle ale oczywiście bez zdjęcia. Wiedziała że jej coś błyskało ale zanim cokolwiek zrobiła poprosiła o zdjęcie z momentu wykroczenia. Do tej pory zero odzewu a minęło ponad 2 lata.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Borek bo to się nazywa mieć tupet i iść w zaparte. Co nie zmienia faktu, że argument o postoju jest absurdalny.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wiesz to tak jakbym ja teraz napisał że wisi mi 300zl i podał numer konta do przelewu nie podając dowodów a on wysłałby kasę bo tak jemu napisalem. Najpierw dowody potem dyskusja na temat mandatu.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Też się właśnie kiedyś nad tym zastanawiałem, bo dane jest mi jeździć 2x w tygodniu przez taki odcinek w Klukach przed Bełchatowem. Gdy jadę w nocy przez taki odcinek to śmiało mogę jechać 60tka? Czy ten system nie uwzględnia nocnej zmiany? Niewątpliwie duży to plus dla mieszkańców, gdzie postawili im taki "radar", gorzej dla kierowców, np dla mnie gdy przejeżdżam przez taki punkt w nocy, gdzie nie ma żywej duszy.

P.S.
Na marginesie zapytam, dostałem zawiadomienie, że nie zapłaciłem jakiegoś mandatu z lutego zeszłego roku w kwocie 50 zł, ale za jasny ciul nie mogę sobie przypomnieć co to była za sytuacja, a na zawiadomieniu nic więcej nie piszę. Mogę się jakoś dowiedzieć co to była za sytuacja, gdzie miała miejsce? Gdzie o to spytać?


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A nie ma na powiadomieniu z jakiej komendy ten mandat ? Jak nie to dzwon do siebie w miescie i sie zapytaj zeby sprawdzili.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Nie napisałem, ale zdjęcia są i wszystkie niezbędne informacje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

No to przelicz średnia prędkość i wyjdzie Tobie czy mandat słuszny czy też nie.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Jak to komentujoooo internetowe hejkery

Hvjowe pozdrawiam :lol:
Ja nie heytuje internetowo, tylko wyrażam swoją opinię, a że celowe zamulanie uważam za bardzo irytujące tak jak 99% użytkowników WC, to i napisałem to.
Cytuj:
Zawsze możesz pisać, że żona w ciąży, że karetka za Tobą jechała i musiałeś jechać szybciej, że ciul Ci stał i na kvrwy Ci się śpieszyło, próbuj....
Trzeba być ostatnia ciotą (bez obrazy oczywiście), żeby o głupie 100zł, za wykroczenie które na 100% miało miejsce i jest udokumentowane wymyślać, a że karetka jechała, albo inne nie stworzone historie.
Porządny chłop, jak już złapią na wykroczeniu, to zwyczajnie przyjmuje mandat i płaci.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Mi dziś właśnie przyszło powiadomienie z US, że kwotę ze zwrotu zajęli na poczet mandatu :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Co do mandatów,minął już ponad półtora miesiąca a dalej cisza z moim zdjęciem z fotoradaru na DK44.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Wywaliłem posta do sukcesów bo mi się tematy porypały


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 20:25 przez jabson, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Weź sobie na takim człowieczku pofolguj. W malo delikatny sposób wytłumacz chłopu pod czego muchy zdychają. Satysfakcja gwarantowana, a i chłopu na dobre wyjdzie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Ja mam pytanie czy ten system rozpoznaje ciężarówki od osobówek? Bo np w Lubinie jest 70 w terenie zabudowanym i jak by się tak zapomniało :P

A tak z doopy, to ciekawe jak dobierali miejsca montażu bo jedne to klęska po klęsce np. na drodze nr 50 w lesie....


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2009, 13:48
Posty: 136
GG: 0

mariuszlol23 przepisy sie kłaniają.

Wyżej kolega się pytał czy system rozpoznaje noc dzień. Nawet jeśli nie to kodeks drogowy rozpoznaje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: