Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2009, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2009, 22:47
Posty: 2
GG: 0
Samochód: DAF 95XF

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu mam pytanko do obeznanych w przepisach.

Czy mógł by ktoś wytłumaczyć jak można odliczyć VAT od zakupionego paliwa do ciężarówki.
Czy można go odliczyć od całej kwoty za zakupione paliwo? Czy się dostanie jakiś zwrot w/w vat-u? Bo wiem że znajomi co mają tiry odliczają sobie koło 22tyś zł rok w rok jak oni to robią?
Jest ktoś łepski kto by to wyjaśnił.

Z góry dziękuje


Post Wysłano: 26 kwie 2009, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Zwrot VAT jest mozliwy w dwoch przypadkach:
1. Kiedy kupiles srodek trwaly (ciezarowke) i wystapiles o zwrot VAT. To nie jest laska panstwa, poprostu dostajesz to co wczesniej musiales wplacic.
2. Jesli wystawiasz faktury na export (0% VAT), a koszty masz krajowe (22% VAT), jesli maxymalnie to uproscic to te 22% VAT z faktur kosztowych skarbowka zwraca.

Nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojeciem "odliczyc vat z paliwa". Jesli jezdzisz w kraju i tankujesz w kraju to co chcesz odliczac? Wg mnie odliczyc to sobie mozna bylo np ulge remontową (kiedy jeszcze byly), ale to przy podatku dochodowym a nie VAT.


Post Wysłano: 26 kwie 2009, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2009, 22:47
Posty: 2
GG: 0
Samochód: DAF 95XF

Chodzi mi o to że w paliwie jest akcyza vat i inne tam opłaty. Jeżeli mam auto ciężarowe jeżdżę pod spedycja trasy krajowe czy ja mogę jakoś odzyskać ten vat z paliwa.

Może inaczej jak trzeba zakombinować żeby dostać co rok jakiś zwrot podatku. Rozmawiałem z kierowca który kupił auto jeździ pod spedycja i on mówi cytuje ,, Ja co rok dostaje zwrot podatku z paliwa ok 22tys..." Jak on to robi ?? Czy to się odlicza koszty od przychodu i z tego jest jakiś zwrot z państwa?
Niech ktoś łepski wyjaśni jakie podatki się płaci co i kiedy można odpisać żeby dostać zwrot cala ta zawiłą proceder.

,, Przy cenie benzyny 3,50 zł za litr i wykorzystanych w miesiącu średnio 150 litrach, przedsiębiorca wydawał na paliwo 525 zł. Powołując się na wyrok Trybunału odliczyć może około 95 zł VAT-u miesięcznie.

Mnożąc przez liczbę 55 miesięcy od 1 maja 2004 do 30 listopada 2008 przykładowy przedsiębiorca może starać się o odliczenie ponad 5 tys. zł podatku.

Co ważne interpretacja wyroku dotyczy również zakupu samochodu z kratką. Przedsiębiorcy mogą odzyskać nieodliczony VAT od kupna takiego auta, jeżeli miało to miejsce po 1 maja 2004 r. ""


Post Wysłano: 26 kwie 2009, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Kolega chyba troche koloryzuje.

Fragment ktory zacytowales pozwala "wrzucac" w koszty dzialalnosci faktury za paliwo. Skutkuje to nie tyle zwrotem VATu z tych faktur, co tym ze koszty sa powiekszane przez ten wydatek, czyli placisz mniejszy podatek niz jesli bys tej faktury nie mogl zaksiegowac jako kosztu.
Jedyne mozliwosci zwrotu VAT opisalem w poscie wyzej.

Jest jeszcze mozliwosc ze bedziesz tak sztucznie zawyzal koszty, az wyjdzie ze dokladasz do tego interesu. Wtedy skarbowy zwroci owszem, ale po kontroli w ktorej wyjda wszystkie machloje z zawyzaniem kosztow. Efektow tej kontroli chyba nie musze opisywac.

No chyba jeszcze, ze kolega tankujac na zachodzie uzyskuje zwroty VAT z zagranicy. Ale dla poszczegolnych przedsiebiorcow jest to procedura nie do przejscia. Miedzy innymi na tym wlasnie kosi kase DKV, UTA i inne tego typu firmy


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: