Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2006, 19:38
Posty: 4

Ok dzieki stary.

[ Dodano: Wto, 27.06.2006, 19:53 ]
No ale mi chodzi pusto z masa ponizej 12 ton(taka mala niescisłość :D)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

W dowodzie rejstracyjnym dopuszczalna masa całkowita nie może być większa niż 12 ton. W innym przypadku stoisz. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
W dowodzie rejstracyjnym dopuszczalna masa całkowita nie może być większa niż 12 ton. W innym przypadku stoisz.
Oj chyba nie do końca - bowiem jak widzę nikt nie doczytał do końca i nie zacytował całego rozporządzenia (Dz.U. 2003 Nr 161 poz. 1565)
a w nim § 3.

5. Przepisy § 1 nie mają zastosowania do pojazdów w stanie próżnym (bez ładunku).
owy § 1 dotyczy właśnie ograniczeń "temperaturowych"

Zatem z tego wynika, że jak zestaw pow. 12 ton DMC jest pusty, to może jechać, a jak ITD lub Policja ma wątpliwości, to należy ten punkt przytoczyć.

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

czyli jesli tata chciałby nawet cała Polske przejechac na pusto (takim zestawem jaki mam w avatarze) to moze jechac?

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Acha no to byłem w błędzie. Dzięki Miro za uświadomienie.
Cytuj:
czyli jesli tata chciałby nawet cała Polske przejechac na pusto (takim zestawem jaki mam w avatarze) to moze jechac?
Według tego TAK. Tylko teraz pytanie, czy nie trzeba miec np. rocznej winiety.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

zdanie dolnośląskiego ITD do 50km można jechać pusto, dalej nie.

071 326 51 60


Ostatnio zmieniony 28 cze 2006, 11:03 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2006, 19:38
Posty: 4

O tych 50 km slyszalem. Ale i tak moj tata w nocy wroci ...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
zdanie dolnośląskiego ITD do 50km można jechać pusto, dalej nie.
071 326 51 60
No i to jest właśnie to, o czym mówię. Ten z ITD co Ci to powiedział, po prostu nie zna przepisów i mu się te 50 km z czymś innym pomyliły, albo interpretuje je na swój sposób.

Proszę, niech przytoczy podstawę prawną, zabraniającą jazdy pustym zestawem po Polsce wzdłuż i wszerz w czasie ograniczenia ze względów temperaturowych (§ 1) (bo ograniczenie weekendowe obowiązuje i puste zestawy). Ja mu przytaczam § 3. 5, będący obowiązującym mnie wyłączeniem.

Co więcej dziś rzecznik GDDKiA podał ten fakt publicznie, po tym jak zdezorientowane przez media osoby postronne (np. kierowcy pojazdów osobowych) uskarżali się na sporą liczbę ciężarówek na drogach, poruszających się w godzinach 11-22. Owe media o zakazie głośno trąbią, ale o wyłączeniach już nieco mniej. Nie wymagam, by zaraz wymieniali całą listę wyłączeń i towarów, ale mogli chociaż wspomnieć, że niektóre pojazdy powyżej 12 ton dmc mogą się po drogach poruszać.

PS. Zawsze dobrze wozić ze sobą kopię odpowiedniego rozporządzenia, by w razie czego mieć argumenty wobec policjanta czy inspektora rzucającego jakimiś paragrafami z rękawa.

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Ostatnio zmieniony 28 cze 2006, 14:18 przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Miro Jak zawsze wsyzstko wyjaśnione...Dziękuje w swoim i kolegów imieniu.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2006, 19:38
Posty: 4

Miro jest wlasnie zywym przykladem dobrze przygotowanego do pracy kierowcy ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

ee ale miro z tego co mi wiadomo nie jest kierowca..

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jak to jest z przepisami i ich interpretacją przez różne służby, przypomnę taki przypadek:
dawno temu każdy pojazd przewożący materiały niebezpieczne ADR w sztukach przesyłki, więc czy to kontener, czy zwykła plandeka musiał mieć zaświadczenie o dopuszczeniu do przewożenia takiego ładunku, który wystawiał diagnosta na okręgowej stacji kontroli pojazdów za dodatkowe 85,-zł. po jakimś czasie nakaz ten zniesiono (tak jest do dziś - jednak celnicy na przejściach w Jędrzychowicach i Olszynie wymagali takie dokumenty. oczywiście można było się uprzeć, jednak w konsekwencji pyrrusowego zwycięstaw przejeżdżało się przez granicę po dodatkowych kilkunastu godzinach oczekiwania i 5 telefonach interwencyjnych do służb celnych. i praktycznie do naszego wejścia do UE samochody naszej firmy otrzymywały taki dokument od diagnosty, który niemógł się nadziwić dlaczego ktoś daje mu pieniądze za dokument, który nie jest wymagany.
podobnie jest z tym zakazem.
ja wolę dostosować się do tego czego wymaga ITD której telefon oczywiście podaję klientowi jako podstawowe źródło informacji, niż podejmować się wątpliwych rzeczy i jeszcze później walczyć po sądach.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 7:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Wczoraj wracałem na pusto platformą z Ukrainy na bazę,mimo że moja waga wynosi 21 ton.Dla mnie wiążące jest to że w PR 1 Polskiego Radia po każdym komunikacie drogowym pani informowała Uwaga tzw.zakaz temperaturowy nie dotyczy pojazdów próżnych bez względu na ich masę.Myślę że pani redaktor nie wzięła tej informacji z poradnika kuchennego :mrgreen:

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

więc chciałbym równiez powołać się na sytuację po katastrofie w katowickiej hali, kiedy to sam premier RP wypowiadał się w mediach o natychmiastowych wypłatach z ZUS-u, jednak rzeczywistość przy okienkach tej instytucji była diametralnie odmienna.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 9:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2006, 11:54
Posty: 7
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Właśnie sciągnąłem ze strony gddkia treść rozporządzenia odnośnie ograniczeń. I tak Paragraf 1 mówi o nałożeniu ograniczeń na poj. o dmc > 12t w przypadku wysokich temperatur itd...
Ale paragraf 3 punkt 5 mówi wyraźnie:
"Przepisy par. 1 nie mają zastosowania do pojazdów w stanie próżnym (bez ładunku)"

Natomiast w ulotce wydanej przez gddkia o ograniczeniach znajdziemy to w pkt. II ppkt. 1. Z tym że nie podciagniemy tego pod zakaz weekendowy, niestety.

_________________
DUŻE jest piękne!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

więc oficialnie pustym zestawem który waży ~15t jechać nie możemy bo zakaz jest poyżej 12t ale ogólnie śmigać na pusto możemy, tak?


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2006, 11:54
Posty: 7
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

A no właśnie... Co ustawodawca miał na myśli?
Czy można to rozumieć tak - pojazdem (np 24 tonówką singlem) na pusto rób co chcesz (teoretycznie tak wynika). Ale tak myślę przyczepa i naczepa - to zespoł pojazdów będzie, więc chyba tutaj jednak pow. 12 ton stoimy.
Kto to skoryguje?

_________________
DUŻE jest piękne!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

więc z tego co zrozumiałem to pojazdem o DMC 13T z ładunkiem częściowym (czyli nie "próżnym") o masie rzeczywistej powiedzmy 8 - 9T nie można jechać, ale zestawem całkowicie "próżnym", ale o masie rzeczywistej 15T można jechać.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2006, 11:54
Posty: 7
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zestaw jest pojazdem członowym to bym się w tym przypadku wahał. Natomiast przepis mówi o pustych pojazdach a nie pojazdach członowych czy zespołach pojazdów (choć nie wiadomo czy tym chcieli określić wszystkie ciężarówki). I nie chciałbym o tym polemizować na drodze z inspektorem.
Ale jeżeli obciążenia o których napisałeś odnieść do pojedynczych pojazdów to rzeczywiście często nie jest to logiczne czy `sprawiedliwe` ale niektóre przepisy niestety taki są.

_________________
DUŻE jest piękne!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2006, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2006, 17:19
Posty: 108
GG: 0
Samochód: Man TGA 18.480
Lokalizacja: Wrocław

W razie mandatu popatrzcie co znalazłem:
http://www.aw.poznan.pl/status/bezp/informacje.htm


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: