Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2015, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Taki ma wlasnie charakter V8, ja mialem jeszcze wieksza pojemnosc w Ivecu bo az 17,2 i tez dwie turbiny a moment tez byl taki sobie. Jednak to co na papierze a jazda w terenie to dwie inne rzeczy, poprostu kto jezdzil V8 i R6 to wie o co chodzi...wiecej znaczy lepiej a jesli chodzi o gary to jak najbardziej sie to sprawdza 8)
W kazdym razie auto lux... :wink:


Post Wysłano: 11 lut 2015, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

davo76 bo te starsze konie mechaniczne też jakieś takie mocniejsze były, boję się pomyśleć czym będzie się jeździć przy normie spalin euro20

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 11 lut 2015, 9:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2012, 12:57
Posty: 164
Samochód: volvo fh16, renault magnum

Cytuj:
Cytuj:
Autko piękne, lecz różne opinie słyszy się o V8 Manowskiej konstrukcji

po drugie moment obrotowy 3000NM z V8 i do tego z ukł Biturbo

Dziwne jest to że moja rzędowa 6 w FH ma większy moment z jedną turbiną i z pompo wtryskiem :)

Zawsze podobały mi się te Many, i nawet Ojciec ma ochotę takiego kupić, zobaczymy czas pokaże ;)

Poważnie spalanie plasuje się na poziomie 34l/100km ?

Pozdro
Bardziej to konstrukcja Liebherra niż MANa :wink:
Twoja rzędowa 6 ma większy moment, bo została stworzona od początku do końca jako motor do napędu ciężarówek. Tutaj mamy silnik, który został zaadoptowany do tego celu - w domyśle była to jednostka do dźwigów i innych specjalistycznych maszyn. No właśnie - tutaj kolejny wniosek - skoro mamy 2 turbiny, ogromną pojemność, a wartość jednostkowa momentu nie powala to... to znaczy, że będzie dostępny on w bardzo szerokim zakresie, dużo szerszym niż w D16 - i tak jest w przypadku tego silnika, z tego co kojarzę. :wink:

Samo auto bardzo, bardzo egzotyczne i efektowne :]

A to nawet nie wiedziałem że jest to silnik Liebherra ;)
Zgadza się moment dostępny w bardzo szerokim zakresie bo od 1000rpm do 1700rpm ;)
Cytuj:
Taki ma wlasnie charakter V8, ja mialem jeszcze wieksza pojemnosc w Ivecu bo az 17,2 i tez dwie turbiny a moment tez byl taki sobie. Jednak to co na papierze a jazda w terenie to dwie inne rzeczy, poprostu kto jezdzil V8 i R6 to wie o co chodzi...wiecej znaczy lepiej a jesli chodzi o gary to jak najbardziej sie to sprawdza 8)
W kazdym razie auto lux... :wink:


Iveco to już całkiem inna maszyna ;) wiem wiem jak one chodzą, Ojciec mój kiedyś jeździł turbostarem 380konnym 14L silnik
I wiem że chodziło to nie miłosiernie nawet dzisiejsze konstrukcje Iveco są bardzo dobre, to poprostu auta stworzone do jazdy w górach ;)

_________________
VOLVO Bogiem, FH16 Nałogiem, Duński wypas zniewala, a D16E Powala :)

Moje VOLVO FH16: viewtopic.php?f=44&t=36215


Post Wysłano: 08 mar 2015, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

Napis na blendzie ma zniknąć ? Jest tam z tego samego powodu co flaga Polski na drzwiach zaraz obok ilości koni . Często zaczepiają mnie kierowcy i pytają sie jak to sie stało, ze Polska firma ma takie auto . Szczerze powiem ze to pierwsze i ostatnie V8 w firmie. Niestety ze wzgledu na ekonomie wygrywają inne silniki.

Faktycznie jest to konstrukcja Liebherra. Oba turbo zaraz po zakupie auta jako używane poszly do regeneracji w firmie - Car Tur z Bydgoszczy . Możecie to uznać jako reklamę, ale szczerze ich polecam. Lepiej było zrobic regeneracje niz potem chrzanić sie z tym gdzies na drodze, dodatkowo lewe turbo juz zaczynało dawać sie we znaki.

Co do mocy - jest dostępna prawie w całym zakresie, a po 2 tysiącach rpm otwiera sie piekło ... Przy czym rzadko kiedy auto osiąga takie obroty.

Samochod został kupiony taki a nie inny bo tak ja jak i ojciec mamy bzika na punkcie motoryzacji . W dodatku ojciec zawsze jezdzil u kogos slabiakiami, ktore z wyposażenia miały full elektrykę czyli ... Akumulator .

W tym roku dołącza dwa kolejne zestawy , beda to jednak samochody nowe i tu trafiło sie na Dafa E6 i naczepe Kassbohrer. Szczegóły jak przyjdzie pierwsze auto.


Post Wysłano: 08 mar 2015, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jezeli chodzi o ekonomie to wlasciwie bylo wiadomo z gory...to takie bardziej flagowe auto w firmie niz jakas flotowka, niestety jesli chcemy miec ekonomie to najlepiej R6 nie wiecej jak 500 koni.
Ja kiedys mialem 6 lat V8 i po zamianie na R6 (porownywalnej mocy) spalanie faktycznie spadlo o jakies 4-5 litrow, auto sprzedalem 12 letnie ale obie turbiny byly fabryczne i w dolocie nie bylo oleju... kiedys auta robili inaczej :mrgreen:
Wracajac do tematu Twoje auto jest super i sam bym chcial takie miec, choc dobrze wiem ze jednak jest drozsze w eksploatacji wiec jakby nie bylo mniej zarabia, taki urok tylko czy zawsze w zyciu nalezy sie kierowac rozsadkiem :?: Kazdy ma jakies marzenia 8)


Post Wysłano: 08 mar 2015, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

Cytuj:
tylko czy zawsze w zyciu nalezy sie kierowac rozsadkiem :?: Kazdy ma jakies marzenia 8)
Tu sie zgadza . Nic nie daje człowiekowi takiego kopa jak spełnienie marzenia. Życzę tego każdemu z całego serca.
Co do auta - kupowane było z nastawieniem na większe spalanie, ale tak jak napisałeś flagowe auto firmy.
Tak jak to wcześniej napisałem - jest jedno takie i na jednym takim sie skończy ;-)


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 8:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2015, 12:44
Posty: 3

Dokładnie. Kupowanie flagowych aut ma też swoje uzasadnienie :D . Po prostu celowanie w klientów o większym portfelu, którzy cenią standardy i suma summarum firma zarobi więcej.


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Pokaz mi takich co placa chociaz pól euro wiecej za to że naczepe ciągnie jakaś konkret fura typu wlasnie taki Man, a jutro jade zamawiać nowe FH16


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Na "dobrą sprawę" - co Ci da wskazanie takiej firmy, co płaci "więcej" za to, że naczepę holuje jakaś "konkret fura", skoro i tak nie będziesz tam jeździł. Kto Ci się podzieli taką wiadomością?

Ale czy firmy płacą za to czy nie (na 99% nie), to już jest osobny temat. Pytanie tylko, czy wszędzie trzeba kierować się rozsądkiem i nie pozwolić sobie na "odrobinę" szaleństwa.


Post Wysłano: 03 kwie 2015, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Ja znam tylko firmy które by z chęcią stawkę obniżyły i możesz jechać kamazem nawet :lol:
Rozwozimy kruszywa po budowach domów itp - jakoś nikt nie powiedział nigdy, że dam Ci 10zł więcej za kurs bo jako jedyny w okolicy masz ciągniki z przednim napędem i z łódką z 26t piachu wjeżdżasz tam gdzie inni mają problem wywrotką 6x4 z 14t ... nie wspominając o innych jeżdżących zwykłymi ciągnikami ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 06 maja 2015, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

ładna miska jeść nie da..

Co do auta jeść daje , ale nikt jakoś nie traktuje mnie lepiej finansowo przez to ze jezdze 680-tka.
Samochód miał być kupiony mocny i każdy kolejny raczej będzie mocny...

A tymczasem w firmie zmiany, zmiany , zmiany ....

Na razie spyfoto, reszta jak bedzie czas :D


Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 07 maja 2015, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2014, 21:13
Posty: 30

Widzę, że firma się rozwija. :) Daf ładny i pasuje mu ten kolor, ale trochę mu będzie brakować do flagowego MAN-a. Daf super wygląda w tym kolorze i z tymi trąbami na dachu.


Post Wysłano: 07 maja 2015, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co tu dużo pisać Daf świetnie się prezentuje w tym kolorze. Jak trochę nim pojeździsz to napisz jak się sprawuje ten silnik z ta mocą i skrzynia po górach. Życzę Ci wielu bezawaryjnych kilometrów w nowym nabytku 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 08 maja 2015, 6:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Fajna 510 :) automat? manual?

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 08 maja 2015, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Pokazałeś polskiemu typowemu dziadowi jak transport się nie opłaca, gratulacje :) Sprzęt świetny, nic więcej nie potrzeba jeśli jeszcze do tego ma ledy :D powodzenia.

_________________
International Haulage


Post Wysłano: 09 maja 2015, 8:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

eldorado 510 automat - i już teraz musze powiedzieć, że sama skrzynia na dojeździe/ruszaniu ze skrzyżowania reaguje szybciej w porównaniu do MAN-a , a już wogóle do 105. Natomiast rozpędza się ospale, ale na razie auto śmierdzi nowościa, myślę, że jakoś się to nauczy mnie :D

Obiecuje więcej fotek i wtedy aktualizację pierwszego posta z opisem opcji.

R620 jak ktoś mi powie, że transport się nie opłaca to dostanie od razu w dziób.... Wszystko, zależy od Ciebie , ale najważniejsza zasada - Szanuj się!
...no i druga zasada - zero współpracy z Polakami - ograbi Cię, okradnie, ma kosmiczne terminy zapłaty i do dzisiaj jedna menda społeczna wisi mi za zlecenie sprzed roku... Mówię tu o robocie pod spedycja. Jak ktoś ma dobrą robotę z "pierwszej ręki" to niech się jej trzyma nogami i rękoma, bo to co się dzieje na rynku tłumaczy skąd się biorą "Dziad Transy".

Co do sygnałów - wyglądają świetnie, a brzmią... no i do tego Turkse Fluit.

Nakręce też film jak one śmigają :D

Samochód bedzie doposażany w zasłony - do seryjnych będą "doszyte" dodatkowe - w zime webasto mniej musi grzać, w lato jakoś tak ta temperatura nie daje się we znaki (sprawdzone w MAN-ie), no i podłoga z pikowanej eko-skóry, utrzymanie porządku w kabinie (co tydzień lądują w pralce na bazie - nic im się nie dzieje, a kabina zupelnie inaczej wygląda).


Post Wysłano: 10 maja 2015, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Pogratulować nowego zakupu :wink: Jesteś typowym przykładem człowieka,że jak się chce to można,a nie ciągłe narzekanie,itd... :> Już pierwsze Twoje auto mile zaskoczyło większość forum,bo topowy MAN to jednak wciąż rzadkość i to wcale nie tylko u nas w kraju.Widać,że motoryzacja to Twój lekki bzik i nie należysz do ludzi,dla których transport to kupowanie nowego auta z formą wypasu ''zderzaki w kolorze'' i to się chwali,że są jeszcze ludzie których stać na sprzęt na poziomie,robotę na poziomie i mam nadzieję wypłatę na poziomie... :mrgreen: Coś czuję,że jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczysz na forum i na to liczę... :mrgreen: Tak dalej Panie :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 11 maja 2015, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

Proszę obsługę forum o zmianę tematu - usunąć Braytex Trans Bydgoszcz , a dodać DAF XF Euro 6 510

Jeżeli chodzi o więcej zdjęć to mam 3 - wnętrze w trakcie przeróbki
Niestety więcej na ta chwilę nie będzie bo mnie cos rozłożylo i leże pod koldra ...

Obrazek Obrazek Obrazek

Aha - ma ledy.


Post Wysłano: 11 maja 2015, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Nowe auto i już modyfikacje ;) gwarancja nie jest zrywana przez takie przeróbki to tylko malowanie plastików ale nawet. Czy im obojętne co kto robi ze swoim autem. W sensie ASO dafa itp jeśli chodzi o serwis gwarancyjny.

Graty fury . :wink:

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 12 maja 2015, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

To jest wnętrze - nigdzie tam nie ma plomb itp itd. W MAN-ie tyle nie robiłem, bo w sumie leży mi tamto wnętrze, ale w "holenderskim jelczu" przygniatał mnie te szary plastik rodem z reklamówki z TESCO. Dzisiaj już się czuje lepiej i ruszyłbym dalej z robota, ale czekam na materiały do "tuningu" myślę, że pod koniec tygodnia będę miał już wszystko gotowe :D wtedy poskładam i porobię zdjęcia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: