Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lut 2018, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Więc kolego stacja w Montabaur dystrybutor zamknięty i brak możliwości wybrania go na terminalu
Tylko pompa z dieslem
Gość z warsztatu mówił że klucz ma gość w barze i tylko w dzień za gotówkę
Druga stacja bez ad Blue dla AS 24 to Avia Gutersloh
AD Blue jest i można kupić ale inna karta paliwowa, nie pamiętam jakie tam akceptowali ale karta AS24 i zwykła mastercard nie zapłacisz.
Napewno jest adblue w Düren i Geiselwind
A stacji z tak&drive jest w całych Niemczech tylko 12 więc nie liczył bym na pobranie akurat wtedy kiedy trzeba
Panie kolego na gutersloh oraz montabaur nie ma ad blue wedlug ksiazki jak i aplikacji as24 wiec nie dziwne ze brak mozliwosci tankowania.

Przed wyborem stacji warto sprawdzic czym dysponuje.

Co do zczytania tacho nikt nie kaze tego robic w ostatnim dniu

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 lut 2018, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Panie kolego w książce nowej w Montabaur jest adblue a mam ją sprzed miesiąca i jest na 2018 rok
Proszę zdjęcie

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 5a7168.jpg[/img]

I jest dystrybutor zamknięty na kłódkę


W Gutersloh też jest dystrybutor dla kart uta dkv itp ale nie dla AS24 i fakt niema go w książce
Nie zmienia to faktu że na każdej stacji dla ciężarówek ma być adblue.

Co do ściągania danych to kwestia dyskusyjna.
Może gdyby wszystkie terminale miały czytnik to ok.
Ja osobiście kupiłem download key VDO mam spokój.


Post Wysłano: 02 lut 2018, 6:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Nie zmienia to faktu że na każdej stacji dla ciężarówek ma być adblue.
możesz wytłumaczyć dlaczego na KAŻDEJ STACJI DLA CIężARóWEK MA BYć ADBLUE" - przecież nie za każdym razem przy tankowaniu ON lejesz adblue - z mojego (małego ) doświadczenia wynika że co 3-4 tankowanie tankujesz dodatek.
to że firma postawi dystrybutor to jest czysta kalkulacja kosztów do zainteresowania tym produktem.

z drugiej strony kontakowałeś sie z AS24 w tej sprawie? może do ciebie specjalnie wystawią lub powiedzą kiedy ten produkt będzie dostępny.

pisałeś wcześniej o lokalizacji stacji - coś za coś choć znam przypadek że kierowca przez godzinę szukał stacji i w końcu odpuścił - zatankował za swoje pieniążki na orlenie - stacja była na terenie firmy transportowej z tyłu za budynkami widac było za to słup reklamowy AS24.........

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 lut 2018, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Tankuje raz w tygodniu i nie w tym samym miejscu bo to międzynarodowka
Baki 1300L ad Blue 100 L
Jeżdżę zawsze z 24-25T
Przy tym obciążeniu ad Blue pali 2.5L
Wskazniki idą w dół równo co do mm
Zawsze tankuje na full jedno i drugie.
Ma być jedna faktura za diesel i adblue a nie żeby jeździć i kombinować.

Jazda bez adblue to nie tylko ograniczenie mocy tylko również blokada prędkości do 20km/h
Wiesz co wtedy będzie?
Już wożę ze sobą w paleciarce banke 5L w razie czego.

Nie kontaktowałem się z nimi bo jak do tej pory nie wstawili to już nie wstawia
Nie odpowiada mi ich prepaid więc koniec współpracy choćby mieli i 1000 stacji z adblue.

Zobaczymy jak będzie na TANKPOOL24.


Ostatnio zmieniony 02 lut 2018, 8:30 przez Twin, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 02 lut 2018, 8:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Twin ma Volvo, tam pobór AdBlue jest wysoki i praktycznie przy każdym tankowaniu ON trzeba dolać siuśków.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 02 lut 2018, 9:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jeżeli ich system ci nie odpowiada to w czym problem.

i na dokładke umowy należy dokładnie czytać, a nie później mieć pretensję do swiata że.......

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 lut 2018, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Pisałem co mi nie odpowiada i rezygnuje
Płatności w Euro wydawały się oczywiste i nigdzie nie napisano ani nie powiedziano że będą w PLN
Limity było podane w Euro.
Jedynie wpis "w walucie obowiązującej w danym kraju".
Sugerowałem się tym się że znajomy miał AS24 i miał 100% konto w Euro ale to nie była karta prepaid tylko z kaucja dlatego zwracam uwagę.


Post Wysłano: 02 lut 2018, 9:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Proponuję zainteresować się kartą E100. W Niemczech jakiś super zniżek nie mają ale i tak jest lepiej niż eurowag. Można bez problemu robić prepaid w euro i pln. Jeśli niespodziewanie wyjazd się przedłuża i trzeba uzupełnić konto to robisz szybką wpłatę w złotówkach i masz dostępne środki do tankowania. Jeśli chcesz uniknąć przewalutowania to na spokojnie sobie wpłacasz euro. Rozliczenie jest 15 i 31 dnia miesiąca, do tego momentu masz czas na wybór czy fakturę pokryją euro czy przewalutowane złotówki. Za odzyskiwanie vatu biorą 5 %, chyba że chcesz szybciej to wtedy większa prowizja.


Post Wysłano: 02 lut 2018, 10:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Jaka cena paliwa w Niemczech za pierwszą połowę stycznia?
Niemcy cenowo w AS24 i TANKPOOL24 dzieła się na 3-4 grupy
Północ środek i południe
Jak to wygląda w E100


Post Wysłano: 02 lut 2018, 10:35

Tankowane było w przedziale 1,13-1,19, oczywiście jak się u dziada nie robi to i po 1,40 nie problem znaleźć.

Brutto oczywiście.


Post Wysłano: 02 lut 2018, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Ja tankuję tylko w Hiszpanii. Nie wiem jak sprawdzić ceny ze stycznia. W Niemczech obsługują te tankpool24 i hoyer. Na tą chwilę hoyer w Rostock 1,1933 i abdul za 0,6. Tankpoll diesel 1,2040 a abdul po 0,47. Z tego co na szybko przejrzałem to w każdym regionie jest taka cena.


Post Wysłano: 02 lut 2018, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Czyli E100 tankujesz też na stacjach TANKPOOL24.
Ciekawa opcja bo samych stacji TANKPOOL24 jest w Niemczech 500
Jeszcze nie tankowalem ale sprawdzałem 4 stacje TANKPOOL24 na Street view i wszystkie miały duży biały dystrybutor adblue i fajny dojazd


Post Wysłano: 02 lut 2018, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Woziłem Adblue na tankpoole, robiliśmy okolice vechty, w małym promieniu było pare stacji które miały Adblue. Nie miało prawa zabraknąć. Raz handlarz dał ciała, zabrakło na jednej stacji i zerwali z nimi umowę. Nie wiem jak za granica na AS24, ale w Polsce jak nie ma AdBlue „to trudno, będzie to włączę” ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 02 lut 2018, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Czyli Ty Żwirek możesz potwierdzić
Na każdej stacji TANKPOOL24 jest Adblue?


Post Wysłano: 02 lut 2018, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Nie wiem tego, było na każdej na która woziłem Adblue. Na te na których nie ma Adblue to go przecież nie woziłem :D mówię tylko że zauważyłem ze duża wagę przykładali wtedy (3 lata temu) do tego żeby nie zabrakło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 03 lut 2018, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

W poniedziałek rano będę tankowal na stacji AS24 w Düren a wieczorem będę wracał i zatankuje też w Düren TANKPOOL24, są niedaleko siebie.
Będzie porównanie po jakiej cenie jest paliwo na tych kartach tego samego dnia i w tym samym miejscu, ale to dopiero będę wiedział za dwa tygodnie jak dostanę faktury.


Post Wysłano: 03 lut 2018, 23:34

Trochę nie rozumiem zasadności twojego testu.
1. Tak z doświadczenia to często jest tak, że paliwo jest droższe do poranka i wieczorem, więc pewnie rano taniej wlejesz. W ogóle to głupie porównanie bo zasady nie ma i ceny potrafią na różnych stacjach o 5-8 centów na litrze przeskoczyć z dupy w środku dnia, nie zależnie od niczego.
2. Nie wiesz po ile tankujesz? Ja rozumiem, że masz rabat od ceny ze słupka, ale to chyba też jakiś określony a nie na chybił trafił księgowa wybiera dwa razy w miesiącu.

To tak w sumie logiczne, że dwie różne stacje mogą mieć dwie różne ceny, tak sobie myśle.


Post Wysłano: 04 lut 2018, 0:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

To nie jest tak jak na zwykłych stacjach w Niemczech że o określonej porze paliwo kosztuje 1.14€ a tego samego dnia może kosztować 1.20€
Wiem po ile jest paliwo w AS24 bo można sprawdzać w strefie klienta.
W TANKPOOL24 cena jest wyliczania średnia z 2 tygodni i dopiero na fakturze widać rzeczywista cenę zakupy paliwa jednego jak i drugiego.
Więc tankujac tego samego dnia w tej samej strefie cenowej i na tej samej stacji mamy najdokladnuejszy obraz ceny paliwa.

Możesz negować to co pisze ale to jest temat o kartach paliwowych i tego się trzymajmy.


Post Wysłano: 04 lut 2018, 8:50

Wiesz, ok, kumam, tutaj się używa DKV i w sumie płaci tyle ile jest na słupku, więc trochę mnie to dziwi.

Dla mnie jest trochę nie pojęte, żeby dowiadywać się ile zapłacisz po 2 tygodniach, ze średniej której nawet nie sprawdzisz, no ale może mam paranoje.


Post Wysłano: 04 lut 2018, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Niemcy są podzielone na strefy północ środek i południe dlatego niema jednej ceny na cały kraj
Różnica jest nawet do 2 centów więc trzeba tankowac jak można w najtańszej strefie
Ma mi też podesłać mapę tych stref żeby wiedzieć gdzie się najlepiej tankowac Może i sprawdzisz cenę dzwoniąc na infolinii ale tak mi babka mówiła że cena fakturowania jest usredniana żeby nie była to loteria za ile zatankujesz tylko konkretna cena z tych 14 dni.
Myślę że to nie jest głupi pomysł a jeśli uśredniaja cenę z codziennych kursów paliwa to one też muszą być dostępne.
Na tych stacjach na słupku nie masz ceny
Jedynie ilość litrów zatankowanych


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: