Strona 139 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1137 138 139 140 141162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 kwie 2015, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
tak przy okazji chciałem zapytać mże dysponuje ktoś wiedzą na temat gdzie można znaleźć darmowy program do odczytu wykresówek ? będę wdzięczy za info
znajdziesz tylko w wersji demo, ale to jest g.... warte.
tyle to sam spokojnie odczytasz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 19 kwie 2015, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

witam,tak poszperałem na necie i mam taką wersję wszystko wczytuje ale ni choroby nie można cokolwiek odczytać , a taki normalny to kosztuje parę złoty chyba


Post Wysłano: 23 kwie 2015, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

czy powie mi ktoś czy dopuszczalna jest taka sytuacja. Ruszam po pauzie 11 godz i jade sobie 5min, robię 15min pauzy, potem inna praca (rozładunek) i po rozładunku jazda 4:20 i następnie pauza 30min? Tachograf zalicza taką pauze łączoną, głownie mi chodzi czy nie ma jakiegoś wyznaczonego czasu po którym można zrobić pauze 15 min?

a druga rzecz to jak jest teraz z oddawaniem pauzy po skróceniu tygodniowej do 24h? Podobno teraz wszystko co powyżej 11 godzin pauzy jest zaliczane jako oddane godziny?


Post Wysłano: 23 kwie 2015, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
czy powie mi ktoś czy dopuszczalna jest taka sytuacja. Ruszam po pauzie 11 godz i jade sobie 5min, robię 15min pauzy, potem inna praca (rozładunek) i po rozładunku jazda 4:20 i następnie pauza 30min? Tachograf zalicza taką pauze łączoną, głownie mi chodzi czy nie ma jakiegoś wyznaczonego czasu po którym można zrobić pauze 15 min?

a druga rzecz to jak jest teraz z oddawaniem pauzy po skróceniu tygodniowej do 24h? Podobno teraz wszystko co powyżej 11 godzin pauzy jest zaliczane jako oddane godziny?

1. Żaden przepis nie zabrania tak robić.
2. Na którym parkingu zdobyłeś takie info?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 23 kwie 2015, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

U mnie w firmie kolega mówił, że jak skrócił pauze tygodniową nawet o kilka godzin, to musi oddać 24h :)


Post Wysłano: 23 kwie 2015, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

oddanie skrótu musi się odbyć na raz, a nie na raty.


Post Wysłano: 24 kwie 2015, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

Cytuj:
oddanie skrótu musi się odbyć na raz, a nie na raty.
własnie też tak myśle bo kiedyś tak było ze trzeba jednorazowo, ale moj kierownik się zarzeka, że każda godzina pauzy powyżej 11h zalicza się do oddawania skróconego odpoczynku tygodniowego i zgłupiałem i mu nie wierze.
Moze cos sie zmieniło?


Post Wysłano: 24 kwie 2015, 17:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jedyne co się ostatnio zmieniło to czas z zimowego na letni.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ostatnio rozmawiałem z kierowcami, trochę podyskutowaliśmy i interesuje mnie taka sytuacja.
Czy jak kończę pracę we Francji i zjeżdżam do Polski osobówką, to muszę tą aktywność też udokumentować wpisem manualnym na karcie?
Nigdy tak nie robiłem, sądząc że skoro zakończyłem prace, to mam pauzę i mogę jechać w tym czasie na wakacje zamiast do domu.
Kolega dostał 750 euro za brak wpisu manualnego, dlatego wolał bym uniknąć kary, przez błędny wpis.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Barylkaq pauze mozesz sobie zrobic nawet po minucie jazdy. Jezeli skrociles weekendowke godziny musisz oddac najpozniej do 3 tygodnia po ktorym nastapilo skrocenie. Mozesz je oddac do pauzy weekendowej lub dziennej ale tak jak to napisal djenzo nie moze to byc ratalnie. Sam ostatnio skrocilem weekend o godzinke z hakiem i oddalem sobie to na tygodniu do pauzy 9h.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 13:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

[quote="bibor80"]Ostatnio rozmawiałem z kierowcami, trochę podyskutowaliśmy i interesuje mnie taka sytuacja.
Czy jak kończę pracę we Francji i zjeżdżam do Polski osobówką, to muszę tą aktywność też udokumentować wpisem manualnym na karcie?
Nigdy tak nie robiłem, sądząc że skoro zakończyłem prace, to mam pauzę i mogę jechać w tym czasie na wakacje zamiast do domu.
Kolega dostał 750 euro za brak wpisu manualnego, dlatego wolał bym uniknąć kary, przez błędny wpis.[/quote

rozporządzenie 561/06
Artykuł 9

2. Czas spędzony na dojeździe do miejsca postoju pojazdu
objętego zakresem niniejszego rozporządzenia lub powrotu
z tego miejsca, jeżeli pojazd nie znajduje się ani w miejscu
zamieszkania kierowcy, ani w bazie pracodawcy, w której
kierowca zwykle pracuje, nie jest liczony jako odpoczynek lub
przerwa, chyba że kierowca znajduje się na promie lub
w pociągu i posiada dostęp do koi lub do kuszetki.
3. Czas spędzony przez kierowcę kierującego pojazdem
nieobjętym zakresem niniejszego rozporządzenia do lub
z pojazdu objętego zakresem niniejszego rozporządzenia,
który nie znajduje się w miejscu zamieszkania kierowcy ani
w bazie pracodawcy, gdzie kierowca zazwyczaj pracuje, jest
traktowany jako „inna praca”.

Inną pracę powinien udokumentować wpisem manualnym lub wykreśleniem z tyłu na wykresówce.
masz wyjaśnienie swojego problemu, a kolega słusznie został ukarany.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Cytuj:
oddanie skrótu musi się odbyć na raz, a nie na raty.
własnie też tak myśle bo kiedyś tak było ze trzeba jednorazowo, ale moj kierownik się zarzeka, że każda godzina pauzy powyżej 11h zalicza się do oddawania skróconego odpoczynku tygodniowego i zgłupiałem i mu nie wierze.
Moze cos sie zmieniło?
Tu się nic nie zmieniło. Oddajesz tyle godzin ile skróciłeś. Brakujące godziny możesz "dokleić" do każdego odpoczynku regularnego (dobowego, Tygodniowego) jak tam Ci akurat wyjdzie najkorzystniej. Warunek jest tylko że godziny musiasz oddać najpóźniej w trzecim tygodniu po skrócie.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Inną pracę powinien udokumentować wpisem manualnym lub wykreśleniem z tyłu na wykresówce.
masz wyjaśnienie swojego problemu, a kolega słusznie został ukarany.
Albo zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu od szefostwa.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Brakujące godziny możesz "dokleić" do każdego odpoczynku regularnego (dobowego, Tygodniowego) jak tam Ci akurat wyjdzie najkorzystniej. Warunek jest tylko że godziny musiasz oddać najpóźniej w trzecim tygodniu po skrócie.
Piszesz nieprawdę. Odsyłam do rozporządzenia 561.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Zzx, dziękuję za odpowiedź. Wszystko jasne. Kolega wie, że słusznie, bo wpisu nie zrobił. Ja nie chciałbym podzielić jego losu błędnym wpisem, dlatego pytam.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Inną pracę powinien udokumentować wpisem manualnym lub wykreśleniem z tyłu na wykresówce.
masz wyjaśnienie swojego problemu, a kolega słusznie został ukarany.
Albo zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu od szefostwa.
no to musi mieć co najmniej 3 dokumenty zaświadczenia, które już nie jest wymagane zgodnie z ostatnimi przepisami unijnymi.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Inną pracę powinien udokumentować wpisem manualnym lub wykreśleniem z tyłu na wykresówce.
masz wyjaśnienie swojego problemu, a kolega słusznie został ukarany.
Albo zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu od szefostwa.
no to musi mieć co najmniej 3 dokumenty zaświadczenia, które już nie jest wymagane zgodnie z ostatnimi przepisami unijnymi.
Zgadza się. Albo wpis manualny z trzema różnymi aktywnościami, albo trzy zaświadczenia, które tak jak napisałeś nie są już obowiązkiem, ale dalej są ważnym i obowiązującym dokumentem.
Tak na marginesie dodam, że mimo iż unijny przepis działa już jakiś czas, to dalej słyszy się że sypią się kary za brak "urlopówki" mimo poprawnie zrobionego wpisu manualnego.


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Cytuj:
Brakujące godziny możesz "dokleić" do każdego odpoczynku regularnego (dobowego, Tygodniowego) jak tam Ci akurat wyjdzie najkorzystniej. Warunek jest tylko że godziny musiasz oddać najpóźniej w trzecim tygodniu po skrócie.
Piszesz nieprawdę. Odsyłam do rozporządzenia 561.
Art. 8, pkt 7
Odpoczynek wykorzystywany jako rekompensata za skrócony tygodniowy okres
odpoczynku wykorzystuje się łącznie z innym okresem odpoczynku trwającym co najmniej
dziewięć godzin.
"Skrócenia tygodniowych odpoczynków muszą być skompensowane równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo i dołączonym do okresu odpoczynku wynoszącego co najmniej 9 godzin, przed końcem trzeciego tygodnia następującego po tygodniu, w którym miało miejsce skrócenie."


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Brakujące godziny możesz "dokleić" do każdego odpoczynku regularnego (dobowego, Tygodniowego) jak tam Ci akurat wyjdzie najkorzystniej. Warunek jest tylko że godziny musiasz oddać najpóźniej w trzecim tygodniu po skrócie.
Piszesz nieprawdę. Odsyłam do rozporządzenia 561.
Art. 8, pkt 7
Odpoczynek wykorzystywany jako rekompensata za skrócony tygodniowy okres
odpoczynku wykorzystuje się łącznie z innym okresem odpoczynku trwającym co najmniej
dziewięć godzin.

"Skrócenia tygodniowych odpoczynków muszą być skompensowane równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo i dołączonym do okresu odpoczynku wynoszącego co najmniej 9 godzin, przed końcem trzeciego tygodnia następującego po tygodniu, w którym miało miejsce skrócenie."

Zaznaczyłem niezgodności.
9h to nie jest odpoczynek regularny!

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

aaaaaaa tu się chochlik wkradł. Sam się poprawiłem a patrzyłem się kilka razy i nie zauważyłem. Dzięki za poprawę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 139 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1137 138 139 140 141162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: