Strona 136 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1134 135 136 137 138162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sty 2015, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Czy zamiast zgrywac kozakow mozecie normalnie jak w miare intligentni ludzi odpowiedziec na zajebisci proste pytanie ;)? Mozna dzielic dowolna ilosc razy ?


Post Wysłano: 13 sty 2015, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Toć Ci napisali, że możesz.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 13 sty 2015, 19:54

I widzicie "szpecjaliści" od rozładunków i załadunków na łóżku. Miałem kontrolę ITD i inspektor poprosił o dokumenty z ostatniego rozładunku. Popatrzył na godzinę w CMR, na karcie (były młotki) kwitując: nie mam zastrzeżeń.


Post Wysłano: 13 sty 2015, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja jestem takim szpecjalistom. Podjeżdżam pod rampę, zakańczam i idę spać. Po 9, 11 a czasem 13h rozpoczynam i jadę do w stronę domu.
We Francji kontrola bez kwita, mimo sprawdzenia na dzień po takiej akcji.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 sty 2015, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No to Bajzlu dziekuje :) bede stosowal :)


Post Wysłano: 13 sty 2015, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

A w jakim CMR masz godzinę załadunku? Rzadko kiedy! Jedynie data. A ładuję się tak samo jak Korni. Przyjeżdżam na firmę, idę spać a reszta sama się dzieje. Nagrania z monitoringu będą sprawdzać?


Post Wysłano: 13 sty 2015, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
A w jakim CMR masz godzinę załadunku? Rzadko kiedy! Jedynie data. A ładuję się tak samo jak Korni. Przyjeżdżam na firmę, idę spać a reszta sama się dzieje. Nagrania z monitoringu będą sprawdzać?
Czasem spedycja/zleceniodawca, etc stawia warunek, że na rozładunku/załadunku muszą w uwagach wpisać np godzinę podstawienia, załadowania, czy też wyjazdu auta z firmy...

Inna "inszość" jest taka, że np w danym dniu masz samą jazdę i łóżko, a CMR jest z tego dnia... Można potem mieć kłopoty by tłumaczyć się, że pauzowało się pod rampą jak to opisał Korni.


Post Wysłano: 14 sty 2015, 3:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
tydzień jest liczony od 00 w poniedziałek do 24 w niedzielę.
... czasu UTC.
czyli w lato 2, w zime 1
No właśnie że nie, bo rozliczasz się z kraju rejestracji a nie z UTC.
Np. w przypadku jazdy dwutygodniowej, jeśli w piątek wyjeździsz 90h to tacho dopiero o 02:00 w nocy pozwoli Ci jechać dalej (kasując godz z poprzedniego tyg.)
ale tak naprawdę to możesz już o północy jechać nawet jeśli tacho będzie wyświetlać przekroczenie.




List przewozowy czy inne papiery przewozowe nie mogą być podstawą do ukarania za załadunek podczas odpoczynku kierowcy, o ile faktycznie nie ma oszustwa. Dużo jest możliwości załadunku na pauzie (oczywiście w 100% legal)

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 14 sty 2015, 6:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
A w jakim CMR masz godzinę załadunku? Rzadko kiedy! Jedynie data. A ładuję się tak samo jak Korni. Przyjeżdżam na firmę, idę spać a reszta sama się dzieje. Nagrania z monitoringu będą sprawdzać?
w firmie w której ładuję są odpowiednie rubryki i to wypełniane z systemu.
najlepsze jest to że godzina załadunku jest wpisana 00.00, godzina wyjazdu jest np.18.35 i taka sama godzina 18.35 jest godziną drukowania dokumentów.
zwracałem im uwagę, że to jest nieprawidłowo, ale są mądrzejsi bo z papierów wynika że załadunek rozpoczęty jest o 00.00 i zakończony w chwili wyjazdu.
poczekam do pierwszej kontroli i wnikliwego inspektora.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 sty 2015, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
No właśnie że nie, bo rozliczasz się z kraju rejestracji a nie z UTC.
Np. w przypadku jazdy dwutygodniowej, jeśli w piątek wyjeździsz 90h to tacho dopiero o 02:00 w nocy pozwoli Ci jechać dalej (kasując godz z poprzedniego tyg.)
ale tak naprawdę to możesz już o północy jechać nawet jeśli tacho będzie wyświetlać przekroczenie. )
No dziwne, bo braciak za takie coś płacił u kokota pokute.


Post Wysłano: 15 sty 2015, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

U kokota się płaci pokutę nawet za długiego wacka...

/by papatalk

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 15 sty 2015, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
A w jakim CMR masz godzinę załadunku? Rzadko kiedy! Jedynie data. A ładuję się tak samo jak Korni. Przyjeżdżam na firmę, idę spać a reszta sama się dzieje. Nagrania z monitoringu będą sprawdzać?
Na GEFCO w Mulhouse tak robią i już nie jeden był zdziwiony że na bramie na niego czekała kontrola (muszą mieć układ z żandarmerią bo są skuteczni)

po to stworzono przepisy żeby ich przestrzegać :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 lut 2015, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Mam pytanie dotyczące łączenia pauzy promowej, oraz Tygodniowej Aktywności Kierowcy.
Przez ten prom, inaczej będą rozpoczynać się cykle dobowe.
Np. jeżeli w tygodniu zaczynałem cykl dobowy o 6 rano, np. w środę przypływam do portu o 9 rano. Moja pauza na promie wynosiła np. 11 godzin. Czy w tym przypadku, o 9 w środę rozpoczyna się mi nowy cykl dobowy który kończy się Czwartek o 9 rano ?
Tygodniowa aktywność kierowcy wynosi 144 godzin, w związku z tym mam pytanie.
Swoją aktywność tygodniową rozpocząłem o 6 rano w Poniedziałek. Przez prom, od środy o godzinie 9 rozpoczyna się nowy cykl dobowy, w Piątek tak samo o 9 rozpoczyna się cykl dobowy. Czy w sobotę o 9 rano, mogę zacząć Tygodniowy Okres Odpoczynku ? Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że Piątkowy cykl roboczy powinien zakończyć w sobotę o 5 59, o 6 powinien zaczynać się Tygodniowy Okres Odpoczynku !


Post Wysłano: 21 lut 2015, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

witam koledzy powiedzcie co mam zrobić bo wróciłem po wolnym do pracy i kolega który mnie zastępował przyznał mi się że pewnego dnia tak pędził do pracy że nie wsadził karty do tacho i pojechał i po przejechaniu ok 5 km zobaczył że niema karty.mało tego nie zatrzymując się włożył ją zatwierdził i pędził dalej. Teraz mam mu powiedzieć co ma z tym zrobić.ale nie wiem co mu doradzić ,jakieś wyjaśnienie napisać czy coś


Post Wysłano: 22 lut 2015, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Mam pytanie dotyczące łączenia pauzy promowej, oraz Tygodniowej Aktywności Kierowcy.
Przez ten prom, inaczej będą rozpoczynać się cykle dobowe.
Np. jeżeli w tygodniu zaczynałem cykl dobowy o 6 rano, np. w środę przypływam do portu o 9 rano. Moja pauza na promie wynosiła np. 11 godzin. Czy w tym przypadku, o 9 w środę rozpoczyna się mi nowy cykl dobowy który kończy się Czwartek o 9 rano ?
Tygodniowa aktywność kierowcy wynosi 144 godzin, w związku z tym mam pytanie.
Swoją aktywność tygodniową rozpocząłem o 6 rano w Poniedziałek. Przez prom, od środy o godzinie 9 rozpoczyna się nowy cykl dobowy, w Piątek tak samo o 9 rozpoczyna się cykl dobowy. Czy w sobotę o 9 rano, mogę zacząć Tygodniowy Okres Odpoczynku ? Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że Piątkowy cykl roboczy powinien zakończyć w sobotę o 5 59, o 6 powinien zaczynać się Tygodniowy Okres Odpoczynku !
144 godziny upływają w niedzielę o 5,59 więc w czym problem?
zgodnie z przepisami w ciągu 6 okresów 24 godzinnych od zakończenia ostatniej przerwy tygodniowej musisz rozpocząć odpoczynek tygodniowy.


Cytuj:
witam koledzy powiedzcie co mam zrobić bo wróciłem po wolnym do pracy i kolega który mnie zastępował przyznał mi się że pewnego dnia tak pędził do pracy że nie wsadził karty do tacho i pojechał i po przejechaniu ok 5 km zobaczył że niema karty.mało tego nie zatrzymując się włożył ją zatwierdził i pędził dalej. Teraz mam mu powiedzieć co ma z tym zrobić.ale nie wiem co mu doradzić ,jakieś wyjaśnienie napisać czy coś
kolega jeździł na twojej karcie czy na swojej?
udawać głupa w razie kontroli i tyle.
rozpoczął pracę, a co działo się z samochodem wcześniej to"on nie wie bo dopiero przyszedł do pracy, może szef będzie wiedział".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 lut 2015, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Kolega jeździł tylko na swojej karcie , z racji dziwnych zachowań np. zamiast wcisnąć pause to potrafi wcisnąć na menu drukowania (tacho stonebrige gdzie pausa sama nie wskakuje po zatrzymaniu) zawsze zabieram kartę jak oddaje kluczyki.tylko chyba udawanie głupiego mu pozostało.


Post Wysłano: 21 mar 2015, 12:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jak zrobię po 6 godzinach pracy 30min.pauzy to będzie ok ?
Jeszcze pytanie może banalne ale jak to teraz jest 15h pracy mogę robić dwa czy trzy razy w tygodniu.


Post Wysłano: 21 mar 2015, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

3 między dwoma odpoczynkami tygodniowymi.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 21 mar 2015, 15:33

Cytuj:
Jak zrobię po 6 godzinach pracy 30min.pauzy to będzie ok ?(...)
Nie. Wg informacji, które udzieliła mi osoba odpowiedzialna za czas pracy w naszej firmie, musisz zrobić 45 min. Owszem, jeśli wcześniej zrobisz 15 min przerwy to brakujące 30 minut musi być odebrane przed końcem 6 godziny pracy.


Post Wysłano: 21 mar 2015, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Jak zrobię po 6 godzinach pracy 30min.pauzy to będzie ok ?(...)
Nie. Wg informacji, które udzieliła mi osoba odpowiedzialna za czas pracy w naszej firmie, musisz zrobić 45 min. Owszem, jeśli wcześniej zrobisz 15 min przerwy to brakujące 30 minut musi być odebrane przed końcem 6 godziny pracy.
to chyba chodzi jej (tej osobie) o czas prowadzenia pojazdu, a nie o czas pracy.
proponuje lekturę przepisów.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 136 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1134 135 136 137 138162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: