Strona 63 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 161 62 63 64 65162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 mar 2011, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lis 2010, 1:58
Posty: 37
GG: 2209095
Samochód: FH
Lokalizacja: Szczecin

Co drugi odpoczynek tygodniowy możesz skrócić do min 24h. Godziny brakujące do pełnego odpoczynku tygodniowego musisz 'oddać' w przeciągu 4 (lub 3 - może ktoś uściśli) tygodni. Oddawane godziny muszą stanowić nieprzerwaną pauzę (nie możesz oddawać 4h np po godzinie przez 4 dni)

_________________
...let's get it started...

Samochody ciężarowe, części - MAN, Scania, Volvo, Mercedes i inne.


Post Wysłano: 15 mar 2011, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Jasne, że możesz jechać, z tym, że podczas następnego odpoczynku tygodniowego musisz stać 45 lub 49 godzin. Jeśli będziesz stał 45 godzin to w następnym tygodniu (trzecim) już musisz stać 49 godzin i od tego momentu wszystko się "kasuje" ;). Zawsze "oddajesz" TYLKO te "brakujące" godziny ;)

Pozdrawiam


Post Wysłano: 15 mar 2011, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Co drugi odpoczynek tygodniowy możesz skrócić do min 24h. Godziny brakujące do pełnego odpoczynku tygodniowego musisz 'oddać' w przeciągu 4 (lub 3 - może ktoś uściśli) tygodni. Oddawane godziny muszą stanowić nieprzerwaną pauzę (nie możesz oddawać 4h np po godzinie przez 4 dni)
Przed końcem trzeciego tygodnia licząc od tygodnia nastepującego po tym, w którym nastąpiło skrócenie.
Cytuj:
Jasne, że możesz jechać, z tym, że podczas następnego odpoczynku tygodniowego musisz stać 45 lub 49 godzin. Jeśli będziesz stał 45 godzin to w następnym tygodniu (trzecim) już musisz stać 49 godzin i od tego momentu wszystko się "kasuje" ;). Zawsze "oddajesz" TYLKO te "brakujące" godziny ;)
Nie do końca. Te brakujące godziny możesz dodać też do dziennego odpoczynku

_________________
---


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

koledzy stoje w rzepinie na EUROIL i mam pytanie... Facet sie pytal czy po 10h jazdy moze zrobic 9 drugi mowi ze moze ale musi ja oddac...?? o co z tym chodzi?? myslalem ze mamy 3x9h pauzy i mozemy z nia robic co chcemy bez zadnego oddawania

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 20:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Dobrze myślałeś ;)


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Dobrze myślałeś ;)
Niezupełnie, jeśli weźmiesz pod uwagę przepisy AETR :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

A czy nas obowiązują przepisy AETR?
Nie!
Więc można zrobić po 10h jazdy, 9h odpoczynku bez bólu.
Z resztą w którym paragrafie AETR jest napisane, że tak nie wolno?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
A czy nas obowiązują przepisy AETR?
Obrazek
Obszary obowiązywania poszczególnych aktów prawa w zależności od trasy przewozu drogowego.
źródło: CZAS PRACY vademecum kierowcy i pracodawcy, Sebastian Paluch

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 12:11

Jest jedna sprawa odnośnie AETR:

Jeżeli jedziemy np. na Ukrainę, to tam oczywiście możemy stosować przepisy AETR.

Następna kwestia:

Mamy załadunek na Ukrainie. Jedziemy z nim do dowolnej miejscowości np. w Polsce. Od czasu załadunku, to czasu rozładunku lub do przerwy dobowej możemy stosować przepisy AETR również na terenie Polski. Po odbyciu odpoczynku dobowego wracam do stosowania rozporządzenia WE 561/2006.


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Coś chyba nie tak z tym obrazkiem.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2009, 6:24
Posty: 14
GG: 0

Witam

W weekend robiłem skrócony odpoczynek tygodniowy 24h.
Ruszyłem w poniedziałek rano i tego samego dnia skończyłem i poszedłem na urlop do końca tygodnia (>66h). Czy mogę w kolejny weekend znowu zrobić pauze 24h?


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2008, 20:55
Posty: 2
GG: 0

Mobile, pracuje w firmie ktora zaklada zielen na autostradzie. jezdze wywrotka ktora do tego celu zostala kupiona, czyli woze ziemie na skarpy od 6 do 20 i robie conajmniej 100km dziennie. czy wobec tego ze wywrotka zostala kupiona na uzytek wlasny musze wypisywac tarczki i stosowac sie do przepisow?


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
A czy nas obowiązują przepisy AETR?
Nie!
Więc można zrobić po 10h jazdy, 9h odpoczynku bez bólu.
Z resztą w którym paragrafie AETR jest napisane, że tak nie wolno?
Chodziło mi o oddawanie różnicy czasu pauz skróconych. A kolega nie sprecyzował, kto go pytał o czas pracy.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Mobile, pracuje w firmie ktora zaklada zielen na autostradzie. jezdze wywrotka ktora do tego celu zostala kupiona, czyli woze ziemie na skarpy od 6 do 20 i robie conajmniej 100km dziennie. czy wobec tego ze wywrotka zostala kupiona na uzytek wlasny musze wypisywac tarczki i stosowac sie do przepisow?
Ustawa o Transporcie Drogowym prawdę Ci powie :)

W skrócie - tak. Dlaczego - znajdziesz w w/w ustawie.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 15 kwie 2011, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Koledzy to i ja mam pytanie bo ostatnio spedytor nastraszył mnie ze będę płacił mianowicie przez ostatni tydzień codziennie wychodziła mi pauza 3+9 i 15h pracy.Nigdzie nie znalazłem zapisu aby było to niedozwolone a według niego pauzę dzielona można zrobić raz w tyg co według mnie jest idiotyzmem

I druga sprawa w tygodniu stalem 33h bo nie bylo pracy zaliczylem to jako skrocony odpoczynek tygodniowy. Czyli roznice mam oddac w ciagu 3 tyg (jesli co dwa dni bede mial pauze ponad 24h to to bedzie liczone jako weekendowki) wedlug spedytora mozna te 33h liczyc jako 11h pauzy a nastepnie co tydzien robic 45 bez żadnego oddawania



Jakby ktos czegos nie zrozumial to pytac rozjasnie troche sprawe

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 15 kwie 2011, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2011, 12:50
Posty: 31
GG: 0

Cytuj:
Koledzy to i ja mam pytanie bo ostatnio spedytor nastraszył mnie ze będę płacił mianowicie przez ostatni tydzień codziennie wychodziła mi pauza 3+9 i 15h pracy.Nigdzie nie znalazłem zapisu aby było to niedozwolone a według niego pauzę dzielona można zrobić raz w tyg co według mnie jest idiotyzmem
No bo to jest idiotyzm. Ty masz racje.
Cytuj:
I druga sprawa w tygodniu stalem 33h bo nie bylo pracy zaliczylem to jako skrocony odpoczynek tygodniowy. Czyli roznice mam oddac w ciagu 3 tyg (jesli co dwa dni bede mial pauze ponad 24h to to bedzie liczone jako weekendowki) wedlug spedytora mozna te 33h liczyc jako 11h pauzy a nastepnie co tydzien robic 45 bez żadnego oddawania
Nie wiem czy tu wszystko zrozumiałem bo tego nie kumam: :(
Cytuj:
wedlug spedytora mozna te 33h liczyc jako 11h

_________________
Pozdrawiam,
Kapelusz.


Post Wysłano: 15 kwie 2011, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Cytuj:
Koledzy to i ja mam pytanie bo ostatnio spedytor nastraszył mnie ze będę płacił mianowicie przez ostatni tydzień codziennie wychodziła mi pauza 3+9 i 15h pracy.Nigdzie nie znalazłem zapisu aby było to niedozwolone a według niego pauzę dzielona można zrobić raz w tyg co według mnie jest idiotyzmem

I druga sprawa w tygodniu stalem 33h bo nie bylo pracy zaliczylem to jako skrocony odpoczynek tygodniowy. Czyli roznice mam oddac w ciagu 3 tyg (jesli co dwa dni bede mial pauze ponad 24h to to bedzie liczone jako weekendowki) wedlug spedytora mozna te 33h liczyc jako 11h pauzy a nastepnie co tydzien robic 45 bez żadnego oddawania

Jakby ktos czegos nie zrozumial to pytac rozjasnie troche sprawe
Odpoczynek 33h wcale nie musi być skróconym odpoczynkiem tygodniowym.
Jeśli co tydzień robisz regularne odpoczynki tygodniowe w odstępie nie większym niż ustawowe 6 okresów 24h a takie 33h wypadnie pomiędzy to wtedy traktujesz to tak jak mówi spedytor.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Post Wysłano: 16 kwie 2011, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Odpoczynek 33h wcale nie musi być skróconym odpoczynkiem tygodniowym.
Jeśli co tydzień robisz regularne odpoczynki tygodniowe w odstępie nie większym niż ustawowe 6 okresów 24h a takie 33h wypadnie pomiędzy to wtedy traktujesz to tak jak mówi spedytor.
O widzisz o to mi chodziło bo na mój dziecinny rozum to myślałem ze każda pauza dłuższa niz 24h zaliczana jest jako tygodniowa

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 kwie 2011, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2010, 16:50
Posty: 23
GG: 12506321

Witam wszystkich. Trochę poczytałem te posty i trochę się dowiedziałem. Z tego co zrozumiałem to od zaczęcia pracy jeżeli kierowca w ciągu 6 godzin nie wyjeździ swoich 4,5 godziny to musi po tych 6 godzinach wziąć przerwę minumum 30 minut. A Później jak dojedzie już do 4,5 godziny to znowu przerwa dodatkowe 30 minut(no chyba że pierwsza przerwa była 45minut no to już od nowa). Czy dobrze to rozumiem.

Drugie pytanie odnośnie skracania długich odpoczynków z 45 godzin na mniej. Z tego co zrozumiałem to można skracać nie częściej niż co drugi tydzień. Rekompensatę należy zrobić najpóźniej po trzech tygodniach. Ale nie można skracać tydzień po tygodniu? Czy tak? Jeżeli tak to jak skrócę w pierwszym tygodniu o 5 godzin a w trzecim tygodniu o 8 godzin to czy mogę to oddać jednorazowo w czwartym tygodniu?

I ostatnie pytanie odnośnie karty urlopowej. Czy jeżdżący pracodawca sam sobie wystawia kartę urlopową? I czy jest jakaś różnica w przepisach między jeżdżącym pracodawcą a kierowcą zatrudnianym? Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Post Wysłano: 19 kwie 2011, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Panowie, czy za jazdę na magnesie można stracić uprawnienia do wykonywania zawodu :?:

Ile taka przyjemność kosztuje :?:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 63 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 161 62 63 64 65162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: