Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 sty 2011, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2007, 15:04
Posty: 24
Lokalizacja: Sedziszów Młp.

Witam mam takie pytanie myślę zakupić samochód Atego 1218 i sprowadzić go z Niemiec mam juz upatrzonego ale z tamta gdzie jest na googl maps wychodzi mi czas 12h i o to moje pytanie czy jezeli sprowadzam auto nie przewożę żadnego ładunku i nie wykonuję transportu odpłatnie czy muszę jechać na wykresówce i na tacho i robić przerwy jak powinienem czy przy takim przejeździe od punktu A do punktu B mogę ciągnąć ile się da lub na przerwy tak jak mi się umyśli.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :)
Pozdrawiam Paweł


Post Wysłano: 07 sty 2011, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
czy muszę jechać na wykresówce i na tacho i robić przerwy jak powinienem
naturalnie

podpowiem że w kraju możesz dać nową tarczkę :mrgreen: a 45min przerwy się przyda


Post Wysłano: 07 sty 2011, 23:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Dokładnie :D Zawsze możesz powiedzieć, że samochód odebrałeś na granicy PL-D :D


Post Wysłano: 08 sty 2011, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Można powiedzieć również, że auto przyfrunęło, albo teleportowało się na granice ... mówić można wiele

Trzeba być jednak świadomym konsekwencji jakie z tego wynikają

_________________
Heavy metal and heavy transport


Post Wysłano: 08 sty 2011, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

W Niemczech to w zależności na jakiego Niemca trafisz, ale lepiej mieć urlopówkę, dla tych nadgorliwych. Natomiast w Polsce inspekcja po okazaniu dokumentu potwierdzającego "świeży" zakup pojazdu nie kontroluje Cie, jednakże wykresówka powinna być włożona. Odmiennym tematem jest tutaj policja, która ma bardzo wyostrzony zmysł na tablice z żółtym paskiem...


Post Wysłano: 08 sty 2011, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
ale lepiej mieć urlopówkę,
a kto ją wystawi? to jest osoba prywatna


Post Wysłano: 08 sty 2011, 13:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2007, 15:04
Posty: 24
Lokalizacja: Sedziszów Młp.

Czyli tarcza tak czy siak powinna być włożona tyle ze można spróbować z tą granicą a co to z tą urlopówką jest ?? Jestem narazie zielony w tym to muszę miec dokładnie wytłumaczone :)


Post Wysłano: 08 sty 2011, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Czyli tarcza tak czy siak powinna być włożona tyle ze można spróbować z tą granicą a co to z tą urlopówką jest ?? Jestem narazie zielony w tym to muszę miec dokładnie wytłumaczone
jeżeli sam sobie kupujesz auto, jesteś osobą prywatną, to kto ma Ci wystawić tą urlopówkę?
tarczka musi być

Napiszę jeszcze w ten sposób, jak jechałem ze znajomym miałem podobne obawy, powiedział mi że on nie ma żadnych urlopówek, tylko jak jedzie przestrzega norm czasu pracy, jazdy, odpoczynku. I tak jechaliśmy na Niemcy, Belgię, Holandię i Francję. Przez 10lat nigdy nie miał z tym problemu. Tyle że jechaliśmy jego najazdem, i przez te 5dni od wyjazdu przestrzegaliśmy przepisów.
Co do granicy, prawda jest taka że jak przejedziesz całe Niemcy, a na granicy od nowa to nikt Ci nie udowodni że np auto do granicy przyprowadził kolega, Ty jechałeś za nim osobówką, na granicy się zmieniliście.

Osobiście radzę jazdę przez Niemcy w nocy, dlatego że w nocy aktywność policji jest duuużo mniejsza. Druga sprawa to auto jakim pojedziesz, upewnij się że dojedziesz tym do PL, nie raz widywałem na poboczu zawiedzionych kupców na awaryjnych.
Jeżeli nie jeździsz ciężarówką warto jednak zrobić sobie chociaż kilka godzin odpoczynku podczas takiej trasy.


Post Wysłano: 08 sty 2011, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

My też przez 8 lat jeździliśmy tylko z tarczkami, aż tu pewnego razu kolega prowadził pojazd z Belgii, koło Hanoveru zastał zatrzymany przez policje i dostał mandat za brak tarczek z 27dni w tył w wysokości +/- 5500 euro.
W tym roku miałem już 2 kontrole BAG i jakoś nikt nie pytał o tarczki/urlopówki, tak więc zależy na jakiego Niemca trafisz.
Jeżeli jesteś właścicielem/szefem to wtedy problem z głowy bo obowiązek 28 tarczek Cie nie obowiązuje.


Post Wysłano: 09 sty 2011, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2007, 15:04
Posty: 24
Lokalizacja: Sedziszów Młp.

A jeżeli prowadzę własną działalność gospodarcza jednoosobową tyle że samochód ciągnę dla kolegi z innej firmy ?? To tam w Niemczech jadę 4,5h następnie pauza 45 min i dalej 4,5h no i w Polsce prawidłowo powinienem już stanąć na skróconą pauzę 9h tak??


Post Wysłano: 09 sty 2011, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
To tam w Niemczech jadę 4,5h następnie pauza 45 min i dalej 4,5h no i w Polsce prawidłowo powinienem już stanąć na skróconą pauzę 9h tak??
tak by było prawidłowo


Post Wysłano: 09 sty 2011, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

W ogóle się na razie nie znam na tym temacie, ale nasunęło mi się z ciekawości pytanie i może uzyskam na nie odpowiedz.
Jeżeli jestem miłośnikiem ciężarówek i jeżdżę sobie ciężarówka, zamiast samochodu osobowego, to muszę używać tachografu? Nie wykonuję pracy, nie zarabiam na tym, tylko po prostu przemieszczam się ciężarówką.
Wiem, że przykład jest strasznie głupi, ale tylko taki zdołałem wymyślić :P


Post Wysłano: 10 sty 2011, 0:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Jeżeli jestem miłośnikiem ciężarówek i jeżdżę sobie ciężarówka, zamiast samochodu osobowego, to muszę używać tachografu?
Tak, jeżeli auto jest wyposażone


Post Wysłano: 10 sty 2011, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2010, 9:13
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
W ogóle się na razie nie znam na tym temacie, ale nasunęło mi się z ciekawości pytanie i może uzyskam na nie odpowiedz.
Jeżeli jestem miłośnikiem ciężarówek i jeżdżę sobie ciężarówka, zamiast samochodu osobowego, to muszę używać tachografu? Nie wykonuję pracy, nie zarabiam na tym, tylko po prostu przemieszczam się ciężarówką.
Wiem, że przykład jest strasznie głupi, ale tylko taki zdołałem wymyślić :P

przy przejazdach praywatnych sam cięzarowym do 7,5 t nie musisz ale powyżej juz trzeba tacho używać


Post Wysłano: 18 sty 2011, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

A to ciekawe. A zarazem sprzeczne z interpretacją Pana Rafała Kochanowskiego, który już kilkakrotnie mówił w programie "Na Osi", że nie trzeba stosować się do czasu pracy kierowcy w takim przypadku. Może się Pan tutaj wypowie?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: