Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 sie 2014, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witam,

W związku z tym, że
Cytuj:
Osoby posiadające prawo jazdy:

a) kategorii D1, D1+E, D, D+ E, wydane do dnia 10 września 2008 r.,
b) kategorii C1, C1+E, C, C+E, wydane do dnia 10 września 2009 r.

muszą co 5 lat odbywać szkolenie okresowe.
Termin, w którym kierowcy będą musieli odbyć pierwsze szkolenie okresowe jest uzależniony od daty uzyskania przez nich prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Kierowca wykonujący przewóz drogowy jest obowiązany odbyć szkolenie okresowe i uzyskać wymagany wpis w 12 kolumnie prawa jazdy (kod 95) w terminie określonym w przepisach.
Cytuj:
Kategoria „ C”
- do 10 września 2010 r. – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy kategorii C1 lub C do dnia 31 grudnia 1980 r.
- do10 września 2011 roku ( wydane w okresie 1981-1995)
- do10 września 2012 roku ( wydane w okresie 1996 – 2000)
- do 10 września 2013 roku ( wydane w okresie 2001 – 2005)
- do 10 września 2014 roku ( wydane w okresie 2006 – do 10.09.2009)
Łapię się na ten ostatni termin liczę na Waszą biegłość w przepisach\

1. Jeśli aktualnie nie jeżdżę, a nie dotrzymam tego terminu, to mój kurs na przewóz rzeczy przestaje być ważny i nie mam prawa jeździć ze "starym prawem jazdy?"
2. Jeśli nie dotrzymam terminu, bo aktualnie nie jeżdżę, to tracę bezpowrotnie szansę na wbicie kodu 95 robiąc jedynie szkolenie okresowe, czy będę mógł je zrobić w dowolnym terminie?
3. Czy 10 września jest dniem, kiedy najpóźniej muszę ukończyć kurs?
4. Jakie są wasze doświadczenia z tymi szkoleniami okresowymi, gdzie to najlepiej zrobić? Da się w całości e-learningowo? Jakie są aktualne koszty?
5. Wiem, że trzeba wymienić prawo jazdy, ale czy trzeba robić "swieże" psychotesty i badania lekarskie, jak stare są ważne?
Pewnie trzeba, bo docelowo terminy szkoleń okresowych mają się zgrywać z terminami badań? To szykuje się niezła imprezka..... Fakt, trochę przespałem sprawę


Dzięki


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kursu nie musisz robić do 10 września, po tym terminie możesz co jedynie jezdzić tirolotem po bułki do sklepu.
Jak chcesz pracować jako kierowca to musisz odbyć kurs w dowolnym terminie zrobić badania i odebrać nowy plastyk z kodem 95
Żeby było śmieszniej jak miałeś prawo jazdy bez terminowe to teraz dostaniesz terminowe.
Mam to samo co ty z kat D jak mi najdzie ochota to pujde na ten śmieszny kurs aby wbić kod 95 do kat D

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Świetnie, bo akurat chciałem znowu dorywczo wskoczyć za kółko, w weekendy, ale teraz dwa razy się zastanowię... Szkoda tych badań, które mają dopiero dwa lata i jeszcze wymiana "plastiku".

Terminowe będę miał oczywiście tylko C, C+E?
Oczywiście teraz wszystkie kategorie mam bezterminowe


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Na C dostałem oczywiście na 5 lat a na B na 15 lat bo tyle jest ważny nowy plastyk

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

same korzyści i niedrogo :>


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Po to jest ten cały kurs źeby wyciągnąć kase od ludzi co pięć lat :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

Cytuj:


1. Jeśli aktualnie nie jeżdżę, a nie dotrzymam tego terminu, to mój kurs na przewóz rzeczy przestaje być ważny i nie mam prawa jeździć ze "starym prawem jazdy?"
2. Jeśli nie dotrzymam terminu, bo aktualnie nie jeżdżę, to tracę bezpowrotnie szansę na wbicie kodu 95 robiąc jedynie szkolenie okresowe, czy będę mógł je zrobić w dowolnym terminie?
3. Czy 10 września jest dniem, kiedy najpóźniej muszę ukończyć kurs?
4. Jakie są wasze doświadczenia z tymi szkoleniami okresowymi, gdzie to najlepiej zrobić? Da się w całości e-learningowo? Jakie są aktualne koszty?
5. Wiem, że trzeba wymienić prawo jazdy, ale czy trzeba robić "swieże" psychotesty i badania lekarskie, jak stare są ważne?
Pewnie trzeba, bo docelowo terminy szkoleń okresowych mają się zgrywać z terminami badań? To szykuje się niezła imprezka..... Fakt, trochę przespałem sprawę


Dzięki
1. Jeździć możesz, ale nie jako kierowca zawodowy.
2. Robisz w dowolnym momencie.
3. Do 10.09 musisz mieć wbite to w prawo jazdy, czyli kurs odpowiednio wcześniej, żeby Wydział Komunikacji wyrobił ci prawo jazdy.
4. Da się całość e-learningiem, koszt max 400zł.
5. Jak chcesz mieć na 5 lat to robisz i kurs i badania, ważne żeby badania zrobić po ukończeniu kursu (a właściwie to bardziej po otrzymaniu świadectwa ukończenia tego kursu, bo przy e-learningu faktyczne zakończenie nie zawsze równa się dacie na świadectwie). Tak przy okazji dopowiem że idzie kurs zrobić w dwa dni jak ktoś obyty z komputerem.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dołączyłem się w trybie mocno ekspresowym do trwającego kursu tradycyjnego :) Przynajmniej mam żywą twarz, a nie slajdy, koszt 400 zł. Konkurencyjne firmy chcą 350 zł za slajdy więc...

Słuchajcie w związku z tym, że trzymam się teraz za kieszeń, będę jeździć dorywczo, nie wiem jak długo, a mam jeszcze prawie 3 lata ważne badania, postanawiam nie robić nowych badań.
Rozumiem, że wbiją mi ważność tych kategorii tylko na tyle, na ile warte są badania?
Można tak?

Wiem, za 3 lata znowu bedę musiał robić okresowe, ale biorąc pod uwagę, że nie stracę badań, to strata z tytułu płacenia za szkolenie okresowe ważne tylko 3 lata, a nie 5, praktycznie się równoważy, a zawsze to mniej latania po lekarzach....

Dobrze rozumuje?
Jeszcze jedna sprawa, na dniach uzyskam zaświadczenie z kursu, składam wniosek o wymianę prawa jazdy i czekam ile? tydzień dwa? Do tego czasu mam w ręce stary plastik i do 10.09 mogę jeździć zarobkowo, a potem już nie, do momentu aż nowy plastik w łapie?

Chyba, że będę jeździł jeszcze ze starym zaświadczeniem od pracodawcy plus z zaświadczeniem o odbytym szkoleniu okresowym, myślicie że to w razie czego przejdzie?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Oj kolego coś mi się wydaje że na nic Ci będzie z tych starych badań.
Ja w zeszłym roku robiłem ten kurs i mimo że badania miałem jeszcze dwa lata ważne to trzeba zrobić nowe. jak zrobisz kurs i badania to z tymi kwitkami idziesz do wydziału komunikacji i masz nowiutkie prawo jazdy na 5lat:)
Po 10 września przejdzie tylko blankiet z wbitym kodem 95 i żadne zaświadczenia od pracodawcy czy inne kwitki Ci tyłka nie uratują.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wpadłem na moment do wydziału komunikacji i pani mówi, ze zalezy jakie mam badania, musiałaby je zobaczyć, bo zmieniły się przepisy i blablabla...

Czyżby znowu były inne badania kierowców niż dotychczas, czy po prostu baba jest niezorientowana?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

To wszystko jest zależne od danego WK. Co urząd to inaczej interpretują, dla przykładu w Szczecinie badania muszą być nowe i zrobione po kursie. Badania lekarskie masz mieć wydane na podstawie ustawy o transporcie drogowym lub prawa o ruchu drogowym, te wydane na podstawie kodeksu pracy nie są honorowane (choć tu też różnie bywa, ale z reguły jest tak jak piszę).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przyczepili się do mojego orzeczenia lekarskiego, że jest tam o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem, ale nie o wykonywaniu zawodu, co o tym myślicie?

Miałem normalny komplet badań okulista, laryngolog i te sprawy..... Było to 2 lata temu, ale przychodnia, kazała przyjść i może ogarną temat...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2012, 13:12
Posty: 115

Jeżeli zrobiłem prawko na C 02,03,09 a rubrykę 11 mam 14,02,17 i 12 95,14,02,2017 to rozumiem że bez strachu mogę ganiać do 2017 ?

_________________
Moje przemyślenia i zdjęcia z tras www.facebook.com/KierowcaBusika


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jeżeli zrobiłem prawko na C 02,03,09 a rubrykę 11 mam 14,02,17 i 12 95,14,02,2017 to rozumiem że bez strachu mogę ganiać do 2017 ?

do wpisanych dat możesz jeździć ale pamiętaj o terminach ukończenia nowego kursu i badań lekarskich.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2012, 13:12
Posty: 115

Dziękuję, przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej zapytać i zrobić z siebie głupka ale wiedzieć niż popełniać błędy. Sprawa niby prosta bo są daty ale, zawsze lepiej żeby ktoś inny potwierdził.

_________________
Moje przemyślenia i zdjęcia z tras www.facebook.com/KierowcaBusika


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

Cytuj:
Dziękuję, przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej zapytać i zrobić z siebie głupka ale wiedzieć niż popełniać błędy. Sprawa niby prosta bo są daty ale, zawsze lepiej żeby ktoś inny potwierdził.
Jest wbity kod 95? Z tego co napisałeś rozumiem, że robiłeś szkolenie i badania w 2012r, jeśli się mylę to mnie popraw.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: