Strona 37 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3944 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 maja 2014, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2012, 14:36
Posty: 74
GG: 2447799
Samochód: MAN TGX XXL, Hyunday Sonata IV
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Ja w poniedziałek 5 maja złożyłem papiery o wyrobienie prawa jazdy z wbitym kodem 95 i dzisiaj było do odbioru ale niestety nie zdążyłem odebrać bo nasz urząd ciężko pracuje do 14:15

_________________
B:19.09.2011, C:17.07.2012, C+E:28.11.2012 KW:29.04.2014
Pół świata zjeździłeś, pół życia straciłeś, po trasach cię nosiło, ciągle w domu cię nie było... to nie jest tylko praca... to nie jest tylko jazda... to jest coś więcej... bo to jest moja pasja...


Post Wysłano: 14 maja 2014, 9:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 10:42
Posty: 11

Wczoraj przyszła karta.W sumie wyszedł prawie miesiąc czekania bez kilku dni od momentu wysłania dokumentów do momentu otrzymania.Dobrze że nie musiałem nic poprawiać.


Post Wysłano: 05 lip 2014, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2009, 22:19
Posty: 60
GG: 4836808
Samochód: VOLVO FH
Lokalizacja: KNS

Witajcie..

Mam duży problem mianowicie zgubiłem wzystkie dokumenty, dowód, prawo jazdy i karte kierowcy..
Zgłosiłem to w najbliższym komisariacie. W poniedziałek atakuje urzedy żeby to wszystko jak najszybciej wyrobic bo jestem uziemiony w pracy.. Moje pytanie brzmi czy przy wyrabianiu karty po zaginieciu jest jakiś krótszy okres oczekiwania, czy to nie ma znaczenia i musze czekac te "ustawowe" 26 dni roboczych jak piszą na PWPW ?

Pozdrawiam

_________________
B/BE/C/CE - [2012]
KK/KW/KWU - jest - [2013]

...powoli w trasie: PL,CZ,SK,H,SLO,I


Post Wysłano: 09 lip 2014, 1:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Mam zamiar złożyć wniosek o KK. Chciałbym się upewnić w pewnej kwestii. Jak wiadomo KK może być wydana do końca ważności maksymalnie na 5 lat. Ale nie dłużej jak ważność PJ, właśnie do czego ta ważność się odnosi? Do maksymalnej 15 letniej kat. B, czy jak minie ważność tych zawodowych (rubryka 11 lub 12). Aha chciałbym nadmienić, że przed kursem na C, CE orzeczenie do prawa jazdy dostałem terminowe jednak nie jest one uwzględnione w dokumencie (co z nim?). Dla rozjaśnienia dołączam skany:
Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem kartę kierowcy będę miał ważną 5 lat. Nawet jak wymienię prawo jazdy na nowe po SO to będę chciał wymienić KK aby potem wszystko wymieniać na raz (da się wymienić kartę przed upływem jej ważności?).

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 09 lip 2014, 9:16

Wymieniałem kartę w zeszłym roku w okolicach października. Liczyłem, że dostanę na maksymalnie dwa lata tak jak ważność zawodowego prawa jazdy. Na szczęście wydali mi normalnie na pięć lat.


Post Wysłano: 09 lip 2014, 10:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ale to by było bez sensu, bo po dwóch latach, znowu musiałbyś zmieniać kartę. Poza tym, karta kierowcy i tak nic nie daje, jeśli prawo jazdy jest już nie ważne.
Według mnie karta jest wydawana na 5 lat i nie jest to związane z datą ważności prawa jazdy.
Jeśli ktoś zna jakąś podstawę prawną, że jest tak lub inaczej, to proszę o info.


Post Wysłano: 09 lip 2014, 11:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Cytuj:
Wymieniałem kartę w zeszłym roku w okolicach października. Liczyłem, że dostanę na maksymalnie dwa lata tak jak ważność zawodowego prawa jazdy. Na szczęście wydali mi normalnie na pięć lat.
O to mi chodziło.
@bibor80 Karta kierowcy jest wydawana na okres 5 lat jednak nie dłuższy niż okres ważności prawa jazdy - było w pytaniach na prawko i KW.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 09 lip 2014, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

A to ok. Ja się skupilem na kat C i stąd mojr zdziwienie. Ale skoro do ważności prawa jazdy to luz.


Post Wysłano: 15 wrz 2014, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2014, 9:45
Posty: 5

Witam Was,

mam nadzieję, że mi pomożecie... dzwoniłem do "ITD" telefon dyżurny, ale chyba osoba która tam była nie znała do końca przepisów.... mianowicie:

Wysłałem dokumenty o kartę kierowcy. Natomiast mam możliwość zakupu samochodu z cyfrowym tachografem... Jak wygląda możliwość powrotu autem do domu bez kary. Czy można też do czasu odbioru karty poruszac się w celach zarobkowych...?
Jak i gdzie trzeba wpisywać godzinę ruszenia, pauzy itd...?

Serdecznie dziekuje za pomoc.
michal


Post Wysłano: 15 wrz 2014, 13:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

Cytuj:
Witam Was,

mam nadzieję, że mi pomożecie... dzwoniłem do "ITD" telefon dyżurny, ale chyba osoba która tam była nie znała do końca przepisów.... mianowicie:

Wysłałem dokumenty o kartę kierowcy. Natomiast mam możliwość zakupu samochodu z cyfrowym tachografem... Jak wygląda możliwość powrotu autem do domu bez kary. Czy można też do czasu odbioru karty poruszac się w celach zarobkowych...?
Jak i gdzie trzeba wpisywać godzinę ruszenia, pauzy itd...?

Serdecznie dziekuje za pomoc.
michal
Załącznik 3 do ustawy o transporcie drogowym pozycja 6.1.5 Dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem wyposaŜonym w
cyfrowe urządzenie rejestrujące przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy - 1000zł.
Teoretycznie czas jazdy przy zgubieniu/kradzieży/uszkodzeniu karty to 15dni, ale to się tyczy jedynie uszkodzenia/kradzieży/zgubienia.
Jeśli chcesz przyprowadzić auto weź ze sobą jakiegoś kolegę z kartą.


Post Wysłano: 24 wrz 2014, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Załącznik 3 do ustawy o transporcie drogowym pozycja 6.1.5 Dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem wyposaŜonym w
cyfrowe urządzenie rejestrujące przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy - 1000zł.
Teoretycznie czas jazdy przy zgubieniu/kradzieży/uszkodzeniu karty to 15dni, ale to się tyczy jedynie uszkodzenia/kradzieży/zgubienia.
Jeśli chcesz przyprowadzić auto weź ze sobą jakiegoś kolegę z kartą.
no dobrze zaznaczyłeś że teoretycznie bo teraz weźmy taki przykład,uszkodziła mi się karta i muszę ją wysłać do PWPW i wsiadam do auta i but za Odrę i na A12 zatrzymuje mnie BAG i co im mam powiedzieć? że nie mam karty, bo się zepsuła, a oni powiedzą, okey to jedz pan dalej sobie :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 20 paź 2014, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:12
Posty: 196
Samochód: R410
Lokalizacja: Radom/Przysucha

Witam koledzy i koleżanki, mam mały problem. Mam zamiar w tym tygodniu wysłać dokumenty o wydanie karty kierowcy. Rzuciłem wzrokiem na stronę PWPW a tam piszą że wymaga się kopii awersu i rewersu prawa jazdy w skali 2:1

http://tachograf.pwpw.pl/wymagane_dokumenty_(kk).html

Zbaraniałem totalnie, za Boga nie mogę przypomnieć sobie jak ojciec wysyłał. Musze owe prawko zeskanować sobie i powiększyć sobie x2 ?? Czy xero 1:1 nie będą honorować?? Pytanie może głupie ale czekam na jakąś konstruktywną odpowiedź bo nie mam czasu na poprawki zbytnio.... Wy jak wysyłaliście? :)

_________________
Nie spać, zwiedzać zapier......


Post Wysłano: 20 paź 2014, 20:48

Ja tam wysyłałem 2:1, ale z tego co któryś z kolegów tu pisał, przeszła wersja 1:1.


Post Wysłano: 08 sty 2015, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Witam!
Wczoraj zdałem egzamin na kat. C i tu pojawiają się moje wątpliwości...
Czy mogę już złożyć wniosek o Kartę Kierowcy ? W internecie wyczytałem, że mogę, bez 'zawodowych' kategorii. Adres ani nic takiego w prawie jazdy się nie zmienia, dobijam tylko kategorię czyli wg tego numer prawa jazdy również pozostaje nie zmieniony. Prawo jazdy z kategoriami, które już posiadam mam nowe (wydane po zmianie przepisów w styczniu 2013, ważne 15 lat).
Już miałem dzwonić do PWPW, bo takiej informacji na stronie nie ma, czy mogę, lecz tu pojawiają się kolejne wątpliwości... We wniosku muszę podać datę wydania prawa jazdy - więc domyślam się, że skoro trzeba wysłać xero prawa jazdy to należy wpisać dane z mojego obecnego prawa jazdy - tym bardziej, że nie wiem kiedy mi wydadzą nowe.
Kolejną sprawą jest data ważności do wpisania na wniosku jak i tej karty i samego PJ, bo (jako że nie mam jeszcze 21 lat) to zrobiłem kwalifikację wstępną, a do niej badania i tak:
Psychotesty mam zrobione 30.06.2014
Badanie lekarskie 01.07.2014
Egzamin na kwalifikację miałem 23.07.2014 - wtedy też ją uzyskałem

I teraz jak będzie wyglądać ważność mojego zawodowego prawa jazdy ? Bo badania do kwalifikacji mam u siebie w domu (nie pamiętam czy w Wydziale Komunikacji je xerowali sobie), a zabrali tylko psychotesty i badanie lekarskie do kursu na kat. C, które robiłem BODAJŻE 21.10.2014 (dokładnie nie pamiętam). Wg mnie prawo jazdy zawodowe powinienem mieć ważne do 30.06.2019, czy dobrze myślę ? Czy taką ewentualną datę powinienem podać na wniosku o KK (bo Karta jest ważna na 5 lat, ale nie dłużej niż ważność PJ, czyli powiedzmy, że wyprodukowaliby ją 26.01.2015, a nową musiałbym załatwić sobie do 30.06.2019)
Na razie nie chciałem dzwonić do PWPW, bo wątpię, że gdybym zaczął mówić o kwalifikacji, terminach badań i dorzuciłbym jeszcze o WK, to wątpię, że ktoś by mi tam potrafił pomóc...
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.


Post Wysłano: 11 sty 2015, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:57
Posty: 99
GG: 9025597
Samochód: Iveco Stralis

Cytuj:
Witam!
Wczoraj zdałem egzamin na kat. C i tu pojawiają się moje wątpliwości...
Czy mogę już złożyć wniosek o Kartę Kierowcy ? W internecie wyczytałem, że mogę, bez 'zawodowych' kategorii. Adres ani nic takiego w prawie jazdy się nie zmienia, dobijam tylko kategorię czyli wg tego numer prawa jazdy również pozostaje nie zmieniony. Prawo jazdy z kategoriami, które już posiadam mam nowe (wydane po zmianie przepisów w styczniu 2013, ważne 15 lat).
Już miałem dzwonić do PWPW, bo takiej informacji na stronie nie ma, czy mogę, lecz tu pojawiają się kolejne wątpliwości... We wniosku muszę podać datę wydania prawa jazdy - więc domyślam się, że skoro trzeba wysłać xero prawa jazdy to należy wpisać dane z mojego obecnego prawa jazdy - tym bardziej, że nie wiem kiedy mi wydadzą nowe.
Kolejną sprawą jest data ważności do wpisania na wniosku jak i tej karty i samego PJ, bo (jako że nie mam jeszcze 21 lat) to zrobiłem kwalifikację wstępną, a do niej badania i tak:
Psychotesty mam zrobione 30.06.2014
Badanie lekarskie 01.07.2014
Egzamin na kwalifikację miałem 23.07.2014 - wtedy też ją uzyskałem

I teraz jak będzie wyglądać ważność mojego zawodowego prawa jazdy ? Bo badania do kwalifikacji mam u siebie w domu (nie pamiętam czy w Wydziale Komunikacji je xerowali sobie), a zabrali tylko psychotesty i badanie lekarskie do kursu na kat. C, które robiłem BODAJŻE 21.10.2014 (dokładnie nie pamiętam). Wg mnie prawo jazdy zawodowe powinienem mieć ważne do 30.06.2019, czy dobrze myślę ? Czy taką ewentualną datę powinienem podać na wniosku o KK (bo Karta jest ważna na 5 lat, ale nie dłużej niż ważność PJ, czyli powiedzmy, że wyprodukowaliby ją 26.01.2015, a nową musiałbym załatwić sobie do 30.06.2019)
Na razie nie chciałem dzwonić do PWPW, bo wątpię, że gdybym zaczął mówić o kwalifikacji, terminach badań i dorzuciłbym jeszcze o WK, to wątpię, że ktoś by mi tam potrafił pomóc...
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Kolego ja tez właśnie przymierzam się do złożenia wniosku o wyrobienie karty. Tak na zdrowy rozum analizując to o co pytasz to jeżeli karta zostanie wyrobiona później a jej ważność nie może być dłuższa niż okres ważności prawa jazdy to temat wygląda wg mnie następująco:Przykład zdaje kat. C 8.01.2015 a kartę wyrabiam 8.05.2015 ważność PJ wynosi 5 lat więc do 8.01.2020 mamy ważne PJ, karta w tym wypadku będzie ważna również na 5 lat wiec do 8.05.2020 i teraz sobie odpowiedz sam jeżeli ważność karty nie może być dłuższa niż ważność PJ to 8.01.2020 gdy Twoje PJ straci ważność karta kierowcy również straci ważność i nie będziesz mógł jej używać, jeżeli pozałatwiasz wszystko dobrze i przykładowo 10.01.2020r. wznowisz ważność swoich uprawnień to myślę że ważność karty pozostanie jeszcze na te kilka miesięcy. To jest tylko moje zdanie jak ja to rozpatruje mogę się mylić tak wiec upewnij się najlepiej u odpowiedniej osoby bądź może jakiś bardziej kompetentny forumowicz wypowie się w temacie. Pozdrawiam


P.s Ja również mam problem bo jeżeli zdałem kat. C wczoraj i teraz zamierzam zacząć kurs na C+E wiec wstrzymam się na razie z wyrabianiem prawa jazdy to czy teraz wnioskując o wydanie Karty zaznaczać w wniosku że ma się kat. C ? czy to będzie błędne z tym co wyśle im w załączniku bo kserując obecne prawo jazdy jest tam tylko kat. B nie ma nawet kodu 95. Nie wyrabiałem prawa jazdy bo chwilowo nie jest mi potrzebne a szkoda mi 70zl płacic po kilka razy za blankiety . Będę wdzięczny za odpowiedź :) Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 sty 2015, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

Po zdanym egzaminie na C, ale wstrzymując się z odbieraniem prawka, wpisuje się tylko kategorię B. Niby egzamin zdany ale fizycznie nie posiadacie prawka z kategorią C.
Ja właśnie mając zdane C i robiąc C+E wyrobiłem kartę, żeby zyskać na czasie. Ważność karty jest u mnie dłuższa jak ważność prawka C,C+E. Prawko jest ważne 5 lat od dnia zrobienia badań, a karta od dnia wydania.


Post Wysłano: 11 sty 2015, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:57
Posty: 99
GG: 9025597
Samochód: Iveco Stralis

Cytuj:
Po zdanym egzaminie na C, ale wstrzymując się z odbieraniem prawka, wpisuje się tylko kategorię B. Niby egzamin zdany ale fizycznie nie posiadacie prawka z kategorią C.
Ja właśnie mając zdane C i robiąc C+E wyrobiłem kartę, żeby zyskać na czasie. Ważność karty jest u mnie dłuższa jak ważność prawka C,C+E. Prawko jest ważne 5 lat od dnia zrobienia badań, a karta od dnia wydania.

Czyli tak jak przypuszczałem zaznaczam tylko kategorie B, wypełniam resztę dodaje załączniki i ma być dobrze :) Dzięki bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 sty 2015, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Ja sobie wszystko w sumie wyjaśniłem, ale co najważniejsze: Dzwoniłem do PWPW i Pani w powiedziała mi, że muszę poczekać aż odbiorę prawko z kat. C i dopiero wtedy mogę wysłać...

A przy opłacaniu druku prawka, Pan przeglądał moje dokumenty w teczce i widziałem, że badania lekarskie i psychotesty do kwalifikacji (czyli to co mam w domu) mają pokserowane i pytałem go o ważność zawodowego PJ i po przewertowaniu wszystkich tych papierów, stwierdził, że do 30.06.2019 - czyli tak jak przypuszczałem.

PS. Opłata za druk PJ wynosi 100zł 50gr :P

Przemek88, owszem, masz racje, karta jest ważna 5 lat, ale nie może być ważna dłużej niż prawo jazdy !!

Czyli co, wysyłaliście wnioski o KK normalnie z kat. B ? Nie było żadnego problemu? Karta przychodziła ? W sumie we wniosku jest opcja, że prawo jazdy ważne bezterminowo, a wiadomo, że żadne zawodowe nie jest ważne bezterminowo...
Mógłby ktoś potwierdzić to, że z samym B wyrobił sobie KK ?


Post Wysłano: 11 sty 2015, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Cytuj:
Przemek88, owszem, masz racje, karta jest ważna 5 lat, ale nie może być ważna dłużej niż prawo jazdy !!
Tak uczą na kwalifikacji wstępnej, a w praktyce wygląda inaczej.
Ja na przykład prawko mam ważne do maja, a kartę kierowcy do grudnia.
Koledzy też mają kartę ważną 5 lat, niezależnie od prawka.


Post Wysłano: 11 sty 2015, 23:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Czyli nie musisz razem z PJ i badaniami wyrabiać nowej karty ? Dziwne, to po co ten przepis ?

Dalej czekam na konkretną odpowiedź: Mógłby ktoś potwierdzić to, że z samym B wyrobił sobie KK ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 37 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3944 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: