Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lut 2018, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Płaciłem mastercard przez 3 miesiące.
Z placeniem nigdy nie było problemu,a że przychody w Euro to nie musisz przewalutowywać, i niema dodatkowych opłat.
Faktury w Niemczech nie dostaniesz a ona jest podstawą do zwrotu VAT powyżej 150€
Musisz tankowac do 150€ żeby 100% odzyskać VAT.
Tracisz tylko czas i nerwy, plus setki kwiatów.
Z kartą paliwowa dostajesz fakturę co dwa tyg i masz święty spokój.


Post Wysłano: 20 lut 2018, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

jak kuwa mozna nie dostac fv :shock: :lol: mnie to sie jednak bardziej widzi ze to taki trend tak naprawde nie mam kasy na bieżąca działalność byznesu ale no co dają w kryske to się jedzie grubo nowe sprzynty paliwo w termyn raty w raty :mrgreen: :wink: ale coz ja sie tam znam

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 20 lut 2018, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Cytuj:
:mrgreen: :wink: ale coz ja sie tam znam
[emoji106]


Post Wysłano: 20 lut 2018, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

aa jednak se daruję :mrgreen:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 20 lut 2018, 23:10

Zarabiasz w euro - placisz w euro, jest git.
Zarabiasz w euro - placisz w PLN = przewalutowanie.

A znam jełopów, którzy używali złotówkowych kart, jeżdząc na Danię, podwójne przewalutowanie przez euro, super na tym musieli wychodzić. Magicznie przeszli na paliwówki.
Cytuj:
@Twin, tez mam małego "dziadtransa" i jakos mnie nie w głowie gówn niane śmieszne kraty paliwowe ;) może za to że za paliwo płacę gotówka :roll: :mrgreen:
Mnie bardziej śmieszy takie gadanie, niż fakt posiadania kart paliwowych.


Post Wysłano: 20 lut 2018, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

@nevesu Ciebie śmieszy bo masz może wiecej niż jedno czy dwa? a tak pozatym jaki to ma sens pozapchaniem sie w koszta? tymbardziej że wielmożny sam ujeżdża czarną perłę? :)
dla ścisłości mam i karte eurowa i złotówkową toć to grosze jak nie w kosztach konta...

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 20 lut 2018, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Jeżdżę 2x2 z moim kierowcą i nie wjeżdżam do Polski.
Tankowanie tylko w Niemczech.
Karta paliwowa na unii to konieczność i duże ułatwienie, kiedyś się przekonasz.


Post Wysłano: 20 lut 2018, 23:39

Ja nie mam nic, tylko przelew 10-tego na konto i przez to się wysypiam dobrze codziennie.

Naprawdę, dopierniczanie się do nowych grubych aut w leasingu miałoby sens gdyby ktoś generalnie miał hajs, żeby brać NOWE auta z salonu.

Naprawdę szacun, jak ktoś kupi NOWE auto za gotówkę, zapłaci na stacji gotówką i lata po 10 zł za kilometr.

A tak albo płacisz co miesiąc racine i jeździsz za tego euraka, albo leżysz co weekend pod gablotą i jak już wytrzesz ręcę od smaru to wchodzisz na forum i piszesz jaki jesteś gość bo masz auta za gotówkę, super.

Jak mój kuzyn centralnie, auta za gotówkę, śmieszą go leasingi bo on ma za gotówkę, ale jak mu powiedziałem ile kosztuje rata za zwykłego nowego grota to stwierdził, że to więcej niż co miesiąc mu zostaje.

Więc takie teksty patrzcie jaki jestem bogol bo mam za gotówkę i nie mam paliwówki, są tak samo tragicznie śmiesznie jak te patrzcie jak grubo bo wpłaciłem dyszkę złotych i mam nowe auto.

Jedno i drugie to dno takie samo, wszyscy jedziemy na tym samym wózku, to po co się cisnąć.


Post Wysłano: 21 lut 2018, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Oferta DKV Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 21 lut 2018, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Rozkmiń tez oferte z UTA I Routexa jak juz chcesz miec karte do wszystkiego. Samo paliwo najtaniej pewnie wyjdzie w IDS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 21 lut 2018, 20:42

IDS nie chce bezpośrednio rozmawiać z firmami, poniżej 5 aut.

Wtedy obsługuje Cię zewnętrzna firma i tankujesz to co na słupku minus rabat 0.035 euro netto na 5 wybranych stacjach.

Z tego co liczyliśmy, to wychodzi to samo.

Np. na Gildehaus (Oldenzaal) cena na 21/11/17 była 1,22 brutto czyli 1,025 netto, minus rabat to wychodzi 0.99 netto.

Z tego samego dnia mam tankowanie na DKV w okolicach Salzbergen za 1,12 brutto = 0.94 netto.


Post Wysłano: 21 lut 2018, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Zostanę przy DKV narazie
Jeśli ktoś używa w/w karty info mile widziane.
Gość z DKV mówił że mają listę stacji w niemczech gdzie są dodatkowe rabaty od ceny na słupku.
Wszędzie zapłacisz DKV a to największa jej zaleta.


Post Wysłano: 22 lut 2018, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Wahania cen w Niemczech w ciągu 24h na przykładzie stacji Eifeltor w Kolonii Obrazek

Polecam aplikacje Richtig tanken lub Clever tanken ze sklepu play

DKV też ma swoją aplikację ze stacjami na których zapłacimy tą kartą oraz cenami i wyposażeniem stacji


Post Wysłano: 25 lut 2018, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Podobne narzędzia ma też E100. Mapa stacjvoparta na mapach Google i bierzace ceny paliw i dostępnych usług

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 25 lut 2018, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

A jakie ceny na E100? Takie jak na tTANKPOOL24?


Post Wysłano: 25 lut 2018, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Nevus to bardzo ciekawe. My jak mielismy jedno lub dwa auta mielismy karte z IDSu. Na zasadzie pre paid. Sporo sie traci na kursach walutowych ale chyba i tak lepiej niz ceny z DKV czy UTA. Pan z UTA jak zobaczył nasze ceny przed rabatami na Szwecji powiedział ze nawet sie nie zbliży do tego poziomu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 25 lut 2018, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Twin, pół roku i będziesz miał wszystkie karty...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Ostatnio zmieniony 25 lut 2018, 14:39 przez Długi, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 25 lut 2018, 13:56

Cytuj:
Nevus to bardzo ciekawe. My jak mielismy jedno lub dwa auta mielismy karte z IDSu. Na zasadzie pre paid. Sporo sie traci na kursach walutowych ale chyba i tak lepiej niz ceny z DKV czy UTA. Pan z UTA jak zobaczył nasze ceny przed rabatami na Szwecji powiedział ze nawet sie nie zbliży do tego poziomu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może coś się zmieniło? My się o IDS-a dowiadywaliśmy właśnie w listopadzie zeszłego roku i takie warunki nam dali, IDS nie chciał bezpośrednio gadać bo za mała firma.
Obsługiwała to zewnętrzna firma, PLOSE i dali takie warunki jak wyżej napisałem.

Co do cen, to może po prostu w Niemczech taka jest różnica? Paliwo generalnie jest drogie i w sumie ceny w większości to takie już wspomniane 1,20-1,25 i tutaj może rzeczywiście ten rabat IDS coś da.

Kumaty kierowca znajdzie taniej i pierwszą połowę lutego mam tankowania w przedziale 1.10-1.15, nawet z prowizją DKV wychodzi taniej.

No i jeszcze jedna rzecz. Przy odroczonej płatności w IDS-ie konieczne było podpisanie z nimi umowy na odzyskanie VAT-u. Chcieliśmy i tak zostawić DKV na pozostałe rzeczy (tunele, mauty, Francja, akcesoria) ale robił się kwas, bo tylko z jedną firmą można mieć podpisaną umowę na odzyskanie VAT-u. Oczywiście, można takiej firmie wysłać także faktury nie dotyczące jedynie paliwówki, ale ciekawe jakby to w praktyce wyglądało.


Post Wysłano: 25 lut 2018, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2009, 9:35
Posty: 110
Samochód: Scania R500
Lokalizacja: Szczecin

nevesu ja z jednym autkiem tez dostałem kartę bezpośrednio z IDS , do tego rabat na wybranej stacji w PL, ale to było jakieś 2 lata temu.


Post Wysłano: 25 lut 2018, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Jak ceny w Niemczech obecnie na IDS ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: