Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

dziękuje koledzy wiem co i jak na wszelki wypadek napiszemy kwit z numerem ustawy i tyle jakby kto się czepiał. :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
zgodnie z naszym prawem to tobie mają udowodnić że złamałeś przepisy - ty nie musisz udowadniać " że jesteś wielbładem".
zawsze kontrolujący może pojechać za tobą i sprawdzić poza tym masz papiery z dostawy lub zlecenie, ale ty nie musisz udowadniać że ..... tylko tobie muszą udowodnić winę - zawsze sprawa może być skierowana do sądu i wtedy w sądzie możesz przedstawić swoje racje.
Zgadza się, że jest domniemanie niewinności. Tylko ono kończy się na fakcie, że jest zakaz, a Ty jedziesz, więc wina jest. Żeby się z tego wytłumaczyć albo masz kartkę z pieczątką wykonawcy i podstawowymi danymi inwestycji, albo kierujesz sprawę do sądu(przez odmowę przyjęcia mandatu) i tam ją wyjaśniasz, marnując znacznie więcej czasu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
zgodnie z naszym prawem to tobie mają udowodnić że złamałeś przepisy - ty nie musisz udowadniać " że jesteś wielbładem".
zawsze kontrolujący może pojechać za tobą i sprawdzić poza tym masz papiery z dostawy lub zlecenie, ale ty nie musisz udowadniać że ..... tylko tobie muszą udowodnić winę - zawsze sprawa może być skierowana do sądu i wtedy w sądzie możesz przedstawić swoje racje.
Zgadza się, że jest domniemanie niewinności. Tylko ono kończy się na fakcie, że jest zakaz, a Ty jedziesz, więc wina jest. Żeby się z tego wytłumaczyć albo masz kartkę z pieczątką wykonawcy i podstawowymi danymi inwestycji, albo kierujesz sprawę do sądu(przez odmowę przyjęcia mandatu) i tam ją wyjaśniasz, marnując znacznie więcej czasu.
wina jest wtedy gdy jedziesz i naruszasz rozporządzenie w chwili gdy kontrolujący nie jest w stanie ci tego udowodnić winy nie ma.
to kontrolujący ma obowiązek udowodnić tobie winę, a nie ty że jesteś niewinny.
podobnie jest z zatrzymaniem za prędkość - kontrolujący pokazuje ci miernik czy nie pokazuje ci - bo mnie zawsze pokazywał i w ten prosty sposób udowadniał ci twoją winę.
z doświadczenia wiem że wywrotek i innych pojazdów budowlanych nie zatrzymują bo szkoda im czasu lepiej zatrzymać plandekę wtedy można ewentualnie coś zarzucić i próbować nałożyć mandat.

podobnie ma się sytuacja w przypadku tabliczki o treści "nie dotyczy zaopatrzenia" pod znakiem zakazu mnie kiedyś chciał milicjant ukarać za to że nie miałem takiej tabliczki za szybą (starsi kierowcy wiedzą jak to wyglądało) - na moja grzeczną odpowiedź, że wykonuję pracę polegającą na zaopatrzeniu sklepu na co mam dokumenty milicjant uparł się na tabliczkę za szybą - po krótkiej dyskusji zapytałem gdzie jest przepis, że taka tabliczka ma być - i tu skończyła się rozmowa na grzecznym dziekuję - szerokiej drogi.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jak to w końcu jest jak w Piątek jest zakaz a Ja np.wracam do bazy i zostało mi 100km i nie jest to powrót z zagranicy ?
Mogę jechać bo uniwersytet głosi rózne teorie :lol:
No i ile jest mandatu za jazdę na zakazie ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jak to w końcu jest jak w Piątek jest zakaz a Ja np.wracam do bazy i zostało mi 100km i nie jest to powrót z zagranicy ?
Mogę jechać bo uniwersytet głosi rózne teorie :lol:
No i ile jest mandatu za jazdę na zakazie ?
sam śmiejesz się z teorii wykładanej na UP i nie wiem czy przeczytałeś mój post z sob, 27.06.2015, 21:19.
masz tam rozporządzenie wystarczy przeczytać i zrozumieć.
w sprawie wysokości mandatów nie wypowiem się, ale mogą być wyższe niż w roku ubiegłym bo była nowelizacja taryfikatora ni8e wiem nie sprawdzałem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

A w niedziele niewakacyjne zestaw powyżej DMC 12ton może u nas jeździć?

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


Cały tydzień można jeździć o ile pozwala na to czas pracy i nie ma zakazów świątecznych (najbliższy w przypadającą za dwa tygodnie Wielkanoc).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

A ten piątek u Gebelsów od północy do 22 ?

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
A ten piątek u Gebelsów od północy do 22 ?

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka

Tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: