Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 paź 2012, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2011, 11:46
Posty: 23
GG: 5652541

Witam,

Czy zgodne z prawem jest przesyłanie mailem skanów wypełnionej urlopówki kierowcy??

Kierowca jeździ na wahadle i codziennie zostawia auto w firmie która znajduje się kilkadziesiąt km od siedziby firmy transportowej. Kierowca po skończonej pracy w piątek zostawia auto i wraca do domu kilka km. Kolejny ładunek podejmuje w niedzielę w nocy. Czy w takiej sytuacji mogę mu przesyłać skan urlopówki mailem, żeby wydrukował sobie go w domu?


Post Wysłano: 24 paź 2012, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam,

Czy zgodne z prawem jest przesyłanie mailem skanów wypełnionej urlopówki kierowcy??

Kierowca jeździ na wahadle i codziennie zostawia auto w firmie która znajduje się kilkadziesiąt km od siedziby firmy transportowej. Kierowca po skończonej pracy w piątek zostawia auto i wraca do domu kilka km. Kolejny ładunek podejmuje w niedzielę w nocy. Czy w takiej sytuacji mogę mu przesyłać skan urlopówki mailem, żeby wydrukował sobie go w domu?
niech sobie wykreśli pauzy na tarczkach tacho.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 paź 2012, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2011, 11:46
Posty: 23
GG: 5652541

Wiem, że jest taka możliwość, ale czy zaproponowane przeze mnie rozwiązanie nie będzie prawidłowe??


Post Wysłano: 24 paź 2012, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wiem, że jest taka możliwość, ale czy zaproponowane przeze mnie rozwiązanie nie będzie prawidłowe??
w/g mnie nie będzie.
ustawodawca w jakimś celu zostawił tylko 2 wolne miejsca na podpisy. cała reszta musi być z komputera, ale podpisy (w mojej ocenie) powiny być orginalne.
tak na dobra sprawę skoro przepisy dopuszczają mozliwość ręcznego naniesienia przerwy przez kierującego to po co wyważać otwarte drzwi.
jak chcesz to popatrzę za podstawą prawną bo tak na biegu nie chce mi się szukać.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 paź 2012, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2011, 11:46
Posty: 23
GG: 5652541

Słyszałem, że w wyjątkowych przypadkach można urlopówkę przesłać faxem, więc tu mamy podobną sytuację. Ja mówię oczywiście o skanie urlopówki, gdzie będzie podpis pracodawcy i pieczątka, jednak po wydrukowaniu przez kierowcę, nie będzie można mówić tu o oryginale.


Post Wysłano: 28 paź 2012, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Wszystko zależy od "widzimisie' kontrolującego. jeden uzna fax, lub mail, a drugi będzie się czepiał i bedzie chciał oryginał. Pracowałem kilka lat w firmie, gdzie urlopowki głównie wysyłali nam na fax. miałem sporo kontroli i nigdy nie dostałem za to mandatu, ale czasami się czepiali, głównie celna sprawa w czechach i inspekcja na węgrzech. w polsce miałem 3razy kontrol itd , w ogóle nie pytali czemu urlopówki faxowane.


Post Wysłano: 28 paź 2012, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

do pracy dojeżdżam 800km w jedną stronę osobówką, (miejsce postoju auta), do firmy w której pracuję musiałbym dołożyć 400km w jedną strone + przeprawa promowa - od lat urlopówki mam wysyłane faxem lub na email - nigdy nie miałem z tego tytułu problemów, przy żadnej kontroli nie zakwestionowali tego.
urlopówka wysłana na @, wydrukowana na kolorowej atramentówce + podpis kierowcy - przecież to jest oryginalny dokument (poświadczony podpisem tego ostatniego)

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 29 paź 2012, 17:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Jedno małe pytanie- gdzie jest napisane że na zaświadczeniu ma być pieczątka, chyba że mam zły druk.


Post Wysłano: 29 paź 2012, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2011, 11:46
Posty: 23
GG: 5652541

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mam już większą jasność w temacie.
Cytuj:
edno małe pytanie- gdzie jest napisane że na zaświadczeniu ma być pieczątka, chyba że mam zły druk
Masz rację, pieczątka jest zbędna,wystarczy jedynie podpis pracodawcy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: