Strona 6 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 816 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lis 2012, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ktoś się orientuje jak kształtuje się koszt użyczenia Certyfikatu?


Post Wysłano: 03 lis 2012, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ktoś się orientuje jak kształtuje się koszt użyczenia Certyfikatu?
Cytuj:
witam ostatnio też udało mi się zdać , łatwo jednak nie było . trzeba było posiedzieć trochę przy materiałach. mam pytanie , bo podobno można udostępnić certyfikat innym firmom. jest taka możliwość ? jeśli tak to jak szukać takie firmy ?
użyczyć można tylko czy to sie opłaca?
koszty nieprawidłowego prowadzenia oraz naruszen powstałych podczas prowadzenia firmy obciążają osobą zarządzającą transportem - posiadacza certyfikatu, to na tą osobę są nakładane kary włącznie z odebraniem uprawnień.
poza tym jest ograniczenie maksymalnie 4 firmy i 50 jednostek transportowych.
w mojej ocenie użyczenie certyfikatu powinno kosztowac minimum 2500 zł przy ilości pojazdów do 10 szt.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 lis 2012, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:20
Posty: 18
GG: 0

Cytuj:
Ktoś się orientuje jak kształtuje się koszt użyczenia Certyfikatu?
Witam,
Spokojnie można odbyć kurs i zdać ten egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych - również jak się pracuje, nie jest to takie straszne - a na pewno lepiej się to opłaca jak "użyczanie". Ja robiłem kurs w tamtym roku w systemie "weekendowym" w Szczecinie (Sobota i Niedziela od 9.00 do 14.00 x 3 weekendy - albo 2, nie pamiętam...) i egzamin miałem również w Szczecinie (też w weekend - w Sobotę). Koszt kursu: 800/900zł + egzamin 800zł. Jeżeli będziesz chciał namiary na Ośrodek to mogę przesłać ci na priv.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
witam ostatnio też udało mi się zdać , łatwo jednak nie było . trzeba było posiedzieć trochę przy materiałach. mam pytanie , bo podobno można udostępnić certyfikat innym firmom. jest taka możliwość ? jeśli tak to jak szukać takie firmy ?
Ja posiadam Certyfikat. Zgłosiła się do mnie osoba, która potrzebuje tego i nie wiem jaką kwotę "zaoferować".
Cytuj:
użyczyć można tylko czy to sie opłaca?
koszty nieprawidłowego prowadzenia oraz naruszen powstałych podczas prowadzenia firmy obciążają osobą zarządzającą transportem - posiadacza certyfikatu, to na tą osobę są nakładane kary włącznie z odebraniem uprawnień.
poza tym jest ograniczenie maksymalnie 4 firmy i 50 jednostek transportowych.
w mojej ocenie użyczenie certyfikatu powinno kosztowac minimum 2500 zł przy ilości pojazdów do 10 szt.
2500 zł na jaki okres?


Post Wysłano: 04 lis 2012, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
2500 zł na jaki okres?
Zapewne miesięcznie.

Kiedy ja szukałem kogoś kto mógłby mi użyczyć certyfikatu, to kwoty wahały się, przy jednym aucie, od 500 do 750z - absurd... Kiedyś, kiedy nie było ilości podmiotów jakiej można było użyczyć certyfikatu było znacznie taniej, bo ok. 100 - 150zł/m-c.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Ceny zacne :D ale powiedzmy sobie prawde, jaki jest sens płacenia jeśli można to samemu zrobić?
Cytuj:
użyczyć można tylko czy to sie opłaca?
koszty nieprawidłowego prowadzenia oraz naruszen powstałych podczas prowadzenia firmy obciążają osobą zarządzającą transportem - posiadacza certyfikatu, to na tą osobę są nakładane kary włącznie z odebraniem uprawnień.
też tak myślę, chyba firma która ma niezły bałagan i woli udupić kogoś innego.

Z drugiej strony 2500zł miesięcznie to dobry zastrzyk gotówki. Duzo można zarobić i jeszcze więcej stracić.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ceny zacne :D ale powiedzmy sobie prawde, jaki jest sens płacenia jeśli można to samemu zrobić?
Cytuj:
użyczyć można tylko czy to sie opłaca?
koszty nieprawidłowego prowadzenia oraz naruszen powstałych podczas prowadzenia firmy obciążają osobą zarządzającą transportem - posiadacza certyfikatu, to na tą osobę są nakładane kary włącznie z odebraniem uprawnień.
też tak myślę, chyba firma która ma niezły bałagan i woli udupić kogoś innego.

Z drugiej strony 2500zł miesięcznie to dobry zastrzyk gotówki. Duzo można zarobić i jeszcze więcej stracić.
zgadza się tym bardziej, że jeszcze nie ma możliwości zawarcia ubezpieczenia "zarzadzającego transportem" poza tym tam gdzie jest odpowiedzialność za kogoś (kierowców, spedytorów) tam i cena musi być odpowiednia o takim drobiazgu jak posiadana wiedza w zakresie transportu nie warto pisać bo przecież każdy :D posiadacz certyfikatu taką wiedzę ma.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 lis 2012, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2012, 12:11
Posty: 27

do tej pory ja użyczałem od jednej Pani ( jedno auto) 150 zł miesięcznie więc nie jest tak w cale źle. do tego dobrze napisana umowa menadżerska ( chyba ) i kary przechodzą na spedytora a nie tego co użycza ;)

_________________
Użyczę certyfikat kompetencji zawodowych w Międzynarodowym i krajowym transporcie rzeczy. kontakt : wojtas@programosy.pl


Post Wysłano: 04 lut 2013, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2011, 17:40
Posty: 19
GG: 0

Mam takie pytanie, ponieważ posiadam certyfikat na krajowy przewóz rzeczy a teraz planujemy rozszerzyć działalność i potrzebuje certyfikat międzynarodowy . Na stronie its znalazłem tylko jeden wzór podania o egzamin, to teraz jest tylko jeden certyfikat na międzynarodowy i krajowy ?


Post Wysłano: 04 lut 2013, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
to teraz jest tylko jeden certyfikat na międzynarodowy i krajowy ?
dokładnie


Post Wysłano: 05 lut 2013, 12:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2011, 17:40
Posty: 19
GG: 0

Dowiadywałem się ze w nowym projekcie ustawy o transporcie drogowym jest propozycja zmiany która zrównuje certyfikat krajowy z międzynarodowym i wszyscy posiadacze owego dokumentu dostana jednolity certyfikat europejski.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ?


Post Wysłano: 05 lut 2013, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ?
nie, nic nowego to nie jest, o tym już słyszałem rok temu, państwo nie zrezygnuje z egzaminów tak szybko, skoro mają z tego kasę.


Post Wysłano: 05 lut 2013, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 16:35
Posty: 43

Witam
Co sądzicie o tym aby zapisać się na sam egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych pomijając kurs (oszczędność czasu i pieniędzy) ? Znalazłem stronę na której gość udostępnia wszystkie materiały związane z tym egzaminem. o to link http://www.certyfikat-testy.pl/


Post Wysłano: 05 lut 2013, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Co sądzicie o tym aby zapisać się na sam egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych pomijając kurs (oszczędność czasu i pieniędzy) ? Znalazłem stronę na której gość udostępnia wszystkie materiały związane z tym egzaminem. o to link
że jak nie masz o tym pojęcia, to wątpie abyś zdał ten egzamin, zadań Ci nikt nie wytłumaczy. Dla mnie to zwykłe dziadowanie co robisz.


Post Wysłano: 05 lut 2013, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Co sądzicie o tym aby zapisać się na sam egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych pomijając kurs (oszczędność czasu i pieniędzy) ? Znalazłem stronę na której gość udostępnia wszystkie materiały związane z tym egzaminem. o to link
że jak nie masz o tym pojęcia, to wątpie abyś zdał ten egzamin, zadań Ci nikt nie wytłumaczy. Dla mnie to zwykłe dziadowanie co robisz.
czemu piszesz że to dziadowanie?
jeżeli ma się potrzebną wiedzę to po co nabijać kasę cwaniakom?
zdając egzamin w 2002 roku w pierwszym terminie w Warszawie nikt nie słyszał o kursach wszyscy zdający sami się uczyli z dostępnych źródeł.
mnie zapoznanie się z potrzebną wiedzą (np.KSH) zajęło 2 tygodnie przed komputerem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 lut 2013, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 16:35
Posty: 43

Dokładniej to nie ja będę zdawał ale gość odemnie, który studiuje 2 rok transport to mysle ze co kolwiek ma pojecie :P


Post Wysłano: 05 lut 2013, 23:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Dokładniej to nie ja będę zdawał ale gość odemnie, który studiuje 2 rok transport to mysle ze co kolwiek ma pojecie :P
chyba po ukończeniu tego kierunku ma sie certyfikat "z paragrafu" - przecież jest to kierunek zawodowy dla branży.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 lut 2013, 23:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
czemu piszesz że to dziadowanie?
jeżeli ma się potrzebną wiedzę to po co nabijać kasę cwaniakom?
zdając egzamin w 2002 roku w pierwszym terminie w Warszawie nikt nie słyszał o kursach wszyscy zdający sami się uczyli z dostępnych źródeł.
mnie zapoznanie się z potrzebną wiedzą (np.KSH) zajęło 2 tygodnie przed komputerem.
.
nie wiem, może nie było, ja zdawałem w 2003r i prowadzili takie kursy, z drugiej strony Tobie jako osobie mającej pojęcie i doświadczenie w transporcie zdecydowanie łatwiej przychodzi przyswajanie takiej wiedzy niż komuś kto się w to nie bawi.

dziadowanie bo jeśli nie ma się tej wiedzy to nie przejdzie przez egzamin,

nie wiem co są warte studia o kierunku transport
Cytuj:
chyba po ukończeniu tego kierunku ma sie certyfikat "z paragrafu
z tego co się orientuje to nie ma zadań problemowych, sam test nie jest specjalnie trudny, ale on nie skończył tej szkoły więc bedzie musiał zapewne robic wszystko.
Ja bylem dwa dni na kursie po 4h i uczyłem się 3h przed egzaminem.


Post Wysłano: 07 lut 2013, 1:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 16:35
Posty: 43

no dokładnie ceryfikat potrzebny na wczoraj dlatego czekanie 2 lata nie ma sensu... a co do tego czy ma sie po tej szkole certyfikat to raczej nie aczkowiek mozna starac sie o ten egzamin uproszczony z tego co sie orientuje.


Post Wysłano: 22 lut 2013, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 16:35
Posty: 43

A jeszcze takie pytańko do uzyskania licencji niekarany ma być przedsiębiorca czy osoba zarzadzajaca w przedsiebiorstwie? A może obydwoje? Znalazłem taki druk (oswiadczenie) http://dormio.com.pl/wp-content/uploads ... /druk4.pdf na samym dole tam gdzie sklada sie podpis jest podpis przedsiebiorcy/osoby zarzadzajacej w przedsiebiorstwie. Czy wystarczy złożyć takie oswiadczenie czy trzeba tez zaswiadczenie z KRK?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 816 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: