Strona 1 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 526 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 paź 2007, 12:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Witam wszystkiech ktorzy mają pytania dotyczących uprawnien i wymagan wiekowych, zalozylem ten temat bo jest duzo innych ktore zasmiecaja to forum co tydzien przynajmniej jeden uzytkownik ma jakies pytanie wiec :

1. Prawo jazdy najpierw robimy B, C, CE jedno po drugim wystarczy miec 18 lat nie potrzeba miec np. 1 rok kat.B zeby zrobic C tak samo jest z CE

2. Jak juz mamy prawo jazdy musimy miec Badania lekarskie stwierdzajace ze nadajemy sie do prowadzenia pojadów powyzej 3,5 tony i badania Psychotechniczne wszystko zrobice w wiekszych przychodniach lekarskich

I to juz wam wystarczy zeby jeździc w trnsporcie na potrzeby wlasne, co to znaczy ?

- jezdzicie wlasnym pojazdem lub szefa u ktorego jestescie zatrudnieni (musi byc na niego zarejestrowany)

- towar ktory przewozicie wlasnym samochodem musi byc przez was kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony, tak samo jest jesli jezdzicie u szefa w tym wypdku towar musi byc przezniego kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony

- jeszcze jedna rzecz to wypis z dzialalnosci gospodarczej "transport na potzreby wlasne" to taka mala zielona kartka ktorą wydaje Starosta (jesli kogos to bardzo interesuje moge zrobic skan i pokazac)

Jesli to wszystko juz jest, mozecie jezdzic nie mając ukończonych 21 lat i rownierz nie musicie miec Świadectwa Kwalfikacji.

Teraz przechodzimy do transportu drogowego, co to znaczy ?
To typowa firma ktora ma swoje Auta i przewozi ladunki innych firm (w prostym tłumaczeniu) czyli spedycja zleca wykonanie uslugi a firma przewozi ladunek z punktu A do punktu B
Jesli chcecie pracowac wlasnie w takiej firmie musicie miec Świadectwo Kwalfikacji to jest podstawa inaczej nie macie czego szukac w takim przedsiebiorstwie, Jesli juz macie takie Świadectwo mozecie jeździc ale...

Masz mniej niz 21 lat NIE MOŻESZ jeździc wiekszym samochodem lub zestawem niz 7,5 tony

Masz ukończone 21 lat - nie masz żadnych barier lecisz w trase !

Temat przyklejony. / Łukasz


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2007, 20:20
Posty: 60
GG: 0

Bardzo pomocny temat i oby każdy nowy user czytał go a nie zakładał nowego... A co do innych kwesti prawnych to można po podklejać do posta kolegi Younior'a (oczywiśćie za zgodą)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2007, 15:12
Posty: 155
GG: 9058783
Samochód: Scania
Lokalizacja: Międzyzdroje

Skoro juz piszecie wymagania wiekowe to moze napiszcie od razu takowe wymagania na:
-ADR
-wozek widlowy (wiem za ma malo wpolnego ale zawsze mile widziane)
-HDS
-itp.

Czy ja dobrze rozumiem, zeby miec kurs przewozy rzeczy nie trzeba miec 21 latek? Bo tu sie gubie zawsze :?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 16:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Z tego co wiem to na ADR trzeba miec 21. A żeby zostac doradcą ADR 24.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 paź 2007, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Cytuj:
Jesli chcecie pracowac wlasnie w takiej firmie musicie miec Świadectwo Kwalfikacji
Mozna prosic o rozwiniecie tego punktu? Myslalem ze na razie wystarczy kurs na przewoz rzeczy (chyba ze to wlasnie o to chodzi).


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Cytuj:
- jezdzicie wlasnym pojazdem lub szefa u ktorego jestescie zatrudnieni (musi byc na niego zarejestrowany)

- towar ktory przewozicie wlasnym samochodem musi byc przez was kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony, tak samo jest jesli jezdzicie u szefa w tym wypdku towar musi byc przezniego kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony

- jeszcze jedna rzecz to wypis z dzialalnosci gospodarczej "transport na potzreby wlasne" to taka mala zielona kartka ktorą wydaje Starosta (jesli kogos to bardzo interesuje moge zrobic skan i pokazac)

Jesli to wszystko juz jest, mozecie jezdzic nie mając ukończonych 21 lat i rownierz nie musicie miec Świadectwa Kwalfikacji.
No to jak wreszcie można jeździć na potrzeby własne nie mając 21 lat?Bo teraz to ja już nic nie rozumiem. :?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

1
Cytuj:
No to jak wreszcie można jeździć na potrzeby własne nie mając 21 lat?Bo teraz to ja już nic nie rozumiem.
Na potzreby wlasne mozesz jezdzic NIE MAJAC 21 LAT nie zaleznie od tonazu nawet powyzej 7,5 TONY

2
Cytuj:
Mozna prosic o rozwiniecie tego punktu? Myslalem ze na razie wystarczy kurs na przewoz rzeczy (chyba ze to wlasnie o to chodzi).

To jest to samo KURS NA PRZEWOZ RZECZY (kiedys sie tak nazywało) = SWIADECTWO KWALFIKACJI (teraz sie tak nazywa)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Cytuj:
Na potzreby wlasne mozesz jezdzic NIE MAJAC 21 LAT nie zaleznie od tonazu nawet powyzej 7,5 TONY
Nie był bym taki pewny.No ale nie chcę się sprzeczać.Kiedyś pisałem do ITD. to napisali mi, że czy na potrzeby własne, czy na działalność pow.7,5 t trzeba mieć ukończone 21 lat.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Cytuj:
To jest to samo KURS NA PRZEWOZ RZECZY (kiedys sie tak nazywało) = SWIADECTWO KWALFIKACJI (teraz sie tak nazywa)
A nie przypadkiem odwrotnie? : :>


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 11:59
Posty: 114
GG: 0
Lokalizacja: Zamość /k Bydgoszczy

panowie, ja slyszalem taka wersje: majac prawko c a nie majac 21 mozna jezdzic do 7,5 tony, a majac c+e to mozna jezdzic zestawem o wadze na pusto 7,5 a na pelno 12t. I nie wiem co teraz myslec o tym balaganie. Panowie prosił by was o wrzucenie jakis zdjeć takich zestawów do 7,5 t.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 paź 2007, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Po co chcesz tu smiecic zdjeciami zestawów ?????

Jeśli nie zrozumiales tego co napisalem w pierwszym poscie to juz nie umiem prosciej, sadze ze jesli masz wiecej niz 10 lat i nie trybisz to musisz jakos rozwiazac swoj problem sam Ja juz w tym nie pomoge


Tytuł:
Post Wysłano: 12 paź 2007, 20:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
a majac c+e to mozna jezdzic zestawem o wadze na pusto 7,5 a na pelno 12t.
Cytuj:
Masz mniej niz 21 lat NIE MOŻESZ jeździc wiekszym samochodem lub zestawem niz 7,5 tony
7,5 tony DMC - (dopuszczalnej masy całkowitej) = masa samochodu + ładunek
takim samochodem możesz jeździć nie mając 21 lat


Tytuł:
Post Wysłano: 12 paź 2007, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 11:59
Posty: 114
GG: 0
Lokalizacja: Zamość /k Bydgoszczy

Younior nie wymądrzaj się!!! mi chodzi z tymi zdjęciami głównie o to ze nie majac 21lat to mozna jezdzic tylko dostawczakiem z przyczepa dwuosiową. Innych aut nie widzialem co by sie miesciły w takiej małej wadze. (mowie tu o zestawie typu tandem).


Tytuł:
Post Wysłano: 12 paź 2007, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

solówek do 7,5t jest pełno, np. man 8-153, a zestawy to chyba tylko dostawczaki np. o dmc 3.5t + przyczepa dmc 2t., wiec chyba nie ciezko sobie wyobrazić taki zestaw

btw. to kiedyś widziałem ciezarowe solo mitsubishi o dlugosci chyba 8m i wysokie, ze o Jezu (cieżarówa jak wół) i w dowód wbite miał 3,5t. Naturalnie gosć wiózł objętościówke, ale o masie grubo ponad 4t ......chyba nic mnie już w tym kraju nie zdziwi

_________________
NIE-POMPIARZ


Tytuł:
Post Wysłano: 13 paź 2007, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witam

Temat bardzo potrzebny, ale mam prośbe do moderatorów. Proszę o ustalenie "wspólnej wersji", zedytowanie pierwszego postu i wywaleniu wszystkich innych, które się z nim kłócą, bo sie robi śmietnik i znowu w poszukiwaniu czegoś konkretnego bedzie trzeba 30 stron przejrzeć.

Mamy w pierwszym poście że majac 18 lat moge jezdzic nazwijmy to (nie-usługowo) bez świadectwa kwalifikacji dozwolonym ogólnie przepisami zestawem, a potem mamy że do 21 lat mozemy jezdzic tylko na DMC 7,5 tony


Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:33
Posty: 8

Takim zestawem o DMC 12t jest chyba Star z przyczepą ;)
Pozdro.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

wózek widłowy 18 lat i wykształcenie przynajmniej podstawowe no i papierek od lekarza .......chyba że musisz tym jeździć po drogach publicznych wtedy na pojazd wolnobieżny czyli jeszcze prawko B ( nie zapominajmy że żyjemy w polsce i mamy dzicz i maszyny budowlane jeźdzą po 30km/h zamiast być wożone na lawecie.......

Star z przyczepą nie ma DMC 12 ton tylko więcej sam star ma DMC 12ton (waży koło 5 i 6.5 zabiera) do tego 2 osiowa przyczepa autosan ma chyba DMC 7.5 tony


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 6:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Czy do jezdzenia namiedzynarodowce oprocz prawa jazdy i kursu na przewoz rzeczy potrzeba jeszcze jakis papier? Rozmawialem ze znajomym kierowca i mowil cos o jakiejs licencji, ale rozmowa byla po sporej dawce pewnego "preparatu", wiec moglismy sie nie zrozumiec :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 9:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Potrzebny jest jeszcze paszport, a licencja dotyczy właściciela firmy transportowej :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Paszport niekoniecznie. Zależy gdzie jezdzisz. Ja już od roku tylko na dowodzie jeżdże.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 526 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: