Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 gru 2022, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2022, 9:18
Posty: 5

Witam
Chodzi o zezwolenie, które pozwala jeździć dłuższym zestawem niż przepisowe 18,75 m.
Jak to wygląda, czy idzie załatwić sobie takie zezwolenie np. jeśli zespół pojazdów będzie miał około 21 metrów (ciężarówka 3 osiowa+ przyczepa 3 osiowa niskopodwoziowa) ??
I na jaki okres maksymalnie takie zezwolenie można uzyskać?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 gru 2022, 10:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Zezwolenia na transport ponadnormatywny mają zapis o "niepodzielności" Ładunku. W twoim przypadku nie do spełnienia.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 gru 2022, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Podobno drzewiarze tak często jeżdżą, więc chyba się da.


Post Wysłano: 22 gru 2022, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Budowlańcy też, ale to partyzantka.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 25 gru 2022, 0:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Nie wiem co chcesz tym wozić ale jak ładunki podzielene to działa to tylko na pusto. Mam zestaw do słomy ma 22.5m długi który ma między osiami 19m i jakoś za często mnie nie wyjmują


Post Wysłano: 25 gru 2022, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2022, 9:18
Posty: 5

Czyli działa to tylko przy ładunkach niepodzielnych? Ładunki na paletach odpadają?
Cytuj:
Nie wiem co chcesz tym wozić ale jak ładunki podzielene to działa to tylko na pusto. Mam zestaw do słomy ma 22.5m długi który ma między osiami 19m i jakoś za często mnie nie wyjmują


Post Wysłano: 25 gru 2022, 16:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jeśli działało by na przewozy ładunków podzielnych, to ustalanie limitu 40t Dmc, lub max długości nie miało by sensu, przecież zaraz wszyscy załatwili by sobie zezwolenie.

Świętokrzyskie zestawy patelniarskie wtedy miały by po 6 osi, 600KM, I ładowane było by do 60 ton rmc.
A nie, czekaj, przecież tak to już teraz jest :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 gru 2022, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

To wasze rejony są... "uczciwe" skoro na 6 osi ładują do 60 ton :lol: w mojej okolicy to się tyle sypie na zwykły zestaw. W poprzedniej firmie co miałem... przyjemność :mrgreen: jak zajechałem na bazę z 45 rmc to dostałem zjebe że taki transport to się kompletnie nie opłaca, sam stary mnie na balkon wolał i pokazywał ile miejsca wolnego zostało z przodu a jeszcze ile koło klapy.... :lol: takie tu są pryncypały... Masakra jakaś...
15 ton na napędzie to no problem, ale później do nas pretensje że się chińskie opony rozlazły... Na naczepie ile było niewie nikt bo w żadnej ABS nie działał ani zegar więc wagi nie pokazywało.... Ale stary ma zezwolenie do 60 ton i tak ma być :mrgreen: książkę by tu napisał. No ale co ja z kumplem podziękował za taką ciekawą robotę i przyszli następcy i dalej jest jak było....
Czasem jeździłem 6x4 z długą ramą do tego 13,6 i się normalnie jechało, jaka długość 16,5....
Z tego co robiłem wywiad to przez ostatnie naście lat płacił tylko raz gdzieś na wadze preselekcyjnej, a tak to cały czas takie akcje zarówno z patelniami jak i niskopodwoziami, jaka podzielność ładunku, on zapłacił za zezwolenie i będzie woził co chce... :lol: także taka sytuacja.


Post Wysłano: 26 gru 2022, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

A potem zdziwienie że nie ma dobrych stawek. Patologia.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 gru 2022, 16:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie no panowie, jaja se robię.
99,9% patelni jeździ do 40t, lub max 40300kg.
Jedyna opcja wyjechać przeladowanym to gdzieś z małej firemki zabrać asfalt, czy jakiś inny towar z placu.
Nie te czasy, żeby jakoś grubo szaleć, a jeśli nawet ktoś chce, to poprostu nikt już nie ładuje grubo powyżej 40t.

Aha, jeździmy legal od lat, stawki jak były słabe tak są słabe nadal :lol: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 31 gru 2022, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2015, 17:20
Posty: 32
Samochód: Man TGA 26.480

Cytuj:
Podobno drzewiarze tak często jeżdżą, więc chyba się da.
Wożą ale jest kilka warunków:
Drewno może wystawać za PRZYCZEPĘ kłonicową 5 metrów liczone od ostatniej osi, ale długość auta i przyczepy nie może przekraczać 18,75, i jest to ważne ponieważ najczęściej wozi się to na wózku i trzeba uważać żeby nie odsunąć go sobie za daleko od auta, co i tak nam daje realną długość całego zestawu te 23 metry. Przy naczepie kłonicowej te odstępstwa nie obowiązują i trzeba wozić normalnie.
Tak jak drewno dłużycowego można jeszcze wozić słupy, żadne inne ładunki nie są wyszczególnione w ustawie.


Post Wysłano: 31 gru 2022, 12:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Mówisz o wózku do dłużycy, a ja spotkałem się z tym, że zwykłe solówki z przyczepami do krótkiego drewna przekraczają 18,75m.
Moim zdaniem się nie da, ale te przepisy są momentami dziwne.

Mnie interesował temat ciągników z HDS i zwykłych naczep 13,6m, co przekracza 16,5m. Znam kilka firm, które tak jeżdżą, a jak pytałem wśród ludzi, którzy gabarytami się zajmują na codzień, to raczej twierdzili, że to przejdzie na zezwoleniu, ewentualnie odstępstwo. Bo tam sytuacja wygląda tak, że na pusto można jechać, z 6m ładunkiem można, z 12m też można, ale jak położę 6m za 6m, to k**** nie można, bo ładunek podzielny :lol: :roll:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: