Strona 38 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4044 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2015, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

Cytuj:
Czyli nie musisz razem z PJ i badaniami wyrabiać nowej karty ? Dziwne, to po co ten przepis ?

Dalej czekam na konkretną odpowiedź: Mógłby ktoś potwierdzić to, że z samym B wyrobił sobie KK ?
Tak, mając samą kat. B wyrobiłem kartę.
Dzwoniłem na infolinię PWPW z takim pytaniem, miła pani odpowiedziała, że jeśli nie zmieni się organ wydający nowe prawko a co za tym idzie nie zmieni się numer prawka to mogę składać spokojnie wniosek co uczyniłem ;)

Co do ważności karty, to do której kategorii prawka ma się odnosić? zawodowe jest na 5 lat, a na osobowe na 15. Która data miałaby być brana pod uwagę?


Post Wysłano: 12 sty 2015, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Według mnie logicznym jest, że do zawodowego - tj. 5 lat.


Post Wysłano: 13 sty 2015, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

Cytuj:
Według mnie logicznym jest, że do zawodowego - tj. 5 lat.
Tak chyba powinno być, tylko samo wydanie też powinno wiązać się z kategoriami zawodowymi.


Post Wysłano: 05 lut 2015, 8:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:57
Posty: 99
GG: 9025597
Samochód: Iveco Stralis

Cytuj:
Tak chyba powinno być, tylko samo wydanie też powinno wiązać się z kategoriami zawodowymi.
Może i powinno się wiązać ale nie wiąże wysłałem wniosek mając samą kategorie B w dokumencie i czekałem max 2,5 tyg karta dotarła zero problemu, tak więc jeżeli ktoś ma problem czy z samym B wyrobią to niech się nie martwi i śmiało składa. Z mojej strony sprawa wyglądała tak że po zdanym egzaminiem na C zaraz rozpocząłem kurs na C+E więc stwierdziłem że wyrabianie kwitów jest zbędne, poczekam i wyrobie raz. Karta przyszła, w wniosku nie zaznaczałem że posiadam kat. C ponieważ sam zdany egzamin nie równa się posiadanie uprawnień zresztą na kopi prawka było samo B więc nie było sensu cokolwiek poza tą kategorią zaznaczać. Nie bać się składać wniosków! na 100% wydadzą kartę z samą kat. B

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 05 mar 2015, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

Panowie, karta kierowcy jest ważna nie dłuzej niż prawko z kodem 95? Zakładająć, że kończą mi się badania, czyli ważność zawodowego prawka= wymiana karty kierowcy? Np. zrobiłem szkolenie okresowe, komplet badań i zmieniłem prawko... ale nie wsiadam za kółko więc karta nie potrzebna, przykładowo po 3 latach chcę jeździć i wtedy karta wydawana jest na 2 lata?
Jak to jest z tym?


Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2015, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jedno z drugim nie ma związku.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 mar 2015, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

A nie jest tak, że karta jest wydawana na 5 lat, ale nie dłużej niż okres ważności prawa jazdy? Tak chyba pisało jak składałem wniosek o kartę.


Post Wysłano: 05 mar 2015, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Panowie przyszła dzisiaj zamówiona KK i podczas odrywania od listu klej został na KK. Pytanko czy ten klej czymś zmywaliście czy zostawialiście? Do wszystkiego to dziadostwo się klei a nie chciałbym aby później były przez to jakieś problemy. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 05 mar 2015, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Panowie przyszła dzisiaj zamówiona KK i podczas odrywania od listu klej został na KK. Pytanko czy ten klej czymś zmywaliście czy zostawialiście? Do wszystkiego to dziadostwo się klei a nie chciałbym aby później były przez to jakieś problemy. Z góry dzięki za odpowiedź ;)
zmywacz do paznokci..aceton...taka sytuacja...


Post Wysłano: 05 mar 2015, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
zmywacz do paznokci..aceton...taka sytuacja...
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź ;) Pytałem z tego względu, że nie chciałem uszkodzić jakiejś warstwy ochronnej karty czy czegoś tego pokroju ;) Pozdrawiam :)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 05 mar 2015, 22:29

Cytuj:
A nie jest tak, że karta jest wydawana na 5 lat, ale nie dłużej niż okres ważności prawa jazdy? Tak chyba pisało jak składałem wniosek o kartę.
Teoretycznie tak. Praktycznie ja miałem prawo jazdy ważne jeszcze niespełna dwa lata, a kartę dostałem ważną na pięć lat.


Post Wysłano: 06 mar 2015, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

A mi się na chipie takie 'coś' pojawiło... Karta jeszcze niestety nie używana, noszona w portfelu a tu takie jakby zadrapanie... Myślicie, że może to mieć związek z dalszym jej działaniem ? :roll:
Obrazek


Post Wysłano: 06 mar 2015, 13:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
A mi się na chipie takie 'coś' pojawiło... Karta jeszcze niestety nie używana, noszona w portfelu a tu takie jakby zadrapanie... Myślicie, że może to mieć związek z dalszym jej działaniem ? :roll:
Obrazek
najprościej sprawdzić w tachografie

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 06 mar 2015, 13:59

Moja pierwsza karta była cały czas w portfelu. Użyta raz czy dwa w ciągu czterech lat. Po tym okresie po włożeniu do tachografu wyskoczył błąd, że karta jest uszkodzona.


Post Wysłano: 06 mar 2015, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

"Jedno z drugim nie ma związku.

/mobil "
Cytuj:
Cytuj:
A nie jest tak, że karta jest wydawana na 5 lat, ale nie dłużej niż okres ważności prawa jazdy? Tak chyba pisało jak składałem wniosek o kartę.
Teoretycznie tak. Praktycznie ja miałem prawo jazdy ważne jeszcze niespełna dwa lata, a kartę dostałem ważną na pięć lat.


Dzięki Panowie :wink:

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 24 mar 2015, 10:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2013, 13:00
Posty: 2

Wniosek o kartę kierowcy wysłany dnia 14.03.2015r , do dziś nie dostałem karty na stronie pwpw.pl status nie zmienił się od samego początku : "Wstępne czynności administracyjne lub brak nowych wniosków na podane dane " . Miał ktoś taki przypadek?

_________________
Kat.B-25.11.2010r
Kat.C-28.04.2014r
Kat.C+E-11.03.2015r
Kwalifikacja wstępna-10.09.2013r


Post Wysłano: 24 mar 2015, 10:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Wniosek o kartę kierowcy wysłany dnia 14.03.2015r , do dziś nie dostałem karty na stronie pwpw.pl status nie zmienił się od samego początku : "Wstępne czynności administracyjne lub brak nowych wniosków na podane dane " . Miał ktoś taki przypadek?
Wniosek wysłałem 12.02, wpłynął 16.02 ale pokazał się jakoś po 23.02 dopiero na stronie. Kartę wysłali 2.03. Jakoś przed zmianą statusu dzwoniłem do nich bo mnie szlak trafiał to taka miła pani mi powiedziała, że moje papiery już są u nich w bazie.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 24 mar 2015, 10:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2013, 13:00
Posty: 2

W takim razie muszę cierpliwie poczekać. Wniosek o KK składałem gdy czekałem na odbiór prawka CE podając dane jeszcze ze starego prawka. W nim data ważności była 04.06.2029 natomiast na nowym mam 12.03.2030. W posiadanych kategoriach zaznaczyłem B,C. Czy może to wpłynąć na wydanie KK?

_________________
Kat.B-25.11.2010r
Kat.C-28.04.2014r
Kat.C+E-11.03.2015r
Kwalifikacja wstępna-10.09.2013r


Post Wysłano: 12 sie 2015, 18:22

Odebrałem dzisiaj nowe prawo jazdy ze zmienionym adresem zameldowania. Niestety zmienił się numer prawa jazdy, a co za tym idzie muszę wymienić kartę kierowcy. Pytanie: czy do momentu otrzymania karty kierowcy z numerem obecnego prawa jazdy mogę jeździć i rejestrować czas pracy na starej karcie, czy powinienem czekać do momentu odebrania karty kierowcy z numerem aktualnego prawa jazdy?


Post Wysłano: 13 sie 2015, 21:57

Telefonowałem do ITD Powiedzieli, że mogę używać obecnej karty.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 38 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4044 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: