Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 mar 2015, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
witam !
mam pytanie , przekroczyłem prędkość o 23km/h i fotka z fotoradaru za 70 euro i pkt. , ale po przyjściu tego mandatu po około 3 tygodniach mam do zapłacenia 108 euro , za co mam zapłacić 38 euro więcej ? czy ktoś się orientuje ?
koszty :) choćby za każdy ich list płacisz Ty ,zanim dostałeś mandat ileś ich tam wysłali żeby ustalić sprawce wykroczenia ? następnie koszty każdego upomnienia plus odsetki od zobowiązania

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 20:41
Posty: 4
Samochód: DAF

Czy ktoś się orientuje gdzie do kogo mogę się zwrócić w Niemczech ( pracuje u Niemca) z zapytaniem dlaczego na umowie o pracy mam np. 2000 euro brutto a na kwicie wypłatowym pracodawca oblicza mnie z 1500 euro brutto ??? Proszę o wskazanie do kogo mogę się zwrócić i złożyć skargę na Niemca , a może to jest prawidłowe działanie ? I co z nadgodzinami które można odczytać z karty kierowcy w 3xD


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2007, 21:34
Posty: 26
Lokalizacja: KUJ POM

Cytuj:
Czy ktoś się orientuje gdzie do kogo mogę się zwrócić w Niemczech ( pracuje u Niemca) z zapytaniem dlaczego na umowie o pracy mam np. 2000 euro brutto a na kwicie wypłatowym pracodawca oblicza mnie z 1500 euro brutto ??? Proszę o wskazanie do kogo mogę się zwrócić i złożyć skargę na Niemca , a może to jest prawidłowe działanie ? I co z nadgodzinami które można odczytać z karty kierowcy w 3xD
panie podatki podatki


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 20:41
Posty: 4
Samochód: DAF

oczywiście że podatki , mam 3 grupę czyli najmniejsze podatki ale pisałem wyraźnie ze na kwicie nie widnieje stawka z umowy 2000 euro tylko 1500??? więc o co kaman i gdzie to można w szwabowni zgłosić ?


Post Wysłano: 30 cze 2015, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2013, 0:29
Posty: 14

W niemczech ściągnęło mnie zoll na autostradzie do kontroli, wiozłem makulaturę z polski. oprócz lieferschein miałem wypisaną cmr z skąd dokąd jadę + numery rejestracyjne + adres mojej firmy, a przyczepili się że na lieferschein nie ma wypisanej mojej firmy, adresu, numeru telefonów itp. ile mam się spodziewać mandatu? bo puścili wolno, ale trzeba było podpisać kwitek z zatrzymania.


Post Wysłano: 09 gru 2015, 19:53

Cytuj:
Czy ktoś się orientuje gdzie do kogo mogę się zwrócić w Niemczech ( pracuje u Niemca) z zapytaniem dlaczego na umowie o pracy mam np. 2000 euro brutto a na kwicie wypłatowym pracodawca oblicza mnie z 1500 euro brutto ??? Proszę o wskazanie do kogo mogę się zwrócić i złożyć skargę na Niemca , a może to jest prawidłowe działanie ? I co z nadgodzinami które można odczytać z karty kierowcy w 3xD
Musisz to zgłosić do niemieckiego urzędu pracy.


Post Wysłano: 10 gru 2015, 10:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

W Niemczech sprawami wykroczeń z zakresu prawa pracy zajmuje się "Gewerbeaufsicht". Nie podam ci linka bo każdy Land ma osobno. I takie skargi należy kierować to tego urzędu w Landzie, w którym ma siedzibę firma w której pracujesz. A wyjaśniałeś to z pracodawcą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 10 gru 2015, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Cytuj:
oczywiście że podatki , mam 3 grupę czyli najmniejsze podatki ale pisałem wyraźnie ze na kwicie nie widnieje stawka z umowy 2000 euro tylko 1500??? więc o co kaman i gdzie to można w szwabowni zgłosić ?
To,że masz 3-cią klasę podatkową wcale nie chroni Cię od zapłacenia wyższego podatku po przekroczeniu jakiegoś tam progu dochodów.Prawdopodobnie w Twojej sytuacji szwab chce Cię uchronić przed wyższym podatkiem wykazując niższy dochód.O te pincet masz mniej naliczone do emerytury, ale wydaje mi się to i tak korzystniejsze od zapłacenia wyższego podatku.Poza tym tą różnicę powinien Ci wypłacić oczywiście brutto jak to w życiu "na łapę".Jemu też jest na rękę odprowadzić od Ciebie mniejszą kwotę podatku.Zgłaszać od razu nie musisz,podjedź do pierwszego lepszego steuerberatera i niech Ci to wyłoży od strony prawnej.
Wcześniej pytałeś o nadgodziny...Wiele firm w Niemczech praktykuje tzw. "bank godzin".Pewnie o tym słyszałeś.Twoje nadgodziny są zbierane na oddzielne konto i np.w czasie przerwy zimowej, zjazdu do Polski lub obojętnie jakiej przerwy w pracy nie z Twojej winy masz wykazane,że byłeś w pracy.Ale o takich praktykach raczej każda firma informuje w momencie przyjmowania nowego pracownika.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 10 gru 2015, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Prawdopodobnie w Twojej sytuacji szwab chce Cię uchronić przed wyższym podatkiem wykazując niższy dochód.O te pincet masz mniej naliczone do emerytury, ale wydaje mi się to i tak korzystniejsze od zapłacenia wyższego podatku..
Ochronić? Cóż za dobroduszny Niemiec. Chyba orżnąć. Jeżeli na umowie ma 2k EUR brutto to taka powinna być podstawa opodatkowania. Koniec i kropka. Prędzej liczył na to, że "głupi" Polak się nie zorientuje. Zwykły urlop, zwolnienie chorobowe i już ma w kieszeni. Jeżeli żona jest bezrobotna lub ma niską pensje to nie przejmowałbym się niedopłata podatku. Ja będąc na pierwszej klasie rok w rok mam w okolicy 1k EUR zwrotu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 10 sie 2016, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2012, 9:32
Posty: 3
Samochód: mercedes

Witam mandaty z holandi fotoradar przekroczenie o 5 km 42euro zapłata po 7 dniach 100% bez zdjęcia Niemcy autostrada przekroczenie o 11km 40 euro ze zdjęciem to mi się trafiło po jednej trasie fajnie nie


Post Wysłano: 09 gru 2016, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 gru 2016, 16:58
Posty: 1
GG: 623690

I tak mamy mandaty najtańsze w europie :)


Post Wysłano: 11 gru 2016, 5:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2009, 21:31
Posty: 108

Cytuj:
Niemcy autostrada przekroczenie o 11km 40 euro ze zdjęciem to mi się trafiło po jednej trasie fajnie nie
Musiało być jakieś ograniczenie do 80km/h albo mniej bo często gęsto gdy ustrzeli Cię 91-92km/h np. na A2 koło Zweidorfera lub na A2 156km to przychodzi 15euro bo tolerancje -3km/h odliczają....chyba że zapier....gdzieś z górki :lol:

_________________
http://mb.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=13330


Post Wysłano: 08 mar 2017, 0:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Tak dla potomnych, to ja płaciłem 105e za wjechanie pod zakaz 7,5T :D
Zdjęcie z fotoradaru w Duisburgu :)


Post Wysłano: 09 mar 2017, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Tak dla potomnych, to ja płaciłem 105e za wjechanie pod zakaz 7,5T :D
Zdjęcie z fotoradaru w Duisburgu :)
Gdzies w miescie czy zaległe foto z czasów remontu wiaduktu na A40 ??

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 10 mar 2017, 9:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

W mieście.

Do Shenkera dojeżdżałem :D i nie chciało mi się jechać dookoła miasta :)
A tą uliczką było jakieś 500m i myk by się udało :D

Sam mandat był niski coś około 75e, tylko te koszty wysyłki są masakryczne...

Obrazekupload foto


Post Wysłano: 19 mar 2017, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sie 2009, 16:33
Posty: 3
GG: 0
Samochód: volvo

Witam, mam pytanie, dostałem w tamtym tygodniu pismo z Niemiec wraz z blankiem do zapłaty 15 eur.
Oczywiście jest to fotoradar. I teraz, czy wystarczy, że zapłaciłem te 15 eur zgodnie z tym blankietem, czy też trzeba im wysłać ten druk ze wskazaniem, że to ja kierowałem. Jeśli tak, to którą opcję trzeba zaznaczyć, bo niestety mój niemiecki jest słaby, a tłumacz google tłumaczy to na swój sposób. Co o tym sądzicie. Może ktoś już miał do czynienia z tym fotoradarem ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 20 mar 2017, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Zapłać pod wskazany nr konta z tytułem sprawy i będzie dobrze.


Post Wysłano: 20 kwie 2017, 7:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2015, 10:56
Posty: 5
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Radom

A jeździsz sam pod sobą czy pod kimś? Dlaczego ma płacić, może ma umowę z pracodawcą na mandaty poza granicą? :D Jeździłem kiedyś dla [reklama - usunięta] i gość był na tyle miły, że pokrywał "pewne" koszta.


Post Wysłano: 20 kwie 2017, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2017, 22:13
Posty: 1

Cytuj:
A jeździsz sam pod sobą czy pod kimś? Dlaczego ma płacić, może ma umowę z pracodawcą na mandaty poza granicą? :D Jeździłem kiedyś dla [reklama - usunięta] i gość był na tyle miły, że pokrywał "pewne" koszta.
Ciężko uwierzyć, że za mocną nogę i nieuwagę pracownika ktoś będzie wykładał swoją kasę. Co innego sprawy techniczne związane z pojazdem, a co innego parkowanie, prędkość itd.


Post Wysłano: 22 kwie 2017, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
A jeździsz sam pod sobą czy pod kimś? Dlaczego ma płacić, może ma umowę z pracodawcą na mandaty poza granicą? :D Jeździłem kiedyś dla [reklama-usunięta] i gość był na tyle miły, że pokrywał "pewne" koszta.
i zapewne proszek Pollena 2000, szare mydło, papier toaletowy i klopsy w słoiku.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: