Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 gru 2014, 13:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Tacie walnęło w tym tygodniu na robotach drogowych, przekroczenie prędkości o ok. 12-15km/h. Najgorszy jest jeszcze fakt, że akurat rozmawiał ze mną przez telefon...


Post Wysłano: 14 gru 2014, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2014, 21:04
Posty: 10

A ja czekam już od wakacji na foto i nie dostałem a walnął na stówkę. Na 50 miałem ponad 80 więc powinni szybko się ogarnąć a tu nic ;)


Post Wysłano: 14 gru 2014, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

160 na 100, czekam od października 2013

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 15 sty 2015, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2015, 10:56
Posty: 5
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Radom

Kierowca oberwał flesza w DE a mi przyszedł już tylko wyrok, że niby sprawa się już odbyła zaocznie a ja mam bulić.


Post Wysłano: 15 sty 2015, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

w moim przypadku gdy wjechałem na tonaż ,po 3 miesiącach z Niemiec najpierw przyszło pisemko i fotką do firmy lizingowej a ona do mojej .Moja firma odesłała do Niemca i czekam teraz na listonosza,ale co gorsza firma lizingowa zażyczyła sobie 80 zł za to że musiała odesłać do mojej firmy takie pisemko.Wiec pradawca wiadomo że ta kasę upomniał się do mnie.


Post Wysłano: 16 sty 2015, 0:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Nie zapłacił bym ani centa,dopóki nie otrzymam rachunku/faktury/noty obciążeniowej.Jak już wszyscy tak się liczą,niech to będzie zgodnie z literą prawa.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 17 sty 2015, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

ja zapewne zrobił bym to samo ale własnie dostałem to pisemko w dniu w którym zwalniałem się z roboty wiec zależało mi by papierkowe sprawy pozałatwiać a tak musiał bym dojeżdżać pare razy po 200 km podpisywać różne papierki itd,


Post Wysłano: 17 sty 2015, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Dzień Dobry...
Wskazówka.
Ostatnio czytałem artykuł w gazecie (przedruk z innej w Angorze).
Niemcy wysyłają do Polski zapytania o kierowców dopiero powyżej 70e przewinienia. Poniżej olewka i pewnie ścigają dopiero przy kontroli na ternie Niemiec.


Post Wysłano: 17 sty 2015, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Dzień Dobry...
Wskazówka.
Ostatnio czytałem artykuł w gazecie (przedruk z innej w Angorze).
Niemcy wysyłają do Polski zapytania o kierowców dopiero powyżej 70e przewinienia. Poniżej olewka i pewnie ścigają dopiero przy kontroli na ternie Niemiec.
na jakiej podstawie przy kontroli ?? jak nie posiadają danych osobowych kierującego

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 sty 2015, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2015, 10:56
Posty: 5
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Radom

Jak to nie posiadają... Przecież masz w papierach kto gdzie kiedy na czym. Przy haltowaniu wiedzą od razu z kim mają doczynienia.


Post Wysłano: 19 sty 2015, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Jak to nie posiadają... Przecież masz w papierach kto gdzie kiedy na czym. Przy haltowaniu wiedzą od razu z kim mają doczynienia.
w papierach mają - gdzie,kiedy i na czym :D a kto??? to tego nie wiedzą :mrgreen: i do póki właściciel pojazdu nie wskaże to mogą sobie palcem......

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 sty 2015, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
i do póki właściciel pojazdu nie wskaże to mogą sobie palcem......
u nas w firmie były już dwa przypadki. Zatrzymali kierowcę do kontroli i okazało się, że z firmy inne auto złapano na pstrykawkę. Kontrolowany kierowca zapłacił za tamtego. Potem w Polsce, na bazie się rozliczał z szefem i winnym kierowcą.


Post Wysłano: 19 sty 2015, 19:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
i do póki właściciel pojazdu nie wskaże to mogą sobie palcem......
u nas w firmie były już dwa przypadki. Zatrzymali kierowcę do kontroli i okazało się, że z firmy inne auto złapano na pstrykawkę. Kontrolowany kierowca zapłacił za tamtego. Potem w Polsce, na bazie się rozliczał z szefem i winnym kierowcą.
coś nie bardzo trzyma się to kupy :lol: powiedz mi na jakiej podstawie wiedzieli jakiej firmy jest auto które zostało uwiecznione na jakimś tam zdjęciu ??? bo przecież zatrzymali inny pojazd z jakimś tam kierowcą :D wiec zero powiązania logicznego w tej historii (bardziej mi tu pachnie próbą podrzucenia własnego mandatu dla kolegi,co się chwalił że mu fotkę cyknęło :mrgreen: )

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 27 sty 2015, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2015, 10:56
Posty: 5
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Radom

Cytuj:
Cytuj:
Jak to nie posiadają... Przecież masz w papierach kto gdzie kiedy na czym. Przy haltowaniu wiedzą od razu z kim mają doczynienia.
w papierach mają - gdzie,kiedy i na czym :D a kto??? to tego nie wiedzą :mrgreen: i do póki właściciel pojazdu nie wskaże to mogą sobie palcem......
Gdyby tak było to MiLog byłby niestraszny Polakom a tymczasem sporo firm ma rozwolnienie na samo wspomnienie tematu :)


Post Wysłano: 24 lut 2015, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2015, 14:56
Posty: 1

witam i proszę o podpowiedź dla laika.

Czy orientuje się ktoś jakiej wysokości mandat może grozić (mojemu tacie) , z fotoradaru. Pytam bo , problem polega na tym ,że zdjęcie zrobiło mu na odcinku do 3,5t a on jechał dużym zestawem. Prędkość miał przepisową.

Doczytałem się u was ,że mogą go rozliczać przy następnej kontroli, jakiej nary należy się spodziewać.


Post Wysłano: 24 lut 2015, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jak to nie posiadają... Przecież masz w papierach kto gdzie kiedy na czym. Przy haltowaniu wiedzą od razu z kim mają doczynienia.
w papierach mają - gdzie,kiedy i na czym :D a kto??? to tego nie wiedzą :mrgreen: i do póki właściciel pojazdu nie wskaże to mogą sobie palcem......
Gdyby tak było to MiLog byłby niestraszny Polakom a tymczasem sporo firm ma rozwolnienie na samo wspomnienie tematu :)
MiLog to zupełnie inna bajka bo każda firma składa deklaracje i podaje im na tacy i nie porównuj tego do zdjęcia z fotoradaru

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 12 mar 2015, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
witam i proszę o podpowiedź dla laika.

Czy orientuje się ktoś jakiej wysokości mandat może grozić (mojemu tacie) , z fotoradaru. Pytam bo , problem polega na tym ,że zdjęcie zrobiło mu na odcinku do 3,5t a on jechał dużym zestawem. Prędkość miał przepisową.

Doczytałem się u was ,że mogą go rozliczać przy następnej kontroli, jakiej nary należy się spodziewać.
Orjętuje się ktoś ? Mam identyczną sytuacje, już przyszło pismo do firmy żeby im podać kto i dlaczego wjechał pod 3,5t.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 12 mar 2015, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Cytuj:
witam i proszę o podpowiedź dla laika.

Czy orientuje się ktoś jakiej wysokości mandat może grozić (mojemu tacie) , z fotoradaru. Pytam bo , problem polega na tym ,że zdjęcie zrobiło mu na odcinku do 3,5t a on jechał dużym zestawem. Prędkość miał przepisową.

Doczytałem się u was ,że mogą go rozliczać przy następnej kontroli, jakiej nary należy się spodziewać.
Orjętuje się ktoś ? Mam identyczną sytuacje, już przyszło pismo do firmy żeby im podać kto i dlaczego wjechał pod 3,5t.
kolega z firmy miał taką sytuacje w niemczech ; zanim zajął odpowiedni pas ruchu w tym kierunku którym chciał jechać to zrobiło mu zdjęcie bo na lewym było ograniczenie tonażowe.przyszło zdjęcie na firmę -(bardzo łądnę widać wszystko ,twarz,czy miał pasy , czy nie gadał przez kom.) żeby podać dane kierowcy.po podaniu danych i odesłaniu przysłali do kierowcy żeby to potwierdził.i dopiero wystawią kwit na mandat.

byliśmy wtedy na mieście poszliśmy na pocztę żeby zapłacić ale nie było nr konta itd.to na policje żeby zapłacić i tam też nie można było, tylko trzeba było im odesłać te potwierdzone dane i oni przyślą kwit na mandat.
także też dziwna biurokracja.


Post Wysłano: 31 mar 2015, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 20:41
Posty: 4
Samochód: DAF

witam !
mam pytanie , przekroczyłem prędkość o 23km/h i fotka z fotoradaru za 70 euro i pkt. , ale po przyjściu tego mandatu po około 3 tygodniach mam do zapłacenia 108 euro , za co mam zapłacić 38 euro więcej ? czy ktoś się orientuje ?


Post Wysłano: 31 mar 2015, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 20:41
Posty: 4
Samochód: DAF

Witam !

Czy ktoś się orientuje gdzie do kogo mogę się zwrócić w Niemczech ( pracuje u Niemca) z zapytaniem dlaczego na umowie o pracy mam np. 2000 euro brutto a na kwicie wypłatowym pracodawca oblicza mnie z 1500 euro brutto ??? Proszę o wskazanie do kogo mogę się zwrócić i złożyć skargę na Niemca , a może to jest prawidłowe działanie ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: