Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lip 2018, 23:13

Rafus - nie jechał ktoś od Was dziś A-8 pod Wrocławiem, w stronę Poznania? Mijałem się z "Fiatem" w Waszym malowaniu, coś circa 14:30, 15:00 na wysokości zjazdu Wrocław-Oporów.


Post Wysłano: 11 lip 2018, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Te synek co to za bujanki z gabarytem mi to po rejonie bez mojej zgody?


Post Wysłano: 19 sie 2018, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Użytkownik z tym "naszym malowaniem" to jest tak, że w sumie tylko ja mam takie bo jest po poprzednim przewoźniku, a tak to w firmie mamy same 'no name' klamoty. :roll: No i tego dnia to mogłem być ja... :mrgreen:
Rafał bo gdy myszy nie ma to koty harcują, czy jakoś tak... :P A tak serio to w tym rejonie dość często mi się zapowiada wywozić ładunki. :)
Ogólnie teraz jestem na urlopie i udało mi się zmotywować by coś napisać w swoim temacie. Naczepa jest odświeżana wizualnie, trochę to przyspieszyła kolizja z autobusem ( :twisted: ) oraz razem z autem technicznie dopieszczana. No ale zanudzać nie będę, teraz to co zawsze najfajniejsze w takich tematach - fotki.
Jako pierwsza fotka z Bydzi 8)
Obrazek

Poniżej kilka pstryków kalkulatorem z fajniejszych dla mnie tras,a może bardziej ładunków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 19 sie 2018, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To jaka jest waga takiej belki na most?
Czy Idzie podnieść ośke do góry z ładunkiem np podczas jazdy w terenie? Czy ma ciebie ośka w dupie jak masz na osi napędowej ponad 11,5 tony

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 sie 2018, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Ta z dwóch ostatnich fotek jeżeli dobrze pamiętam według deklaracji jej producenta w dokumentach ważyła jakoś 24-25t.
Co do osi pchanej to standardowo oczywiście opuszcza się gdy nacisk zbliża się do 11,5T na napędówce, bez ładunku lub z lekkim ładunkiem mogę się bawić w jej opuszczanie i podnoszenie. Jest także opcja dociążenia osi napędowej i wtedy cały nacisk idzie na bliźniaka aż nie przekroczę 60km/h.

Jakiś czas temu Truckspotter Adam z moich okolic trafił na naszą dziurę i popstrykał kilka fotek.
Oczywiście nie mogę w temacie pominąć tych fotek. :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 27 sie 2018, 8:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Fiacik dzisiaj widziany w okolicach Gniezna 😉.
To dałem mapę przez cymbał radio


Post Wysłano: 03 wrz 2018, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

A no, dzięki za podrzucenie sytuacji na drodze. :)

Przy okazji wrzucę sobie fotkę doczepu bo mogę się pochwalić że wpadło mi do niej kilka nowych opon, komplet szczęk, kilka łożysk i siłowników. Odmalowane zostały felgi, pojawiła się nowa belka wraz ze światłami oraz chlapaczem co mi się bardziej podoba niż wcześniejsza. Założone zostały także nowe tablice oraz kogut, przy okazji platforma została trochę odmalowana oraz oklejona nowa taśma odblaskowa. Szału nie ma, ale oko mi cieszy podczas pracy.
Obrazek

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 03 wrz 2018, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Widziałem Cię wieczorem jak stałeś na Orlenie w Pniewach, w zeszłym tygodniu. Dzisiaj jakoś 2h temu mijałem się chyba z byłym autem, czerwone iveco, jakieś konstrukcje załadowane miał i jechał w kierunku Gdańska.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 03 wrz 2018, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Dobre oko Marcinie :P zatrzymałem się tam na 9kę. Całkiem przyjemna stacja, niedawno była remontowana.
Gdańsk ćwiczymy od chyba dwóch miesięcy non-stop, dość duża budowa się trafiła i praktycznie codziennie ktoś jedzie, dzis powinny dwa auta lecieć z tego co mi się obiło o uszy. :roll: Jak czerwony to bardzo prawdopodobne że mój były wóz, bo koleś miał właśnie jechać.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 30 lis 2018, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Kolego ale żeś dzisiaj poganiał tą eSką.


Post Wysłano: 14 sty 2019, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Długo żeś na tym S11 dzisiaj stał? :D


Post Wysłano: 13 lis 2019, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Odkop! Mijanka dziś przed Olkuszem, z blandeko sie mniej w oczy rzuca. :mrgreen:

Editt: Mijanka vol 2 z drugiej strony Olkusza przed 17, słabo ta Holandia świeci. :D


Post Wysłano: 11 maja 2020, 13:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 131
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Ten czerwony stralis opisany na globie 'kazan' to też wasze? bo stoi w Grodzisku Wlkp. przy obwodnicy, gdzie budują nowe osiedle. pozdro.


Post Wysłano: 11 maja 2020, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Kolego ale żeś dzisiaj poganiał tą eSką.
Kolego ja zawsze rekreacyjnie. :P
Cytuj:
Długo żeś na tym S11 dzisiaj stał? :D
Chwilunie, aż lód się podtopił.
Cytuj:
Odkop! Mijanka dziś przed Olkuszem, z blandeko sie mniej w oczy rzuca. :mrgreen:
Editt: Mijanka vol 2 z drugiej strony Olkusza przed 17, słabo ta Holandia świeci. :D
Czasem jak na rasowego krajówkowicza przystało i z firanką latam. Poprawi się i będzie lepiej świecić. :wink:
Cytuj:
Ten czerwony stralis opisany na globie 'kazan' to też wasze? bo stoi w Grodzisku Wlkp. przy obwodnicy, gdzie budują nowe osiedle. pozdro.
Niee, to z powiedzmy bliźniaczej firmy. Też Ajweka mają i głównie pod platformami.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 20 paź 2023, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cześć :)
Ostatni wpis ponad trzy lata temu, czas wiec tu cos naskrobać.
Od ostatniego wpisu wiele się zmieniło, nie tylko przebieg pokonanych kilometrów. Poza zmianami oleju i filtrów wymienione było wszystko co można było wymienić w sprzęgle, wszystkie tarcze i klocki, chłodnica płynu chłodzącego, przewody i płyn hydrauliczny odpowiedzialne za sterowanie środkową osia. Nawet w silniku zagościły nowe tłoki, pierścienie i wszystko to co wymagało wymiany. Regenerowana była także głowica czy wtryski... oraz wiele rzeczy w aucie, które wymagały wymiany czy naprawy podczas tej kilkuletniej eksploatacji a mi w tym momencie nie chce się silić by sobie to wszystko przypominać...
Co do zestawu to z racji na charakterystykę aktualnych lądunków odstawiłem rozciągajkę w krzaki a rozebrałem sobie firankę. Stary dobry Kogel został wypiaskowany a następnie rama i całe podwozie wymalowane w kolorze grafitowym natomiast ranty podłogi i kilka elementów dostało kolor zielony. Koła nawet sobie pomalowałem by pasowały do ciągnika :mrgreen: .
Obrazek
Musze przyznać, że zrobiłem sobie to sam i była z tego radość.
Obrazek
Obrazek
Dni leciały, łądunek za ładunkiem, trasa za trasą...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
...aż na początku tego roku stwierdziłem, że zmienie firme.
Od lutego tego roku do konca wakacji miałem tymczasowo w swoich rekach dwa kolejne fiaty.
Stralisy drugiej generacji w ukladach 6x2, niestety oba 450konne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak więc widać, mimo zmiany barw zostałem w temacie platform.
Od wrzesnia dostałem juz typowo auto dla siebie.
Kolejne Iveco na trzech osiach. Auto z 2017roku, oryginlanie 480km ale zawirusowany jest obecnie na 510km. W chwili gdy go przejmowalem mial niespełna 400tys km na liczniku. Jesli chodzi o wyposazenie to chyba standard jak na dzisiejsze czasy tzn. centralny zamek, automatyczna skrzynia biegów, klima, dwie lodowki, prawy fotel obracany.
Obrazek
Zanim jednak dostalem je w swoje rece Szefo pojechał po niego za granice. Po przyjezdzie do kraju na kolach auto trafilo do serwisu na akcje seerwisowa zwiazana z wtryskami a następnie trafiło na nasz firmowy warsztat gdzie było rozebrane (poza silnikiem), przejzane i porobione to co wymagało wymiany czy jakiejkolwiek naprawy. Założony został dodatkowy zbiornik paliwa na tyle ramy, oraz rura z halogenami i kogutami na dachu. Teraz zostało tylko dopracowanie wizualne, ale to z czasem...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjecia sa jakie sa, na szybko cos wybrałem.
Co do teściowej którą mam na stanie, to jest to dwa razy rozciągany Goldhofer.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 21 paź 2023, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ten zbiornik na tyle samochodu to jest rarytas w ciuuul, spotkać auto z tym to wyczyn,ile to pojemności ma ?
Pomimo zmian firmy to wygląda jakbyś dalej w tym samym podwórku robił :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 paź 2023, 7:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ten oryginalny plastikowy zbiornik na tył ramy ma 260 litrów.
Powiat Śremski to stolica Iveco, ma to swoje korzenie jeszcze za poprzedniego ustroju i użytkowanych w tutejszym oddziale Pekaesu ciężarówek tej marki, więc trafił jak trafił.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 paź 2023, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Ten zbiornik na tyle samochodu to jest rarytas w ciuuul, spotkać auto z tym to wyczyn,ile to pojemności ma ?
Czy ja wiem czy rarytas :roll: w firmie jest 8 Stralisów na trzech osiach, dwa 6x4 a reszta 6x2 z których to 4 (same hi-waye) mają ten dodatkowy zbiornik. Pojemność jak Rossi podał koło 250-260 litrów, sam nie wiem w praktyce ile tam wchodzi bo nigdy nie miałem go do zera opróżnionego. Nie częsty to widok, bo przy standardowym układzie konia 4x2 nie jest potrzebny bo baki są naturalnie wtedy większe.
Cytuj:
Pomimo zmian firmy to wygląda jakbyś dalej w tym samym podwórku robił :D
W pewnym sensie tak jest, początek byłej i obecnej firmy miał miejsce w nieistniejącej już spółce, ale to dluuga historia. :lol: Zmianie uległy może trochę miejsca załadunków, ale na budowach często spotyka się dane firmy transportowe o podobnym profilu.
Cytuj:
(...) Powiat Śremski to stolica Iveco, ma to swoje korzenie jeszcze za poprzedniego ustroju i użytkowanych w tutejszym oddziale Pekaesu ciężarówek tej marki, więc trafił jak trafił.
Pierwsi prywatni przewoźnicy najczęściej byli powiązani z 'żółtkami' a nie rzadko gdy auta były sprzedawane to trafiały z natury na lokalne podwórka. Takie to wtedy byli czasy.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 21 paź 2023, 20:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Wiele razy mijałem się na trasie z tymi autami, ale jak robiłem rok temu w budowlance i cały czas się kręciłem po budowach hal wtedy właśnie przywoziliście te długie betony na ich konstrukcje 8)
Trza było wcześniej się ujawnić to byśmy nie raz przybili piątkę.


Post Wysłano: 11 lis 2023, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

O ciemku na żywo nawet legancko wyglądał. Marka naczepy klasa ino jeździć.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: