Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2015, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Mam pytanie dotyczące gaśnicy samochodowej. Prawdopodobnie zmienił się przepis w tej sprawie, szukałem, nic nie znalazłem, dlatego pytanie zadaje tutaj. Jak to jest z tą gaśnicą, zawsze byłem nauczony, że gaśnica ma być w samochodzie i czy ona jest ważna, czy nie to już kwestia indywidualna. Policjant może dać mandat za jej brak, a nie za jej ważność. Czy coś się zmieniło?


Post Wysłano: 20 mar 2015, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Post Wysłano: 08 wrz 2016, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2016, 12:07
Posty: 1

Witam odrazu przepraszam za odkopanie tematu ale uznałem że nie ma sensu zakładać nowego jeśli chodzi prawie o to samo .
A mianowicie poszukuje informacji na temat gaśnicy w samochodzie ciężarowym z ogólnych przepisów wyczytałem że w samochodzie musi być gaśnica minimum 1 kg . Czy do samochodów ciężarowych też to się liczy czy w "tirze" musi być większa gaśnica . Chodzi mi o podstawy prawne)

Szukając dalej wyczytałem że w przypadku przewozu towarów niebezpiecznych (ADR) :
"każda jednostka transportowa powinna być wyposażona w co najmniej jedną gaśnicę przenośną o minimalnej pojemności całkowitej 2 kg proszku gaśniczego dla grup pożarów 1 A, B i C,"

i podział od masy pojazdu :
< 3,5 tony - minimalna pojemności całkowita 4 kg proszku gaśniczego
>3,5<7,5 tony - , jedna lub więcej gaśnic przenośnych o minimalnej pojemności całkowitej 8 kg proszku gaśniczego dla grup pożarów 1 A, B i C, z których co najmniej jedna powinna mieć minimalną pojemność 6 kg;
>7,5 tony , jedna lub więcej gaśnic przenośnych o minimalnej pojemności całkowitej 12 kg proszku gaśniczego dla grup poŜarów1 A, B i C, , z których co najmniej jedna powinna mieć minimalną pojemność 6 kg;


A jak jest z transportem towarów "bezpiecznych " wystarczy to 1 kg o którym pisałem na początku ? ? bo zaczynam się gubić


Post Wysłano: 08 wrz 2016, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Kiedyś jakiś podbijacz gaśnic mi mówił, że do ciężarówki powinny być 2 kg, ale dlaczemu do tej pory nie wiem, bo on nie znał podstawy prawnej, a ja też się nie doszukałem.


Post Wysłano: 09 wrz 2016, 7:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Kiedyś jakiś podbijacz gaśnic mi mówił, że do ciężarówki powinny być 2 kg, ale dlaczemu do tej pory nie wiem, bo on nie znał podstawy prawnej, a ja też się nie doszukałem.
podstawy nie mam ale domniemam że te dwa kg to w związku z tym że zazwyczaj jest to zespół pojazdów i tak samo jak dwa trójkąty musisz mieć :mrgreen:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 wrz 2016, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Ale mi mówił o 1 butli 2kg do solówki.


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

dla pojazdów powyżej iluś tam ton musi być 2kg - może być 2x1kg

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 18 paź 2016, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

Cytuj:
dla pojazdów powyżej iluś tam ton musi być 2kg - może być 2x1kg

i tak nic nie pomoga jak sie rozpali
zreszta nawet nikt nie pomysli i gasnicy jak sie pali albo nie zdarzy nawet jej wyciagnac bo czesto sa w trudno dostepnych miejscach
(np. TGX fabrycznie pod lezanka dolna)

wiem o tym cos bo sam przezylem pozar mojego auta

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: