Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

Dalekie dystanse - Scania Polska

40TON.netKonektor5000.pl anteny CB radiaNaprawa foteli TIR

Regulamin forum

Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 512 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 29 gru 2015, 12:58 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Z racji natchnienia i chwili wolnego czasu zaprezentuje autko którym poruszam się od lipca 2014r

Marka: Mercedes-Benz
Model: Actros 1846, MP2 Euro5
Rok produkcji: 2007
Przebieg: 828040
Wyposażenie: ABS, ASR, aktywny tempomat, aktywny hamulec, asystent pasa ruchu, poduszka powietrzna kierowcy, podgrzewany fotel, lodówka, webasto 3,5kw z automatycznym dogrzewaniem, klimatyzacja automatyczna, klimatyzacja postojowa, dodatkowe oświetlenie do jazdy nocnej, retarder, centralny zamek z zamykaniem i domykaniem szyb z pilota, kolor metalik, zawieszenie przód, tył i kabina na poduszkach, elektrycznie podnoszona kabina, trąby na dachu :U , radio cb/cd, szklany daszek,

Naczepa: Schmitz,
2006r, Mega XL, mulda, dach podnoszony do załadunku, osie SAF-a, koła 22.5, 455/40,

Obsługiwane kierunki: Polska, Niemcy, Holandia, Belgia, Czechy,

Więcej zdjęć po myjce :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

PostWysłano: 29 gru 2015, 14:48 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 5839699
Samochód: od wroga
Fajne wyposażenie. Dokladka jeszcze żyje i nawet międzyosie nie odpadły :)
To webasto z dogrzewamiem to co to?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

PostWysłano: 29 gru 2015, 15:05 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 1
Przyjedz jeszcze kiedys na Mapeia do Gliwic :)
Magnum tam czasem na śląsku gdzies mijam.
Mercedesik fajny bo widać ze dbasz o niego.

PostWysłano: 29 gru 2015, 16:11 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: VOLVO
Twój czy u kogoś jeździsz? Bo magnum chyba twoje było, dobrze kojarzę?

PostWysłano: 29 gru 2015, 17:20 
Użytkownik
Awatar użytkownika

pablo85 pisze:
Twój czy u kogoś jeździsz? Bo magnum chyba twoje było, dobrze kojarzę?

mój :wink:
Magnum we wrześniu zostało zabrane przez handlarzy.

LKV Tomek pisze:
Przyjedz jeszcze kiedys na Mapeia do Gliwic :)
Magnum tam czasem na śląsku gdzies mijam.
Mercedesik fajny bo widać ze dbasz o niego.

Mapeia już nie robię, w ogóle z krajówki zrezygnowałem bo zrobiło się totalne dziadostwo, przez to trzeba było pogonić magnumkę. Dziękuję, nie skromnie napiszę że kilkakrotnie słyszałem pytanie czy nowy :)

kłaliti pisze:
Fajne wyposażenie. Dokladka jeszcze żyje i nawet międzyosie nie odpadły :)
To webasto z dogrzewamiem to co to?

przez te wyposażenie cena była trochę większa niż średnia rynkowa :]
Dokładka jest już druga :mrgreen: pierwszą zmasakrowałem, w pierwszym miesiącu urwałem ją chyba z pięć razy, ale nauczyłem się z tym jeździć. Kolor troszkę się różni, ale policzki też pójdą w ten kolor, jak czas i fundusze pozwolą, farba czeka. Ogólnie jest to dokładka standard od MPIII, te od low-decka są trochę niższe.
Przymocowana jest na opaski, a jak, z racji tego że w razie spotkania z nawierzchnią opaska puszcz a reszta jest cała inaczej dokładka pękała.
Międzyosiówki są, ale nie ukrywam że po rocznej jeździe po PL w miejscach mocowania powychodziły drobne pęknięcia.
A dogrzewanie to po prostu, w razie gdy w aucie jest mniejsza temp niż ustawiona, a nagrzewnica nie daje jeszcze pełnej mocy webasto samo odpali i wyłączy się tryb automatyczny, w sumie nic wielkiego, taki bajer :wink:

PostWysłano: 29 gru 2015, 17:37 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Myślałam,że masz wykorzystanie ciepła resztkowego. W mp4 to mam ale to chyba z racji mokrego webasto. Po włączeniu daje ciepło z silnika dopiero po paru h odpala piec.

PostWysłano: 29 gru 2015, 17:39 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Jaki rozmiar opon na napędzie? Jaka wysokość nad siodłem? 4,07?

PostWysłano: 29 gru 2015, 17:41 
Moderator

Bardzo ładny samochód, ale środek zupełnie mi nie leży :) Nie lubię tylu rzeczy, zwłaszcza wiszących, a już szczególnie ograniczających dodatkowo widoczność - półki, falban, zasłon, a tym bardziej nieprzezroczystych osłon na szybach bocznych.

Śruby od blendy pomaluj też na czarno, wypoleruj klosze od świateł i faktycznie samochód jak nowy :)

PostWysłano: 29 gru 2015, 18:16 
Użytkownik

Samochód: Volvo FH
Mnie się zawsze te Mieczysławy podobały. Jak byś sobie najął kierowcę, to gwarantuję że po tygodniu tej dokładki by nie było.
Tajuningów trochę mało, a tak to wóz jak nowy :) .

PostWysłano: 29 gru 2015, 19:44 
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: DAF XF105.410
Czerwony byłby szybszy. Nigdy jakimś fanem Mietków nie byłem ale właśnie ten model najbardziej mi się podobał. Najbardziej kiedy grill był w kolorze kabiny. Widziałem raz w Szczytnie czerwonego to naprawdę prezentowało się to elegancko. Te drzwi to już przy odbiorze wgięte czy ci ktoś zahaczył?

Co więcej powiedzieć. Niech się toczy, zarabia i nie psuje. ;)

PostWysłano: 29 gru 2015, 22:34 
Użytkownik
Awatar użytkownika

kłaliti pisze:
Myślałam,że masz wykorzystanie ciepła resztkowego

takie coś mam w E320 cdi :)

kłaliti pisze:
Jaki rozmiar opon na napędzie? Jaka wysokość nad siodłem? 4,07?

295/60, ale już po nacięciu, choć to Michelin, więc jeszcze do wiosny powinny dociągnąć, powiem Ci że nie wiem :oops: było coś koło 4,15; ale teraz na mega towary nie wożę więc opuściłem przód wtedy idzie o 10cm mniej, więc coś koło tego co piszesz będzie, muszę sprawdzić :wink:

Luka pisze:
Bardzo ładny samochód, ale środek zupełnie mi nie leży :) Nie lubię tylu rzeczy, zwłaszcza wiszących, a już szczególnie ograniczających dodatkowo widoczność - półki, falban, zasłon, a tym bardziej nieprzezroczystych osłon na szybach bocznych.

Śruby od blendy pomaluj też na czarno, wypoleruj klosze od świateł i faktycznie samochód jak nowy

Dziękuje, śruby to na szybko były robione, jak blenda była oklejana na czarny mat, i tak już zostały, prędzej jak na wiosnę tego nie ruszę, z racji braku warunków jak i też priorytetu sprawy :wink: jeśli chodzi o środek to taki ma właśnie być, wiszące rzeczy hmm... wisi kabel od aux-a, choinki zapachowe nie przeszkadzają, ptak zrobiony przez mojego syna pare lat temu w przedszkolu też, falbana jest specjalnie zamówiona 10cm wyższa, osłony w mat czarny i zasłony, wszystko po to aby to środka wpadało jak najmniej promieni słonecznych. Półka też nie przeszkadza, normalnie jest jeszcze laptop do wiszącego kabla na półce przy desce, jedynie on może troszkę ograniczać widoczność, resztę co ma być widoczne jest. Co nie widać z przodu widać w lusterku. Ta półka jest naprawdę sporych rozmiarów, ale dzięki niej czyni wg mnie kabinę Actrosa najbardziej praktyczną jakię w owym czasie wychodziły na rynku.
Kierownik pisze:
Mnie się zawsze te Mieczysławy podobały. Jak byś sobie najął kierowcę, to gwarantuję że po tygodniu tej dokładki by nie było.
Tajuningów trochę mało, a tak to wóz jak nowy

Również dziękuję, domyślam się, raz tylko przez tydzień jeździł tym autem kiero, efekt, przypalona międzyosiówka, bo jechał z opadniętą klapką od hamulca górskiego :] Z tajuningów to w planach jest duża gwiazda na każdą stronę, i parę światełek, może w holenderskim stylu, w tej chwili na to brak czasu i przede wszystkim funduszy.

Latem wszystkie koła od naczepy i cztery od auta były wypiaskowane i pomalowane na czarno, stopnie też na czarno, blenda i owiewki też trochę pociągły.
Teraz jakieś tolle, go boxy, i na tjuning nie ma kasy :wink:
.

Bauer pisze:
Czerwony byłby szybszy. Nigdy jakimś fanem Mietków nie byłem ale właśnie ten model najbardziej mi się podobał. Najbardziej kiedy grill był w kolorze kabiny. Widziałem raz w Szczytnie czerwonego to naprawdę prezentowało się to elegancko. Te drzwi to już przy odbiorze wgięte czy ci ktoś zahaczył?

Co więcej powiedzieć. Niech się toczy, zarabia i nie psuje.

dzięki, prawdę mówiąc u mnie w grę wchodziły dwie marki MB i Volvo, wybrałem Actrosa z racji większego doświadczenia z tym autem jak i wielkość kabiny w Volvie mnie zniechęciła.
Jeśli chodzi o grill to jest jeszcze sprawa otwarta, farby jest tyle że starczy na grilla, proszę o podpowiedzi, jeżeli większość stwierdzi żę malujemy to będzie malowany i odwrotnie, do wiosny czas :)
Drzwi sam załatwiłem, zachciało mi się jeździć na stopniu, ręka mi się ślizgnęła z ręcznego i przy.ebałem w stojak :lol:

PostWysłano: 29 gru 2015, 23:06 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Obrazek Obrazek

Coś tam jeszcze znalazłem na telefonie:
Pierwsza fotka z lusterkiem od makijażu, oryginalnego pozbyłem się w Holandii, jedynie tyle dobrze że parę miesięcy temu pod Gorzowem zrobiłem pajęczynkę i nie mogłem się zebrać do wymiany, teraz była konieczna, na szczęście koszt to 70zł, więc nie było tragedii :)
Drugie foto z "gabarytem: :mrgreen: 15metrów z Ostrowa do Kilonii, 9ton ładunek marzenie, jechało się jak po sznurku.

PostWysłano: 29 gru 2015, 23:17 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: XF e6, MP3, MP2, 114L
Ooooooooo kogo to ja widzę :shock: Przerwa świateczna, dużo czasu wolnego, to i w końcu zebrałeś się do prezentacji drugiego (po moim :mrgreen: ) najładniejszego MP2 :wink:

Wiesz jak jest - auto fajne i świetnie wyposażone - to cieszy :]

Co do dokładek - u mnie w białym zniknęła, bo kierowcy "prom się bujnął" :lol:

Zdecydowanie kupię Scanie 164L low deck, najlepiej z roczników 2003-4.

Zatrudnię na stanowiska: kierowca C+E (kraj/zagranica) oraz spedytor (kraj/zagranica). Informacje na PW.

PostWysłano: 29 gru 2015, 23:42 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Mihu pisze:
auto fajne i świetnie wyposażone - to cieszy

Kierowcę który jeździ, sef ma to gdzieś :P

Mihu pisze:
"prom się bujnął"

Znam historię, nauczyłem się z tym jeździć, ale nie mogłem zdzierżyć widoku bez, to tak jak by wygolić sobie brwi :mrgreen:

Mihu pisze:
Przerwa świateczna, dużo czasu wolnego, to i w końcu zebrałeś się do prezentacji drugiego (po moim :mrgreen:

Przerwa faktycznie, czasu też trochę jest, choć śpiąc do 10 czuję się jakbym popełniał przestępstwo :mrgreen:
nie, nie Twój jest drugi po moim :mrgreen:

PostWysłano: 30 gru 2015, 0:39 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Toyota Corolla
Niezle wyposazenie :wink: przebieg jakis mocno wygorowany nie jest jak na ten rocznik a ze to Mercedes to powinien jeszcze troche pochulac, powodzenia!

PostWysłano: 30 gru 2015, 1:04 
Moderator

Ze śrubami czy nakrętkami to bym się nie przejmował, kupił czarny mat w sprayu i prysnął je. Nie ma z tym dużo roboty, a takie szczegóły starannie wykończone sprawiają dużo satysfakcji ;-)

PostWysłano: 30 gru 2015, 12:51 
Użytkownik
Awatar użytkownika

andy the driver pisze:
Niezle wyposazenie :wink: przebieg jakis mocno wygorowany nie jest jak na ten rocznik a ze to Mercedes to powinien jeszcze troche pochulac, powodzenia!

Trochę ponad rok po kraju jazdy, w tym dwa przestoje po 3tyg. więc przebieg nie rósł zbyt szybko.

Luka pisze:
Ze śrubami czy nakrętkami to bym się nie przejmował, kupił czarny mat w sprayu i prysnął je. Nie ma z tym dużo roboty, a takie szczegóły starannie wykończone sprawiają dużo satysfakcji

Zgadza się, ale zazwyczaj na pracę które nie wpływają typowo na eksploatację nie mam czasu podczas weekendu. Wolę się do tego nie zabierać, bo zazwyczaj wygląda to tak, jak się za coś zabiorę to jeszcze to, jeszcze to i zleci cały dzień. W poniedziałek miałem być przy aucie tylko 3h, a było 11h, a to żarówka do wymiany, płyn wymieniłem, bawiłem się z silniczkiem od podnoszenia szyb, porządki, pościele i kocyki do prania, porządki. Moja druga połówka też wymaga czasu, więc czasem wszystko ciężko pogodzić.

PostWysłano: 30 gru 2015, 13:19 
Moderator

Panie, znam to, bo praktycznie w każdą sobotę coś dłubie przy którymś z samochodów, jeśli akurat nie jeżdżę. A to są same takie pierdoły jak wypisałeś :mrgreen:

PostWysłano: 01 sty 2016, 20:23 
Użytkownik

Wizualnie mimo swojego wieku ladnie sie prezentuje. Postojowka na tylnej scianie bo na dachu nie widze??? Chyba ze fabryczna bo z jednym takim egzamplarzem sie spotkalem. Mimo ze bylo to na parkingu ale to akurat prawdziwa historia :D

PostWysłano: 01 sty 2016, 23:19 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Flamaster pisze:
Wizualnie mimo swojego wieku ladnie sie prezentuje. Postojowka na tylnej scianie bo na dachu nie widze??? Chyba ze fabryczna bo z jednym takim egzamplarzem sie spotkalem. Mimo ze bylo to na parkingu ale to akurat prawdziwa historia :D

dzięki,
postojówka? są w globie, chyba że czegoś nie zrozumiałem

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 512 Następna