Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lut 2012, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

W miejscowosci X stoi znak zakazu do 15ton i trzeba przejechac przez ta droge zeby dojechac do lesnictwa Z w tej miejscowosci. Oczywiscie zatrosakani mieszkancy zadzwonili no i dalej widoma sytuacja pkt i $. A trzeba wywiezc z tamtad troche drewna. Co zrobic zeby nie placic. Jakies pozwolenia czy cos takiego? Spotkal sie ktos z taka sytuacja? Dodam ze pod znakiem jest tabliczka "Nie dotyczy dojazdu do posesji"

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 15 lut 2012, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

polecam wizytę u zarządcy drogi - jak masz interes by jeździć po tej drodze bo nie ma innego dojazdu powinni wydac pozwolenie.
ja mam kilka takich pozwoleń w swoim rejonie i teraz to nawet policja mnie nie zatrzymuje bo wiedzą o tym.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2012, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

Tylko ze ta miejscowosc jest jakies 150 km ode mnie. A to nalezy do przewoznika czy firmy tu "lasow panstwowych" zalatwienie tego pozwolenia.

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 15 lut 2012, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

a telefony są?
ja takie rzeczy załatwiam "na telefon", a papiery potrzebne do wydania dokumentu idą emailem lub poczta.
ot cała filozofia.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2012, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

Bedziemy probowac. ok dzieki szerokosci

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 16 lut 2012, 8:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

generalnie powinna sie tym zając firma która funkcjonuje w strefie zakazu i dążyć do umieszczenia tabliczki pod znakiem :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 lut 2012, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5929

Pozwolenie pozwoleniem, ale czy odwołanie się od mandatu (jego nieprzyjęcie) nie udałoby się? Tabliczka "nie dotyczy dojazdu do posesji", więc czy przywozisz ziemniaki, sofę, piasek, drewno, czy cokolwiek dla klienta lub od niego wywozisz, nie powinno Cię to dotyczyć. Napis na tabliczce można też różnorako interpretować, czy to chodzi o dojazd jeśli np. kierowca mieszka w tamtym miejscu, czy może chodzi właśnie o to, że jest to punkt docelowy dostawy/odbioru.

Tak bardziej teoretycznie i "na przyszłość" pytam.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 15:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

Witam, zaciekawił mnie ten temat ponieważ bardzo często mam do czynienia z w/w sytuacją, choć kiedyś prowadziłem zawziętą dyskusję z Panem policjantem i on usilnie twierdził że mnie ukaże jak będę wyjeżdżał z firmy, bo wtedy będę za ciężki, to jednak mnie nie ukarał bo go już tam nie było.

Czy kiedy dostaję zlecenie do firmy X, to w mojej kwestii jest sprawdzenie czy właściciel firmy X uzyskał pozwolenie od zarządcy drogi na przejazd pojazdów do jego firmy na której jest zakaz.
Czy jak właściciel firmy niema takiego pozwolenia to ja mam zapłacić mandat?

Moim zdaniem to jest jakaś paranoja z tymi pozwoleniami.

A może jest jakiś zapis regulujący tą sprawę.

Pozdrawiam.
Tomek.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
.

1)Czy kiedy dostaję zlecenie do firmy X, to w mojej kwestii jest sprawdzenie czy właściciel firmy X uzyskał pozwolenie od zarządcy drogi na przejazd pojazdów do jego firmy na której jest zakaz.
2)Czy jak właściciel firmy niema takiego pozwolenia to ja mam zapłacić mandat?
3)A może jest jakiś zapis regulujący tą sprawę.
.
1)tak
2)tak
3)Prawo o Ruchu Drogowym

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 03 gru 2012, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2012, 10:02
Posty: 7

Właśnie nie jest tak do końca.
Firma w której pracuję mieści się w mieście gdzie obowiązuje zakaz od 18 ton DMC. Ponadto dojazd do firmy z każdej strony jest obwarowany dodatkowo 15 tonami RMC.
Udaliśmy się z tym problemem do miasta i zarządu dróg. Jest możliwość zniesienia dla nas ograniczenia tonażowego odnoszącego się do RMC. Natomiast miasta nie obchodzi ograniczenie nr. 1, czyli 18 ton DMC.
Więc kuriozum polega na tym że dojazd do posesji na której znajdują się firmy nie będzie miał ograniczenia natomiast wjazd do miasta w którym znajduje się ulica z ograniczeniem i sama firma już tak ..... to przecież szczyt głupoty.
Sytuacja z tego roku była taka że jechał do nas transport linii produkcyjnej z Niemiec. Po konsultacji w firmie samochód wjechał do miasta gdy ograniczenie czasowe nie obowiązywało. Natomiast do firmy już w praktyce nie mógł. Gdy kierowca wjechał od razu zajeła się nim policja techniczna. Sprawa skończyła się tak że sam właściciel poszedł do nich, dał 200zł na dwa głowę i .... nie było mandatu ani policji.
Natomiast tłumaczenie policmajstrów niemieckiemu kierowcy na migi co zrobił było dość śmieszne.
Co ciekawe szeryfowie twierdzili że linię produkcyjną powinno się rozebrać i przetransportować w częściach do zakładu autami lżejszymi. Trochę to śmiesznie brzmi zważywszy że sam koszt montażu tej linii u producenta to 50 tyś. Euro i zajęcie dla 5 osób przez dwa dni a sama linia warta jest ponad dwójkę. Oni również twierdzili że powinno być zezwolenie z miasta wydane na ten właśnie transport aby samochód mógł wjechać na naszą ulicę.
Troszkę to wszystko śmieszne. Ponieważ prawo powinno się dostosowywać do środowiska a nie na odwrót. Przecież miasto wydało zgodę na działanie firmy gdzie w podaniu było czarno na białym napisane że dziennie do firmy będą wjeżdżały 3 zestawy (licząc bez weekendów).


Post Wysłano: 05 gru 2012, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Przecież miasto wydało zgodę na działanie firmy gdzie w podaniu było czarno na białym napisane że dziennie do firmy będą wjeżdżały 3 zestawy (licząc bez weekendów).
wystąpić z wnioskiem do zarządcy drogi o wydanie zezwolenia a w przypadku odmowy odwoływać się aż do NSA i tyle wam zostaje - a co do absurdów to mamy ich multum w tym kraju

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: