Strona 138 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1136 137 138 139 140162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 mar 2015, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
kazali mu czekać wiec jest to czas oczekiwania=dyżuru, a nie odpoczynku
Temat był już poruszany na forum. Czasem ludzie jadą na hute i stoją po kilka godzin. Gdyby stali na kopercie, to by im czas pracy się skończył :)


Wysłane z mojego GT-I9300
no i co ??? a to te 12h co odstałeś to za free??? (nie stoją a czekają na załadunek i każdy wie że huty są czasochłonne i skoro podejmuje takie zlecenie to trzeba mieć to wkalkulowane że dniówka idzie na załadunek)
a to może wcale nie używaj tachografu i pracuj przez 24h/dobę jak jesteś niewolnikiem

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2015, 15:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5929

Znowu to samo.
Skąd wiesz, że pracował za free?


Post Wysłano: 22 mar 2015, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Znowu to samo.
Skąd wiesz, że pracował za free?
ja nie wiem, ale jako że omawiamy kwestie prawne, to zgodnie z naszym prawem na podstawie ewidencji czasu pracy,która powstała z danych pobranych z KK powinien otrzymać wynagrodzenie a pauza jest czasem wolnym :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2015, 16:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5929

To co się burzysz, że stał za free, jak tego nie wiesz?


Post Wysłano: 22 mar 2015, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Krzysiekjx1, u mnje w firmie płacą diety na ten przykład. Mi jest akurat bez znaczenia, czy na młotkach czy na łóżku na parkingu pod firmą stoję.
A jak czekam na prom, to też na kopercie powinienem to robić?
Kiedy jest praca, to są młotki, ale już nie bądźmy tacy przepisowi. ;)


Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 22 mar 2015, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Teraz wychodzi na to, że jakbym zrobił pauzę 44 minuty i potem 30 minut to byłoby zajefajnie. Ale jak już zrobię godzina plus 30 minut to już źle. Tak jakby dłuższa pauza wpływała negatywnie na bezpieczeństwo. Totalny nonsens i brak logiki.
No i takie jest prawo, nic nie ma do tego że akurat Ty sobie uznałeś pauze jako 15 min. Wybiło Ci 45min to masz wyzerowane i nie ważne czy miałeś wcześniej jakieś

pauzy. Jedynie możesz to przerwać młotkami, ale jeśli nie pracujesz to nie powinno się używać młotków. Albo po prostu wykręcić 45 min a nie 30 i po sprawie.
Cytuj:
Wystartowałem w poniedziałek rano i skończyłem tydzień w piątek o 19.00 Mając najechane 89:30h jazdy. Kiedy mogę ruszyć ponownie?
Cytuj:
dzis o 23.31
Taaa, a dlaczego o tej akurat ?

Cytuj:
Cytuj:
Znowu to samo.
Skąd wiesz, że pracował za free?
ja nie wiem, ale jako że omawiamy kwestie prawne, to zgodnie z naszym prawem na podstawie ewidencji czasu pracy,która powstała z danych pobranych z KK powinien otrzymać wynagrodzenie a pauza jest czasem wolnym :D
Skoro nie wiesz to po co w ogóle zabierasz głoś i znowu próbujesz wciskać swoją niewiedze i głupoty ludziom, pomijając fakt że jak zwykle ktoś o coś pyta a Ty nie potrafisz odpowiedzieć tylko znowu ze swoimi tekstami wyskakujesz.

Ja się tylko pytam, kiedy krzysiekx1 powie nam że szefostwo wysyła albo jedzie samo np. dzieci popilnować bo stał 14h na kopercie bo nie wiedział czy się załaduje czy nie, i jak trzeba będzie to i kobitę "uspokoją".

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 22 mar 2015, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
..... u mnje w firmie płacą diety na ten przykład. Mi jest akurat bez znaczenia, czy na młotkach czy na łóżku na parkingu pod firmą stoję.
A jak czekam na prom, to też na kopercie powinienem to robić?
Kiedy jest praca, to są młotki, ale już nie bądźmy tacy przepisowi.
dieta to dieta, a wynagrodzenie za prace to zupełnie co innego i trzeba to rozgraniczać (wiem że sporo kierowców ma z tym problem,lub nie chce spojrzeć prawdzie w oczy )
wiec jak dla ciebie jest bez znaczenia czy oczekiwałeś pod firmą i robiłeś to w ramach czasu wolnego, czy też bedzie to czas dyżuru za który otrzymasz wynagrodzenie to ja nie mam nic więcej do dodania,tylko skąd się potem biorą tematy o niskich zarobkach ? o problemach,gdy zderzamy się z własną niezdolnością do pracy z powodów zdrowotnych? wiec pomyśl o tym kiedy masz jeszcze na to wpływ
Cytuj:

Skoro nie wiesz to po co w ogóle zabierasz głoś i znowu próbujesz wciskać swoją niewiedze i głupoty ludziom, pomijając fakt że jak zwykle ktoś o coś pyta a Ty nie potrafisz odpowiedzieć tylko znowu ze swoimi tekstami wyskakujesz.

Ja się tylko pytam, kiedy krzysiekx1 powie nam że szefostwo wysyła albo jedzie samo np. dzieci popilnować bo stał 14h na kopercie bo nie wiedział czy się załaduje czy nie, i jak trzeba będzie to i kobitę "uspokoją".
po to że w opisanej sytuacji,jeżeli pracodawca szanuje i przestrzega prawa nie powinien mu wypłacić wynagrodzenia za ten czas, a że nie wszyscy go przestrzegają, to nie wiem czy miał za to zapłacone, a nawet jak to z pominięciem księgowości zapewne :D i odpowiadam w oparciu o przepisy wiec nie wiem o co ci chodzi ??? bo głupotą z twojej strony jest zajmowanie stanowiska,które sugeruje że nie miałem racji wiec może wyjaśnij nam na podstawie kodeksu pracy jak to powinno wyglądać prawidłowo?

co do kwestii życia prywatnego ? to nie doczekasz się takiego momentu,ale może u ciebie tak było i stąd ta sugestia

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2015, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Czyli szef ma mi zapłacić dniówke plus dodatkowo za wszystkie godziny pracy?
Jakby tak było, to ja bym nie jeździł 3/1 tylko 1/3 :)
Poza tym temat dotyczył zupełnie czego innego i zostało to już wyjaśnione.

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 22 mar 2015, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Czyli szef ma mi zapłacić dniówke plus dodatkowo za wszystkie godziny pracy?
Jakby tak było, to ja bym nie jeździł 3/1 tylko 1/3 :)
Poza tym temat dotyczył zupełnie czego innego i zostało to już wyjaśnione.
ma ci zapłacić za przepracowane godziny (stawka wynika z podstawy na umowie o prace) + w zależności o specyfiki pracy dietę i ryczałt za nocleg (zaczyna być to coraz częściej stosowane bez nacisków ze strony pracownika)
poza tym temat jest ogólny dotyczący kwestii prawnych i jedno z drugim jest powiązane (płaca z tachografem i jego właściwym używaniem)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 23 mar 2015, 9:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Nie zapomnij Krzysiu dodać, że jak już "wypracujesz" (np na kopercie, albo młotkach na załadunku :D ) te godziny które prawo Ci pozwala, to tak od 16tego trzeba w domu siedzieć i czekać na nowy miesiąc.

Zaraz, tylko jak tu dietkę złapać za siedzenie w domu? A ryczałt się wtedy należy? A może jakieś postojowe stary ma płacić, skoro już nie mogę pracować? Tak tak, chyba są jakieś takie przepisy :wink: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 mar 2015, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Kolejna sprawa jest taka, że nawet gdyby stał na kopercie, to i tak czas jazdy by mu się wyzerował. A o to w tym wszystkim chodziło.

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 23 mar 2015, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Kolejna sprawa jest taka, że nawet gdyby stał na kopercie, to i tak czas jazdy by mu się wyzerował. A o to w tym wszystkim chodziło.
dobrze myślisz :D tylko różnica jest taka że można stać za free albo za dyżur
Cytuj:
Nie zapomnij Krzysiu dodać, że jak już "wypracujesz" (np na kopercie, albo młotkach na załadunku :D ) te godziny które prawo Ci pozwala, to tak od 16tego trzeba w domu siedzieć i czekać na nowy miesiąc.
a to uważasz że moim celem jest spędzenie życia w aucie ??
Cytuj:
Zaraz, tylko jak tu dietkę złapać za siedzenie w domu? A ryczałt się wtedy należy? A może jakieś postojowe stary ma płacić, skoro już nie mogę pracować? Tak tak, chyba są jakieś takie przepisy :wink: .
ja takich nie znam ale skoro ty taką wiedze posiadasz to walcz o to u siebie

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 23 mar 2015, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2014, 15:46
Posty: 146
Samochód: Volvo

krzysiekjx1, Ruszyłem o 12:00 od 14:00 stoję na zbrojowni w Zawierciu (kręce pauze, a oni ładują), majster powiedział, że do 23:00 powinienem być załadowany, o 7:00 rano mam być w Poznaniu, powiedz mi jak Ty byś to zrobił ? :)


Post Wysłano: 23 mar 2015, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Krzysiek o 23 przełączył by z koperty na młotki, poszedł założyć ze dwa pasy, o 00.00 ruszył by tak do pierwszego parkingu, dokręcił by pracy tak z godzinę żeby jakaś dniówka wyszła, ok 2 wcisnął pauzę, o 13 tej ruszył, o 18tej w Poznaniu, i pauzka do 8 rano :D .
Nie tak, Krzysiek?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 24 mar 2015, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
po to że w opisanej sytuacji,jeżeli pracodawca szanuje i przestrzega prawa nie powinien mu wypłacić wynagrodzenia za ten czas, a że nie wszyscy go przestrzegają, to nie wiem czy miał za to zapłacone, a nawet jak to z pominięciem księgowości zapewne :D i odpowiadam w oparciu o przepisy wiec nie wiem o co ci chodzi ??? bo głupotą z twojej strony jest zajmowanie stanowiska,które sugeruje że nie miałem racji wiec może wyjaśnij nam na podstawie kodeksu pracy jak to powinno wyglądać prawidłowo?
Ja tylko mówię że zazwyczaj zabierasz głoś nie mając zielonego pojęcia na dany temat i zawsze wyskakujesz o dietach, postojowym i dlaczego kręci pauzy na załadunkach, (poza tematem to jest wiele możliwości takich załadunków w 100% legalnych ale nie o tym). Ktoś kto pyta o coś, nie chce odpowiedzi jak ma mieć zapłacone, bo sam wie to najlepiej.

Cytuj:
co do kwestii życia prywatnego ? to nie doczekasz się takiego momentu,ale może u ciebie tak było i stąd ta sugestia


Co do życia prywatnego, to nie, u mnie tak nie było. Nie mam żony, wole te które mają takich którzy myślą że ich to nie dotyczy 8)

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 25 mar 2015, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:

Ja tylko mówię że zazwyczaj zabierasz głoś nie mając zielonego pojęcia na dany temat i zawsze wyskakujesz o dietach, postojowym i dlaczego kręci pauzy na załadunkach, (poza tematem to jest wiele możliwości takich załadunków w 100% legalnych ale nie o tym). Ktoś kto pyta o coś, nie chce odpowiedzi jak ma mieć zapłacone, bo sam wie to najlepiej.
hm,powiadasz że nie mam pojęcia?
a to uważasz że robienie pauzy na załadunku jest czymś normalnym ? i tak powinna wyglądać praca kierowcy ? a jeżeli tak (bo może masz racje) to jeżeli na załadunku jest pauza (dobrze by było jakbyś jeszcze dodał jak rozwiązać kwestie podjazdów,przejazdów na miejscu załadunku,oraz obsługi zabudowy pojazdu jak i zabezpieczenia ładunku tak żeby była to pauza),potem rozpoczyna pracę (zaczyna jazdę-znaczy wyjeżdża na drogę publiczną) to ile wynosi u niego doba? i kiedy jest czas na odpoczynek realny (sen-bo chyba nie ma innej formy regeneracji organizmu ludzkiego)?
zauważyłeś że przy okazji poruszam kwestie wynagrodzenia - no tak bo zastawiające jest ile zarabia taki kierowca który pracuje po 20h na dobę i jak to jest rozliczane? (w sumie pracuje za dwóch wiec......),bo to że właściciel firmy jest z tego zadowolony to nie wątpię tylko czyim kosztem ???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 25 mar 2015, 17:04

Cytuj:
(...)A jak czekam na prom, to też na kopercie powinienem to robić? (...)
Tak po prawdzie to wiesz, kiedy prom będzie odpływał, co za tym idzie masz czas wolny "od do". Więc wedle tego (i definicji WE 561/2006) możesz mieć tacho na łóżku.


Post Wysłano: 25 mar 2015, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Czekając na prom przepisy zezwalają przerwać ODPOCZYNEK wiec dlatego koperta jest zbędna. Poza tym na kopercie nie wykręcisz pauzy, na łóżku tak, nawet gdy jest przerwana.
Cytuj:
Cytuj:

Ja tylko mówię że zazwyczaj zabierasz głoś nie mając zielonego pojęcia na dany temat i zawsze wyskakujesz o dietach, postojowym i dlaczego kręci pauzy na załadunkach, (poza tematem to jest wiele możliwości takich załadunków w 100% legalnych ale nie o tym). Ktoś kto pyta o coś, nie chce odpowiedzi jak ma mieć zapłacone, bo sam wie to najlepiej.
hm,powiadasz że nie mam pojęcia?
a to uważasz że robienie pauzy na załadunku jest czymś normalnym ? i tak powinna wyglądać praca kierowcy ? a jeżeli tak (bo może masz racje) to jeżeli na załadunku jest pauza (dobrze by było jakbyś jeszcze dodał jak rozwiązać kwestie podjazdów,przejazdów na miejscu załadunku,oraz obsługi zabudowy pojazdu jak i zabezpieczenia ładunku tak żeby była to pauza),potem rozpoczyna pracę (zaczyna jazdę-znaczy wyjeżdża na drogę publiczną) to ile wynosi u niego doba? i kiedy jest czas na odpoczynek realny (sen-bo chyba nie ma innej formy regeneracji organizmu ludzkiego)?
zauważyłeś że przy okazji poruszam kwestie wynagrodzenia - no tak bo zastawiające jest ile zarabia taki kierowca który pracuje po 20h na dobę i jak to jest rozliczane? (w sumie pracuje za dwóch wiec......),bo to że właściciel firmy jest z tego zadowolony to nie wątpię tylko czyim kosztem ???
A czy ja mówię że trzeba gdzieś podjeżdżać?
Kiedyś omawiając coś z pewną firmą samochód miał do dyspozycji swoją rampę, przyjeżdżał kiedy tylko chciał i miała być wolna tak aby pojazd wyjechał o tej i tej godzinie "wypauzowany" itd. i wiele innych czego nawet nie chce mi się rozpisywać.


Po 20h nie wolno Ci pracować, ale jeśli ktoś już tak chce to myślisz że robi to za darmo ? nie wiem jak powinno się to rozliczać ale chyba nie myślisz że ktoś kto miał mieć płacone za 8h nagle rypie 20h bo tak chce.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 25 mar 2015, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Tak też robię.

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 18 kwie 2015, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

tak przy okazji chciałem zapytać mże dysponuje ktoś wiedzą na temat gdzie można znaleźć darmowy program do odczytu wykresówek ? będę wdzięczy za info


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 138 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1136 137 138 139 140162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: