Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2010, 12:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Dobrze rozumiem, że do przystąpienia do egzaminu nie jest konieczny kurs?


Post Wysłano: 16 mar 2010, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Nie, nie jest. Ale raz na 5 lat trzeba informować ITS o dokształcaniu. Forma dokształcania jest nieistotna.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 18 mar 2010, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2009, 19:44
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Witam
Sądzę że musisz go zatrudnić (może być umowa zlecenie) albo powinieneś otrzymywać od kogoś takiego fakturę czy rachunek.

Może niech się jeszcze ktoś wypowie.
Pozdrawiam

po pierwsze LICENCJI A SIĘ NIE UŻYCZA możne koledze chodziło o certyfikat to przecież dwie rożne rzeczy !

Co do certyfikatu to nie trzeba zatrudniać pracownika można podpisać umowę z osoba która ma założoną działalność gospodarczą a ma certyfikat i wtedy nawiązują umowę dwie firmy i rozliczacie sie faktura VAT

polecam Panią Dorotę babeczka ma głowę na karku i zna się na rzeczy dużo mi pomogła i wytłumaczyła jak to z tymi licencjami jest i nie jest droga

http://www.dormio.com.pl


Post Wysłano: 18 mar 2010, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Co do certyfikatu to nie trzeba zatrudniać pracownika można podpisać umowę z osoba która ma założoną działalność gospodarczą a ma certyfikat i wtedy nawiązują umowę dwie firmy i rozliczacie sie faktura VAT
Nieprawda. Certyfikat Kompetencji Zawodowych jest imienny, nie firmowy. Osoba go posiadająca nie jest w jakikolwiek sposób zobowiązana do założenia działalności gospodarczej. Taka osoba musi być *zatrudniona* na stanowisku pozwalającym na zarządzanie transportem w formie. Umowa-zlecenie to też forma zatrudnienia. Jeśli to, o czym napisałeś, pochodzi z wyjaśnień p. Doroty, szczerze odradzam kontakt z tą osobą.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 28 kwie 2010, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:33
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Witajcie.

Ja mam pytanie odnośnie minimalnego wieku przy którym można zostać dopuszczonym do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika.
Niestety na stronie ITS ( z reszta nie za bardzo przejrzystej) nie odnalazłem takowych informacji tak więc zapytuję Was drodzy Forumowicze.

Pozdrawiam
wystarczy 18


Post Wysłano: 20 cze 2010, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 11:49
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Scania

Witam. A ja mam inny problem i sądzę że to odpowiedni temat.
Otóż mój dziadek ma firmę transportową, jednoosobową. Dziadek ma już 70lat i postanowił że ja będą jego następcą. Prawo jazdy już mam, wszystkie badania itd.
A teraz sprawa firmy, chciałbym własną otworzyć i teraz czy dziadek może mi użyczyć certyfikatu abym mógł wyrobić własną licencję i jak to mniej więcej wygląda czy muszę go zatrudniać?
Bardzo proszę o pomoc bo chciałbym tą sprawę jeszcze przed wrześniem załatwić.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 cze 2010, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Żeby uzyskać licencję, musisz (przynajmniej na razie) mieć w firmie osobę zarządzającą twoim transportem, która legitymuje się posiadaniem wspomnianego Certyfikatu. Jeśli nie masz tego Ty (co jest wysoce wskazane), możesz na stanowisku osoby zarządzającej zatrudnić Dziadka (który to, jak rozumiem, Certyfikat posiada), choćby na umowę-zlecenie. W umowie musi być wyraźnie napisane, że jest to osoba zarządzająca transportem w twojej firmie. To wszystko.

Egzamin na Certyfikat nie jest taki straszny. Zdałem go za pierwszym razem i bardzo się cieszę, że nie muszę płacić innym za ich papierek, który nie zawsze idzie w parze z ich wiedzą.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 27 wrz 2010, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2009, 17:48
Posty: 35
GG: 4545397
Samochód: scania 124L
Lokalizacja: Ruda Śląska

koledzy czy na autko do 7,5 tony czy do 12 ton DMC potrzebuje certyfikat i licencje na potrzeby własne ?


Post Wysłano: 04 paź 2010, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 paź 2010, 16:09
Posty: 5
GG: 0

Witam serdecznie mam nadzieję, że dobrze trafiłem i podpowiecie mi co robić. Pracuje jako kierowca międzynarodowy od 5 lat obecnie z żoną planujemy otworzyć własna firme transportową gdzie chce kupic 1 samochód i sam jeżdzić a żona zajeła by sie cała ,,robotą papierkową'' i teraz nie wiem czy na EGZAMIN NA CERTYFIKAT mam iśc ja czy zona? Wiadomo, że trzeba sie do niego poduczyć,niby żona tych pojęcia z prawa szybciej by sie poduczyła u mnie było by gorzej natomiast z zagadnien transportowych ja wiem więcej poprostu z życia jak się jeżdzi, tak myśle żeby na jakis kurs sie zapisać tylko komu łatwiej bedzie zdac egzamin???


Post Wysłano: 03 cze 2011, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2011, 20:15
Posty: 9
GG: 0
Samochód: MAN

Witam!
Zamierzam przystąpić do egzaminu na międzynarodowy przewóz rzeczy. W regulaminie egzaminu wyczytałam, iż zadania egzaminacyjne na międzynarodowy przewóz rzeczy obejmują zagadnienia związane z obliczaniem:

kosztów przewozów, sprzedaży, zysku i podatku dochodowego,
czasu jazdy, przerw i odpoczynku pracy kierowcy wg Rozporządzenia (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. oraz Ustawy o Czasie Pracy Kierowców.
Mam więc małe pytanko czy ktoś w ostatnim czasie zdawał może egzamin na międzynarodówkę? Czy komuś trafiło się na egzaminie zadanie z kosztów przewozu sprzedaży? Do tej pory słyszałam, że są tylko zadania z czasu jazdy, przerw i odpoczynku pracy kierowców i nie bardzo wiem czy mam przygotowywać się na drugi wariant zadania.
Pozdrawiam wszystkich Ewa :oops:


Post Wysłano: 07 cze 2011, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2011, 22:11
Posty: 6
GG: 0
Samochód: XF

Ja zdawałem egzamin w kwietniu.
Moje 1 zadanie dotyczyło obliczenia wynagrodzenia kierowcy ( w poszczególnych punktach należało podać np. wysokość podatku dochodowego odprowadzonego do US, jakie obciążenia będzie ponosił pracodawca etc.)
2 zadanie nieco mnie zaskoczyło. Dotyczyło czasu pracy, ale ten typ zadania widziałem pierwszy raz na oczy a mianowicie: Miałem podaną jakąś trasę na której miał odbyć się transport. Musiałem wybrać oraz uzasadnić jaka obsada będzie najkorzystniejsza ( 1 czy 2 osobowa), następnie szczegółowo obliczyć oraz rozpisać etapy podróży, podać łączny czas przejazdu, i ostatni punkt : było podane założenie, że podróż w drugą stronę odbywa się tak samo długo i musiałem podać, czy istnieje możliwość wykonania takiego przewozu przez zaproponowaną przeze mnie załogę 2x w tygodniu.

Nie za bardzo rozumiem co to znaczy "koszty przewozu sprzedaży". W zadaniu dot. leasingu możesz zostać poproszona o podanie np. ceny za tkm, która będzie gwarantowała Ci np. 20% nadwyżki. Wówczas sumujesz wszystkie koszty, dodajesz do nich np. 20%, dzielisz je przez przewidywaną ilość tkm (jest podana w zadaniu) i powinna wyjść cena za tkm gwarantująca 20% nadwyżkę.

Mam wszystkie typy zadań wraz z rozwiązaniami ale niestety nie posiadam skanera.
W razie pytań - pisz, chętnie podzielę się wrażeniami.


Post Wysłano: 13 cze 2011, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2011, 20:15
Posty: 9
GG: 0
Samochód: MAN

Lista płac i leasing jest na krajowym transporcie rzeczy. Z tymi zadaniami nie mam żadnego problemu . Mam obawy co do zadań na międzynarodowy przewóz rzeczy. Słyszałam, że są tylko zadania z czasu jazdy, przerw i odpoczynku pracy kierowcy.Teoretycznie się w tym orientuję, mam problemy z zadaniami, w których występuje przeprawa promowa.Wszelkie dostępne zadania tego typu mają 180 km dojazdu na prom i 3 godz przeprawy promowej. Obawiam się, że jak mnie wsadzą na ten prom, a nie daj Boże na pociąg to mogę coś pokręcić z odpoczynkiem. Nie rozumie też o co chodzi z tą ,,sprzedażą''. Koszty przewozu, zysku, podatku dochodowego to mniej więcej to samo co przy krajówce . Niewiele wiem z ADR i FORMUŁ INCOTERMS. Na kursie mało na te tematy było mówione. Byłabym wdzięczna za każdą uwagę i podpowiedź.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi Ewa :oops:


Post Wysłano: 30 cze 2011, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2011, 9:10
Posty: 3
GG: 0

Zestaw składa się z ok. 1100 pytań testowych z odpowiedziami, które pozwolą przygotować się przyszłym przewoźnikom do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Instytucie Transportu Samochodowego (krajowy i międzynarodowy przewóz osób i rzeczy). Pytania zostały przygotowane w oparciu o:
• prawo cywilne (umowy cywilno-prawne, bankowe, leasingowe, najmu, użyczenia),
• prawo handlowe (wiadomości o prowadzeniu działalności gospodarczej),
• prawo pracy i zagadnienia socjalne, (umowy o pracę, sposobów ich zawierania i rozwiązywania, wynagrodzeń dla pracowników i terminów ich wypłacania),
• prawo finansowe (zasad opodatkowania działalności gospodarczej, zasad rozliczania podatku od towarów i usług oraz znajomość deklaracji składanych przy poszczególnych formach podatków i terminów ich składania),
• organizację i zarządzanie przedsiębiorstwem (opracowania struktur organizacyjnych przedsiębiorstw, zasady sprawnej organizacji przedsiębiorstwa),
• rachunkowość i sprawozdawczość finansową przedsiębiorstwa (zasadami prowadzenia rachunkowości i sprawozdawczości finansowej),
• informacje dotyczące dostępu do zawodu przewoźnika i krajowego transportu drogowego rzeczy,
• informacje w zakresie bezpieczeństwa ruchu i standardów technicznych pojazdów przeznaczonych do transportu,
• ustawę o transporcie drogowym,
• prawo przewozowe,
• prawo działalności gospodarczej,
• kodeks spółek handlowych,
• ustawę o czasie pracy kierowców,
• ustawy, dyrektywy i rozporządzenia Rady Europy.
Ponadto do zestawu dołączam rozwiązane Zadania Problemowe (ok. 50 zadań), które stanowią priorytet zaliczenia egzaminu (nie można w nich popełnić najmniejszego błędu nawet rachunkowego). Oblicza się w nich wysokość kosztów, przychodów, zysku, podatku dochodowego, płac i obciążeń na ubezpieczenia społeczne. W zestawie są również zadania, w których liczy się wysokość wynagrodzenia dla pracowników za pracę w godzinach nadliczbowych, prędkości eksploatacyjne środków transportu i czasu pracy kierowcy oraz buduje się rozkłady jazdy pojazdów.
Wszystkie moje materiały są aktualne!
Ekspresowa wysyłka na maila po zaksięgowaniu wpłaty. Możliwa natychmiastowa wysyłka po przesłaniu potwierdzenia wpłaty generowanego przez bank lub skan-foto przelewu wpłaty.
CENA 50 zł


Udostępnię Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym.
Możliwa współpraca na zasadzie umowy na 1/8 etatu.
Cena 150zł m-c
Przy płatności z góry za cały rok możliwość negocjacji

Tel. 791-366-831
gadu-gadu: 5278057

E-mail: info@certyfikatprzewoznika.pl
www.certyfikatprzewoznika.pl


Post Wysłano: 30 cze 2011, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Te ostatnie posty powinny trafić chyba do działu "Giełda".

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 03 lip 2011, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:33
Posty: 8

Koledzy jak to jest z tym certyfikatem na przewozy krajowe. Ponoć mają one "wygasnąć" niebawem, ważne będą tylko te międzynarodowe, a co z przewoźnikami, którzy wykonują tylko przewozy krajowe? Są już organizowane kursy doszkalające aby uzyskać certyfikat UE? Czy też certyfikaty krajowe uzyskają status tych UE po okazaniu, że prowadzi się działalność od np. 5 lat? Chociaż w to akurat nie wierzę, bo dodatkowe kursy = dodatkowa kasa :). Wie ktoś coś na ten temat? Może ktoś już robił takie coś i jaki koszt tego?


Post Wysłano: 06 lip 2011, 0:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2011, 23:53
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Mercedes

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem tuta "nowy".
Mając ten sam problem co kolega manvix szukałem jakichkolwiek informacji na w/w temat i zasugerowałem się dostępnym w innym temacie tegoż forum viewtopic.php?f=45&t=29847 dokumentem, wg. którego obecne certyfikaty krajowe mogą być akceptowane po 4 grudnia 2011 (art21 ust 1 i 2). A że polskie władze chyba narazie nie wprowadziły żadnych innych wymogów pozostaje mieć nadzieję, że przepis ten znajdzie zastosowanie w naszym kraju. Chociaż tak jak kolega mówił nowy kurs - dodatkowa kasa i biznes na stołeczkach się kręci.


Post Wysłano: 11 sie 2011, 14:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2009, 17:10
Posty: 9
GG: 0

Certyfikat kompetencji zawodowych - testy na przewoźnika
Witam

Mam do sprzedania aktualny zestaw 1095 pytań testowych wraz z odpowiedziami pozwalający przygotować się przewoźnikom do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w Instytucie Transportu Samochodowego (krajowy i międzynarodowy przewóz osob i rzeczy).

W skład zestawu wchodzi plik (PDF) z pytaniami i udzielonymi poprawnymi odpowiedziami z zakresu:
-prawa cywilnego,
-handlowego,
-prawa pracy i zagadnień socjalnych,
-zagadnień podatkowych (PIT, CIT, VAT, akcyza, podatki lokalne, podatek od środków transportu, podatek od nieruchomości i inne),
-organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem,
-dostępu do zawodu przewoźnika i do rynku krajowego transportu drogowego osób i rzeczy,
- prawa celnego i dewizowego
- prawa międzynarodowego dot. transportu osób i rzeczy,
-bezpieczeństwa ruchu i standardów technicznych pojazdów przeznaczonych do transportu osób i rzeczy.

Materiały przygotowano w oparciu o szereg aktów prawnych, m.in.
-ustawę o transporcie drogowym,
-prawo przewozowe,
-prawo działalności gospodarczej,
-prawo o ruchu,
-kodeks spółek handlowych,
-kodeks cywilny,
-kodeks pracy,
-ustawę o czasie pracy kierowców,
-ustawy podatkowe,
-ustawę o rachunkowości,
-o prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
-dyrektywy i rozporządzenia Rady Europy
i szereg rozporządzeń właściwych ministrów.

Pytania prezentowane są również w pliku Excel, w podziale na grupy tematyczne. Plik ten służy do sprawdzenia posiadanej wiedzy. W zależności od udzielonej odpowiedzi wyświetla się informacja: odpowiedź dobra, zła lub brak odpowiedzi. Na końcu każdego bloku tematycznego następuje podsumowanie poprawności udzielonych odpowiedzi. Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym przy pomocy tego sprawdzającego testu Twoje szanse na zaliczenie egzaminu niezmiernie wzrosną!

Oprócz tego w zestawie jest 45 rozwiązanych zadań problemowych gratis, które
obejmują zagadnienia związane z obliczaniem: kosztów, przychodów, zysku i
podatku dochodowego, płac i obciążeń na ubezpieczenia społeczne oraz pracy w
godzinach nadliczbowych, budowania rozkładów jazdy, prędkości
eksploatacyjnej i czasu pracy kierowcy.

Wysyłka na majla jak tylko dostane potwierdzenie wpłaty

Kontakt:
testynaprzewoznika@onet.pl
gg 12306090

ZAPRASZAM NA STRONĘ:

www.certyfikatkompetencjizawodowych.pl

100% POZYTYWNYCH OPINII !!!

Tutaj piszą o mioch testach:
http://certyfikatkompetencjizawodowych.pl/5801.html



    Post Wysłano: 29 sie 2011, 8:41

    Użytkownik

    Offline

    Offline

    Użytkownik


    Rejestracja: 15 kwie 2010, 8:22
    Posty: 27
    GG: 0
    Samochód: FH 12

    Podejmę współpracę z firmą transportową. Posiadam Certyfikat Kompetencji Zawodowej na przewóz rzeczy – KRAJ i ZAGRANICA. Posiadanie zatrudnionego pracownika z tym certyfikatem jest jednym z warunków uzyskania licencji na transport drogowy z zakresie przewozu rzeczy w kraju i zagranicą. Kontakt – 502 90 50 62 – ogor82@wp.pl – najlepiej woj. pomorskie


    Post Wysłano: 29 sie 2011, 22:23
    Awatar użytkownika

    Użytkownik

    Offline

    Offline

    Użytkownik

    Awatar użytkownika


    Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
    Posty: 493
    Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
    Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

    Cytuj:
    (...) Posiadanie zatrudnionego pracownika z tym certyfikatem jest jednym z warunków uzyskania licencji na transport drogowy z zakresie przewozu rzeczy w kraju i zagranicą. (...)
    Nie jest. Ciekawe, ile jeszcze razy będę musiał to napisać :)

    Proszę uprzejmie o umieszczanie takich postów, zgodnie z regulaminem forum, w dziale "Giełda".

    _________________
    Janusz Kastyk
    Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
    Wiozę się pomału...
    http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


    Post Wysłano: 24 lis 2011, 10:25

    Użytkownik

    Offline

    Offline

    Użytkownik


    Rejestracja: 24 lis 2011, 10:20
    Posty: 2
    GG: 0

    Cześć.
    Mam problem z zadaniem z międzynarodowego przewozu rzeczy.

    Trasa: Kalisz - Frankfurt - 1020 km
    do granicy 270 km
    średnia prędkość 60 km/h
    po przejechaniu od granicy 90 km kierowca robi przerwę 30 minut
    wyjazd o 6 rano w poniedziałek (samochód przygotowany do wyjazdu)
    przyjazd przed 11 we wtorek
    trasa wykonywana 1 raz w tygodniu
    magazyn jest otwarty 24/dobe
    rozładunek 2h bez nadzoru kierowcy (jak ustawić wtedy tachograf? )

    1. Sprawdź czy jednoosobowa załoga jest w stanie wykonać zlecenie.
    2. Jeżeli jest to możliwe, rozpisać dokładnie całą trasę. + powrót

    i

    1. Sprawdzić jaka załoga (pojedyncza czy podwójna) jest w stanie wykonać trasę.
    2. Rozpisać wybraną załogę
    3. o której załoga może wyruszyć w drogę powrotną?


    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


    Nie możesz tworzyć nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów

    Szukaj:
    Przejdź do: