40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostWys┼éano: 25 sty 2005, 20:46 
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: Polonez
Zgodnie z rozporz─ůdzeniem ministra transportu i gospodarki morskiej z 30 maja 2000 roku zawartego w Dz.U. nr 50, poz. 598 obowi─ůzuj─ů okresowe oraniczenia w ruchu:

W przypadku wyst─ůpienia na drogach uplastycznienia nawierzchni bitumicznych wywo┼éanego wysokimi temperaturami, wprowadza si─Ö na tych drogach ograniczenia w ruchu pojazd├│w o DMC powy┼╝ej 12 ton (z wy┼é─ůczeniem autobus├│w) poprzez zakaz ich ruchu na obszarze ca┼éego kraju lub jego cz─Ö┼Ťci w godzinach 11:00 - 23:00. Ograniczenia te obowi─ůzuj─ů po podaniu do publicznej wiadomo┼Ťci przez MTiGM (MI) termin├│w ich rozpocz─Öcia i zako┼äczenia.

Wprowadza si─Ö zakaz ruchu ww. pojazd├│w w nast─Öpuj─ůcych terminach:

- od godz. 7:00 do 22:00 w dni ustawowo wolne od pracy: (1 stycznia - Nowy Rok, pierwszy dzie┼ä Wielkanocy, drugi dzie┼ä Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, pierwszy dzie┼ä Zielonych ┼Üwi─ůtek, Bo┼╝e Cia┼éo, 15 sierpnia - Wniebowzi─Öcie Naj┼Ťwi─Ötszej Marii Panny, 1 listopada - Wszystkich ┼Üwi─Ötych, 11 listopada - ┼Üwi─Öto Niepodleg┼éo┼Ťci, 25,26 grudnia - Bo┼╝e Narodzenie)

- od godz. 18:00 do 22:00 w dzie┼ä poprzedzaj─ůcy dzie┼ä okre┼Ťlony w pkt 1.

- w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia (z zastrze┼╝eniem pkt 1):
od godz. 18:00 do 22:00 w pi─ůtek,
od godz. 7:00 do 14 w sobot─Ö,
od godz. 7:00 do 22:00 w niedziel─Ö.
- w okresach od 1 do 30 czerwca oraz od 1 do 30 wrze┼Ťnia od godz. 7:00 do 22:00 w niedziel─Ö.
Powy┼╝szych przepis├│w nie stosuje sie do pojazd├│w: policji, si┼é zbrojnych, Stra┼╝y Granicznej, stra┼╝y po┼╝arnej, pogotowia technicznego, pracuj─ůcych na potrzeby dr├│g i most├│w oraz ich utrzymania, bior─ůcych udzia┼é w akcjach ratowniczych lub usuwaniu skutk├│w kl─Ösk ┼╝ywio┼éowych, przewo┼╝─ůcych artyku┼éy szybko psuj─ůce si─Ö i ┼Ťrodki spo┼╝ywcze, zwierz─Öta ┼╝ywe, pracuj─ůcych na potrzeby skupu mleka, zb├│┼╝ lub zwierz─ůt, na potrzeby bezpo┼Ťredniego zaopatrzenia statk├│w morskich w paliwo p┼éynne lub wod─Ö, wolnobie┼╝nych u┼╝ywanych do prac rolnych i ci─ůgnik├│w rolniczych, przewo┼╝─ůcych sprz─Öt transmisyjny stacji radiowych i telewizyjnych, przewo┼╝─ůcych w zwi─ůzku z organizacj─ů imprez masowych sprz─Öt dla ich obs┼éugi, przewo┼╝─ůcych pras─Ö, po roz┼éadunku artyku┼é├│w szybko psuj─ůcych si─Ö w odleg┼éo┼Ťci do 50 km od miejsca roz┼éadunku, przewo┼╝─ůcych ┼éadunki pocztowe, pracuj─ůcych w utrzymaniu ruchu w odleg┼éo┼Ťci do 50 km od przedsi─Öbiorstwa, przewo┼╝─ůcych w okre┼Ťlonych przepisach materia┼éy niebezpieczne (z pomara┼äczowymi tablicami ostrzegawczymi), uczestnicz─ůcych w akcjach humanitarnych, przeznaczonych do przewozu betonu lub odpad├│w komunalnych.

Przepisy o ograniczeniach nie maja zastosowania do pojazd├│w, kt├│re wjecha┼éy na terytorium RP poza terminami lub godzinami obowi─ůzywania zakaz├│w lub ogranicze┼ä, w odleg┼éo┼Ťci do 25 km od miejsca przekroczenia granicy oraz oczekuj─ůcych na granicy na wyjazd z terytorium RP.

Przepisy nie dotycz─ů pojazd├│w wykonuj─ůcych czynno┼Ťci dowozowo - odwozowe do i z terminali transportu kombinowanego w promieniu 100 km od terminalu l─ůdowego i 150 km od morskiego.

Przepisy z wyj─ůtkiem tych dotycz─ůcych zakazu ruchu wywo┼éanego wysokimi temperaturami nie maja zastosowania do pojazd├│w powracaj─ůcych z zagranicy pod warunkiem posiadania przez kierowc─Ö wa┼╝nej rocznej lub p├│┼érocznej karty op┼éat za przejazd po drogach krajowych wykorzystywanych w mi─Ödzynarodowym transporcie drogowym.

(C)ciezarowka.prv.pl

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 26 lut 2005, 22:35 
U┼╝ytkownik

moze to jest m─ůdre ale ja tego nie nawidze mnie sie wydaje ze do za┼éadunku powinnien mie─ç ka┼╝dy prawo dojechac a nie nie we┼║mie ┼éadunku bo nie moze dolecie─ç z 50 km i stoi jak taki palant

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 mar 2005, 14:37 
U┼╝ytkownik

No w sumie to sie zgodze z tob─ů ROTRANS...! jak lecisz pusty to powiniene┼Ť jechac do miejsca za┼éadunku...! Ja w pi─ůtki i soboty jezdze zawsze od rana do wieczora jak jest zakaz...!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 13 lip 2005, 22:03 
U┼╝ytkownik

Teraz ju┼╝ niema czego┼Ť takiego ┼╝e jak s─ů upa┼éy i sie asfalt rozp┼éuywa to i tak niemog─ů da─ç zakaz├│w... a z tego wzgl─Ödu ┼╝e jeste┼Ťmy w Uni a w uni niema takich ogranicze┼ä drogowych...! a co innego jest z tymi weekendowymi zakazami... dla mnie to chory pomys┼é... ┼╝e w soboty jest zakaz od godz. 7:00 do 14:00 wed┼éug mnie to powinni jak ju┼╝ co┼Ť to zrobi─ç od 14:00 do 22:00 a nie od 7 do 14 jak praktycznie wszytskei firmy w soboty s─ů do 14 czy 15 otwarte... i jak tu masz zd─ů┼╝y─ç... jak niezajedziesz przed zakazem :?: :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 27 lip 2005, 11:51 
U┼╝ytkownik

GG: 1
Samoch├│d: Szwedzkie badziewie z G├Âteborga
Z badań wynika że w weekendy kiedy jest zakaz poruszania sie ciezarowkami w niemczech liczba wypadkow wzrasta o 70%!!!!!!!!!!

o czym to swiadczy?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 31 lip 2005, 21:09 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
Samoch├│d: (avatar) /|\
czy wie kto┼Ť gdzie mo┼╝na dosta─ç wykaz zakaz├│w letnich jak i weekendowych w takich krajach jak np. Austria, Niemcy, W┼éochy czy Czechy ??
Ja mam rozpiske, niby co w firmie mi dali, ale tym jedynie mo┼╝na sobie dupsko wytrze─ç - nic si─Ö nie zgadza :(
Bajoo

..::--{{ BajOoo }}--::..

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 07 sie 2005, 15:53 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MAN TGA XXL
Niewiem ale tak jak np. moj tata jezdzi w Gaetrze to im przysylaja w wiadomosciach gdzie i kiedy sa np. zakazy... :D :D :D :mrgreen:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 07 sie 2005, 16:10 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Wierze Ci, ostatnio kole┼Ť w Austri na weekendzie pokaza┼é mi jak mu z firmy przez satelite pos┼éali wykaz wszystkich zakaz├│w na dany weekend w krajach kt├│rych by┼é najbli┼╝ej, fakt by┼é taki ┼╝e by┼é najbardziej wypasion─ů wersj─ů MANa TGA... full wypas, no i firma nie byle jaka VOS LOGISTIC.
Ja mam troszke inny standart :D ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 07 sie 2005, 19:12 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

No zgadza sie ale wiesz mogla by to wyslac np. i twoja firma chocby przez komorke tylko oni to maja gdzies bo ty jestes od tego zeby jechac i wiedziec kiedy jest jaki zakaz a jak cie misie zlapia to odrazu dlaczego dales sie zlapac... :P :P :P

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 gru 2005, 15:51 
U┼╝ytkownik

GG: 6254321
Wracaj─ůc do tematu wie mo┼╝e kto┼Ť, gdzie mo┼╝na znale┼║─ç rozpisk─Ö ┼Ťwi─ůt w Austrii i Czechach? :?:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 gru 2005, 16:36 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Ja niewiem, ale kiedy┼Ť np. w Polskim Trakerze by┼éy takie kalendarze, ma┼ée zajmowa┼éy mniejwi─Öcej 1/10 strony i tam pisa┼éo kt├│rego w danym pa┼ästwie s─ů jakie┼Ť ┼Üwi─Öta z tym ┼╝─Ö to tylko na miesi─ů─ç by┼éo, a teraz gdzie co┼Ť takiego znale┼║─ç to niewiem...:wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 gru 2005, 16:37 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MP3, MP2, 114L
M├│j ojcec co roku dostaje kalenarz Pekaesu i tam zaznaczaj─ů wszystkie ┼Ťwi─Öta w krajach Europy ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 30 gru 2005, 0:32 
U┼╝ytkownik

To jak Tw├│j tato dostanie to prze┼Ťlij mi Czechy i Austri─Ö, bo kolega ze Stramy pilnie potrzebuje!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 30 gru 2005, 0:46 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MP4
kunteszo pisze:
To jak Tw├│j tato dostanie to prze┼Ťlij mi Czechy i Austri─Ö, bo kolega ze Stramy pilnie potrzebuje!

Gdzie┼Ť na stronce http://www.dkv.com s─ů wyszczeg├│lnione wszystkie ┼Ťwi─Öta itp.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 30 gru 2005, 12:27 
U┼╝ytkownik

<<Pa┼║dzioch>> pisze:
kunteszo pisze:

Gdzie┼Ť na stronce http://www.dkv.com s─ů wyszczeg├│lnione wszystkie ┼Ťwi─Öta itp.

Dzi─Öki za pomoc, jednak na tej stronie nie znale┼║li┼Ťmy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 30 gru 2005, 12:40 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MP3, MP2, 114L
OK, jak m├│j tato ju┼╝ dostanie sw├│j egzemplarz na rok 2006 to dam zna─ç ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 30 gru 2005, 14:24 
U┼╝ytkownik

Wielkie dzi─Öki :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 31 gru 2005, 17:05 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Mihu to ja bym te┼╝ by┼é zainteresowany t─ů rozpisk─ů :)
z g├│ry wielki dzi─Öki :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 27 cze 2006, 19:46 
U┼╝ytkownik

A nie wiecie czasem czy samochody ponizej 12 ton mog─ů jezdzic podczas zakazu ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 27 cze 2006, 19:48 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MP4
Mog─ů je┼║dzi─ç. Zakaz obowi─ůzuje powy┼╝ej 12 t. dmc.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna