Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lip 2015, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Marka: Scania
Model: R500 Topline 6x2
Rok produkcji: 2005
Przebieg: 1100000
Wyposarzenie: lodówka, skóra na fotelach i tunelu, komputer pokładowy interactor500, blokada mostu, 3-oś skrętna, xenony, podgrzewanie wycieraczek.
Zabudowa: chwilowo brak, docelowo przewóz żywca 3 poziomy guitton + przyczepa 3 poziomy pezzaioli.
Obsługiwane kierunki: kraj.

Scania zakupiona w szwecji więc rama poszła do piachu i malowania, zostanie założona zabudowa widoczna na jednym ze zdjęć, na nią też nowy lakier i żaluzje. jak na razie wygląda to tak, w miarę postępu prac będę dodawać zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 12 lip 2015, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Całkiem ładną tą Scanię kupiłeś. Od razu też bieżące naprawy robisz, co jest na wielki plus. Jak oceniasz stan techniczny po zakupie :?: Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 12 lip 2015, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Podgrzewane wycieraczki? Ja [wycenzurowano], chyba to lepsze niz klima:)

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 12 lip 2015, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Podgrzewane wycieraczki? Ja [wycenzurowano], chyba to lepsze niz klima:)
właściwie klimę też ma ;P podwójne szyby boczne, mokre webasto, większe baterie i napewno jeszcze coś co odróżnia ją od wersji naszoeuropejskiej się znajdzie... były nawet automatyczne łańcuchy śniegowe ale ktoś zajumał przed sprzedaniem.
Cytuj:
Całkiem ładną tą Scanię kupiłeś. Od razu też bieżące naprawy robisz, co jest na wielki plus. Jak oceniasz stan techniczny po zakupie :?: Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów 8) .
stan jak narazie oprócz wcześniejszej korozji na ramie wydaje się bardzo dobry (jak na te lata) powymieniam jeszcze oleje sprawdzę sprzęgło ewentualne luzy i będę się zabierał za montowanie paki. reszta pewnie wyjdzie w pierwszym miesiącu latania ale jestem dobrej myśli. aaa i jeszcze mam zamówioną rurkę roztrojoną z kwasówki pod tą szafkę i zawór na wolny wydech ot taki mini tuning.


Post Wysłano: 13 lip 2015, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ta zabudowa ze szwecji to ma cala sciane do gory podnoszon :D auto z hydraulika bylo? Niesamowite jak zestaw 25 metrow otwiera bok za przycisnieciem jednego guzika :)


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Prace powoli idą do przodu, wymienione co trzeba zabudowa już siedzi, została kosmetyka jak to zawsze bywa najbardziej pracochłonna ... a tak to wygląda dzisiaj.
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Jak na bodajże szóstego właściciela auta - tchnąłeś w nią ze trzecie nowe życie...
Bardzo mi się kojarzy z Red Hawkiem czerwona Scania do przewozu zwierząt..


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Jak na bodajże szóstego właściciela auta - tchnąłeś w nią ze trzecie nowe życie...
Jak to mówią "nieważne kto z kim śpi ważne aby dziecka były zdrowe" ;) a w sumie to z tego co mi wiadomo to jestem No.5 w tym wcześniej 2 użytkowników i 2 handlarzy dziwne ale oni też figurują jako właściciele w dowodach rej. A tak serio to nie ma się co oszukiwać że swoje lata ma i historie też pewnie nie skromną ale mam nadzieje że jeszcze trochę polata i będzie spełniać swoje zadanie, a wywalanie grubej kasy na nowe auto które będzie się nie raz pakować w błoto krzaki i polne drogi nie ma dla mnie sensu.


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Zgadzam się. Poza tym auto jest z tej epoki, gdzie projektowali znawcy i pasjonaci, a nie księgowi którzy już na etapie projektu zakładali koniec żywotności...
Teraz pozostaje czekać na Scanię z elementami od Passata i z gwarantowanym przebiegiem 500 000 (potem złomowisko) :P

PS: Na tej stronie jest już 5-ciu, o ile dobrze się wczytałem
https://fordonsfraga.transportstyrelsen ... ordon.aspx

Niech służy dobrze Tobie i Twoim żywym ładunkom :)


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

faktycznie tak jest, nie chce mi się grzebać teraz w papierach ale znajdę to na pewno. w każdym razie kupiłem ją z firmy beglast w rinkaby http://beglast.com/ jest ostatnim właścicielem w papierach , mam jakieś kartki z których wynika że pierwszym właścicielem był serwis... jak na nasze warunki dość dziwne zjawisko bo u nas zazwyczaj pierwszym właścicielem jest użytkownik a nie diler, nie włączając lizingów itp.


Post Wysłano: 13 wrz 2015, 21:20

Ładne auto, robi wrażenie. No i wyposażenie też atrakcyjne.
Zastanawia mnie jedna rzecz - jeśli już dawaliście ramę do piaskowania to dlaczego nie zrobiliście tego samego z felgami, tylko wg mnie dość ordynarnie pomalowaliście je z założonymi oponami?


Post Wysłano: 14 wrz 2015, 7:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Felgi były wypiaskowane bez ściągania gum, pomalowane niestety z oponami z dwóch powodów . Po pierwsze piaskowanie odbywało się u mnie na placu i malowanie było w moich rękach, a że wolnym czasem nie grzeszę po prostu nie szczypałem się z gumami. Po drugie opony na 99% będą ściągane i zamieniane więc farba siłą rzeczy sama odpadnie.


Post Wysłano: 14 wrz 2015, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2013, 22:42
Posty: 104

Bardzo ładne auto,to co mnie razi w oczy to pomalowane opony ale czekam na zmianę i na przyczepę. Pozdrawiam!


Post Wysłano: 11 paź 2015, 8:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

prace powoli idą do przodu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 11 paź 2015, 11:20

Powiem Ci, że przedsięwzięcie (jak ja nienawidzę słowa "projekt") nabiera realnych kształtów. I to bardzo ładnych.
Nie obawiasz się, że będą niechętne Ci osoby, które mogą zarzucić dążenie do stylu "Redline"?


Post Wysłano: 11 paź 2015, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

W pierwszych założeniach miało to wyglądać tak że na zabudowie będą obramowania czerwone , wypełnienie srebrne + czerwone żaluzje. Życie zweryfikowało to tak że było by strasznie dużo zabawy żeby wyglądało to ładnie kupiłem już nawet zapas foli papieru i taśmy do oklejania, po przespaniu się z tematem została wersja zabudowa cała na czerwono + srebrne żaluzje. Wszystkie elementy są osobno więc malowanie dużo łatwiejsze, to że się do czegoś upodobni niebardzo mnie rusza tak po prostu będzie ładnie wyglądać w całości, a kabiny nie mam zamiaru ruszać.


Post Wysłano: 27 lis 2015, 19:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2014, 17:02
Posty: 3
Samochód: Volvo Fh13 440 Xl

Nie jechaleś dzisiaj przypadkiem krajową 83 w kierunku Turku ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 27 lis 2015, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Bardzo ładna Scania wiele czasu poświęciłeś jej ale opłacało się.Efekt końcowy super

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 29 lis 2015, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Nie jechaleś dzisiaj przypadkiem krajową 83 w kierunku Turku ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Tak jechałem w piątek tą drogą... tzw jazda próbna :wink: , od jutra Scania idzie w użytek w najbliższych dniach będą robione żaluzje i właściwie jak na razie koniec prac. Na wiosnę trzeba będzie podmalować zderzak i wymienić jeden narożnik bo jest lekko uszkodzony, ale zimę jeszcze musi przetrwać - no chyba że nie przetrwa... 8) w planie są jeszcze listwy między osiowe ale muszę się jeszcze z tym przespać bo nie do końca jestem pewien czy dobrze to będzie wyglądać.


Post Wysłano: 29 lis 2015, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Podziwiam zapał i zazdroszczę auta, sam chciałbym mieć coś swojego by wyglądało jak ja chce, ale w tym kraju to niemożliwe :P Ślicznie zaczyna to wyglądać. Latasz cały czas solo, czy będzie jakaś przyczepa ? :) Dafa sprzedałeś ? Jakoś kilka miesięcy temu widziałem go na serwisie wieltona w Wieluniu ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: