Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 mar 2012, 13:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2012, 13:30
Posty: 3
GG: 0

witam
Jakis czas temu zdałem kat. C i zrobiłem pozwolenie na przewóz rzeczy i mam kilka pytań do was chciałbym założyć jednoosobową firme transportową na solówke będe chciał przeznaczyć okolo 40tys na samochód;
-co najlepiej wybrac w tej klasie chodzi mi o firanke z windą może tez być bez
-ile średnio kosztuje ubezpieczenie oc/ac
-czy najpierw musze założyć firme? czy musze posiadać samochód aby ją założyć
-jak to jest dokładnie z tym vatem? Płacimy go odrazu przy zakupie samochodu właścicielowi? czy w inny sposób
-i jak jest z zabezpieczeniem finansowym
na cały rozruch firmy będe mial 70-80 tys złotych


Post Wysłano: 07 mar 2012, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Musisz mieć pokrycie finansowe w wysokości 9000 euro na pierwsze auto. Koszt licencji międzynarodowej na 10 lat wynosi 8000 zł. Na dzień dobry masz wydatek rzędu 43 tysięcy. Doliczając ubezpieczenie, oc/ac, opłaty, koszty założenia firmy, pewnie dojdzie do 50 tys. Za 30 tys. kupisz auto pod którym będziesz więcej leżał niż siedział w kabinie. Masz pewnego pracodawce ? Jak nie to nawet się nie pchaj bo stracisz tylko pieniądze.


Post Wysłano: 07 mar 2012, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

na razie masz papiery na wykonywanie zawodu kierowcy.

do tego co kolega pisał dolicz jeszcze uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych
oraz spełnienie wymagań z ustawy 4 grudnia 2011 : posiadanie bazy eksploatacyjnej.
Nie wiem czy w ogóle jest teraz możliwe założenie 1 osobowej firmy transportowej...

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 07 mar 2012, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2012, 13:30
Posty: 3
GG: 0

zamiast tego pokrycia finansowego może coś innrgo byc np jakies poświadczenie bankowe albo cos innego?? lepiej w leasing brać auto?


Post Wysłano: 07 mar 2012, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Wystarczy wykazać wyciąg z konta bankowego kiedy prosisz o wystawienie licencji, potem możesz zrobić z tymi pieniędzmi co chcesz (czyt. chociażby oddać wujkowi, który wysłał Ci je wczoraj) ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 mar 2012, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2012, 13:30
Posty: 3
GG: 0

czyli najlepiej przed kupnem samochodu?? co do tego leasingu jest on opłacalny lepiej go wziąć i sie nie martwic przez 1 000 000 km czy uzywany i sie martwic? co do zlecen to nie mam zadnych ale myśle ze z tym moze nie byc problemu...


Post Wysłano: 08 mar 2012, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Twoje podejście do tematu jest na poziomie 10-latka... :roll:

Nie znasz branży, nie masz doświadczenia, kontaktów, "nagranej" roboty. To, że "myślisz" że z robotą nie będzie problemów, to jedno. Drugie, to opłacalność tej "fuchy" :?

Przemyśl jeszcze raz dogłębnie temat. Na tym forum są już podobne tematy - poszukaj. Może wtedy zejdziesz na ziemię :)


Post Wysłano: 08 mar 2012, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
czyli najlepiej przed kupnem samochodu?? co do tego leasingu jest on opłacalny lepiej go wziąć i sie nie martwic przez 1 000 000 km czy uzywany i sie martwic? co do zlecen to nie mam zadnych ale myśle ze z tym moze nie byc problemu...
Nie masz doświadczenia w temacie, nie wiesz jak się za to zabrać, nie masz nagranej roboty, a o kapitale na start już nie ma co wspominać. Daj sobie spokój bo stracisz tylko pieniądze. Kupując używane auto, musisz się przynajmniej trochę znać na mechanice. Jak będziesz z każdą pierdółką gonił do mechanika to miesiąca nie przetrwasz. Niektórym się wydaje, że utrzymanie ciężarówki to jak z osobówką, tylko lejesz i jeździsz :roll:
Szczerze mówiąc, żeby w tym momencie brać się za transport, trzeba być kamikadze albo milionerem.
Cytuj:
Wystarczy wykazać wyciąg z konta bankowego kiedy prosisz o wystawienie licencji, potem możesz zrobić z tymi pieniędzmi co chcesz (czyt. chociażby oddać wujkowi, który wysłał Ci je wczoraj)
Zabezpieczenie musi być pewne, co z tego, że ma pieniądze na koncie jak nikt nie daje gwarancji, że tego nie przepierdzieli w ciągu następnego dnia. Zabezpieczeniem musi być gwarancja bankowa, polisa, dom lub samochody. To ma być pokrycie na wszelkie szkody finansowe jakie mogą być związane z działalnością gospodarczą np. kary administracyjne. Poza tym, jeśli się bierze kolejne auto na które trzeba mieć 5 tys. euro pokrycia to trzeba się wykazać pokryciem na poprzednie auta. Jeżeli chciałby kupić potem 2 ciężarówkę to musi wykazać 9 tys. euro na 1 auto które już ma i 5 tys. na to które kupi. Licencje to nie ulotki i nikt tego nie rozdaje od tak sobie. Trzeba się nieźle nachodzić, powalczyć z biurokracją i siedzieć w temacie żeby ją dostać.
Mam w dalszej rodzinie osobę która ma firmę, 8 zestawów i ledwo przędzie. Zastawione dwa domy i wzięty kredyt w banku bo musi dokładać do interesu. Jeżeli podwinie mu się noga to prawdopodobnie w przeciągu tygodnia zmieni miejsce zamieszkania na szałas a auto na rower.


Post Wysłano: 08 mar 2012, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wystarczy wykazać wyciąg z konta bankowego kiedy prosisz o wystawienie licencji, potem możesz zrobić z tymi pieniędzmi co chcesz (czyt. chociażby oddać wujkowi, który wysłał Ci je wczoraj) ;)
nie wprowadzaj ludzi w błąd.
tak było przed 4.12.2011 teraz obowiązuja inne zasady dokumentowania sytuacji finansowej i sa określone w rozporządzeniu 1071/2009

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 09 mar 2012, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Dwa problemy.
Z zabezpieczeniem finansowym absolutnie nie jest tak jak napisał Bajzel. Moderatorze nie wprowadzaj w błąd :!:
Na dzień dzisiejszy są z tym kołomyje, problem jest zdobyć odpowiedni honorowany przez instytucje papier.

Certyfikat kompetencji zawodowych - problem z jego uzyskaniem ( brak możliwości egzaminowania).


Post Wysłano: 09 mar 2012, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Wybaczcie, ciągle żyłem tamtym rozporządzeniem. Mój błąd, biję się w pierś!

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 15 mar 2012, 0:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Przepraszam za post pod postem, ale zależy mi na odświeżeniu tematu - tutaj dla zainteresowanych ciekawy link odnośnie zabezpieczeń finansowych w nowej formie:

http://www.jazdaprawna.pl/index.php?opt ... &Itemid=71

Warto przestudiować i odświeżyć sobie wiedzę.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2012, 19:24
Posty: 7
GG: 123
Samochód: Actros czteroośka wywrotka

Panowie mam pytanie, jestem w podobnej sytuacji co kolega jednak troche inną. Mam nagraną robote i chce z czym innym stratować, z wywrotką, o większości wiem ale chce wiedzieć czy
czy mam mozliwosc prowadzenia samodzielnie firmy transportowej tzw. ze jestem pracownikiem/ i jednoczesnie wlascicielem? wiem, że potrzebuje certyfikat, licencje jeśli to osiągne to nie ma przeszkod?
Bo kz i kat C posiadam więc moge samodzielnie prowadzić i wykonywać usługe. Proszę o odpowiedz właścicieli.
DRUGIE PYTANIE
Jakie wymagania musi posiadać baza firmy?
TRZECIE PYTANIE
Ktoś wcześnie napisał, że są problemy z egzaminowaniem na certyfikat, niech ktoś rozszerzy jakie są te problemy?


Post Wysłano: 20 kwie 2012, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

tak możesz prowadzić sam firmę i być kierowca...jak jesteś inteligentny to sobie poradzisz...
baza firmy ( baza eksploatacyjna) na razie nikt tego nie sprawdza bo przepisy nie są dokładne co znaczy dokładnie baza eksploatacyjna. Narazie starczy oświadczenie ze takową posiadasz jak składasz wniosek o wydanie licencji...na stronie BOTM masz wzór.

Problemy były ale już nie ma...egzaminy się odbywają..
http://www.koal.com.pl/strona,Egzamin
tu masz terminy w poszczególnych miastach


Post Wysłano: 17 lip 2012, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2012, 10:59
Posty: 1

Witam
Proponuję ubezpieczenie OC do licencji spełniające wymogi rozporządzenia WE 1071/2009 , zarówno na ciężarówki jak i na busy i autobusy. Formalności trwają kilka dni. Firma POLSKA i pośrednik POLSKI.
Działam w okolicy Terespola - Kukuryk, jednak odległość nie ma znaczenia.
Zapraszam
Piotr Rudzki
tel. 505922905
piotr.rcupegaz@wp.pl


Post Wysłano: 28 lut 2013, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lut 2013, 11:23
Posty: 1

Co nieco świeżych informacji w temacie prowadzenia spółki jednoosobowej. Jeszcze więcej obostrzeń przy prowadzeniu takiej spółki jest w przypadku pełnienia przez jedynego wspólnika funkcji jednoosobowego zarządu. http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-spol ... -o-o-.html


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: