Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 cze 2010, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Szanowni forumowicze mam pytanie odnosnie kart paliwowych. Jaką wybrać UTA,DKV czy inną. jaka jest najkozystniejsza jesli chodzi o tankowanie auta ew płatności za autostrady


Post Wysłano: 07 cze 2010, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Jedną z tych dwóch, tylko one praktycznie nadają się do czegokolwiek


Post Wysłano: 07 cze 2010, 14:00

Jeszcze ewentualnie Shell, ale i to nie bardzo. Nie wszędzie nim zapłaci, chociaż we Francji za autostrady się płaciło (jak dobrze pamiętam) a na Hiszpanii na AP7 na początku (do Barcelony) była możliwość zapłacenia Shellem.
Nim ktoś Ci doradzi, jaką wybrać, najlepiej sam siebie zapytaj, z jakich usług chcesz korzystać. Jakie będziesz miał u poszczególnych operatorów (DKV, UTA) rabaty, terminy płatności. Do tego jeszcze musisz dodać jakiego zabezpieczenia, na jaką kwotę żądają operatorzy. Może tak się zdarzyć, że taniej wyjdzie gwarancja bankowa (poręczenie) jak wpłacona gotówka, zamrożona na jakiś tam czas.


Post Wysłano: 07 cze 2010, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Tanio wychodzi posiadanie karty AS24 i tankowanie na tamtejszych stacjach. Ale niestety za nią tylko zatankujesz a za DKV czy UTA kupisz winietę i nie tylko

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 08 cze 2010, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Myślę, że DKV i UTA to porównywalne karty, jednak na korzyść UTA wychodzi fakt, że można nią tankować na stacjach Neste. I jest to jedyna karta jaką akceptuje Norweski koncern.

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 09 sty 2011, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lis 2010, 1:58
Posty: 37
GG: 2209095
Samochód: FH
Lokalizacja: Szczecin

Zdecydowałeś się na którąś z kart? Jeśli tak to na którą i z jakiego powodu?

Sam właśnie się przymierzam i wstępnie rozmawiałem z kimś z UTA i DKV, ale nic nie wspominali o możliwych rabatach. Na co można liczyć? Niestety startuję z jednym autem, a zainteresowałem się tym przede wszystkim z powodu możliwości rozliczenia vatu za paliwo kupione za granicą (inaczej się chyba nie da?). Uta nie podesłała informacji na temat procedury zwrotu vatu więc jeśli ktoś ma informację to proszę się podzielić.
W DKV płaci się 10€ za każdy kraj, z którego ubiegamy się o zwrot VATu + ok 15-25% wartości tego vatu (w zależności od państwa). Fakturują na bieżąco kwoty netto.

Pisze głównie z powodu chęci poznania opinii bardziej doświadczonych użytkowników...pewnie są jakieś niuanse, na które nie zwróciłem uwagi, a pomogą podjąć decyzję...

Z góry dziękuję za podpowiedzi, Bartek

_________________
...let's get it started...

Samochody ciężarowe, części - MAN, Scania, Volvo, Mercedes i inne.


Post Wysłano: 19 sty 2011, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 22:34
Posty: 22
GG: 6365002
Samochód: a to zależy :)

Cytuj:
Sam właśnie się przymierzam i wstępnie rozmawiałem z kimś z UTA i DKV, ale nic nie wspominali o możliwych rabatach. Na co można liczyć? Niestety startuję z jednym autem, a zainteresowałem się tym przede wszystkim z powodu możliwości rozliczenia vatu za paliwo kupione za granicą (inaczej się chyba nie da?). Uta nie podesłała informacji na temat procedury zwrotu vatu więc jeśli ktoś ma informację to proszę się podzielić.
Z UTA nie mam żadnych doświadczeń, ale jeśli chodzi o DKV to parę rzeczy mogę powiedzieć.

1. Z jednym autem nie masz co liczyć na rabaty. Dokładnie dopytaj za to, jaką marżę będą pobierali i za co. Jak wiesz DKV-ką można płacić za wiele rzeczy: od paliwa, przez akcesoria, oleje, myjnie, płyny, pomoc serwisową aż do mandatów. Ale czasami konieczność zapłacenia tej marży sprawia, że cała transakcja jest nieopłacalna. Tak więc dość ważne jest, żeby dokładnie wiedzieć za co, ile i gdzie sobie doliczą. Bo wystąpią sytuacje, że na fakturze za tankowania w tym samym kraju na sieci A będziesz miał cenę ze słupka, a z sieci B cena ze słupka będzie powiększona o marżę. Wynika to z umów, jakie z sieciami podpisuje DKV. I może sie okazać, że na odcinku 1 km (wybierając taką a nie inną stację) można zaoszczędzić (lub nie) np 3% kwoty za tankowanie.

2. Będą wymagali zabezpieczenia. Może to byc gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa lub wadium w gotówce. Musisz się liczyć z kwotą pokrywającą Twoje miesięczne przewidywane zakupy.

3. Zwrot zagranicznego VAT-u. DKV robi to bardzo sprawnie, ale jest drogie. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz tańszego pośrednika. Jeśli jesteś zarejestrowany jako podatnik UE, to sam możesz odzyskiwać VAT zagraniczny. Z tym, że procedura jest dość skomplikowana i czasochłonna. Jeśli jednocześnie jesteś kierowcą tego jednego zestawu, to stanowczo taką drogę odradzam.

4. Z DKV dobrze się współpracuje tak długo, jak jest dobrze. Jeśli będziesz się spóźniał z płatnościami (nawet o 1 dzień), to automatycznie naliczą Ci odsetki, a jeśli opóźnienia będą duże, to zablokują karty. I nie ma zmiłuj. Tym rządzi ich system i nawet najżyczliwszy przedstawicel handlowy nic nie poradzi.

5. Będziesz dostawał 2 faktury: jedną za transakcje w kraju, drugą zagraniczną. Faktury są czytelne i przejrzyste.

Jeśli będziesz potrzebował namiaru na konkretnego człowieka z DKV daj znać na PW. Podeślę Ci numer i nazwisko. Współpracuję z nim juz kilka lat i przyznaję, ze człowiek wie o czym mówi i jak dotąd w maliny mnie nie wpuścił.


Post Wysłano: 25 lip 2017, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Witam odświeżę temat bo też stoję przed wyborem karty paliwowej
Zależy mi na fakturowania paliwa z Niemiec i Belgii oraz na płacenia za autostrady itp.
Chce do minimum ograniczyć papierowe roboty jako że będzie to narazie jeden zestaw i będę sam nim jeździł.
Rozmawiałem z DKV podesłali mi papiery do wypełnienia i wtedy dadzą pełna ofertę
Wstępny cennik już znam i tu zaraz wkleje.
Fakturowanie netto 8.5euro za kraj plus x% od VATu zależne od kwoty całkowitej
Od tankowania i opłat za drogi mosty stosowne % od kwoty zaplaconej .
Na pewno jest ktoś kto może coś polecić najlepiej bez kaucji bo oni będą wymagać jako że świeża firma a oddadzą to dopiero na końcu współpracy...
Proszę o opinie o AS24 UTA SHELL


Post Wysłano: 25 lip 2017, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Shell do limitu kredytowego 60tyś zł miesięcznie nie chce żadnych papierów. Jeżeli potrzeba większy limit, to trzeba przedstawić dokumenty finansowe z 2 poprzednich lat. Faktury wystawiane są 7 dni od daty zakupu, a termin płatności 14 dni od daty ich wystawienia.

Prowizja za opłaty drogowe (za pomocą urządzeń) od 1 do 2%, zależy jaki kraj.

Prowizja za paliwo, tankując na stacjach Shell 0%, na akceptujących karty M* - też zależy od kraju, od 0 do bodajże 3%.

To są warunki dla 28 letniej firmy z 2 autami. Nie wiem czy dla nowych przedsiębiorstw są jakieś bardziej restrykcyjne, czy nie.

* Na wniosku masz do wyboru kartę S i M. Tylko M jest akceptowana na innych stacjach niż Shell, miej to na uwadze.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 25 lip 2017, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Dzięki kolego o takie informacje mi chodziło
DKV wypada gorzej
Jak będę miał chwilę wkleję tabele opłat


Post Wysłano: 25 lip 2017, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Zależy mi na fakturowania paliwa z Niemiec i Belgii oraz na płacenia za autostrady itp
A może Euro Wag? Mają taką kartę darmową, ale żeby zatankować to se trza przedpłacić i na wyznaczonych stacjach (najczęściej Hoyer) można tankować. Do płatności za autostrady w Belgii jak najbardziej, bo można odzyskać VAT (jeśli będzie). Toll Collecta nie robiłbym przez karetę...

P.S

Masz już te Volvo "wszędziedające" radę ?


Post Wysłano: 26 lip 2017, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

W połowie września będzie zestaw
Napewno się pokaże ;)
Na razie pozostałe sprawy ogarniam jak wyżej.
Rozmawiałem z babka z Shella i lepiej wypada niż DKV ale zobaczę jak wyślą pełną ofertę.


Post Wysłano: 26 lip 2017, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

My mamy shella, wszystko git tak jak opisał kolega atego, ale nam dali tylko 21 tyś limitu... Na 4 auta to troche mało.

Nie chcieli żadnych kaucji, tylko z tego co pamiętam to papiery za zeszły rok.


Post Wysłano: 29 lip 2017, 15:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2017, 15:48
Posty: 1

Również polecam shella. Ja jestem zadowolony

_________________
Duże jest piękne


Post Wysłano: 20 sty 2018, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Może ktoś podrzucić jakie ceny paliwa w Niemczech w połowie stycznia miał Shell?


Post Wysłano: 21 sty 2018, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

1.139 - 1.450 €/L. Zależy czy autohof/miasto/autostrada, pora dnia itp. W takich przedziałach widywałem od 2 do 19.01.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 21 sty 2018, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

TAK, ale nie mają tam stałych cen jak np tankpool i AS24 zmieniających się np co 2 tyg?


Post Wysłano: 01 lut 2018, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Może komuś pomoże to co napisze odnośnie kart prepaid AS24 i TANKPOOL24

Najpierw AS24

Przyszła karta, została aktywowana i co?
Okazuje się że rachunek do wpłat w koncie prepaid jest tylko w złotówkach... o czym nie wspomniał przedstawiciel inaczej odrazu bym się wycofał.
Później dopiero doczytałem w umowie jedyny wpis na ten temat że wplaty w walucie obowiązującej w danym państwie
Nie przyszło mi do głowy że będzie to PLN gdzie mowa była od początku o tankowaniach tylko w Niemczech,
a choćby nawet firma AS24 jest francuska.

Więc trzeba przewalutowywać ze stratą EURO na PLN i później jak zatankujesz w EURO przeliczaja to znowu na złotówki po kursie z danego dnia i rozliczają

Stacje:

Tankowalem w sumie 4 razy i 2 stacje mimo że pisało że jest adblue to dystrybutor zamknięty na kłódkę jak i brak możliwości wyboru pompy ad Blue na terminalu
Jedynie w ciągu dnia można było sobie kupić a płacić gotówką naprzeciwko w barze tak myślę...
Denerwujące jak dojeżdżasz na stację a tu adblue pusty bak i loteria.
Tracisz czas później bo musisz szukać drugiej stacji i tankowac adblue gotówką lub kartą.
Problem jest też taki ze jak odzyskujesz VAT z Niemiec masz wszystko na fakturze a z tymi paragonami to tylko dodatkowy kłopot.

Ogólnie stacje gdzieś tam przylepione np za strażą pożarna czy jakimś warsztatem jak i w innych "ciekawych" miejscach.
A do tego rozwalone kilka stacji po całych Niemczech

TANKPOOL24 prepaid

Tutaj już rachunek prowadzony w EURO
Czas dostarczenia i aktywacji karty to niecałe 3 dni

Na tę chwilę nie jestem w stanie wiele powiedzieć bo jeszcze nie korzystam ale zapowiada się dobrze.


Podsumowanie:

AS24
Rachunek w PL
70 Stacji w Niemczech

TANKPOOL24
Rachunek w EURO
500 stacji w Niemczech

Licząc teoretycznie wg mojego zapotrzebowania na paliwo rocznie tankujac dalej na karcie AS24 na przewalutowaniach jest 5000zl straty

Paliwo na TANKPOOL24 tańsze jednak dokładną różnice będę mógł podać dopiero jak będę miał faktury do porównania bo nie chce przeklamywać.

Na bieżąco będę pisał i proszę również o wasze opinie o pozostałych kartach.


Post Wysłano: 01 lut 2018, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Od 8 lat tankuje na as24 i jeszcze sie nie spotkalem aby mozna bylo gotowka zaplacic w jakims barze czy cos. Co do problemu z ad blue tez nie spotkalem sie z tym jesli jakas stacja jest w remoncie itp to jest stosowne info w aplikacji as24 driver.

Plusem as24 jest to ze na niektorych stacjach mozna karte kierowcy zczytac wiec jesli soszoni jezdza po pol roku to problem zczytywania rozwiazany

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 lut 2018, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Więc kolego stacja w Montabaur dystrybutor zamknięty i brak możliwości wybrania go na terminalu
Tylko pompa z dieslem
Gość z warsztatu mówił że klucz ma gość w barze i tylko w dzień za gotówkę
Druga stacja bez ad Blue dla AS 24 to Avia Gutersloh
AD Blue jest i można kupić ale inna karta paliwowa, nie pamiętam jakie tam akceptowali ale karta AS24 i zwykła mastercard nie zapłacisz.
Napewno jest adblue w Düren i Geiselwind
A stacji z tak&drive jest w całych Niemczech tylko 12 więc nie liczył bym na pobranie akurat wtedy kiedy trzeba


Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 20:49 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: