Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 paź 2014, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Witam, dziś miałem taką oto sytuację. Jadę sobie na zwężce w korku, a poboczem notorycznie wyprzedzają wszystkich osobówki. Zjechałem więc troszkę na margines żeby przyblokowac. W tym czasie próbował mnie wyprzedzić jakis seat. Minąłem zwężke, a tu z lewej równa się ze mną ten seat. Patrzę, a on nagrywa mnie telefonem. Pech chciał, że w tym momencie trzymałem telefon w ręce, możliwe że mógł to nagrać. Co mi grozi jeśli on zgłosi to na policję? Dodam, że gość sporo się natrudzil żeby to nagrać i sam w tym momencie łamał przepisy. Tak samo gdy wyprzedzał poboczem. No ale tego na pewno nie będzie na nagraniu...


Post Wysłano: 23 paź 2014, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Po co świrowałeś szeryfa?

Nic Ci nie grozi. Musieliby Ci udowodnić, że trzymałeś ten telefon.


Post Wysłano: 23 paź 2014, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Nie wiem w sumie, nerwy miałem, bo każdy grzecznie stoi, a kilku baranów się ciśnie poboczem. No jeśli jest na nagraniu to chyba może być jako dowód? Do tego dochodzi jechanie poboczem, czyli przekroczenie linii ciągłej o ile się nie mylę


Post Wysłano: 23 paź 2014, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

policja mimo swych chęci nie może wykorzystać takich nagrań do wystawiania mandatów, tak jak tych z wideorejestratorów, więc o nic się nie martw.
Cytuj:
Nagrywanie innych osób lub samochodów z widocznymi tablicami rejestracyjnymi jest przetwarzaniem danych osobowych. Jeśli nie zgłosimy nagrania do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO), publikowanie go lub odtwarzanie jest niezgodne z prawem.

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 23 paź 2014, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Będziesz królem internetów.

Nie popieram blokowania pasa, bo uważam, że nie od tego jestem, ale jakbyś miał nagranie jak tamci, w tym ten, który Cię nagrywał, tną poboczem, a później jeszcze Cię nagrywa, zmieniałoby to nieco postać rzeczy. Mógłbyś chociaż po ewentualnej publikacji wrzucić swój filmik w odpowiedzi lub zgłosić na policję tamtego.

Na ogół jednak zalecam myślenie za kierownicą, bo ostatnio w modzie nagrywanie tras, czy pojedynczych sytuacji. Czasem nawet głupie jeżdżenie 140 za radiowozem i nagrywanie łamania prawa przez funkcjonariuszy, bo i takie sytuacje się zdarzały.


Post Wysłano: 24 paź 2014, 7:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Zjechałem więc troszkę na margines żeby przyblokowac...
czy masz uprawnienia osoby kierującej ruchem? podejrzewam że nie.

więc nie oczekuj od innych uczciwości samemu będąc złodziejem.
on zrobił źle, Ty zrobiłeś źle, nagrajcie się wzajemnie i idźcie na policję. najlepiej razem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 paź 2014, 9:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Bardzo dobrze blokuj baranow :) od tego korki sa jeszcze wieksze :)


Post Wysłano: 24 paź 2014, 10:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Edler, nie blokowałem pasa, tylko zjechałem na pobocze na chwilę. Nie mam w sumie nic na swoje usprawiedliwienie. Co do wielkości korków przez blokowanie pasa, to mam inne zdanie:) Czy, dajmy na to 100 aut jedzie dwoma, czy pięcioma pasami, to nie ma znaczenia, bo na końcu i tak każde z nich musi się przecisnąć pojedynczo przez wąskie gardło. Kluczem jest dostosowanie prędkości do sąsiedniego pasa, coś jak włączanie się na autostradę. Jeden pas powinien zachować odstępy, a drugi dostosować prędkość i włączać się jak najszybciej. Więc nie popieram blokowania pasa, ani też jazdy nim do samego końca. Zwłaszcza, że znaki są odpowiednio wcześniej. Zresztą, to nie jest tematem tego wątku. Mam nadzieję, że nic z tego nagrania nie będzie, ale mam też nauczkę, że byle idiota może Cię nagrać nawet na złość, bo coś mu się nie spodoba.


Post Wysłano: 24 paź 2014, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Teraz zdecydowana większość nagrywa.
Mnie już kilkakrotnie grożono czy straszono Policją.
Ktoś zeszłej zimy do szefa zadzwonił, bo go wyprzedziłem na dwupasmówce w Gnieźnie, rzekomo stwarzając zagrożenie.
Nie ma co panikować.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 24 paź 2014, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
No jeśli jest na nagraniu to chyba może być jako dowód? Do tego dochodzi jechanie poboczem, czyli przekroczenie linii ciągłej o ile się nie mylę
1. Musieliby Ci udowodnić, że to jest telefon, a nie np. wibrator.
2. No, pobocze, ciągła, rejestracja i Twoja twarz raczej są mocnym dowodem. Jakby się ktoś postarał, to mógłbyś mieć cieplej. Na ogół jednak mało kto się stara.
Cytuj:
Nagrywanie innych osób lub samochodów z widocznymi tablicami rejestracyjnymi jest przetwarzaniem danych osobowych. Jeśli nie zgłosimy nagrania do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO), publikowanie go lub odtwarzanie jest niezgodne z prawem.
Bulszit, jak stąd do wtorku. Czyj to cytat?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: