Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Koledzy mam takie pytanie. Czytając Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 27 czerwca 2011 r. (Dziennik Ustaw poz. 793 nr 135 z 2011) w § 3 w ust. 1: b) pkt 5 czytamy
Cytuj:
pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Co dokładnie znaczy ?
Cytuj:
pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego
Zakładamy że ładowałem się w PL do D i z D wracam do PL do bazy na pusto w myśl tego przepisu mogę jechać ?
a przewóz drogowy to gdzie kończysz - chyba na bazie.
to że wracasz na pusto nie ma nic do rzeczy.
w przypadku kontroli musisz wykazać że wracasz z zagranicy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:51
Posty: 72
GG: 7426624
Samochód: VW
Lokalizacja: Gdynia

czyli jeśli mam rozładunek pod Wrocławiem na jutro,
dziś zjechałem z promu,to mogę leciec w zakazie dziś :?:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Skoro zjechałeś z promu, wracasz z zagranicy, to możesz jechać.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2012, 12:53
Posty: 8
Samochód: VW
Lokalizacja: SR

jeżeli chodzi o zakazy, to polecam:
1) http://etransport.pl/zakaz_ruchu (trzeba też wczytać się w zakazy wchodząc na podstrony poszczególnych krajów! zdarza się, że jest zakaz, a na aktualnych zakazach z etransport informacja się nie wyświetla)
2) http://www.lkw-walter.pl/pl/swieta_i_zakazy_jazdy.aspx (przejrzyste zestawienie świąt)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2012, 19:54
Posty: 9

miałbym prośbę...
jakby ktoś mógłby nakierować na stronę lub mapkę św i zakazy ruchu w Niemczech Dani i Szwecji.
dobrze jakby mapka ukazywała jakich dróg dotyczy. Byłbym strasznie wdzięczny


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
miałbym prośbę...
jakby ktoś mógłby nakierować na stronę lub mapkę św i zakazy ruchu w Niemczech Dani i Szwecji.
dobrze jakby mapka ukazywała jakich dróg dotyczy. Byłbym strasznie wdzięczny
a mama nauczyła czytać?
jeżli tak to patrz na post powyżej.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2012, 19:54
Posty: 9

nauczyła...
ale wiem że niektórzy posiadają np od BAG mapki których drug np zakazy dotyczą czy w całym kraju itp
wtedy mógłby ktoś zeskanować np co nie??
ale dobra ujmijmy że nie było pytania;/


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

siema. mam pytanie dotyczące zakazu w Niemczech, a dokładnie rozchodzi się o zakaz w Wielki Piątek. Czy obowiązuje on na terenie całych Niemiec czy może dotyczy poszczególnych landów. Wiadomo, że głównie południe jest katolickie a północ nie bardzo, dlatego nie wiem czy zakaz ten obowiązuje na terenie całego kraju czy tylko danych regionów.

dzięki z góry.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Całe Niemcy.
Zwolnione są pojazdy z ładunkami tak jak zwykle.
Chyba każdy wie jakie to ładunki?

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

w związku z przesunięciem zakończenia roku szkolnego (zawsze było 24) czy w ten weekend jeździmy jeszcze w sobotę w PL bez ograniczeń???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
w związku z przesunięciem zakończenia roku szkolnego (zawsze było 24) czy w ten weekend jeździmy jeszcze w sobotę w PL bez ograniczeń???
Od 6 czerwca 2012 roku obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

Zgodnie z tym Rozporządzeniem z dnia 16 maja 2012 r., dla pojazdów i zespołów pojazdów o dmc powyżej 12 ton zostają wprowadzone wakacyjne ograniczenia w okresie od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach z zastrzeżeniem pkt 1 lit. h.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Witam przeczytałem ustawę o zakazie ruchu w weekendy letnie.I mam pytanko czy jak w Olsztynie jeździmy przy budowie drogi i torowiska to nie obowiązuje mnie zakaz?bo gruszki jeżdżą i w ustawie są ujęte.a wywrotki stoją.A zdaje się że mogły by jechać.Czy muszę mieć zaświadczenie jeśli będę jechać?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam przeczytałem ustawę o zakazie ruchu w weekendy letnie.I mam pytanko czy jak w Olsztynie jeździmy przy budowie drogi i torowiska to nie obowiązuje mnie zakaz?bo gruszki jeżdżą i w ustawie są ujęte.a wywrotki stoją.A zdaje się że mogły by jechać.Czy muszę mieć zaświadczenie jeśli będę jechać?
widocznie w Olsztynie macie lokalnie jakieś inne prawa stojące wyżej niż rozporządzenia wydawane przez Państwo (obojętnie jakie dobre czy złe).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Cytuj:
Witam przeczytałem ustawę o zakazie ruchu w weekendy letnie.I mam pytanko czy jak w Olsztynie jeździmy przy budowie drogi i torowiska to nie obowiązuje mnie zakaz?bo gruszki jeżdżą i w ustawie są ujęte.a wywrotki stoją.A zdaje się że mogły by jechać.Czy muszę mieć zaświadczenie jeśli będę jechać?
widocznie w Olsztynie macie lokalnie jakieś inne prawa stojące wyżej niż rozporządzenia wydawane przez Państwo (obojętnie jakie dobre czy złe).
Mówisz o gruszkach?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Nigdy nie zagłębiałem się w to bo nie było mi to potrzebne jednak teraz muszę to wiedzieć.Sytuacja wygląda tak że wozimy beton wywrotkami i gruszkami na jedną budowę i gruszki jadą a reszta staje bo twierdzą że potrzebują zaświadczenie że mogą jechać.kolega jeździ w firmie na stałej trasie i wozi materiały produkcyjne i ma kwit potwierdzający że może jechać w celu podtrzymania produkcji.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Nigdy nie zagłębiałem się w to bo nie było mi to potrzebne jednak teraz muszę to wiedzieć.Sytuacja wygląda tak że wozimy beton wywrotkami i gruszkami na jedną budowę i gruszki jadą a reszta staje bo twierdzą że potrzebują zaświadczenie że mogą jechać.kolega jeździ w firmie na stałej trasie i wozi materiały produkcyjne i ma kwit potwierdzający że może jechać w celu podtrzymania produkcji.
dlaczego nikt z was nie czyta rozporządzeń i ustaw?

ile razy można cytować to samo rozporządzenie?
http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktua ... iezarowych

w przypadku betonu jet to:

Zakazy ruchu nie mają zastosowania do:
3) pojazdów używanych (dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej po rozładunku
m) do przewozu betonu oraz pomp do jego tłoczenia,

przecież tam jest wszystko opisane co więcej nawet dokładnie opisane.
nawet nie ma określenia, że ma być to transport gruszką czy wywrotką ważny jest MATERIAŁ, który jest transportowany.
jak jakis bałwan zatrzyma pojazd wiozący beton na budowę i ten beton stężeje to wiadomo, że karę zapłaci funkcjonariusz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W bezpośredniej odpowiedzi na pytanie zacytowałbym inny punkt:
Cytuj:
3) pojazdów używanych (dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej po rozładunku):
a) przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu
Tu masz Marek rozwiązanie Twojego problemu:
viewtopic.php?f=8&t=8028&view=unread#unread
Dziwne, że wykonawca inwestycji nie wystawił Wam takich zaświadczeń, tylko stoicie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
W bezpośredniej odpowiedzi na pytanie zacytowałbym inny punkt:
Cytuj:
3) pojazdów używanych (dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej po rozładunku):
a) przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu
Tu masz Marek rozwiązanie Twojego problemu:
viewtopic.php?f=8&t=8028&view=unread#unread
Dziwne, że wykonawca inwestycji nie wystawił Wam takich zaświadczeń, tylko stoicie.
1. ten punkt też pasuje
2. nie ma nigdzie zapisanego obowiązku wystawiania jakichkolwiek zaświadczeń - to jest tylko prawo powielaczowe nikomu do niczego niepotrzebne.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
2. nie ma nigdzie zapisanego obowiązku wystawiania jakichkolwiek zaświadczeń - to jest tylko prawo powielaczowe nikomu do niczego niepotrzebne.
Zgadzam się. Tylko kto uwierzy na słowo, że jedziesz na załadunek związany z budową drogi?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
2. nie ma nigdzie zapisanego obowiązku wystawiania jakichkolwiek zaświadczeń - to jest tylko prawo powielaczowe nikomu do niczego niepotrzebne.
Zgadzam się. Tylko kto uwierzy na słowo, że jedziesz na załadunek związany z budową drogi?
zgodnie z naszym prawem to tobie mają udowodnić że złamałeś przepisy - ty nie musisz udowadniać " że jesteś wielbładem".
zawsze kontrolujący może pojechać za tobą i sprawdzić poza tym masz papiery z dostawy lub zlecenie, ale ty nie musisz udowadniać że ..... tylko tobie muszą udowodnić winę - zawsze sprawa może być skierowana do sądu i wtedy w sądzie możesz przedstawić swoje racje.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: