Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:22
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: Wrocław

A ja mam pytanie o certyfikat 'L'. Wystawia się go na ciągniki/solówki, a co z naczepami/przyczepami? Może być tak, że koń jest cichutki jak mysz pod miotłą, a naczepa dudni jak w młockarni. I co wtedy?

_________________
http://picasaweb.google.pl/bartosz.kurc ... yOSobieRiC


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2009, 9:22
Posty: 5
GG: 0

Witam wszystkich kierowców!
mam do Was ogromną prośbę. Potrzebuję wszelkich informacji na temat białej tabliczki z literą A którą można spotkać na przodzie samochodów z odpadami.
Wyżej jest już o niej mowa lecz te informacje to dla mnie mało. Muszę napisać pracę zaliczeniową z transportu odpadów i opisu tej tabliczki/naklejki brakuje mi do zaliczenia.
Informacje jakie są mi potrzebne to:
podanie i przedstawienie na konkretnym przykładzie,
wymiary,
opisać miejsce na środku transportowym dla tej tabliczki (prawne wymagania).
Będę wdzięczna za każde info Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2008, 22:49
Posty: 80
GG: 9354841
Samochód: daf
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Witam wszystkich.
Mam do Was ogromna prosbe,moze mi ktos napisac jakie wymiary powinny miec tablice ostrzegawcze ( taka jodelka )umieszczone z tylu pojazdy,a dokladnie wywrotki 4 osiowej,i w jakim miejscu powinny byc zamocowane.Mialem w tamtym tygodniu spotkanie z inspektorkami i powiedzieli ze mam nie wlasciwe tablice ostrzegawcze z tylu pojazdu,ale w takie auto 2 letnie zostalo wyposazone fabrycznie,a sa umiejscowione poziomo nad tylnymi lampami.Inspektorki twierdzili stanowczo ze sa zle,ale jakie sa wlasciwe to nic juz nie powiedzieli.Prosze o odpowiedz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Jak jest z tyłu naczepy znak ograniczenie do 100 km/h. Czyli ten ciągnik siodłowy z naczepą może jechać do 100km/h? Nawet jak mają ograniczenie poza zabudowanym do 90? Tzn chyba jest tak ze jeżeli jedzie ciezarówka poza obszarem zabudowanym gdzie mozna 90km/h a ma na naczepie 100 km/h to moze jechac te 90 tak jak osobówki ale 100 i tak przekroczyc nie moze bo ogólny znak na drodze mu na to nie pozwala, to ma sens wtedy kiedy np taki pojazd jedzie autostradą gdzie mozna 130 a ciezaorwki 80 a ze on ma na naczepie 100km/h to te 100 moze jechać? Zgodzicie sie zemną czy coś pomieszałem? Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Jeszcze nigdy nie spotkałem się, by na zestawie widniała naklejka ograniczająca prędkość do 100, jeśli już to są to naklejki 60, 70 i 80 i oznaczają kolejno maksymalne prędkości: na obszarze zabudowanym (chodzi o prędkość w nocy), poza nim i na autostradach.


Jeśli coś pomyliłem to proszę o sprostowanie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Te 100km/h to często mają nalepione autobusy spełniające dodatkowe wymagania. Wtedy mogą jechać 100km/h. Na zestawach czy solówkach też się z tym nie spotkałem.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Jak jest z tyłu naczepy znak ograniczenie do 100 km/h. Czyli ten ciągnik siodłowy z naczepą może jechać do 100km/h? Nawet jak mają ograniczenie poza zabudowanym do 90? Tzn chyba jest tak ze jeżeli jedzie ciezarówka poza obszarem zabudowanym gdzie mozna 90km/h a ma na naczepie 100 km/h to moze jechac te 90 tak jak osobówki ale 100 i tak przekroczyc nie moze bo ogólny znak na drodze mu na to nie pozwala, to ma sens wtedy kiedy np taki pojazd jedzie autostradą gdzie mozna 130 a ciezaorwki 80 a ze on ma na naczepie 100km/h to te 100 moze jechać? Zgodzicie sie zemną czy coś pomieszałem?
Pomijając fakt, że ciężko coś z tego zrozumieć bez kilkukrotnego przeczytania, proponowałbym zajrzeć do kodeksu drogowego i poczytać, jakie limity prędkości sa przypisane do każdego z pojazdów.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Cytuj:
Cytuj:
Jak jest z tyłu naczepy znak ograniczenie do 100 km/h. Czyli ten ciągnik siodłowy z naczepą może jechać do 100km/h? Nawet jak mają ograniczenie poza zabudowanym do 90? Tzn chyba jest tak ze jeżeli jedzie ciezarówka poza obszarem zabudowanym gdzie mozna 90km/h a ma na naczepie 100 km/h to moze jechac te 90 tak jak osobówki ale 100 i tak przekroczyc nie moze bo ogólny znak na drodze mu na to nie pozwala, to ma sens wtedy kiedy np taki pojazd jedzie autostradą gdzie mozna 130 a ciezaorwki 80 a ze on ma na naczepie 100km/h to te 100 moze jechać? Zgodzicie sie zemną czy coś pomieszałem?
Pomijając fakt, że ciężko coś z tego zrozumieć bez kilkukrotnego przeczytania, proponowałbym zajrzeć do kodeksu drogowego i poczytać, jakie limity prędkości sa przypisane do każdego z pojazdów.

Właśnie zauważyłem że nie zrozumiałeś :wink:
Limity prędkości dla danego rodzaju pojazdu ja znam. Pytam raz jeszcze.
Jak widnieje na naczepie ciężarówki ograniczenie np do 100km/h a widnieje bo nie raz widziałem, to czy taki pojazd ma prawo jechać poza obszarem zabudowanym 100? Obowiązuje 90km/h( tak w skrócie)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Nie, samochód ciężarowy w Polsce nie ma prawa przekroczyć 80 km/h i jakoś dalej nie chce mi się wierzyć, że widziałeś takie ograniczenie na naczepie (chodzi mi o 100 km/h) może jakieś zdjęcie? Teoretycznie mógłby nakleić sobie je kierowca, ale obawiam się, że wiązałoby się to z konsekwencjami przy najbliższej kontroli drogowej.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Czyli jednak moja wzmianka o kodeksie nie była bezpodstawna... Sam zdrowy rozsądek powinien podpowiadzieć, co jest wyznacznikiem maksymalnej dopuszczalnej prędkości: kodeks drogowy czy nalepka na naczepie.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:

Właśnie zauważyłem że nie zrozumiałeś :wink:
Limity prędkości dla danego rodzaju pojazdu ja znam. Pytam raz jeszcze.
Jak widnieje na naczepie ciężarówki ograniczenie np do 100km/h a widnieje bo nie raz widziałem, to czy taki pojazd ma prawo jechać poza obszarem zabudowanym 100? Obowiązuje 90km/h( tak w skrócie)

To teraz ty przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i powiedz mi gdzie w Polsce ciężarówką można jechać 90 km/h ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Co oznacza białe V na zielonym tle?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Normę spalania Euro 5 z tego co wynikło z naszej ostatniej dyskusji, gdzieś tu na forum.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

a czy nie jest czasem tak,że znak b-33 przyklejony na pojeżdzie jest tak dla informacji(właściwie nie wiem po co?),bo za cholerę nie mogę się doszukać zakazu lub nakazu umieszczania takiego na pojeżdzie,nie ma tez zadnych warunków odnośnie miejsca ani celu w jakim się go umieszcza....
możliwe więc,że mozna na zestawie se przykleić 200km/h...i nic...(!?)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

W Polsce nie trzeba naklejać nalepek ze znakami dotyczącymi ograniczenia szybkości. Ale w niektórych państwach są one wymagane, np. w Czechach.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2010, 23:12
Posty: 3

Gdzie się wyrabia certyfikaty o symbolu L na tle zielonego kółka, i d na tle zielonego kwadratu??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Gdzie się wyrabia certyfikaty o symbolu L na tle zielonego kółka, i d na tle zielonego kwadratu??
L - zrobisz w serwisie danej marki.
d - jest związane z przewozem w kontrolowanej temperaturze i kiedyś robili w Krakowie, jak wpiszesz wgoogle hasło certyfikat ATP to poażąci się firmy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie zauważyłem że nie zrozumiałeś :wink:
Limity prędkości dla danego rodzaju pojazdu ja znam. Pytam raz jeszcze.
Jak widnieje na naczepie ciężarówki ograniczenie np do 100km/h a widnieje bo nie raz widziałem, to czy taki pojazd ma prawo jechać poza obszarem zabudowanym 100? Obowiązuje 90km/h( tak w skrócie)
To teraz ty przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i powiedz mi gdzie w Polsce ciężarówką można jechać 90 km/h ?
Nie pisał, że chodzi mu o Polskę :) W Estonii można.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2011, 9:13
Posty: 4
GG: 0

więc jeżeli chodzi o odpady, do których w tej chwili zaliczają prawie wszystko łacznie z złomem i makulaturą, aby je przewozić trzeba mieć odpowiednie zezwolenie, które dość łatwo się wyrabia i kosztuje chyba koło 600zł.
większość przewoźników dokonuje tych przewozów bez przedmiotowego zezwolenia.
przy kontroli drogowych takich zezwoleń się nie wymaga, jednak w przypadku kontroli, kiedy trafia na listy przewozowe, których trść chociaż może przypominać odpad jest dym.
uzyskanie tego zezwolenia jest jak napisałem dośc łatwe i stosunkowo nie drogie jednak pociąga za sobą co pół roku kontrole ochrony środowiska w firmie.
tabliczki z literą A wymagane są w krajach UE starych u nas wejdzie to niebawem, chociaż juz widuje się ciężarówki z takim znaczkiem.
_________________
coach outlet
Coach Handbags
Coach Factory Outlet


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

Mam moze głupie pytanie :) Jesli mam certyfikat ekologi z serwisu E3 to jakie naklejki moge nakleić tylko 3 czy tez coś jeszcze np L lub S. Narazie nie jezdze do Austrii ale chciałbym wiedzieć na przyszłośc żeby sie nie wpakowac :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: