Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Nie wiem jak te od odcinkowego pomiaru, ale fotoradary tam gdzie w zabudowanym jest podniesione do 70 (duże nadal 50) i taki duzy jedzie np 75, nie robią zdjęcia, mnie ani bykom nie zrobilo jeszcze.

Czytałem kiedyś gdzieś w internetach specyfikację tego żółtego z żółtą lampą błyskową. To mądre urządzenia, łapią z przodu, z tyłu i chyba było napisane że rozpoznają gabaryty pojazdu i potrafią rozrónić prędkości dopuszczalne. Nam nigdy nic takiego nie przyszło.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Właśnie się zastanawiałem, bo nie pamiętam czy w Polkowicach, czy Lubinie jest pomiar odcinkowy z ograniczeniem do 70 i ostatnio jechał patelnią zamulając 50, wyprzedziłem go i leciałem 70. Później się zacząłem zastanawiać, czy on jest taki cwany, czy ja taki głupi :P .

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Właśnie się zastanawiałem, bo nie pamiętam czy w Polkowicach, czy Lubinie jest pomiar odcinkowy z ograniczeniem do 70 i ostatnio jechał patelnią zamulając 50, wyprzedziłem go i leciałem 70. Później się zacząłem zastanawiać, czy on jest taki cwany, czy ja taki głupi :P .
Kamery zamontowane na odcinkowych pomiarach rozpoznają typ pojazdu, jakim zostało popełnione "wykroczenie". Pojazdy ciężarowe i autobusy - tak to ładnie, fachowo określają. Pomiar w Lubinie działa, ograniczenie do 50 km/h.
SIOJU jeśli jechałeś w maju, to spodziewaj się niebawem quizu, średnio 12-15 dni zajmuje im ustalenie właściciela pojazdu. No chyba, że akurat mieli jakieś prace konserwacyjne na tym odcinku :wink:


Cytuj:
Kamery zamontowane na odcinkowych pomiarach rozpoznają typ pojazdu, jakim zostało popełnione "wykroczenie". Pojazdy ciężarowe i autobusy - tak to ładnie, fachowo określają. Pomiar w Lubinie działa, ograniczenie do 50 km/h(...)
Pytanie, czy oprogramowanie "rozpoznaje" po gabarytach pojazdu, czy też skanuje tablice rejestracyjne i porównuje z bazą danych z CEPiK-u.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Pytanie, czy oprogramowanie "rozpoznaje" po gabarytach pojazdu, czy też skanuje tablice rejestracyjne i porównuje z bazą danych z CEPiK-u.
Gabaryty pojazdu i ocena weryfikacji poprzez osobę odczytującą dane z rejestratora urządzenia. Coś w rodzaju segregowania zdjęć, jak to miało miejsce w przypadku straży miejskiej. CEPiK nie jest jeszcze systemem tak zaawansowanym, aby mógł "sam" poradzić sobie z identyfikacją danych przesyłanych przez urządzenia pomiarowe.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie się zastanawiałem, bo nie pamiętam czy w Polkowicach, czy Lubinie jest pomiar odcinkowy z ograniczeniem do 70 i ostatnio jechał patelnią zamulając 50, wyprzedziłem go i leciałem 70. Później się zacząłem zastanawiać, czy on jest taki cwany, czy ja taki głupi :P .
Kamery zamontowane na odcinkowych pomiarach rozpoznają typ pojazdu, jakim zostało popełnione "wykroczenie". Pojazdy ciężarowe i autobusy - tak to ładnie, fachowo określają. Pomiar w Lubinie działa, ograniczenie do 50 km/h.
SIOJU jeśli jechałeś w maju, to spodziewaj się niebawem quizu, średnio 12-15 dni zajmuje im ustalenie właściciela pojazdu. No chyba, że akurat mieli jakieś prace konserwacyjne na tym odcinku :wink:
Coś około połowy maja :( . Jak dostanę, to potwierdzę twoje słowa.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Mnie do firmy wczoraj "coś" przyszło z takiej kamery. Kierownik nie potrafił się określić skąd. Trzeba będzie się może jakoś z tym pobawić i odwołać ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Kolega dostał właśnie z Lubina mandat.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Kolega dostał właśnie z Lubina mandat.
Raczej quiz.

A poza tym:
http://trybunal.gov.pl/rozprawy-i-oglos ... enia-spos/\

Czyli od 24 kwietnia 2016 ITD nie ma uprawnień do gromadzenia tych danych a więc wszelkich ich wezwań z fotoradaru, odcinkowego pomiaru prędkości itp. W związku z tym, obecnie w Polsce nie można ukarać kierowcy za pomocą fotoradaru.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Kolega dostał właśnie z Lubina mandat.
Raczej quiz.

A poza tym:
http://trybunal.gov.pl/rozprawy-i-oglos ... enia-spos/\

Czyli od 24 kwietnia 2016 ITD nie ma uprawnień do gromadzenia tych danych a więc wszelkich ich wezwań z fotoradaru, odcinkowego pomiaru prędkości itp. W związku z tym, obecnie w Polsce nie można ukarać kierowcy za pomocą fotoradaru.
A mój kierownik mi nie wierzył :P


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

No, mnie też przyszło z Lubina. Przekroczyłem 0 14 km/h. 100 zł i 2 punkty. Najlepsze, że z tego miejsca 6ciu szoferów odemnie z firmy dostało :lol:

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
No, mnie też przyszło z Lubina. Przekroczyłem 0 14 km/h. 100 zł i 2 punkty. Najlepsze, że z tego miejsca 6ciu szoferów odemnie z firmy dostało :lol:
Ja jak tylko przyjdzie pisze odwołanie. BTW. był ja tam w Skarżysku wczoraj ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

czytał ktoś ten art.129g?
jeżeli nie to polecam lekturę szczególnie ustępu 2.
ja tam się nie znam, ale za 100 zł jechać do sądu na drugi koniec kraju by i tak dostać pajdę to nienormalne.
z drugiej strony kierowcy zarabiają 6-10 tyś. więc pewnie ich stać na wolne w celu wycieczki do sądu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Czytałem. Może i też się nie znam, ale jeżeli jakaś instytucja nie ma prawa do przetwarzania danych, to na jakiej podstawie może skierować sprawę do sądu?
Kodeks postępowania w sprawie wykroczeń tego zabrania ("9) brak jest skargi uprawnionego oskarżyciela albo żądania ścigania pochodzącego od osoby uprawnionej lub zezwolenia na ściganie, gdy ustawa tego wymaga").


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

SIOJU

Po jakim czasie przyszło Ci z Lubinia?
Ja tam ostanio srogo przegiołem :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Czytałem. Może i też się nie znam, ale jeżeli jakaś instytucja nie ma prawa do przetwarzania danych, to na jakiej podstawie może skierować sprawę do sądu?
Kodeks postępowania w sprawie wykroczeń tego zabrania ("9) brak jest skargi uprawnionego oskarżyciela albo żądania ścigania pochodzącego od osoby uprawnionej lub zezwolenia na ściganie, gdy ustawa tego wymaga").
2. Wykonując zadania, o których mowa w ust. 1, Inspekcja Transportu Drogowego:
1) rejestruje obrazy naruszeń przepisów ruchu drogowego i przetwarza do celów określonych w niniejszej ustawie obraz pojazdu, którym naruszono przepisy ruchu drogowego, oraz wizerunek kierującego pojazdem, jeżeli został on zarejestrowany oraz dane obejmujące:
a) numer rejestracyjny pojazdu, którym naruszono przepisy,
b) datę, czas oraz określenie miejsca popełnienia naruszenia,
c) rodzaj naruszenia,
d) dane właściciela lub posiadacza pojazdu lub kierującego pojazdem,
e) numer identyfikacyjny urządzenia rejestrującego;
2) w postępowaniach w sprawach o wykroczenia, o których mowa w ust. 1, prowadzi czynności wyjaśniające, kieruje do sądu wnioski o ukaranie, oskarża przed sądem oraz wnosi środki odwoławcze - w trybie i zakresie określonych w ustawie z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 848, z późn. zm.);

to co powyżej zacytowałem jest obowiązujące - przeczytaj to dokładnie na jakie przepisy sie powołuje.
to co uchylił TK dotyczyło delegacji od ministra do przetwarzania danych na potrzeby ITD w innych sprawach niz przekraczanie dozwolonej prędkości.

koledze kierowcy do firmy też przyszło wezwanie o wskazanie kto kierował z informacją - dla kierowcy 100zł+2 pkt. a jak "nie wiadomo kto prowadził" to 500 zł dla właściciela pojazdu.
kolega przyjął mandat bo to zawsze tylko 100 zeta i nie ma straty czasu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
2. Wykonując zadania, o których mowa w ust. 1, Inspekcja Transportu Drogowego:
1) rejestruje obrazy naruszeń przepisów ruchu drogowego i przetwarza do celów określonych w niniejszej ustawie obraz pojazdu, którym naruszono przepisy ruchu drogowego, oraz wizerunek kierującego pojazdem, jeżeli został on zarejestrowany oraz dane obejmujące:
a) numer rejestracyjny pojazdu, którym naruszono przepisy,
b) datę, czas oraz określenie miejsca popełnienia naruszenia,
c) rodzaj naruszenia,
d) dane właściciela lub posiadacza pojazdu lub kierującego pojazdem,
e) numer identyfikacyjny urządzenia rejestrującego;
2) w postępowaniach w sprawach o wykroczenia, o których mowa w ust. 1, prowadzi czynności wyjaśniające, kieruje do sądu wnioski o ukaranie, oskarża przed sądem oraz wnosi środki odwoławcze - w trybie i zakresie określonych w ustawie z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 848, z późn. zm.);

to co powyżej zacytowałem jest obowiązujące - przeczytaj to dokładnie na jakie przepisy sie powołuje.
to co uchylił TK dotyczyło delegacji od ministra do przetwarzania danych na potrzeby ITD w innych sprawach niz przekraczanie dozwolonej prędkości.

koledze kierowcy do firmy też przyszło wezwanie o wskazanie kto kierował z informacją - dla kierowcy 100zł+2 pkt. a jak "nie wiadomo kto prowadził" to 500 zł dla właściciela pojazdu.
kolega przyjął mandat bo to zawsze tylko 100 zeta i nie ma straty czasu.
Zgadzam się z Tobą, że ten przepis obowiązuje. Zgadzam się też z tym, że za 100 zł czasem gra nie jest warta przysłowiowej świeczki.
100 zł to ostatnio bardzo słynna kwota na mandacie, czy powiadomieniu z GITD. Z autopsji znam przypadek, gdzie na ograniczeniu do 60 km/h przekroczenie wynosiło 28 km/h i też "stówa".
Ale wracając do kwestii przepisów: zauważ że ust. 2, który cytujesz nie mówi nic o gromadzeniu i udostępnianiu tych danych, a mówił o tym usunięty ust. 4.
To co uchylił TK dotyczyło głównie spraw przekroczeń prędkości, przecież nie robią zdjęć do albumu klasowego :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

przeczytaj czego dotyczył wniosek RPO i dlaczego został skierowany do TK.
https://www.rpo.gov.pl/pliki/13589320590.pdf

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
przeczytaj czego dotyczył wniosek RPO i dlaczego został skierowany do TK.
https://www.rpo.gov.pl/pliki/13589320590.pdf
Czytałem już dawno.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

W poniedziałek jadę do Lubinia. W którym miejscu ten pomiar robią?
Ostatnio kilka razy błysło mi u wroga, to myślę, że zdjęć już starczy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: