Tachobus

Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

40TON.netNaprawa foteli TIR

Regulamin forum

Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 25 wrz 2016, 14:17 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 5017136
Samochód: Zakupiony ze środków 500+
Witam :) dzięki za komentarze i zajrzenie do tematu.
Kamil Trucker pisze:
Nie podoba mi się tylko wzór falbany na szybie.
Jak kupowałem ten komplet to miałem kaprys by falbana z firankami była jasna z jasnymi dzwoneczkami i bez jakiegokolwiek loga, tak naprawdę nie zwróciłem uwagi na krój falbany aż do momentu jego montażu. Z początku się zdziwiłem co kupiłem, ale przyzwyczaiłem się już i nawet mi to pasuje. Falbana jest tak długa, że mógłbym to przerobić. :P
Kujawiak pisze:
Mijaliśmy śię w piątek między Kcynią a Szubinem. Długimi Cię potraktowałem ,chyba się nie pomyliłem ?
Tak to byłem ja! Poznałem Cie z daleka, tzn auto Twoje bo widziałem na jakimś fanpage'u na fb jak ktoś Ci fotę cyknął. Ja na tel wisiałem i nie sądziłem że możesz mnie kojarzyć - trochę się zdziwiłem że mi mrugnąłeś. :shock: :)
Szaki pisze:
Ja też się mijałem z Tobą we wtorek na S5 pod Gnieznem, wołałem na radiu, ale bez odzewu.
To norma u mnie w tych okolicach, bo jak nie wiszę na tel, to mam ustawione VoxFM i disco polo zagłusza wszystko dookoła. :mrgreen:
Sebastian_92 pisze:
wiela to litrów ON pije na kraju liczac na 100km? :D
Bez ściemy od 25,5 do 27,5 mam spalanie, zależnie od tras i ciężarów. Nie mam nacisku na ecomulenie dlatego też większość czasu deptam sobie w tępie 80-90km/h.

PostWysłano: 01 paź 2016, 17:51 
Użytkownik
Awatar użytkownika

PPP ale trudno.

Dziś na ostatnim kółku w tym tygodniu skończyła się poduszka w naczepie. Wyglądała na oryginalną na jakich wyszła naczepa z fabryki i co fajne nie wywaliło jej ale przetarła sie w miejscu gdzie najwiecej guma pracuje. Na rozładunku zagiąłem przewód, a po załadunku z dostawą na poniedziałek zjazd na warsztat i wymiana na nową. :mrgreen: Odpukać w niemalowane, jak w starym przysłowiu - Mietek na razie śmiga aż miło. Na załadunku ustawił się obok podobny i jakoś tak musiałem fote cyknąć. :twisted:
Obrazek
Niby niewielka różnica w kabinach ale jednak wole swojego.
Tak przy okazji może ktoś się orientuje gdzie w mercu są tabliczki znamionowe? Potrzebowałbym odczytać kod lakieru. :roll:

PostWysłano: 01 paź 2016, 20:47 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: XF e6, MP3, MP2
Tabliczki znamionowe są widoczne po otwarciu drzwi.
Kod lakieru powinieneś mieć też wpisany w książce serwisowej na jednej z pierwszych stron.

PostWysłano: 02 paź 2016, 7:49 
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: DAF XF105.410
Jak będziesz miał wymienianą poduszkę to z pewnością będziesz na pusto. Weź podnieś poduchy w naczepie na maxa i sprawdź jak gumy wyglądają. Najbardziej po tyłku dostaje podnoszona bo najwięcej pracuje. Przynajmniej w moim przypadku bo z Polski wyjeżdżam z lekkim ładunkiem. Jak znajdziesz, poprzecierane miejsca to możecie pomyśleć nad wymianą, bo nie wiadomo kiedy walnie a w trasie to problem. Dla pewności, niech mechanik ci je przepsika nawet płynem do mycia szyb. Wtedy świetnie widać gdzie powietrze ucieka. Ja tak od czasu do czasu robię i udało mi się wymienić 3 poduszki za 1 zamachem zanim, zdążyła mi wystrzelić. ;)

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#bestjobever

PostWysłano: 02 paź 2016, 9:41 
Moderator

Bauer pisze:
niech mechanik ci je przepsika nawet płynem do mycia szyb. Wtedy świetnie widać gdzie powietrze ucieka.

Wodą z mydłem :P

PostWysłano: 26 lis 2016, 18:39 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam :) Chyba czas na mały aktual... :roll:
Naczepa była ogarnięta już w momencie wcześniejszego mojego wpisu. Dzięki Bauer oraz Luka za wskazówki, na pewno przyda mi się ta wiedza na przyszłość, jeżeli chodzi o pneumatyczne zawieszenie.
Przy okazji pochwale się rarytaśnym gadżetem do auta, udało mi się wyrwać słynne 'uszy' za kilka złociszy. Mimo, że używane to w stanie dobrym i co chyba ważne ori Hella.
Obrazek
Początkowo zastanawiałem się jak je zamocować, pod obudową lusterka czy pod ramieniem. Ostatecznie jednak nie będę ich montować do Merca bo...

:roll:

Wprowadziłem kilka zmian w życiu i zmieniłem barwy.

Marka: - IVECO
Model: - Stralis AS 440S45 Ojro5
Rok produkcji: - 2007
Przebieg: - 950tys i rośnie
Wyposażenie: - el.szyby, el.podg.lusterka, pneumatyczne fotele, mała lodówka, dwa wyrka (dolne rozkładane/stolik), centralny zamek, automatyczna skrzynia biegow, radio, cb radio, ogrzewanie postojowe suche, klima, klima ( :lol: ) postojowa, i to by było chyba tyle, jak coś wiecej wyjdzie w praniu...
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: - naczepy platforma/burtówka
Obsługiwane kierunki: - Polandia, rożnego rodzaju budowy, wioski i inne miejsca.
Obrazek
Ferrarka jaka jest każdy widzi, szału nie ma, ale auto można trochę dopieścić. Robota nie jest zła, od 3 tygodni śmigam i jak na ta chwile jestem zadowolony. Przeważnie trafiają mi się jakieś konstrukcje, różnego rodzaju elementy, materiały budowlane, kontenery morskie/mieszkalne/socjalne, słoma i ogólnie to co wchodzi na platformę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki słabe, robione telefonem, ale zawsze coś tam się uwieczni. :wink:

PostWysłano: 26 lis 2016, 20:24 
Moderator
Awatar użytkownika

GG: 38530901
Samochód: Iveco
Zmienić Ci nazwę tematu?

Ogólnie iveco ok, jak wyświetlacz? kolorowo :D
Chyba pierwszy z forum Cię widziałem, scanią, mietkiem nie było dane, iveciem od strzała :D
Silnik ma dobry nalot, to są jednostki z wadą fabryczną.... niech chodzi jak najdłużej... :wink:

Ogólnie PSE, zagłębie zadbanych i dobrze utrzymanych ivec :wink:

PostWysłano: 26 lis 2016, 20:56 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Tak zmień. :)
No wyświetlacz to gdy pierwszy raz zobaczyłem to był lekki szok. Sam w sobie już jest kolorowy, a do tego zapaliła mi się ostatnio kontrolka od żarówki :lol: Podoba mi się podświetlenie zegarów, zielona obwódka i czerwona wskazówka jak w Szkani zdecydowanie w moim guście. :D
Wypatrzyłeś mnie bo łatwiej kogoś w oko wpuścić gdy mamy z nim coś wspólnego. :P :twisted:
Jeżeli chodzi o wadę fabryczną co masz na myśli? Bo szczerze w temacie tych aut jestem zielony jak świeżak.
Z tym zagłębiem to przez dwóch większych prywaciarzy zakochanych w tych autach, ale jeden z nich się przesiadł na robury i w tym roku nówki kupował.

PostWysłano: 28 lis 2016, 13:02 
Użytkownik

Samochód: BMW 528
RAFUS pisze:
Z tym zagłębiem to przez dwóch większych prywaciarzy zakochanych w tych autach, ale jeden z nich się przesiadł na robury i w tym roku nówki kupował.

Oj tam tylko 2 sztuki na razie, pozostałe 30pare zestawów to Iveco, kilka z nich jeszcze ex-PEKAES z blisko milionowymi przebiegami :)
Nie, nie jestem od nich, ale to rodzinka :wink:

Twoją Scanię pare razy widziałem w Śremie, ale Actrosa nie było mi dane trafić, to teraz szukam czerwonego Ferrari, powinno być łatwiej bo ma charakterystycznego guza na czole :D

PostWysłano: 28 lis 2016, 17:17 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Jeżeli widziałeś Scakanke która była moim ideałem, to pewnie stała na Lidlu przy Statoilu lub pod firmą w której często bywałem niedaleko jeziora. Mercedesa łatwiej było złapać pod Kórnikiem lub w okolicach Wolsztyna. Przy wypatrywaniu Ivana zwróć też uwagę na rurkę z halogenami i kogutami oraz srebrnego grilla na masce. :wink: Znajomy z Jarocina śmigą bardzo podobnym, też czerwonym. Ma ten sam kibel na dachu ale jeżeli dobrze pamiętam grilla ma już w kolorze kabiny i ciąga firankę. Też czasem przelatuje przez Śrem. :mrgreen:
Widzę, że z Dolska jesteś, kiedyś jeździłem u pewnego Gościa stamtąd, niestety już nie żyje. Mogłeś się wcześniej odezwać na PW że jesteś z okolicy to byśmy jakiegoś spota skręcili czy coś... :twisted:

PostWysłano: 28 lis 2016, 17:22 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: "królowa"
O fiacik :D Jeździłem ale drugą generacją :D Miło wspominam :) Takim też jechałem kilka razy i zdecydowanie bardziej podświetlenie zegarów z dwójki mi się podobał :D Też będę wypatrywał bo do PJA daleko nie masz :) Jak spot to dajcie znać i podjadę też :P

"Oto historia ludzi tak szalonych, że poszli w tany z samą Śmiercią. Tak zuchwałych, że uwiedli Fortunę. Tak dumnych, że diabłu plunęli w twarz. I tak hojnych, że za przyjaciół płacili tylko krwią i życiem."

PostWysłano: 28 lis 2016, 20:03 
Użytkownik

RAFUS, tak, przy Statoilu, dosyć często.

U Michała rozumiem, mieszkam niedaleko, na tej samej ulicy. Szkoda go, jego młodzi obawiam się że nie utrzymają tej firmy.
A jak Kórnik i Wolsztyn (a dokładniej Babimost :wink: ) to wiadomo, TFP, brat robi, ale w grafice, w Śremie.

Ja za dużo nie pośmigałem, ale za to u kogo :lol: :lol: :lol: U śremskiego króla transportu.. Bartr... :lol: Całe 3 miesiące u niego na Szwecję, Skakanką jeździłem, a potem u chłopaków wspomnianych wyżej, ale na skoczka, też 3 miesiące bo dorwałem stacjonarną robotę w Poznaniu i śmigam z Dolska, zielonym e39 sedan. Nie powiem ciągnie czasem za kółko :D Można pomyśleć o jakimś spocie kiedyś, a jak wypatrzę na drodze to będę mrugał.

PostWysłano: 28 lis 2016, 20:51 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ze Statoila mam piechota 10-15min do bloku :D U Mikołaja jeździłem, a z Michałem jego synem do klasy chodziłem :mrgreen: Dadzą rade, matka ich dopilnuje :P 8) Pod TFP spędziłem ponad 6 lat :) Brat w Grafice jeździ wózkiem? Na rampach? Jeżeli tak to na bank mnie zna... :mrgreen: Pod Grafiką właśnie też czasami zostawiałem klamota i butowałem do domu, trochę dalej niż z marketu ale auto pod kamera przynajmniej. :> Tego ' króla' to ja kojarzę... :lol: :P To aż dziwne, że jak tak kursujesz miedzy Dolskiem a Pozkiem, że mnie nie wypatrzyłeś :P
Będę wypatrywać zielonej strzały. 8) :twisted:

PostWysłano: 28 lis 2016, 21:15 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 5839699
Samochód: od wroga
Śrem jako miasto robi coś w sprawie budowy świateł przy wyjeździe na obwodnice?

PostWysłano: 28 lis 2016, 21:21 
Użytkownik

Miało być Mikołaja, racja. Oby, bo firma całkiem dobra i niech im się wiedzie.

Brat "trochę" wyżej jest w Grafice, więc może Cię nie znać :wink: Może i trafiłem Actrosa, od półtora roku już tak śmigam, więc wszystko możliwe. U kogo teraz jeździsz albo gdzie baza? Dla ułatwienia, zielona strzała z kremowym wnętrzem, bo zielonych kilka w okolicy jeździ :wink:

kłaliti, rozumiem, że ten wjazd koło odlewni żeliwa. Cudowny jest nie? W godzinach szczytu można tam odstać 15-20 minut aż ktoś łaskawie Cię wpuści, najgorzej było jak miałem 24t na plecach i ni uja nie szło się wepchnąć. Z tego co wiem to nic na razie nie planują, niby w odległych planach jest drugie rondo, kawałek bliżej mostu, z przejazdem do miasta koło ex-bazy PEKAES, ale jak powstanie za 10 lat to będzie dobrze......

PostWysłano: 28 lis 2016, 22:00 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 0
Bauer pisze:
Dla pewności, niech mechanik ci je przepsika nawet płynem do mycia szyb. Wtedy świetnie widać gdzie powietrze ucieka.

I to jest prawdziwy Pan Driver :lol:

Fajne Iveco, na wiosne polerka i auto zmieni się nie do poznania.

PostWysłano: 30 lis 2016, 19:48 
Moderator
Awatar użytkownika

Jak to mawia mój mechanik: "Chłopie stań sobie w kącie i zabieraj kvrwa roboty". :)

Niezła ta szlifierka. Idzie z niej co ukrzesać. Ten transport słomy to widzę zacny. Błoto jak na WRC.

#bestjobever

PostWysłano: 02 gru 2016, 18:55 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Trucky pisze:
(...)U kogo teraz jeździsz albo gdzie baza? Dla ułatwienia, zielona strzała z kremowym wnętrzem, bo zielonych kilka w okolicy jeździ :wink: (...)
Baza można powiedzieć, że koło galerii i marche :roll: do wnętrz zaglądam gdy widzę fajne Kobietki w nich... :mrgreen: :twisted:

5eba pisze:
na wiosne polerka i auto zmieni się nie do poznania.
Otóż to Panie Kolego, takie były pierwsze luźne myśli na temat auta gdy już go dostałem. 8)

Bauer pisze:
Niezła ta szlifierka. Idzie z niej co ukrzesać. Ten transport słomy to widzę zacny. Błoto jak na WRC.
Co byś Kierowniku wykrzesał? Jakiś gruby pomysł? :mrgreen: :> Z błotem nie jest źle... laski płacą wuchte bejmów za maseczki z tego a ja mogę się taplać za freeko. :mrgreen: :lol:

Taka fotka z dziś... :)
Obrazek

PostWysłano: 02 gru 2016, 19:34 
Moderator
Awatar użytkownika

RAFUS pisze:
Kierowniku wykrzesał? Jakiś gruby pomysł?

Po pierwsze. Widzisz koleszko tego traka po lewej? Tak. Odkręć mu te szerokie kapcie i przełóż do swojego.

:twisted:

#bestjobever

PostWysłano: 02 gru 2016, 20:57 
Moderator
Awatar użytkownika

GG: 38530901
Samochód: Iveco
Ten po lewej to kwintesensja polskiej patologistyki, brak wszystkiego :mrgreen:

O takich opowiadają Wieśki na MOPach :D

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna