Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 paź 2016, 1:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:
Cytuj:
Kierownik,
Carrefour Będzin,stała relacja Będzin Zgorzelec Będzin wygrał gość który zaproponował 2.10 gr/km wymagana podwójna obsada :D
Gdzie tu logika...
coś mu zostanie w kieszeni czy nadrobi obrotem :D - tam samego viatolla jest na stawkę dużo wyższą.
tak sobie pomyślałem że załadował konkurentów w rogi - bo wygrał przetarg i to jest najważniejsze.
stawka i zarobek jest sprawą drugorzędną.
Viatolla zwracają plus agregat 3l/h. Sam miałem smaki na taką robotę ale cóż zrobisz. Można powiedzieć załadunku za płotem.

Koniec rozmywania tematu

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 08 paź 2016, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Schodzimy z tematu mocno.

Ja wiem, że nikomu nic się nie opłaca, ale to taka rozmowa jak na parkingach z sioferami o ósemce z psiodu i co weekend w domu czyli bez sensu. Tak samo na taxi. Jak zapytasz jednego z drugim to płaczą, że mało zarabiają nie opłaca się itp. A ja gadałem z jednym gościem i nie narzekał, a nawet zachwalał.

Tak samo w transporcie, każdy płacze że jeździ po kosztach, ale jeździ dalej i dokupuje składów. Jeździłem w dziad transie pół roku, widziałem jak ta robota wyglądała i wg mnie to ta firma powinna już dawno upaść, a gostek jeździ dalej wynajmuje kierowców i jakoś sobie radzi.

Ja mam taki plus, że spedycja dla której będę jeździł znam praktycznie od początku moich kroków w zawodzie kierowcy. Znam mojego szefa już dłuższy czas i wiem, że jest na tyle uczciwym człowiekiem, że na minę mnie nie właduje, bo jest konkretny, co w dzisiejszych czasach jest ewenementem. Nie pieprzył nigdy głupot, tylko mówił jak będzie. I jak powiedział to tak było. Teraz też gruszek na wierzbie nie obiecuje, ale moja motywacja też nie jest taka, żeby zarabiać 15 000zł na miesiąc.
Cytuj:
Albo podejmujesz ryzyko i działasz sam, albo dalej dorabiasz kogoś tylko w inny sposób. Bo tak to dla mnie wygląda na pierwszy rzut oka.
Działasz sam, czyli co. Robię jak każdy dziad trans. Czyli biorę leasing w gównianej firmie z milionem punktów napisanych drobnym druczkiem jak mnie mają uwalić i jeżdżę nie przejmując się niczym, tak? A później zobaczę, że robota nie idzie, ale leasing trzeba będzie płacić, więc będę jeździł, aby kółka się kręciły. Już nie wspomnę o tym co będzie w razie wypadku.
Cytuj:
Cytuj:
3. Po co mam się wwalać na samym początku w kredyty/leasingi jak nie wiem ile dokładnie będzie z tego transportu zostawało.
Cytuj:
No, quwa...miszcz. Jak nie umiesz wyliczyć kosztów, to po co się w to pchasz???
Po co te uszczypliwości? Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem.
Jeśli Ty umiesz wyliczyć wszystkie koszta co do grosza to gratulacje przyjacielu :)

Odpowiem Ci komentarzem który już padł w tym temacie stronę wcześniej
Cytuj:
W nowym przedsięwzięciu nikt tak do końca nie wie jaka jest relacja kosztów do przychodów, po prostu nie jest się w stanie przewidzieć wszystkiego, tak na 100%. Gdyby się dało wszystko było by dziecinnie łatwe. Zawsze jest ryzyko.
Cytuj:
Świetnie...zrób staremu robotę, za 2 miesiące zapłać mu 18 tyś + VAT nie zarabiając na tym nic i oddaj auto bo ci się nie podoba :D

Lepiej pewnie jak dziad transy, jeździć po kosztach aby kółka się kręciły i modlić, żeby starczyło na ratę leasingu :)
Cytuj:
Mógłbyś podać orientacyjnie jakie to są koszty ?

Z tego co widzę, jesteś inteligentny gość to możesz sam policzyć ile zostanie Ci na wynajmie a ile na własnym składzie.
Mogę pokazać Ci jak ja to liczę:
1. CS + Naczepa - utrata wartości co roku (na wynajmie mnie to grzeje)
2. Serwis - awarie itd. pokrywam z własnego budżetu (wynajem j.w)
3. Ubezpieczenie AC/OC - tutaj weź pod uwagę, że jako nowemu podmiotowi nie przysługują mi żadne zniżki, więc domyśl się jakie będę same koszty ubezpieczenia (wynajem j.w)
4. Podatek drogowy od środków transportu (wynajem j.w)
5. OCP
6. Opłaty drogowe
7. Paliwo
8. ZUS
9. Podatki
10. AdBlue
11. Opony

Jak to wszystko policzysz to koszt przejechania 1km przez pierwsze 4-5lat jest identyczny jak na własnym składzie. Z tym, że jak już spłacisz ten skład po 4-5 latach no to zostanie Ci te powiedzmy 150 000zł, czyli jakieś 0,05e na własnym składzie więcej zarobisz na 1km.

Tak, że zakładając koszt przejechanie 1km na wynajętym składzie wynosi 0,65 to na swoim 0,6e. Tylko na swoim podejmuje się duże ryzyko początkowe, na które mnie zwyczajnie nie stać.

U mnie w mieście jest firma, która jeździ na wynajmie długoterminowym już kilka ładnych lat. Kierowcom płacą też całkiem dobrze no i jakoś cały czas się rozwijają :)
Cytuj:
A pomyślałeś nad tym, że cię gość może po prostu zrobić w uja i ci nie zapłacić a będziesz z nim związany jakimiś tam umowami? Nie zapłaci ci np. przez 1 miesiąc, albo będzie się spóźniał o ok. 2 tygodnie (co jest zresztą nagminne) i jesteś w czarnej dziurze między pośladkami :)
Pamiętaj !!! na kartce zawsze wszystko ładnie wygląda, ale niestety życie jest brutalne...
Tak pomyślałem o tym.
Ale to nie jest byle śmieć, który założył spedycję, tylko ktoś kogo znam kilka lat i mam do niego zaufanie. Choćby z jednego prostego powodu. Jest masa prezesów, którzy kierowcom nie płacą, albo opóźniają się z wypłatami, a ten jak nie brałem wypłaty w terminie to sam mnie ścigał, żeby mi wcisnąć. Tak, że uważam, że jak był uczciwy w stosunku do mnie jako pracodawca w tak małej rzeczy to i w dużej też będzie uczciwy. Tak samo jak ponownie się przyjmowałem po 1,5 rocznej przerwie. Nie obiecywał mi siustki z psiodu i weekendów domu (a bardzo chciał, żebym wrócił) tylko powiedział, jak to będzie wyglądało i po tym co powiedział 99% z Was by się nie zgodziło na taki system pracy, ale on wychodzi z założenia, że woli na początku poinformować o wszystkich wadach pracy, niż szukać kierowców co tydzień innego. Tak samo powiedział mi uczciwie, gdzie mogę popłynąć przy własnym transporcie i co zrobić, żeby zminimalizować to ryzyko. Wynajmu całego składu też mi nie poleca jakoś gorąco, ale to moja decyzja.

Tak, że panowie, kwestię opłacalności pozostawcie jednak mi, dziękuję za wszystkie rady, szczególnie osób które zdają sobie sprawę jak to wygląda w praktyce, bo w teorii to każdy widzi zarysy (np. te tańsze wynajmy (spójrzcie na umowy (limity km, serwisy, opony, ograniczenia itp.). Owszem, są tańsze opcje wynajmu itd. tylko życzę wszystkim, żeby się na takich umowach z korporacjami nie przejechali. Ja staram się myśleć na przód, żeby jak coś nie pójdzie to nie zawiązywać sobie pętelki na szyi. Nie dawno brałem kredyt na mieszkanie i w bankach komercyjnych dostałbym go bez żadnego problemu, niestety tak jak w przypadku wynajmu samochodów, nie ufam korporacjom, bo wiem, że tam nie ma żadnych sentymentów. Wolałem się pieprzyć z dziesiątkami papierów, poręczeń itd, a wziąć w banku gdzie mam jasne warunki umowy kredytowej.

Jak to się okaże w praktyce, zobaczymy. Po pół roku będę widział dokładne koszty prowadzenia działalności. Wtedy będę mógł podejmować odpowiednie decyzje. Będzie źle tak jak pisałem, oddam skład i wrócę pracować jako kierowca u kogoś.


Post Wysłano: 08 paź 2016, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Ufff,przeczytałem :mrgreen:
Z Twoich wypowiedzi wg. mnie wynika że głupi chłopak nie jesteś.Wydaje się że wiesz czego chcesz i co masz osiągnąć.Jeżeli faktycznie wszystkie Twoje słowa sa prawdą a nie farmazonami na potrzeby forum to działaj i jak to mówią w filmach 'wszystko będzie dobrze'.
Wraz z bratem półtora roku temu zaryzykowaliśmy i założyliśmy własny transport,początki były trudne więc nie zrażaj się po pierwszych dwóch miesiącach bo na starcie wydatki na pewno będą wyższe od dochodów.Osobiście będę kibicował abyś za rok w tym temacie pochwalił się że wszystko prężnie się rozwija i już myślisz nad dobraniem grata bo są pokłady na większe zarobki ;)

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 08 paź 2016, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Mam nadzieję, że masz trochę kasy odłożonej. Niby duża część ryzyka i nieprzewidzianych kosztów Ci odpada, ale jednak na rozruch trzeba mieć trochę kasy.


Post Wysłano: 08 paź 2016, 13:04
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Napisałeś, że jak auto wyjedzie w styczniu to wróci w grudniu, planujesz cały rok jeździć ?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 08 paź 2016, 13:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Może będzie osobówką wracał na weekend.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 paź 2016, 13:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Mam nadzieję, że masz trochę kasy odłożonej. Niby duża część ryzyka i nieprzewidzianych kosztów Ci odpada, ale jednak na rozruch trzeba mieć trochę kasy.
Mam 6 cyfrową sumę, więc wg mnie i tak liczę duży zapas.
Cytuj:
Napisałeś, że jak auto wyjedzie w styczniu to wróci w grudniu, planujesz cały rok jeździć ?
Tak, auto będzie jeździło cały rok. Będę jeździł z bratem na zmianę po 10-12dni lub 90h lub 56h, zależy co będzie pierwsze. Dodatkowo o ile zakazy nie będą hamowały to tak samo niedziele itp. Po prostu chcę na maxa ograniczyć postój pojazdu.


Post Wysłano: 08 paź 2016, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Mam 6 cyfrową sumę, więc wg mnie i tak liczę duży zapas.
Jeśli to nie tajemnica, to ile ci gość proponuje (netto) za 1 km? i jaki termin płatności?


Post Wysłano: 08 paź 2016, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

Trzeba inwestowac w transport, toż to taka nisza, że brakuje aut na rynku, ładunki zalegają, spedycje nie mają kogo ładowac :mrgreen:


Post Wysłano: 08 paź 2016, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Trzeba inwestowac w transport, toż to taka nisza, że brakuje aut na rynku, ładunki zalegają, spedycje nie mają kogo ładowac :mrgreen:
A weź sobie odpuść takie pie*dolenie, jakby w innych branżach konkurencji nie było. Chociaż pewnie są takie nisze, jakaś hodowla jedwabników czy coś...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 08 paź 2016, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

Wyrażam swoje zdanie, forum do tego służy.


Post Wysłano: 08 paź 2016, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Wyrażam swoje zdanie, forum do tego służy.
Oczywiście.

Tylko to brzmi jak parkingowe opowieści, olaboga jak to źle jest i nikogo na nic nie stać, jeżdżą charytatywnie dla idei, jak jakiś Caritas.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 09 paź 2016, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

Moja wypowiedź miała na celu sugestię że jak gośc ma luźne 6 zer to na pewno włożenie tego w trasport nie jest najsłuszniejszą decyzją. Sam się tym param (choc nie jest to już moje jedyne źródło dochodu) i owszem, da się życ z transportu, ale nie są to pieniądze adekwatne do zaabsorbowania w tę działalnosc i problemów z nią związanych.


Post Wysłano: 10 paź 2016, 11:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Napisz jakie auto będziesz wynajmował od prezesa i na jaki okres, a powiemy Ci, ile na wstępie na Tobie chce zarobić na wynajmie. :D


Post Wysłano: 10 paź 2016, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Mam 6 cyfrową sumę, więc wg mnie i tak liczę duży zapas.
chyba przestanę być właścicielem i zostanę kierowcą - odłożyć 6 cyfrową kwotę tylko z pracy najemnej nono trzeba mieć zarobki - ja bym nie zostawiał tego.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 paź 2016, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Moze 6 zer po przecinku ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 11 paź 2016, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Przeczytajcie uważnie ;)

6 CYFROWA suma, nie 6 ZEROWA

Gdybym miał 6 zerową to raczej już niczym bym się w życiu nie martwił za mocno.

Wg mnie to nic trudnego odłożyć, będąc kawalerem i nie idąc na studia, ale to już zależy od człowieka :)


Post Wysłano: 11 paź 2016, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

Transport to najszybsza droga do pozbycia się tych szesciu zer, czy cyfer :mrgreen:


Post Wysłano: 14 sty 2018, 11:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Kolega w PW zapytał mnie o ten temat, więc podbijam i odpowiadam dla wszystkich.

Na licencję jeśli złoży się osobiście dokumenty w Warszawie, czeka się około 8 dni (z dostawą kurierem)
Stan na kwiecień 2017.


Post Wysłano: 14 sty 2018, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

no to aktualne :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: