Strona 22 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2426 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lut 2011, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 gru 2009, 15:21
Posty: 56
GG: 0
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Giebułtów-Bolesławiec

Cytuj:
To jak to wkońcu jest ?

Bo ja zrobiłem C+E i Kwalifikacje Wstępną (280godz) i teraz mogę juz odrazu jeździć, czy nie ? W Osrodku mi mówili, że mogę odrazu bo się przepisy zmieniły..
Czy są jakies ograniczenia w tonach czy nie ma wkońcu? Bo sie pogubiłem.. ;/
Kolego jeśli odbyłeś KW 280 godz,to już nie masz ograniczników tonażowych,czyli szukaj roboty :D. Ja też jestem w trakcie robienia KW :) Pozdrawiam Tomek.


Post Wysłano: 12 lut 2011, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2008, 21:54
Posty: 15
GG: 6936693
Samochód: --

No czyli tak jak mówili mi w ośrodku, bo się zgubilem czytając to wszystko.

Dzieki wielkie.


Post Wysłano: 20 lut 2011, 11:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2010, 18:45
Posty: 2
GG: 0
Lokalizacja: RRS

Witam!!! jestem świeżo upieczonym kierowcą:) czytając różna posty nadal nie rozumiem o co chodzi z tym KW każdy inaczej coś wyjaśnia... Chodzi mi konkretnie o to: mam 20 lat czyli mogę zrobić KW a jeździć mogę dopiero od 21 lat?? Czy już w wieku 20 latek można zrobić KWP?? do jazdy mi się nie śpieszy ale jakbym miał kwalifikację to za rok mógłbym siadać już na siodło:)

Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, czytałem tu o tym i było wiele sprzecznych informacji.

Dzx

_________________
B-->2.03.09
C-->25.10.10
E-->2.12.10


Post Wysłano: 20 lut 2011, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 gru 2009, 15:21
Posty: 56
GG: 0
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Giebułtów-Bolesławiec

Cytuj:
Witam!!! jestem świeżo upieczonym kierowcą:) czytając różna posty nadal nie rozumiem o co chodzi z tym KW każdy inaczej coś wyjaśnia... Chodzi mi konkretnie o to: mam 20 lat czyli mogę zrobić KW a jeździć mogę dopiero od 21 lat?? Czy już w wieku 20 latek można zrobić KWP?? do jazdy mi się nie śpieszy ale jakbym miał kwalifikację to za rok mógłbym siadać już na siodło:)

Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, czytałem tu o tym i było wiele sprzecznych informacji.

Dzx
Już Ci wyjaśniam kolego. Jeśli masz 20lat, musisz uzyskać Kwalifikacje Wstępną w pełnym wymiarze. czyli 280h. Jeśli taką zdobędziesz nie masz ograniczników tonażowych,nawet jak miałbyś 18 lat i tą KW.Ale jeśli mówisz,że Ci się nie śpieszy,to poczekaj aż skończysz 21 lat,wtedy będziesz mógł zrobić Kwalifikacje wstępną przyśpieszoną- 140h. i koszt oo wiele,wiele mniejszy :) . Ja mam kolego 19 lat,i jestem właśnie w trakcie robienia KW 280h. Pozdrawiam Tomek


Post Wysłano: 20 lut 2011, 13:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2010, 18:45
Posty: 2
GG: 0
Lokalizacja: RRS

Dzięki! jeszcze jedna kwestia Czy można zrobić KW 140h przed 21 rokiem życia??

_________________
B-->2.03.09
C-->25.10.10
E-->2.12.10


Post Wysłano: 20 lut 2011, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Cytuj:
Dzięki! jeszcze jedna kwestia Czy można zrobić KW 140h przed 21 rokiem życia??
nie

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 06 kwie 2011, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Czyli po zmianie przepisów w wieku 18 lat można zrobić na dzień dzisiejszy prawko kolejno B > C > C+E
Następnie robimy Kwalifikacje Wstępną pełną (280h) i możemy jeździć wszystkimi zestawami bez ograniczeń zarobkowo.
Dobrze rozumiem? Jeżeli tak, to warto zeedytować 1 post w tym temacie, to taka uwaga do moderatorów.

A czy do jazdy np pustym zestawem (odbiór z naprawy), przewożenia własnych rzeczy (np camper - naczepa) Trzeba robić Kwalifikacje Wstępną, czy wystarczy C+E, badania lekarskie i Psychotesty ( tak jak to opisane w 1 poście).
Dziękuje za pomoc z góry i pozdrawiam ;)


Post Wysłano: 06 kwie 2011, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2011, 20:24
Posty: 17
GG: 0

Cytuj:
A czy do jazdy np pustym zestawem (odbiór z naprawy), przewożenia własnych rzeczy (np camper - naczepa) Trzeba robić Kwalifikacje Wstępną, czy wystarczy C+E, badania lekarskie i Psychotesty ( tak jak to opisane w 1 poście).
Dziękuje za pomoc z góry i pozdrawiam ;)
Nie trzeba mieć KW, bo to niezarobkowy przewóz na własny użytek.


Post Wysłano: 08 kwie 2011, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Okay, Dziękuję ci za odpowiedź, bo niby to w pierwszym poście opisane wszystko, ale przepisy się pozmieniały i nie mogłem tego znaleźć w gąszczu wszystkich postów.

A teraz jeszcze jedno pytanie:
Czy jeżeli jestem zatrudniony u szefa na umowę zlecenie jako technik a zleceniem jest "Montaż i demontaż, obsługa imprez" (firma nagłośnieniowa) i szef posiada (lub wynajmuje) ciężarówkę 16t i nią przewozimy sprzęt (własność szefa) To KW jest potrzebne?

I inny przypadek, czy jadąc z kolegą jego ciężarówkę, mogę się z nim zamienić i jechać for funy i nieodpłatnie to Kw potrzebne?

Bo wydaje mi się że z treści ustawy którą ktoś tu przytoczył:

Fragment ustawy o TD:
Cytuj:
"Rozdział 7a - Kierowcy wykonujący przewóz drogowy

Art. 39a. 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym, określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.);
3) nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
4) nie ma przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
5) uzyskała kwalifikację wstępną;
6) ukończyła szkolenie okresowe.
2. Wymaganie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie dotyczy kierowcy wykonującego przewóz drogowy rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t.
3. Wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 5 i 6, nie stosuje się do kierowcy pojazdu:
1) do kierowania którego wymagane jest prawo jazdy kategorii A1, A, B1, B lub B+E;
2) którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h;
3) wykorzystywanego przez siły zbrojne;
4) obrony cywilnej, jednostek ochrony przeciwpożarowej lub jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa lub porządku publicznego;
5) poddawanego testom drogowym do celów rozwoju technicznego przez producentów, jednostki badawczo-rozwojowe lub szkoły wyższe;
6) odbywającego przejazd bez osób lub ładunku:
a) w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji,
b) z miejsca zakupu lub odbioru;
7) używanego w sytuacjach zagrożenia lub przeznaczonego do akcji ratunkowych;
wykorzystywanego do:
a) nauki jazdy osób ubiegających się o prawo jazdy,
b) szkolenia osób posiadających prawo jazdy,
c) przeprowadzania państwowego egzaminu osób ubiegających się o prawo jazdy;
9) wykorzystywanego do użytku osobistego w przewozie drogowym osób lub rzeczy;
10) wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest jego podstawowym zajęciem."
I jeszcze raz dzięki za pomoc.


Post Wysłano: 08 kwie 2011, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Witam! Czy ktoś się może orientuje jakie są wymagania wiekowe na pojazdy uprzywilejowane? Chodzi mi konkretnie o samochód gaśniczy w OSP. Z góry dzięki za odp :)


Post Wysłano: 10 maja 2011, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Na uprzywilejowane jest 21 lat.
Tylko Prawo Jazdy odpowiedniej kategorii i psychotesty. Bez żadnych KW i podobnych historii.


Post Wysłano: 10 maja 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 19:18
Posty: 277
GG: 11426561
Samochód: IVECO STRALIS (tandem)

A jezeli zrobie kursy C potem CE i Kwalifikacje wstępną powiedzmy nie mając 21 lat to moge od razu szukać roboty i ewentualnie jeździć i nie mam ograniczen tonażowych czy jednak jeszcze mam a po 21 roku zycia nie mam? Jeszcze jedna sprawa jeżeli zrobie kwalifikacje wstępną pełną mając 19 lat to potem musze kwalifikacje wstępną przyspieszoną mając 21 lat czy ta pierwsza mi wystarczy i potem co 5 lat tylko szkolenie okresowe no i tam lekarz psycho itd?
Dla upewnienia niech napisze ktos tak jak na prawde jest zebym potem nie rozsiewał dalej błędnych informacji tylko prawdziwe ewentualnie bede innych poprawiać.


Ostatnio zmieniony 11 maja 2011, 13:30 przez Szaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest takie coś jak interpunkcja!


Post Wysłano: 21 cze 2011, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2010, 20:36
Posty: 17
GG: 1193131
Samochód: brak

kajjtek tresc ustawy jaka cytujesz to ustawa sprzed lat gdy nie bylo kwalifikacji wstepnej przyspieszonej prosilbym moderatora aby kazda blednie cytowana ustawa byla usuwana aktualnie minimalny wiek wynosi 18 lat przy kw pelnej pozniej nie dziwne ze co chwile powstaje nowy temat od ilu lat mozna jezdzic zarobkowo... jesli jeden cytuje aktualna ustawe a drugi ta sprzed lat

_________________
B: 10.02.10
BE: 20.09.11
C: 22.04.11
CE: 20.09.11
KW: 20.07.11
KK: 30.05.11


Post Wysłano: 03 sie 2011, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 20:53
Posty: 10
GG: 0

Panowie czytając wszystkie wasze wypowiedzi doszedłem do wniosku że aby móc legalnie pracować w transporcie drogowym należy mieć skończone 18 lat prawo jazdy min kat. C ,kwalifikację wstępną (pełną 280h) i badania lekarskie psychotesty itp ? Obecnie mam 19 lat i prawo jazdy kat. B chciał bym podjąć pracę jako kierowca zawodowy na mniejszych ciężarówkach typu mercedes atego. Po wakacjach zamierzam zapisać się na prawo jazdy kat. C a następnie kwalifikacje wstępną jeśli uda mi się to wszystko zdobyć to mogę zacząć szukać pracy jako kierowca czy będę musiał czekać aż do 21 lat ?


Post Wysłano: 03 sie 2011, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Po raz 131654684513518435 odpowiem:
TAK, jak będziesz mieć C + KW pełna ( :!: ) i inne świstki to nie będziesz musiał czekać do 21.


Post Wysłano: 03 sie 2011, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 20:53
Posty: 10
GG: 0

hehe bez emocji po prostu każdy tutaj pisze co innego i gubię się w tym wszystkim ,ale wielkie dzięki kolego :)


Post Wysłano: 20 sie 2011, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2011, 17:09
Posty: 9
GG: 0

Cytuj:
hehe bez emocji po prostu każdy tutaj pisze co innego i gubię się w tym wszystkim ,ale wielkie dzięki kolego :)


i dlatego moderacja powinna na pierwszej stronie tematu napisac jasno co i jak. fakt, użytkownicy pytac dalej bedą, ale nie beda głupieć po 22 stronach czytanie czegoś z czego 3/4 jest nieaktualne badź sa to głupoty wypisywane z tego co sie słyszy na parkingach.


Post Wysłano: 15 wrz 2011, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:15
Posty: 4
GG: 4066061
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Szczecin

Pogubiłem się w tym wszystkim już szczerze mówiąc, więc spytam wprost i otwarcie. Za jakiś rok będę miał 18 lat, robię prawo jazdy kat. B. Mając 18 lat spokojnie już je będę miał, potem robię C i C+E. Ile to wszystko będzie trwać testy nie testy, prawka nie prawka. Do 19 roku życia powinienem już mieć wszystko zrobione? A teraz się nasuwa kolejne pytanie. Mając to wszystko i będąc przed 21 rokiem życiem, mogę normalnie pracować jako kierowca na normalnych zasadach jak reszta? ;> Z góry dzięki za wyjaśnienie, dla tumana. :>


Post Wysłano: 19 wrz 2011, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Kolego, ja kurs na C zrobiłam w niecały miesiąc (fakt, że jeździłam po 3h, czasem 4h i 2-3x w tygodniu), teraz czekam do piątku żeby daty się zgadzały (równy miesiąc, przynajmniej w moim OSK tak wydają), zabieram dokumenty i idę do WORDu zapisać się na egzamin (w Radomiu ok 2tyg czekania). C+E też pójdzie w podobnym czasie. Czas badań pomijam, bo to akurat można zrobić bardzo szybko. A potem pozostaje Ci KW w pełnym wymiarze godzin, czyli 280. Jeśli masz sporo czasu, to wybierz KW, której teorię robisz przez internet (wygląda to mniej więcej tak, że siedzisz w OSK przed kompem i co 15sekund klikasz na slajdzie "następne" ;) ), czyli możesz tam siedzieć od otwarcia do zamknięcia biura, przez co już sam dostosujesz tempo, w jakim skończysz teorię.

A dlaczego lepiej zrobić pełną a nie przyspieszoną, to masz ładnie opisane tutaj, pozwolę sobie zacytować
Cytuj:
osoba chcąca kierować pojazdami, do prowadzenia których wymagane jest prawo jazdy kat. C lub C+E, może to robić już od 18 roku życia pod warunkiem ukończenia „pełnej” kwalifikacji wstępnej. Ukończenie jedynie wersji przyspieszonej oznacza ograniczenie wyłącznie od tych pojazdów, do prowadzenia których wymagane jest prawo jazdy kat. C1 lub C1+E, czyli w przypadku C1 – pojazdów samochodowych (z wyjątkiem autobusu) o DMC do 7,5 ton a w przypadku C1+E - zespołem pojazdów o DMC do 12 ton, składającym się z pojazdu ciągnącego o DMC do 3,5 ton i przyczepy o DMC nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego (szersza definicja w słowniczku na dole strony). Prowadzenie pojazdów bez ograniczeń możliwe by było dopiero po ukończeniu 21 roku życia i nie ma tu znaczenia fakt, że dana osoba posiada uprawnienia kat. C lub C+E – ukończenie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla osób w wieku 18-21 lat powoduje automatycznie takie ograniczenie, jakby dana osoba miała tylko kat. C1 lub C1+E.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 15 mar 2012, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lip 2008, 16:24
Posty: 63
Samochód: Srebny
Lokalizacja: Okolice Tarnowa

Obiło mi się o uszy że w 2013 ma zostać wprowadzony przepis mówiący o tym że prawo jazy na kategorie C i C+E będzie można zrobić dopiero od 21 lat czy to prawda ? Czy mogę zrobić kategorie C niemająca B ? I jeszcze jedno pytanie czy jeśli zapiszę się na kategorię C w listopadzie/grudniu 2012 to się załapie na starych przepisach i bd mógł normalnie zdać mając 18 lat czy już przepada i będzie trzeba czekać do 21 ?

_________________
Maszeruj albo giń


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 22 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2426 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: