Tachobus

Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

40TON.netNaprawa foteli TIR

Regulamin forum

Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 07 paź 2016, 17:32 
Użytkownik

Samochód: 105.410
A jak wraca na pustaka to pół biedy... Powinien być zakaz wydawania licencji na usługowy transport dla tego typu firm i by się skończyło..

PostWysłano: 07 paź 2016, 17:34 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Renault Range T460
Lukassz pisze:
Damian_DAF pisze:
Hejtować śmiało. ;)

Iweko i renówka ch*j nie ciężarówka.

Dokładnie koleszko, tak jak mówisz. :mrgreen:

korni8808 pisze:
Pienkny TIR.
ILE PALI?

/mobil

Różnie. ;) Przeważnie mi sie spieszy to wychodzi tak 29-30, jakbym na spokojnie jechał to do tych 27-28 bym zszedł.

mieciu29 pisze:
Dostał rolnik 80% dotacji z Unii na taką maszynę.. To i kolega jeździ nowym po kraju...

Firmy transportowe nie dostają żadnych dotacji na auta..

Szefo nie jest rolnikiem. Ma po prostu swoją przetwórnie owocowo-warzywną. ;) Jak kupuje to tylko nowe auto, bo jest zdania, że woli zapłacić leasing, niż te kwote przeznaczyć na remont wyeksploatowanego "trupa". ;)
Edler pisze:
Daj Panie jescze jak po kraju wracaja na pustaka ale pusci taki na zachod chlodni z kartoflami i potem powrot za 50centow. A 50centow na km to same kosztu. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrotów nie bierzemy, bo samochód ma być do dyspozycji firmy i zależy im, aby wrócić tego samego dnia, aby załadować coś na następny dzień. Chyba, że nie ma takiej możliwości to wtedy trudno.

PostWysłano: 07 paź 2016, 20:28 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Daf CF "Yellow dream"
Jestem w szoku, że tak opuściłeś kierownicę. Do nas do firmy kupił szefo Range to kierownica po opuszczeniu na max jest w pozycji "autosana".

PostWysłano: 07 paź 2016, 22:04 
Użytkownik

GG: 1
Kamil Trucker pisze:
Jestem w szoku, że tak opuściłeś kierownicę. Do nas do firmy kupił szefo Range to kierownica po opuszczeniu na max jest w pozycji "autosana".

Bo trzeba troche mocniej szarpnąć i schodzi niżej.
Damian_DAF pisze:
wychodzi tak 29-30, jakbym na spokojnie jechał to do tych 27-28 bym zszedł

Jako jeden z nielicznych nie pyerdolisz bajek o jakiś 25 litrach z pełnymi tonami. U mnie w tym tygodniu norma 33,5. Na zagłebie górą 24 tony, a powrót dołem z Andernach też 24 tony. Na odcięciu, deszczowo, pod wiatr no i z 24t wyprzedzałem pod górę naczepy z podniesionymi ośkami. To pewnie ci od max 25 litrów.

PostWysłano: 08 paź 2016, 5:56 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Bald pisze:
Kamil Trucker pisze:

Bo trzeba troche mocniej szarpnąć i schodzi niżej.

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. :D
Bald pisze:
Damian_DAF pisze:
wychodzi tak 29-30, jakbym na spokojnie jechał to do tych 27-28 bym zszedł

Jako jeden z nielicznych nie pyerdolisz bajek o jakiś 25 litrach z pełnymi tonami. U mnie w tym tygodniu norma 33,5. Na zagłebie górą 24 tony, a powrót dołem z Andernach też 24 tony. Na odcięciu, deszczowo, pod wiatr no i z 24t wyprzedzałem pod górę naczepy z podniesionymi ośkami. To pewnie ci od max 25 litrów.

Po co mam oszukiwać sam siebie? ;) Swoje spalić musi, to wciąż ten sam silnik spalinowy co x lat temu, tylko że z biegiem czasu są one ulepszane, a co niektórzy myślą, że jak już łojro szyśc to będzie po 15 paliło. :D
Ja akurat mam takie wyniki, bo jak mówie kursy pełno-pusto, ale jakby w te i nazat jechał załadowany, pewnie bym miał taki sam wynik jak ty. :)

PostWysłano: 08 paź 2016, 9:18 
Użytkownik

mieciu29 pisze:
A jak wraca na pustaka to pół biedy... Powinien być zakaz wydawania licencji na usługowy transport dla tego typu firm i by się skończyło..

No z tego co mi wiadomo, to jak rolas bierze dofinansowanie na środek transportu to nie może świadczyć usług owym pojazdem.

Ale co ja tam wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;)

PostWysłano: 08 paź 2016, 9:29 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: XF e6, MP3, MP2
Samodzielny pisze:
mieciu29 pisze:

No z tego co mi wiadomo, to jak rolas bierze dofinansowanie na środek transportu to nie może świadczyć usług owym pojazdem.

Teoretycznie nie może.

PostWysłano: 08 paź 2016, 13:16 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Mihu pisze:
Samodzielny pisze:
mieciu29 pisze:

Teoretycznie nie może.

Panowie co wy knujecie za teorie spiskowe. :D Po pierwsze to auto jak i naczepa nie była przez nic finansowana. Po drugie to nawet nie mamy licencji na usługi, tylko na potrzeby własne, także bez spin Panowie, nikomu roboty nie zabieramy, wykonujemy tylko zlecenia na potrzeby naszej firmy.

PostWysłano: 08 paź 2016, 13:29 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: w dizlu :D
Dla Polaka jest niemożliwe żeby kupić nowy zestaw za gotówkę i to na potrzeby własne. Lepiej nabrać 30 Szkanii z Kromkami w leasing i dziadować na sabotażach za 50 centów. Twój szef dobrze robi, że się nie bawi w powroty z transa. Macie swoją robotę i nikt nikomu nie zawadza. Kasę wydał ma auto, kupił nowe, podatku nie zapłacił, zrobił koszty. Wszystko gra. Renia niech służy

PostWysłano: 08 paź 2016, 13:59 
Użytkownik

Mihu, teoretycznie nie, ale praktyka zna takie przypadki gdzie można ale to już nie jest takie proste.
Zakładając że grot z dofinansowania UE, i legalnie powrociku z transa nie możesz wziąć, ew. możesz "handlować towarem" ale spedycja nie wozi swoich towarów więc ile kombinacji aby najpierw spedycje kupiła towar, sprzedała go tobie z marżą a ty dalej komuś, więc ile dodatkowych kłopotów. Mało kto by na takie coś poszedł ( czyt. spedycja ).
Jeśli się mylę, popraw mnie ;)

PostWysłano: 08 paź 2016, 14:23 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: XF e6, MP3, MP2
Oczywiście jest tak jak piszesz. Bardziej jednak chodzi mi o sytuację kiedy rolnik ma wóz na użytek własny jednak obsługuje 20 innych rolników, którzy do tej pory byli klientami jakiegoś przewoźnika.

Co do nowych aut jeżdżących na potrzeby wlasne w firmach produkcyjnych, hurtowniach, itd. to przecież, przynajmniej w moich okolicach, niemal norma- myślę, że sytuacja w innych regionach kraju wygląda podobnie.

PostWysłano: 09 paź 2016, 10:09 
Moderator

Przecież to oczywiste, że taniej jest kupić samochód i rozwozić nim towar "za darmo" niż zapłacić raz w miesiącu parę złotych komuś innemu i mieć wszystko gdzieś. Taka matematyka.

PostWysłano: 12 gru 2016, 17:40 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Obrazek

Aktualne. ;) Mało widać, ale zawsze coś. :mrgreen:

PostWysłano: 12 gru 2016, 19:17 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Ale wszystkich prywaciarzy duupa zabolała, że chłopak jeździ nowym autem po kraju, witamy w Polsce, kraju zazdrości :wink: Często przez Tucholę śmigasz? Kiedyś Ciebie mijałem na tym zje**nym łuku w środku miasta i musiałem szybko uciekać z lewego żeby takiej nóweczki nie zarysować :lol:

PostWysłano: 12 gru 2016, 19:52 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Aaaaa daj spokój z tym łukiem. :D Tak, bardzo często, zdarza sie nawet 2-3 razy w tygodniu. ;) Może kiedy uda sie zgadać, a ty czym śmigasz? Będzie łatwiej rozpoznać. :)

PostWysłano: 12 gru 2016, 22:27 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
No to może kiedyś się uda, do końca roku zapewne jeszcze parę ładnych razy będę w okolicy, śmigam czarną R-ką do drewna, tabliczka Maciek za szybą, dwie takie czarne ino w okolicy latają więc łatwo dostrzec :wink: Pozdro!!

PostWysłano: 17 gru 2016, 23:28 
Użytkownik

Damian możliwe żebym widział od was Dafa 105 białego pod firaną???? Mijałem w czwartek na A1 w stronę rydzykowa szedł.

PostWysłano: 18 gru 2016, 18:16 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dokładnie jeździ ten DAF z naszą byłą naczepą. :D Firana jeździła u nas może z pół roku, została sprzedana, bo nie było roboty na nią tylko na chłodnie. ;) Reklam nowy nabywca nie usunął do tej pory. ;)

PostWysłano: 19 gru 2016, 19:06 
Użytkownik

GG: 0
Mijanka dzisiaj w Poznaniu na rondzie obornickim. Trąbiłem, wołałem na radio... Leciałem białym TGXem z wanienką. Ładny zestaw :D

PostWysłano: 19 gru 2016, 22:14 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Aaaaaa kurde ja wisiałem na telefonie z kumplem z firmy i tak myślałem kto to trąbi. :mrgreen: Wanienka typowa żwirówa i chyba miałeś czerwone napisy na niej? :> Dzięki za wpis i do następnego. ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna