Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 gru 2015, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Marka: Ford
Model: Transit
Rok produkcji: 2014
Przebieg: 90 tys
Wyposażenie: abs, wspomaganie kiery, elektrycznie składane i regulowane lusterka, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, podgrzewana przednia szyba, klima manualna, podłokietnik, elektryczne szyby, tempomat, poduszka kierowcy, asystent ruszania pod górę, doświetlanie zakrętów
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa:Sześć siedzeń plus przestrzeń ładunkowa
Obsługiwane kierunki: Małopolska, Śląsk, Podkarpacie, Świętokrzyskie.

Auto odebrane w Październiku 2014. Nie było żadnych kłopotów, po 80 tys. wymiana klocków, filtry i oleje co 50 tys. Średnie spalanie w miesiącu to ok 9.1-9.5 L. Bardzo rzadko ładuje jakieś ciężkie rzeczy, z reguły tak do 500 kg. Silnik 2,2, 125 km ,skrzynia szóstka. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna, fotel bez zastrzeżeń. Bardzo dobra widoczność do przodu jak i do tyłu. zaskoczyła mnie bardzo duża ilość schowków, ergonomicznie i w dobrych rozmiarach.W razie pytań zapraszam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 19 gru 2015, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Ładnego masz tego Forda. Odnośnie spalania to faktycznie dobrze Ci wychodzi. Z tego co myślę to większość km robisz na trasach max do 120 Km/h niż po mieście. Jak oceniasz dynamikę tego silnika 2,2 125 ? Pytam dla tego że mnie zawsze ten silnik wydawał się ospały i słaby (większość czasu śmigałem na pełno). Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 21 gru 2015, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

Sprzęt naprawdę ładny, ale ta deska to istny kosmos :shock:. Niczym kiedyś w Focusie :D.


Post Wysłano: 22 gru 2015, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Wilku 70% trasa, 30% miasto. Faktycznie jakbyś zgadł 120 nie przekraczam. A silnik rzeczywiście trochę słaby, zwłaszcza jeśli chcesz wyprzedzić. Są wersje 155 koni, ale nie wiem jak się sprawują. Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 gru 2015, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Fajne autko, wnetrze jak osobowe typowo focusowo-fiestowe :) Ogólnie sam osobiście mam miłe doświadczenie z fordami, transitem mialem okazję przejechac się tym wczesniejszym z radiem jak w focusie mk2 przed liftem ;)

Wystukane z Tapatalk

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 27 gru 2015, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Uwazaj na listwy plastikowe wokol auta, lubia odpadac ;)
Pracowalem 3 miesiace na takim fordzie, w wersji 9 osobowej, i jesli chodzi o moc tego auta to byla istna porazka...


Post Wysłano: 30 gru 2015, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Dziwna sprawa z tą mocą jest. Jadąc tą samą droga na tempomacie powiedzmy 120 po gorę raz ciągnie bez zwalniania, a raz schodzi aż do 105, nie wiem od czego to zależy. To samo w mieście, czasami fajnie ciągnie, czuć moc, a za jakiś czas znowu zamula. Mam tu jeszcze jeden problem. Nie ma nawiewów na drugi rząd siedzeń przez co z tyłu jest niedogrzany. W mieście to jest pół biedy, bo powietrze jakoś się w środku miesza, ale w trasie jest lipa. Czuć przy hamowaniu jak zimne powietrze leci do przodu.


Post Wysłano: 01 sty 2016, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Dziwna sprawa z tą mocą jest. Jadąc tą samą droga na tempomacie powiedzmy 120 po gorę raz ciągnie bez zwalniania, a raz schodzi aż do 105, nie wiem od czego to zależy. To samo w mieście, czasami fajnie ciągnie, czuć moc, a za jakiś czas znowu zamula.
U mnie tego typu problemu nie było, za to u kolegi z firmy było też podobne falowanie mocą i problem z odpalaniem z tego co pamiętam sprawa było z DPF ,a dokładnie chodziło regenerację pasywną (czujnik). Z tym że ten problem się zwiększał w wilgotne dni (deszcz, mgła itp.), ale pojazd jeździł w zasadzie w większości po mieście.
Cytuj:
Mam tu jeszcze jeden problem. Nie ma nawiewów na drugi rząd siedzeń przez co z tyłu jest niedogrzany. W mieście to jest pół biedy, bo powietrze jakoś się w środku miesza, ale w trasie jest lipa. Czuć przy hamowaniu jak zimne powietrze leci do przodu.
To jest problem łatwy do ogarnięcia zamontuj na ściance (metalowej siatce od góry) jakąś dyktę, tekturę na zipach od wewnątrz możesz dać gąbkę transportową, aby podzielić przestrzeń ładunkową od pasażerskiej wtedy zmniejszy Ci się recyrkulacja temp. w samochodzie. Chyba że musisz widzieć ładunek w czasie jazdy.
Cytuj:
A silnik rzeczywiście trochę słaby, zwłaszcza jeśli chcesz wyprzedzić. Są wersje 155 koni, ale nie wiem jak się sprawują.
Cóż zrobić trzeba przywyknąć i redukować na biegach. Odnośnie 155 KM to nie miałem styczności, za to w Transicie VII gen. śmigałem wersją 140 KM i powiem że silnik radziło sobie świetnie z załadowanym pojazdem.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 31 paź 2016, 1:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Na dzień dzisiejszy zrobione 155 tys. km. Wymienione to co standardowo na przeglądach plus przy 80 tys klocki z tarczami na gwarancji i przy 150 tys. klocki plus tarcze. Reszta bezproblemowo


Post Wysłano: 08 lip 2017, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 12:27
Posty: 64
Lokalizacja: krakow

Właśnie stuknęło 200 tys. kilometrów. Poza sprawami eksploatacyjnymi zostal wymieniony alternator z akumulatorem przy 180 tys. Nic poza tym w aucie sie nie dzialo.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: