Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 paź 2014, 11:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Witam, mam zamiar przyjąć się w firmie transportowej jako kierowca. Pracodawca nalega żebym podpisał oprócz umowy o pracę, Umowę o indywidualnej odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie.

W jednym podpunkcie pisze: pracodawca powierzył pracownikowi z obowiązkiem zwrotu albo wyliczenia się na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego mienie określone w art 124 & 1 k.p.
W innym punkcie pisze: W obliczeniu wysokości odszkodowania i wartości towaru będą ceny detaliczne w obowiązujące w dniu rozpoczęcia inwentaryzacji w wyniku której stwierdzono szkodę, zaś za braki w sprzętach i urządzeniach cena zakupu takiego samego sprzętu lub urządzenia z potrąceniem amortyzacji, a gdy sprzęt lub urządzenie jest całkowite zamortyzowane - ich cena rynkowa.

W związku z tą umową mam kilka pytań, ponieważ pierwszy raz spotykam się takim czymś.
Czy taka umowa jest dozwolona według prawa ?
Mam ją traktować jako Weksel ?
Jeżeli będę uczestniczył w wypadku samochodowym nie z mojej winy, tylko z innego uczestnika ruchu, to będę musiał zapłacić za wszystkie szkody które zostały wyrządzone w samochodzie ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

Takie umowy są dozwolone, jest to odpowiedzialność za mienie powierzone. W wyniku wypadku pracodawca dostaje odszkodowanie od ubezpieczalni, nie może dostać podwójnego odszkodowania.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Jeżeli podczas pauzy, gdy człowiek chce nabrać siły na następny dzień, w tym czasie mnie okradną z paliwa lub potną plandekę, to wartość ukradzionego paliwa płaci pracownik ? Na tym polega ta umowa ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: