Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2017, 3:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Chłopaki tero opić to ciężko będzie bo jo to co weekend w domu! Nie te czasy co kiedyś!
Cytuj:
Hypia
Poprzednik i ten to automaty. Ze spalaniem obecnie ciężko powiedzieć bo tylko dwa kółka zrobiłem. Nowa wyszła w zeszłym tygodniu 31.4 a w tym 30.1, jazda 89 na powrocie 85. Tonaż 14t powroty 22-24t. Pod jazdą w Gladbeck wychodzi tyle samo co tamta. Ta ma mniejsze spalanie z 14t ale doładowana więcej pali i jest sporo słabsza. Jeszcze nie mam porównania jak wyjdzie z lżejszą robotą ma dół Niemiec. Wyjazdy 7-9t powroty 1-9t. Stara z lekką robotą wychodziła 25-28 zależy od tempa i wiatru. Jak się pod stalą jeździło gdzie ciężko cały czas to spalanie starej 35-40.
Stara dobrze znosiła swój wiek. Z droższych napraw to tylko sprzęgło i czujnik Noxa. Trzy razy mnie zawiodła po drodze. Nowa narazie miała trochę elektryki ogarnietej, czujnik ciśnienia oleju, pasek. Jeszcze trzeba zawór od poziomowania kabiny zrobić, zbieżność, coś ciężko pali jak ma mało paliwa, jakby zapowietrzona była i skrzynia będzie wyjmowana bo szarpie przy ruszaniu a sprzęgło niby nowe.
Wracając do automatu lepszy jest w nowszej. Szybciej biegi zmienia w starej automat był bardzo agresywny. Ledwo hamulec dotknięty i już mu redukował, ale za to moc zawsze była. Są plusy jednego i drugiego. Kabinowo to nowa lepsza, więcej miejsca, silnik sporo cichszy, kabina też jeśli można Magnumke nazwać cichą.
Cytuj:
Było budzić bo sen coś słaby miałem. Prze Legnicą zaczeło mnie tak łamać, myślałem ze już nie dojadę :D Ale prysznic wziąłem i nagle mógłbym jeszcze jedno kółko zrobić :D A z butami historia taka, iż jak wróciłem spod prysznica miałem iść do tego sklepu z akcesoriami ale postanowiłem wyschnąć w kabinie co by mnie nie zawiało. Pobajerzyłem przez telefon i uznałem że w czterech literach mam ten sklep i idę spać. :D Też się zdziwiłem jak wstałem otworzyłem drzwi, a tam buty. Pierwsza myśl, szczęście że nikt ich nie przytulił bo jeszcze świeże :D Zresztą to nie pierwsza para którą bym stracił, nowsze przepadały po drodze bo zapomniałem schować :D Tak patrzę i mi się wydaję że kiedyś dałeś mi pod długich, wtedy z kumplem jechaliśmy on biało zielonym Dafem i na swoim kanale siedzieliśmy.

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 20 gru 2017, 9:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Hajpa Hajpa! :P

A jakieś tuningi będą w tej Magnoli przeprowadzane? Gratulacje z wymiany na młodsze. Trochę teraz będziesz wolniejszy z uwagi na słabszy motór. ;) jeździsz jeszcze po moich rewirach jak gonisz na zachód? Belsk jeszcze obrabiasz? Może kiedy się zjedziemy albo podjadę małym gruzikiem na pogadane. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 20 gru 2017, 11:36

Dzięki wielkie za odpowiedz
jakie masz obroty pzy 90km/h oraz85km/h


Post Wysłano: 20 gru 2017, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Cytuj:
Hajpa Hajpa! :P

A jakieś tuningi będą w tej Magnoli przeprowadzane? Gratulacje z wymiany na młodsze. Trochę teraz będziesz wolniejszy z uwagi na słabszy motór. ;) jeździsz jeszcze po moich rewirach jak gonisz na zachód? Belsk jeszcze obrabiasz? Może kiedy się zjedziemy albo podjadę małym gruzikiem na pogadane. :)
"NL starter pack" zakupiony, jeszcze szefa na lakiernictwo namówić i MT 2018 jest moje! Jak wyjeżdżam załadowany z Ostrowca to zawsze na Piotrków, Wieluń i S8. Jedynie jak jadę załadować i dopiero na zachód to wtedy już dobijam do A4. Na Kielce/Zawiercie dłużej schodzi i więcej km. Się tak koleszko już długo zgadujemy, trza zakasać w końcu rękawy! 8)
E: Zapomniałem o Belsku :D Obecnie nie jeżdżę, zazwyczaj na początku roku się tam jeździ, tak było zazwyczaj. Zobaczymy jak w tym, załadunki w Bad Wurzach spoko, ale gorzej z rozładunkami i za tym zbytnio nie tęsknie :lol:
Cytuj:
Dzięki wielkie za odpowiedz
jakie masz obroty pzy 90km/h oraz85km/h
Za późno zauważyłem, a na to bardzo nie zwróciłem uwagi, jak mnie pamięć nie myli przy 85 ma 1200, a na 90 niepełne 1400/1350, nie pamiętam. Stara miała mniej więcej podobne jak zaczęła jeździć normalnie, bo przy odcinie 93/94 obrotomierz wskazywał, jak mnie pamięć nie myli, 1450 albo 1500.

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, 16:32 przez Hypia, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 20 gru 2017, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
skrzynia będzie wyjmowana bo szarpie przy ruszaniu a sprzęgło niby nowe.
A może by wysprzęglik najpierw sprawdzili? Tak, czy siak daj znać co było...


Post Wysłano: 20 gru 2017, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Szyny uniwersalne dostainesz w markecie budowlanym, zazwyczaj od razu obok sa gotowe żabki wiec zestaw w jednym miejscu skompletujesz, każdy tuner magnumki tak robi :mrgreen:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 31 gru 2017, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

W poprzedniku tak miałem, pogrzebałem na allegro trochę, znalazłem szyny po rozbitkach, ale cenowo wyjdzie tyle żebym miał cztery komplety uniwersalnych.

W czasie przerwy doszło kilka zmian, widocznych poniżej na zdjęciu. Zabrakło już czasu na "uszy", ale też nie mam pojęcia gdzie je zamontować, plan był tradycyjny pod lusterka. W ramieniu od lusterka pod samym spodem jest bardzo cienki plastik i wątpie aby on utrzymał to, a na przestrzał znów ramię też nie jest zbyt grube i boję się że ja szarpnę za lusterko aby się złożyło to zostanie mi w ręce. Raczej ten temat pójdzie w boczki. Jeszcze w planach są światła pomarańczowe pod kabinę, czerwień za kabinę, dwa halogeny na dach, coś miedzy halogenami, trąby. Dodatkowo parę elementów do polakierowanie, jakieś nalypki i chyba fajrant. Nie ma się co rozpędzać bo czasu mało, a naczepa jeszcze czeka na tuningi :lol:
Został wymieniony zawór od filtra paliwa, nowy filtr od AdBlue, zawór od poziomowania kabiny. Jeszcze temat ze skrzynią nie został rozwiązany, jednak ma być wyciągana w niedalekiej przyszłości.
Obrazek

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 31 gru 2017, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Weź te obrysy w belndzie ogarnij bo tu pomarańcz a tam białe nie wygląda takie moje zdanie.


Post Wysłano: 01 sty 2018, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Prawdziwa magnumka ma 4 obrysy pod kabina na boku :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 01 sty 2018, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Gdzie można dostać te obrysy pomarańcz/czerwone które masz na bokach ?

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 01 sty 2018, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Będą i obklejone obrysy w blendzie, będą i tradycyjne 4 obrysy pod kabiną, wszystko w swoim czasie :twisted:
Cytuj:
Gdzie można dostać te obrysy pomarańcz/czerwone które masz na bokach ?
Nie wiem za bardzo gdzie można kupić w PL, ja kupiłem ,na autohofie w Bergu. Dwużarówkę na atrapie kupiłem tutaj: https://www.facebook.com/Zibi1541/?hc_r ... Vw&fref=nf ale nie wiem czy posiada "rogi". Musisz spytać. Z tego co wiem tutaj sprzedają https://www.facebook.com/TruckAccessoryPL/?ref=br_rs

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 01 sty 2018, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Ostatnio jak przeglądałem fejsbuka to ktoś lansował się poświąteczną choinka... :roll:
Teraz wiem skąd wrażenie, że gdzieś ją widziałem. :mrgreen: Z uszami w telewizorze jest tylko chyba jedna opcja - narożnik kabiny, to miejsce gdzie zbiorniczek. :wink:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 02 sty 2018, 11:04
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Coś świeżego od uklepanych Jelczów i Kań. Wygląda schludnie. Jak bida z montażem to może i bez uszów będzie ładnie. Myślałeś walnąć zewnętrzną część atrapy psiknąć w kolor kabiny a sam środek gdzie dwużarówkowe Helle na czarny akryl? Dość ciekawie by wyglądał taki zabieg. ;)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 03 sty 2018, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

i wiadomo co bylo przzyczyna szarpania przy ruszaniu?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 03 sty 2018, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Rafus raczej tak ja wcześniej napisałem, uszy wylądują w narożnikach.Więc mamy tą samą wizję.
Bauer jak cię dobrze zrozumiałem, to właśnie taki mam plan na pomalowane atrapy.
Sebastian_92 napisałem w poście, ale się powtórzę. Skrzynia jeszcze nie była sprawdzana.

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 12 lut 2018, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2014, 18:36
Posty: 41

Magnolia widziana dziś w Starachowicach,stałem za tobą na światłach,ale nie było jak machnąć bo zaraz skręcałem na Radom/Wierzbicę.


Post Wysłano: 13 lut 2018, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Zgadza się jakoś po 7 wyjechaliśmy, bo jeszcze kawka i pogaduchy na bazie. Pozdrawiam i do następnego może uda się zamienić parę zdań :D

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 13 lut 2018, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Karwasz Twarz!!! Takie spoty na moim rewirze, a mnie nikt nie informuje!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 lut 2018, 8:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Fakennn. Wydało się, że my bez zezwolenia Kierownika robimy jakieś mijanki, spoty w TST. :lol:

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 17 cze 2018, 16:16

Kolego fajny tirasek. :lol: 8)

Obrazek

Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: