Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 maja 2017, 20:55
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Jak chcesz zmienić nazwę tematu to wal na PW do mnie albo pisz tutaj jaką nazwę chcesz to zmienimy. Może piasty walnąć na żółto by był kontrast? Oklejenie dolnej części lusterek w chrom średni pomysł dla mnie. Osobiście, widziałbym go w całości na żółto tak jak MP3 Husia.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 maja 2017, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Moim zdaniem:
Bauer dobrze mówi, grill zostaw jak jest. Fegi czarne a piasty żółte. Chyba lepiej zamiast chromu czarny by wyglądał. Naklejki spoko, więcej bym po bokach już nie dodawał.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 27 maja 2017, 13:02

Zgadzam się z przedmówcami. Natomiast ten "chrom" w narożniku lustra już wolałbym zrobić na czarno. Wpisywałby się bardzo dobrze w kolorystykę kabiny.


Post Wysłano: 27 maja 2017, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Po całym dniu kombinacji z różnymi opcjami żółtego i czarnego zapadła decyzja że będzie cały czarny. A co do lusterek planuję zdjąć tą blaszkę i pomaluje ten kwadracik na czarno
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 31 maja 2017, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 wrz 2014, 15:40
Posty: 46

Magnum widziane godzinę temu w Suwałkach :wink:


Post Wysłano: 31 maja 2017, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Cytuj:
Magnum widziane godzinę temu w Suwałkach :wink:
Zgadza się... Pędzi na finlandię...


Post Wysłano: 08 cze 2017, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2013, 20:51
Posty: 48
GG: 3235587
Samochód: DAF XF E6
Lokalizacja: Jaświły [BMN]

Wszystkie 3 auta mijane wczoraj w Ramygali na Litwie.Dość konkretnie prezentują się te Twoje autka.Pozdrawiam i do następnego!


Post Wysłano: 09 cze 2017, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Cytuj:
Wszystkie 3 auta mijane wczoraj w Ramygali na Litwie.Dość konkretnie prezentują się te Twoje autka.Pozdrawiam i do następnego!
Szkoda że się nie odezwałaś, to chyba już nie pierwsza nasza mijanka.... Lecieliśmy na fina, jutro cała ekipa tym samym szlakiem wracamy do domu


Post Wysłano: 09 cze 2017, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2013, 20:51
Posty: 48
GG: 3235587
Samochód: DAF XF E6
Lokalizacja: Jaświły [BMN]

Cytuj:
Szkoda że się nie odezwałaś, to chyba już nie pierwsza nasza mijanka.... Lecieliśmy na fina, jutro cała ekipa tym samym szlakiem wracamy do domu
Akurat dyskutowaliście z kimś na temat spalania i mocy to nie chciałem się wcinać.Następnym razem obiecuję poprawę! ;)


Post Wysłano: 10 cze 2017, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Cytuj:
Akurat dyskutowaliście z kimś na temat spalania i mocy to nie chciałem się wcinać.Następnym razem obiecuję poprawę! ;)
Miałeś okazję być świadkiem jak ktoś pyta ile Actros pali a gdy mu odpowiesz sugestie Ci że jesteś debilem i opowiadasz głupoty... Co by dało wymyślanie bajek ?
Takie pytania są na porządku dziennym, chyba zacznę dodawać ze 4 litry.....


Post Wysłano: 10 cze 2017, 18:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja śmiało mogę rzucić sugestię, że z rmc rzędu grubo ponad 40t, (bywało ze i 45 :) ) , bo sypane na oko, a warzone u klienta), w dwukilometrową górę dochodzę starym volvem 440 actrosy 450tki które wyjechały z Huty Ostrowiec max 40dmc.

Ale nie że ledwo dojdę, tylko idę lewym jak dziki.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 10 cze 2017, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Emblamaty i oznaczenia w przypadku Actrosa nijak mają sie do przeliczeń na powszechnie używana jednostke koni mechanicznych. Bardzo ładnie mało pali i mało jedzie.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 cze 2017, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Cytuj:
Emblamaty i oznaczenia w przypadku Actrosa nijak mają sie do przeliczeń na powszechnie używana jednostke koni mechanicznych. Bardzo ładnie mało pali i mało jedzie.
Niestety jest to prawda. Pod górkę pierw musi wytracić prędkość do 70km/h dopiero domyśla się że jest górka i zaczyna ciągnąć. Po przesiadce z r420 byłem załamany mocą, aż pojechałem do serwisu z myślą że coś jest nie tak :-) wymienili czujnik temperatury spalin na wlocie do tłumika po czym jest lepiej co nie znaczy dobrze :-( ale pod dystrybutorem wszystko mu wybaczam
A po drugie auto autu nie równe, pomarańczowy wszytko to samo i półtora litra więcej pali....
Obrazek


Post Wysłano: 11 cze 2017, 14:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Byś napisał które roczniki tych roburków i jakie przebiegi. W ogóle to nie opisałeś aut według schematu. Tak to fajny tylko czarne koła mi się nie widzą i chyba masz felgi naczepówki z przodu, że tak wystają ;)


Post Wysłano: 11 cze 2017, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
A po drugie auto autu nie równe, pomarańczowy wszytko to samo i półtora litra więcej pali....
Bo jest w nim inny łącznik kierownicy z pedałami. :mrgreen:
Ja co prawda nie jechałem mp4ką ale miałem przez 'chwile' mp3ke na stanie. Nasłuchałem się o tym jakie to Robury wolne, zamulacze, że ujechać tym nie idzie i tym podobne bla bla opinie parkingowe. Zaryzykowałem, wsiadłem, z każdym dniem coraz lepiej je poznawałem... aż kiedyś padło pytanie na radiu "Co ja mam tam wsadzone że się tak spieszę?" zadane przez innego Siofera którego przerobiłem. :mrgreen:
Podoba mi się ten pasek czarny na tym żółtym lakierze, sam to tak obmyśliłeś czy na czymś się wzorowałeś? Jeżeli mogę coś zasugerować... to żółte kapsle na szpilki w przednich kołach daj, będzie robotę robiło. 8)

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 11 cze 2017, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Cytuj:
Byś napisał które roczniki tych roburków i jakie przebiegi. W ogóle to nie opisałeś aut według schematu. Tak to fajny tylko czarne koła mi się nie widzą i chyba masz felgi naczepówki z przodu, że tak wystają ;)
Jeśli chodzi o felgi to serwis wprowadził mnie w błąd, zapytałem czy et120 czy et145 i za ich poradą kupiłem 120 ale to był błąd. Kiedyś wolną chwilą opiszę jak książka każe, jeszcze nie było oficjalnej premiery pomarańczowego :>

Cytuj:
Cytuj:
A po drugie auto autu nie równe, pomarańczowy wszytko to samo i półtora litra więcej pali....
Bo jest w nim inny łącznik kierownicy z pedałami. :mrgreen:
Ja co prawda nie jechałem mp4ką ale miałem przez 'chwile' mp3ke na stanie. Nasłuchałem się o tym jakie to Robury wolne, zamulacze, że ujechać tym nie idzie i tym podobne bla bla opinie parkingowe. Zaryzykowałem, wsiadłem, z każdym dniem coraz lepiej je poznawałem... aż kiedyś padło pytanie na radiu "Co ja mam tam wsadzone że się tak spieszę?" zadane przez innego Siofera którego przerobiłem. :mrgreen:
Podoba mi się ten pasek czarny na tym żółtym lakierze, sam to tak obmyśliłeś czy na czymś się wzorowałeś? Jeżeli mogę coś zasugerować... to żółte kapsle na szpilki w przednich kołach daj, będzie robotę robiło. 8)
Pasek urodził się we mnie jeszcze za czasów scani lecz projekt nie został wprowadzony w życie, więc realizujemy go w mercedesie. Jeśli chodzi o moc to jest co dziwne trochę bo im ma więcej ton tym jest silniejszy, przynajmniej tak mi się wydaje. Magnum nie jest jakaś słaba a przy 24 tonach nie dała mi rady w kownie pod górkę.
Ostatnio trochę się nudziło w trasie i na telefonie stworzyłem sobie filmik z tray, nie wiem jak go tu pokazać więc wkleje link do FB (chodź nie wiem czy regulamin pozwala)
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... ef=m_notif


Post Wysłano: 14 cze 2017, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Pasek urodził się we mnie jeszcze za czasów scani lecz projekt nie został wprowadzony w życie, więc realizujemy go w mercedesie.
Widziałem kiedyś coś podobnego na jakimś aucie... sam też myślę o czymś w podobnym stylu do Fiata. :P
Cytuj:
Jeśli chodzi o moc to jest co dziwne trochę bo im ma więcej ton tym jest silniejszy, przynajmniej tak mi się wydaje.
Wsiadasz pierwszy raz w Actrosa, ruszasz i po chwili myślisz "łoo kurdę, na pusto tak jedzie to z tonami stanę. Potem ładujesz maxa, ruszasz i kolejny szok "łooo... ale to nawet ładnie jedzie" :mrgreen: Robur to taki osiołek, czy pusto czy pełno jedzie tak samo - Takie mam zdanie. :roll:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 20 lip 2017, 9:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Cześć. Możesz porównać Scanię do Mercedesa? Chodzi o spalanie przy tej samej robocie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 23 gru 2017, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

Witam po długiej przerwie. zbliża się koniec roku więc małe podsumowanie zmian przyda się :D
Wymieniliśmy naczepy na nowe , do pomarańcza kassbohrer(trafił się niespełna roczny w dobrej kasie)
Obrazek
Do żółtka i magnum wybór padł na jednak sprawdzone krone

Obrazek
Obrazek
Ekipa w komplecie
Obrazek
Jeśli chodzi o auta i jakieś modyfikacje narazie koncentrujemy się na żółtym, wczoraj w prezencie od Mikołaja wpadło nowe wnętrze od duńskiej firmy S.T autopolstring
Obrazek
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/c94bbaa8ff3d542b]Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 23 gru 2017, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Wnętrze już obczajalem na fejsie i się zastanawiałem czy dobrze łącze wątki i czy to twój Mietek . Ale dobrze kojarzyłem .

Robi robote !!

_________________
DAF 95XF 430


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: