Strona 8 z 8 [ Posty: 148 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sty 2013, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
czy ADR dotyczy tylko ciężarówek?
Widać na drogach różne sprintery na ADRach z odpadami medycznymi, czy nawet osobówki, przewożące materiały promieniotwórcze(?)
jeżeli to pytanie to:
marka pojazdu nie ma znaczenia ważne jest by pojazd spełniał określone warunki techniczne szczególnie w przypadku przewozu materiałów które wymieniłeś.
wymienionych materiałówm nie wolno przewozić pojazdami osobowymi z reguły są to małe pojazdy dostawcze (van) posiadające oddzielną przestrzeń bagażową.
Moja odpowiedź była stwierdzenie, nie pytaniem.
Często na A4 w okolicach góry św Anny wyprzedzał mnie citroen c4, z małą tabliczką ADR i oznaczeniem materiałów promieniotwórczych.
Był też drugi taki pojazd, chyba BMW ; jeden z ww poruszał się z niebieskim kogutem. Oddzielnej przestrzeni bagażowej brak, no chyba że mowa o bagażniku:)


Post Wysłano: 31 sty 2013, 2:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

http://www.transporttm.pl/news/95/18/AD ... osmetyczne

Ciekawa wzmianka o zmianach 2013 r. :)


Post Wysłano: 23 mar 2013, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2008, 9:57
Posty: 38
GG: 0
Samochód: volvo

Podrzuci ktoś linkami, z których można zaczerpnąć wiedzy odnośnie ADR? Kurs zrobię za kilka miesięcy, a wcześniej w wolnym czasie chcę poznać i pouczyć się już co nieco.


Post Wysłano: 23 mar 2013, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Na kursie dostaliśmy "Podręcznik praktyka i kierowcy - Towary niebezpieczne w praktyce" autorstwa Marka Różyckiego i innych. Egzamin obejmował materiał z tej książki a ona sama i po kursie się przydaje. Wcześniejsza nauka chyba nie ma specjalnie sensu bo na egzaminie można korzystać z własnych notatek z kursu i właśnie tej książki. Testy są dostępne na www.baza-wiedzy.edu.pl -> Testy ADR, ale trzeba mieć konto by móc je sobie poćwiczyć.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 24 mar 2013, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2008, 9:57
Posty: 38
GG: 0
Samochód: volvo

Dzięki. Ja tam wole zawczasu wiedzieć co nieco, potem na szkoleniu szybko łapiesz i więcej rozumiesz :).


Post Wysłano: 14 sie 2013, 8:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Zastanawiam się nad zrobieniem uprawnień doradcy DGSA. Ktoś się orientuje jak jest z popytem na tego typu usługi? W każdym razie nie planuję tego traktować jako głównego źródła utrzymania. I czy te uprawnienia są honorowane za granicą?


Post Wysłano: 15 sie 2013, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Zapotrzebowanie jest i myślę że jeśli spełniasz warunki to uprawnienia warto zrobić, ale jeśli liczysz na utrzymywanie się tylko z tego to uważaj żebyś się nie przeliczył. Ceny za usługi są bardzo niskie, zajmuje się tym wielu byłych i obecnych inspektorów itp, więc ciężko się przebić. Z kursów dla kierowców lepszy pieniądz, ale tu już w grę wchodzi ośrodek, więc będą spore koszty. Uprawnienia są honorowane za granicą, podobnie z "obcymi" papierami możesz pracować jako doradca w Polsce. W związku z patologicznym systemem egzaminowania w Polsce wielu ludzi wyjeżdża zdawać egzaminy np do Austrii, bo mimo sporo większych kosztów tam odbywa się to na normalnych zasadach i w ludzkich warunkach, chodzi rzeczywiście o sprawdzenie wiedzy a nie wydojenie kasy, po zdobyciu lub przedłużeniu tam uprawnień pracują w Polsce.
Mam nadzieje że wiesz, jak wyglądają egzaminy i jaka jest zdawalność? Generalnie tu nie chodzi o sprawdzenie wiedzy kandydatów, tylko o wydojenie jak największej kasy - jedno podejście kosztuje 400 zł i TDT zrobiło sobie z tego maszynkę do zarabiania pieniędzy. Pytania konstruowane podobnie jak w starych testach na prawo jazdy - nie wystarczy znać ADR-u, trzeba wiedzieć jak zdać egzamin, bo pytania są często nielogiczne i niezrozumiałe, z podwójnymi przeczeniami, z błędami itp, do tego sam przebieg egzaminu jest niezbyt sympatyczny, a komputery na których odbywa się egzamin to tragicznie wolne netbooki (a wszystko jest na czas). Do tego jeśli jeździsz to będziesz miał małe utrudnienie - egzaminy są tylko we wtorki i środy. Ja jestem po 2 podejściach, kurs mam ważny jeszcze przez pół roku, mam nadzieję że za następnym razem się w końcu uda.


Post Wysłano: 29 gru 2013, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Cytuj:
Na kursie dostaliśmy "Podręcznik praktyka i kierowcy - Towary niebezpieczne w praktyce" autorstwa Marka Różyckiego i innych. Egzamin obejmował materiał z tej książki a ona sama i po kursie się przydaje. Wcześniejsza nauka chyba nie ma specjalnie sensu bo na egzaminie można korzystać z własnych notatek z kursu i właśnie tej książki. Testy są dostępne na http://www.baza-wiedzy.edu.pl -> Testy ADR, ale trzeba mieć konto by móc je sobie poćwiczyć.
W jakim ośrodku kolega zdawał ? Jutro mam egzamin, mogę korzystać tylko z przepisów które regulują ADR. Z książek nie będę mógł korzystać. Kurs robię w Pomorskim Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 8 [ Posty: 148 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: