Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2013, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Witam
Mam pytanie czy stosujecie w swych firmach do pory nocnej?
Przepisy z tego co wiem juz dawno weszly ,u mnie szef zrobil wielkie oczy jak mu o tym powiedzialem a np.gdy czasami rozmawia sie z innymi kierowcami o porach nocnych lub o tym ze gdy teraz jak wpadnie inspekcja pracy czy ITD.na firme to ze kierowca odpowiada z tarczki rok w stecz a nie jak kiedys sam pracodawca,to wszyscy patrza na mnie jak na wariata.
Przepisy weszly przynajmniej co do kar bez limitu dla kierowcow 1.01.2012 a widze ze wiekszosc kierowcow uwaza ze tylko 28 tarczek na drodze ich interesuje a kontrola na firmie to jak kiedys pracodawca odpowiada.
Wiec jak to jest u was .???


Post Wysłano: 21 mar 2013, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Ja stosuje.( Ale wg wielu tutaj na forum,ja jestem inny bo stosuje się do przepisów )
Inni w firmie gdzie pracuje - nie wiem. Chyba nie ( nawet nie wiem czy wiedzą o tym przepisie ;)).
Fakt, przepis jest od dawna, ale nie ma jeszcze kary w cenniku za łamanie tego artykułu.Ma się to zmienić w nowym taryfikatorze.Oprócz tego ma też być uwzględniony brak wpisu w tacho cyfrowym: kraj rozpoczęcia, kraj zakończenia pracy

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Ostatnio zmieniony 21 mar 2013, 22:12 przez vand, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 21 mar 2013, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

wyczytałem ze obecnie ITD tego się nie czepia lecz inspekcja pracy będzie tego pilnowac


Post Wysłano: 24 mar 2013, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

glupszego przepisu nie znam dotyczacy pracy

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Post Wysłano: 24 mar 2013, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Fakt, przepis jest od dawna, ale nie ma jeszcze kary w cenniku za łamanie tego artykułu.
To znaczy będzie odrębna taryfa,za przekroczenie pracy w nocy?Nie wydaje mi się,było by to durne jak stado pędzących imadeł.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 24 mar 2013, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

dla mnie ten przepis jest nie dopracowany ,bo zrozumiem jeszcze sytuacje gdy ruszamy w owej ''porze nocnej'' to wiemy ze mamy do dyspozycji 10 godzin na pracę -ok!!!!

Ale jeżeli nasza pora nocna zaczyna się powiedzmy o godz-01.00 ,robotę mamy ułożoną tak ze się zmieścimy przed tą porą i dojedziemy na rozładunek ,załadunek czy też powrót do domu w piątek i z różnych przyczyn staje się tak że zachaczymy np. o 15 min o tą porę nocną( a jak wiemy w transporcie częste są zmiany czasowe w rozładunku czy załadunku lub nawet warunki na drodze często wydłużają naszą jazdę)to mamy naciągniecie tarczki a w sytuacji gdy np.ten dojazd ten miał mieścić się w 15 godzinach pracy (czyli 9 pauzy) to mamy 5 godzin przeciągnientą tarczkę. Bo zahaczając o ''porę nocną'' możemy pracować 10 godzin max.Wiec taką sytuacje jest ciężko przewidzieć ,a przepisy jasno określają że nie ma mowy o omijaniu tego przepisu tłumacząc się koniecznością wykonania zadania czy dojazdu do bazy czy też domu.


Post Wysłano: 11 kwie 2013, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Nikt wiecej sie nie wypowie na temat pory nocnej?/?wiec pewnie tak samo wielu kierowcow nie jest swiadomych tego ze KIEROWCA PLACI BEZ LIMITU ,ZA PRZECIAGNIENTE TARCZKI ROK W STECZ!!!! Razem z procodawca a co najlepsze to i spedytor ma byc obciazany ...
Powtarzam jak wspominam czasami kierowcom o tym to patrza na mnie jak na palanta((((


Post Wysłano: 12 kwie 2013, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 20:34
Posty: 42
GG: 121345
Samochód: ford

Ja myślałem że ten przepis można sobie olać i jak jeździlem w poprzedniej firmie to nie stosowałem.
Teraz już staram sie to stosować.
Kara sie liczy normalnie jak za przekroczenie czasu pracy?


Post Wysłano: 12 kwie 2013, 11:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Zacznijmy od tego, że ITD kontroluje, czy zachowane są dzienne/dobowe/tygodniowe odpoczynki i czy nie są przekroczone okresy prowadzenia zgodnie z rozporządzeniem 561/2006. Nie kontroluje czasu pracy i podczas kontroli drogowej na pewno tego nie zakwestionują.

Natomiast przepis odnośnie pracy w godzinach nocnych zawarty jest w przepisach krajowych, dokładnie w Ustawie o czasie pracy kierowców. I każdy kierowca zatrudniony w oparciu o stosunek pracy (umowa o pracę) jak najbardziej powinien stosować się do tego przepisu, a firma powinna to kontrolować. Dodatkowo pracodawca w regulaminie pracy powinien umieścić zapis, przedział czasowy w porze nocnej, kiedy należy się go stosować. I organem uprawnionym do kontrolowania przepisów z zakresu kodeksu pracy i ustawy o czasie pracy kierowców jest Państwowa Inspekcja Pracy. A jeżeli chodzi o kary związane z nieprzestrzeganiem czasu pracy, to PIP ma znacznie szersze pole manewru niż ITD.


Post Wysłano: 12 kwie 2013, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Godziny nocne to nie wymysł ITD Tylko PIP. Każda firma ustala je sobie sama. U mnie są to godziny od 0:00 do 4:00. Czyli jeśli praca wypadnie mi w tych godzinach to automatycznie czas pracy skraca mi się do 10h. Przykład, Ruszyłem w poniedziałek o 3:50 więc 10 min pracowałem w wytyczonej przez firmę porze nocnej dlatego na pauzę muszę stanąć o 13:50 i u mnie tego się przestrzega(nie kto chce ale wszyscy kierowcy), pilnują tego u mnie babeczki odpowiedzialne za tacho. Dlatego najwcześniejszą porą do ruszenia jest 4:00 a najpóźniejszą 0:00.(oczywiście w moim przypadku).

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 05 kwie 2017, 19:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

odkopuje temacik ...jakieś zmiany co do tego przepisu? Może spotkał się ktoś z jakimiś karami ? kontrolami w firmie?


Post Wysłano: 08 kwie 2017, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

za miesiąc Ci powiem bo jest zapowiedziane ITD w firmie

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 kwie 2017, 11:49
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Temat wyczyszczony z postów nie mających styczności z tematem...
Albo sukcesy, albo PW :!:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 13 kwie 2017, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

W mojej byłem firmie, też ma być kontrola PIP. Kolega się wkurzył na prywaciarza i go podał. Miedzy innymi wymienił praca w godzinach nocnych. Teraz czytając poprzedzające posty pomyślałem,że sam sobie też nakopał. Ciekawy jestem jak to się skończy. Dali mu odpowiedź, że wyniki kontroli dostanie w ciągu 31 dni.


Post Wysłano: 14 kwie 2017, 7:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
za miesiąc Ci powiem bo jest zapowiedziane ITD w firmie
Godziny nocne ITD nie obchodzą. Tak jak pisał mariusz. To wynysł PIPu i oni ewentualnie dawają karę.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 14 kwie 2017, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
W mojej byłem firmie, też ma być kontrola PIP. Kolega się wkurzył na prywaciarza i go podał. Miedzy innymi wymienił praca w godzinach nocnych. Teraz czytając poprzedzające posty pomyślałem,że sam sobie też nakopał. Ciekawy jestem jak to się skończy. Dali mu odpowiedź, że wyniki kontroli dostanie w ciągu 31 dni.
dostanie odpowiedz na skargę ale ona za wiele mu nie powie i musi wystąpić o udostępnienie protokołu kontroli żeby poznać szczegóły

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 15 kwie 2017, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Inny kierowca mówił, że w poprzedniej firmie też była taka kontrola i się dostało wszystkim. I pracodawcy i kierowcom. Tyle tylko, że szef był w porządku i zapłacił za nich mandaty.


Post Wysłano: 15 kwie 2017, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przecież to jest miecz obosieczny. W innym temacie, ktoś pisał, że odszedł jeden z kierowców, a że dupa piekła, to doniósł. Efektem była kontrola, a efektem kontroli mandaty, w tym nałożony na autora postu - 1800 zł. Więc zanim się takie rzeczy zrobi, trzeba pomyśleć jakie może to mieć konsekwencje.


Post Wysłano: 17 kwie 2017, 12:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

To wiadomo ze to sprawa pip-u i ze miłość odwzajemniona :D jak kary to dal wszystkich.
Z tego co słyszałem że kontrolerów pip-u łatwiej ułaskawić :>


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: