Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sty 2008, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 21:19
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław

Mam pytanie. Posiadam licencje na transport krajowy, jednak jestem zmuszony jechać jednorazowo do Francji przywieźć towar dla potrzeb własnych (w tym przypadku naczepe). Czy muszę mieć jakieś dodatkowe pozwolenie, bądz czy musze uiścić dodatkowe opłaty na ten wyjazd. Dodam że mam zamiar jechać manem z silnikiem euro 2.


(Jeżeli umieściłem temat w złej zakładce przepraszam modów i prosze o przeniesienie do właściwej)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2008, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 23:26
Posty: 24
Lokalizacja: Zgierz

Jeżeli chodzi o legalne rozwiązanie to chyba musisz sobie wyrobić pozwolenie, bynajmniej ja ostatnio sobie zrobiłem koszt niewielki a kłopot z głowy.
Tylko jeżeli chodzi o pozwolenia krajowe to w starostwie czy urzędzie tam gdzie mieszkasz a na międzynarodowe to wszystkie dokumenty załatwia :

http://www.botm.gov.pl/index.php?m=potr ... by&numer=1

Pozdrawiam

_________________
B, B+E, C+E, D ... już niedługo LECZ KTO WIE >>> ???


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2008, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

No to pewnie bedziesz musial sie udac do stolicy na ul. prosta 69 ale najpierw lepiej poczytac:
http://www.botm.gov.pl/index.php?m=potr ... by&numer=1

Sam koszt jest niewielki bo na rok 120zł ale trzeba czekac 5-7 dni roboczych, takiej mi udzielono informacji telefonicznie, ale jutro tam bede z papierami,aby takie pozwolenie zalatwic, wiec bede wiedzial dokladnie.

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 23:26
Posty: 24
Lokalizacja: Zgierz

Nie wiem po co chcecie tam jechac, nawet na stronie jest opisane, że można załatwić korespondencyjnie - przynajmniej ja tak zrobiłem. Zebrałem wszystkie wymagane dokumenty, zrobiłem opłatę tj. przelew bankowy potwierdzenie wrzuciłem do koperty i poleconym im to wysłałem. Dla pewności sprawdziłem wszystko 3 razy.
Finał był taki, że za półtora tygodnia kurier GLS przyniósł dokumenty do firmy a ja oszczędziłem przejechania 250 km.
Było to 3 tyg. temu także chyba się nic nie powinno zmienić.

_________________
B, B+E, C+E, D ... już niedługo LECZ KTO WIE >>> ???


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: